Справа № 194/817/25
Номер провадження 1-в/194/63/25
06 червня 2025 року Тернівський міський суд Дніпропетровської області в складі:
Головуючого судді ОСОБА_1
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Тернівського міського суду подання начальника ВП №1 Павлоградського РВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Тернівка Дніпропетровської області, громадянина України, непрацюючого, неодруженого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого:
-09.01.2017 року Павлоградським міськрайонним судом Дніпропетровської області за ч. 3 ст. 187 КК України до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Покарання відбув 20.01.2023 року.
Начальник ВП №1 Павлоградського РВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 .
В обґрунтування подання посилається на те, що ОСОБА_4 , на шлях виправлення не став і систематично порушував громадський порядок та був притягнутий до адміністративної відповідальності за скоєння адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130, ч. 5 ст. 126, ч. 1 ст. 127, ст. 173, ст. 185, ст. 178, ст. 175-1 КУпАП Крім того, ОСОБА_4 за місцем мешкання характеризується посередньо, зловживає спиртними напоями. На проведені профілактичні бесіди дільничного офіцера поліції ВП № 1 Павлоградського РВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_4 уваги не звертає і систематично порушує громадський порядок і права інших громадян. На підставі викладеного, просить встановити відносно ОСОБА_4 адміністративний нагляд з встановленням обмежень адміністративного нагляду строком на один рік.
Прокурор підтримав подання про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 .
Представник ВП №1 Павлоградського РВП ГУНП в Дніпропетровській області надав до суду письмову заяву, згідно якої просив подання про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 задовольнити підстав з викладених у ньому, однак зазначив про недоцільність визначати обмеження щодо виходу з будинку у відповідний час доби. Також просив розглядати подання за його відсутності.
ОСОБА_4 надав до суду письмову заяву, згідно якої просив розглядати подання за його відсутності, подання підтримав частково та просив не визначати обмеження щодо виходу з будинку у відповідний час доби.
Дослідивши матеріали подання, суд дійшов висновку, що подання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно з п. «в» ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», підставою для встановлення адміністративного нагляду щодо осіб, вказаних вище, є матеріали органів Національної поліції.
Статтею 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного у місті суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу внутрішніх справ може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Згідно з ст. 7 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд здійснюється поліцією. Працівники поліції зобов'язані систематично контролювати поведінку цих осіб, запобігати порушенням ними громадського порядку та прав інших громадян і припиняти їх, проводити розшук осіб, які уникають адміністративного нагляду.
Пунктом 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» від 28.03.1986 року № 3 передбачено, що перевіряючи обґрунтованість подання про встановлення адміністративного нагляду щодо осіб, зазначених у п «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення. При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку.
Так, ОСОБА_4 09.01.2017 року Павлоградським міськрайонним судом Дніпропетровської області визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 187 КК України та призначено покарання у вигляді 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Звільнився з місць позбавлення волі 20.01.2023 року по відбуттю строку покарання.
Після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_4 неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, а саме: ч. 1 ст. 130, ч. 5 ст. 126, ч. 1 ст. 127, ст. 173, ст. 185, ст. 175-1 КУпАП.
Зазначені адміністративні правопорушення ОСОБА_4 вчинив, незважаючи на неодноразові попередження органів внутрішніх справ. За місцем проживання ОСОБА_4 характеризується посередньо.
З досліджених матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_4 після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, про що свідчить неодноразове притягнення до адміністративної відповідальності та винесення письмових попереджень про встановлення щодо нього адміністративного нагляду.
Таким чином, оскільки ОСОБА_4 , незважаючи на попередження органів Національної поліції, вчиняв інші адміністративні правопорушення, за які його було притягнуто до адміністративної відповідальності, суд дійшов висновку про необхідність з метою запобігання в подальшому вчиненню правопорушень і здійснення виховного впливу, встановлення відносно нього адміністративного нагляду строком на один рік зі встановленням обмежень, передбачених ч. 1 ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», а тому подання про встановлення адміністративного нагляду підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3, 4, 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі»,
Подання начальника ВП №1 Павлоградського РВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 - задовольнити частково.
Встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строком на один рік зі встановленням наступних обмежень адміністративного нагляду:
1)заборонити перебувати в ресторанах, кафе, барах та місцях продажу спиртних напоїв на розлив;
2)заборонити виїжджати за межі м. Тернівка Дніпропетровської області, без письмового дозволу начальника ВП №1 Павлоградського РВП ГУНП в Дніпропетровській області;
3)з'являтися на реєстрацію в ВП №1 Павлоградського РВП ГУНП в Дніпропетровській області 5 числа кожного місяця.
Виконання даної ухвали покласти на начальника ВП №1 Павлоградського РВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 .
Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Тернівський міський суд Дніпропетровської області протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1