05 червня 2025 року № 640/18630/21
Суддя Київського окружного адміністративного суду Леонтович А.М., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Рейл Інвестментс"
до Головного управління ДПС у м. Києві
про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
I. Зміст позовних вимог.
У липні 2021 року Товариство з обмеженою відповідальністю “Рейл Інвестментс» звернулось до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Головного управління ДПС у м. Києві про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 14 червня 2021 року №04626907096, № 04627107096 та від 15 червня 2021 року №00467570702, №00467540702, №00467550702, № 00467590702.
II. Позиція позивача та заперечення відповідача
Товариство з обмеженою відповідальністю “Рейл Інвестментс» в обгрунтування позовних вимог зазначає, що оскаржувані рішення є протиправними та підлягають скасуванню, оскільки висновки податкового органу, що правовідносини позивача з контрагентами не мали реального характеру є необґрунтованими та безпідставними, оскільки спростовуються первинними документами бухгалтерського обліку та податкової звітності, які були надані позивачем. Інші висновки податкового органу щодо порушення позивачем податкового законодавства також спростовуються первинними документами, які перевіряючі не прийняли до уваги.
Відповідачем подано відзив на позовну заяву у якому він заперечує проти задоволення позовних вимог з тих підстав, правомірності прийняття оскаржуваних рішень.
III. Процесуальні дії у справі
Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 06 грудня 2021 року, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 13 вересня 2022 року, позов задоволено.
Верховний Суд постановою від 18.04.2024 касаційну скаргу Касаційну скаргу Головного управління ДПС у м. Києві задовольнив частково. Рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 06 грудня 2021 року та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 13 вересня 2022 року скасовано в частині задоволення позовних вимог про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 15 червня 2021 року №00467540702, №00467550702 та №00467570702, а справу в цій частині направлено на новий розгляд до Київського окружного адміністративного суду.
В іншій частині рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 06 грудня 2021 року та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 13 вересня 2022 року залишено без змін.
Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, адміністративну справу №640/18630/21 передано на розгляд судді Київського окружного адміністративного суду Леонтовичу А.М.
Ухвалою суду від 01.05.2024 прийнято до провадження адміністративну справу №640/18630/21, вирішено здійснювати розгляд за правилами загального позовного провадження. Призначено підготовче засідання на 03 червня 2024 року о 14:30 год.
17.05.2024 до суду від представника відповідача надійшли додаткові пояснення по справі.
30.05.2024 до суду від представника позивача надійшли додаткові пояснення по справі.
03.06.2024 справу знято з розгляду у зв'язку з перебуванням судді у відпустці, наступне засідання призначене на 02 липня 2024 року о 14:30 год.
02.07.2024 у судове засідання з'явились сторони, вислухавши думку сторін, у зв'язку з витребуванням додаткових документів суд на місці ухвалив відкласти розгляд справи до 29.08.2024 до 14:00.
29.08.2024 у судове засідання з'явились сторони, вислухавши думку сторін, суд на місці ухвалив закрити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду по суті на 01.10.2024 на 15:30.
01.10.2024 від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження. Суд на місці ухвалив подальший розгляд справи здійснювати в порядку письмового провадження.
IV. Обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин, з посиланням на докази, на підставі яких встановлені відповідні обставини
Головним управлінням ДПС у м. Києві проведено перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «Рейл Інвестментс» за результатами якої 25.05.2021 складено акт №40916/26-15-07-02-04-17/39195058 «Про результати документальної планової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Рейл Інвестментс»» (далі по тексту - Акт перевірки).
Актом перевірки встановлено такі порушення:
п. 44.1 статті 44, п.п. 134.1.1 статті 134 ПК України в результаті чого встановлено заниження податку на прибуток на загальну суму 89280,00грн., у тому числі за: 2019 рік 89280,00грн. та завищено від'ємне значення об'єкту оподаткування з податку на прибуток на загальну суму 18044564,00грн., в тому числі по періодах: 2020 рік 18044564,00грн.;
п. 44.1 статті 44, п. 198.1, 198.2, 198.3, 198.6 статті 198 ПК України в результаті чого занижено ПДВ в періоді, що перевірявся на загальну суму 3090094,00грн., в тому числі за жовтень 2019 року - 2324000,00грн., квітень 2020 року - 43800,00грн., липень 2020 року - 136200,00грн., вересень 2020 року - 63920,00грн., жовтень 2020 року - 64902,00грн., листопад 2020 року - 457272,00грн.;
ч. 2 ст. 13 Закону України «Про валюту і валютні операції», а саме не своєчасне надходження валютних коштів на загальну суму 21 701 732,77рос. руб. (еквів. - 8 407 685,28грн.) за контрактом від 11.06.2019 №297/05/2019-КП укладеним з компанією «Логистор Групп» (Росія);
п.п. 4 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» щодо несвоєчасного подання звітності з єдиного соціального внеску за вересень 2020 року;
відповідно до п. 9 прим. 11 Розділу VІІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» тимчасово штрафні санкції, визначені ч. 11 ст. 25 цього Закону не застосовуються за порушення, вчинені у період з 01 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), а саме, за несвоєчасне подання звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску;
п.п. 168.1.1 статті 168, з урахуванням п. 54.2 статті 54, абз. 2 п. 57.1 статті 57, п. 87.9 статті 87, п.п. 168.1.2, п.п. 168.1.5, п. 168.1, п.п. 168.4.7, п. 168.4 статті 168, п. 171.1 статті 171, п.п. «е» п. 176.1 статті 176 ПК України, в результаті чого несвоєчасно перераховано до бюджету утриманий податок на доходи фізичних осіб в періоді, що перевірявся за січень 2020 року;
п.п. 168.1.1 статті 198, з урахуванням п. 54.2 статті 54, абз. 2 п. 57.1 статті 57, п. 87.9 статті 87, п.п. 168.1.2, п.п. 168.1.5, п. 168.1, п.п. 168.4.7, п. 168.4 статті 168, п. 171.1 статті 171, п.п. «е» п. 176.1 статті 176, п.п. 1.1, пп. 1.2, пп. 1.3, пп. 1.4, пп 1.5, пп. 1.6, п. 161 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України, в результаті чого несвоєчасно перераховано до бюджету утриманий податок на доходи фізичних осіб в періоді, що перевірявся за січень 2020 року.
Зокрема, в акті перевірки відповідач зазначає про порушення позивачем норм податкового законодавства по взаємовідносинам з ТОВ «Ремспецтранс» з тих підстав, що при дослідженні ланцюга постачання продукції встановлено відсутність походження товарів від ТОВ «Укррем-Транс» (код 41003914), ТОВ «Рейлтранс» (код 38874314), ТОВ «Україна-2000» (код 31197641), ТОВ «Дніпро-Холдинг» (код 40354654), ТОВ «Газкомплект» (код 13750984), ТОВ «ТК «Центр-Холдинг» (код 40346533) контрагенту позивача ТОВ «Ремспецтранс».
В Акті перевірки податковий орган посилається на ухвали судів, якими встановлено наявність кримінальних проваджень щодо фіктивності вказаних вище підприємств ТОВ «Укррем-Транс» (код 41003914), ТОВ «Рейлтранс» (код 38874314), ТОВ «Україна-2000» (код 31197641), ТОВ «Дніпро-Холдинг» (код 40354654), ТОВ «Газкомплект» (код 13750984), ТОВ «ТК «Центр-Холдинг» (код 40346533).
На підставі встановлених порушень відповідачем 15.06.2021 прийняті податкові повідомлення - рішення:
№00467550702, яким за порушення п. 44.1 статті 44, п.п. 134.1.1 статті 134 ПК України позивачу збільшено суму грошового зобов'язання з податку на прибуток підприємств, які сплачують інші платники у розмірі 111 600,00 грн., у точу числі за податковим зобов'язанням 89280 грн. та штрафні санкції 22320 грн.;
№00467540702, яким за порушення п. 44.1 статті 44, п. 198.1, 198.2, 198.3, 198.6 статті 198 ПК України позивачу збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 3 862 618,00грн., у тому числі за податковим зобов'язанням 3 090 094грн. та штрафні санкції 772524грн.;
№00467570702, яким за порушення п. 44.1 статті 44, п.п. 134.1.1 статті 134 ПК України зменшено суму від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток по періодах 2020 рік - 18044564грн.;
№00467590702, яким за порушення п. 63.3 статті 63 ПК України до позивача застосовані штрафні (фінансові) санкції у сумі 2 077 740 грн.;
від 14.06.2021 №04627107096, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання з податків та зборів, у тому числі з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 586,69грн. та застосовано штрафні санкції у розмірі 742,69грн.;
№04626907096, яким збільшено суму грошового зобов'язання з податків та зборів, у тому числі з військового збору у розмірі 53,13грн. та штрафні санкції 9,94грн.
Не погоджуючись із оскаржуваними рішеннями відповідача, позивач звернувся з позовом до суду.
V. Норми права
Надаючи правову оцінку вказаним обставинам справи, суд зазначає таке.
В силу вимог частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з статтею 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Положеннями статті 62 Податкового кодексу України встановлено, що податковий контроль здійснюється шляхом, зокрема, перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.
Підпунктом 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України передбачено, що контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
Відповідно до пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи. Види документальних перевірок, порядок планування, проведення та оформлення їх результатів, що проводяться контролюючим органом, визначеним підпунктом 41.1.2 пункту 41.1 статті 41 цього Кодексу, встановлюються Митним кодексом України.
Порядок проведення документальних позапланових перевірок визначений статтею 78 Податкового кодексу України.
Згідно з підпунктом 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу України документальна позапланова перевірка здійснюється якщо платником подано декларацію, в якій заявлено до відшкодування з бюджету податок на додану вартість, за наявності підстав для перевірки, визначених у розділі V цього Кодексу, та/або з від'ємним значенням з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень.
Документальна позапланова перевірка з підстав, визначених у цьому підпункті, проводиться виключно щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету податку на додану вартість та/або з від'ємного значення з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень.
Порядок формування платником податку на додану вартість податкового кредиту врегульований нормами статті 198 Податкового кодексу України.
Підпунктом ''а'' пункту 198.1 статті 198 Податкового кодексу України встановлено, що до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.
Датою віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг (пункт 198.2 статті 198 Податкового кодексу України).
Згідно з пунктом 198.3 цієї статті податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті.
Пунктом 198.3 статті 198 Податкового кодексу України встановлено, що податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.
Згідно з пунктом 198.6 статті 198 Податкового кодексу України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними або оформлені з порушенням вимог чи не підтверджені митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу).
За змістом пунктів 200.1, 200.2 і 200.4 статті 200 Податкового кодексу України сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
Так, при позитивному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені цим розділом.
При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума: враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200 1.3 статті 200 1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, а в разі відсутності податкового боргу - або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200 1.3 статті 200 1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації на поточний рахунок платника податку та/або у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету, та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
Положеннями пункту 44.1 статті 44 Податкового кодексу України визначено, що для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
За приписами статті 1 Закону України ''Про бухгалтерський облік та фінансову звітність'' від 16.07.1999 №996-XIV господарська операція - дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов'язань, власному капіталі підприємства; первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію.
Відповідно до частин першої, другої статті 9 Закону України ''Про бухгалтерський облік та фінансову звітність'' від 16.07.1999 №996-XIV підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.
Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис, аналог власноручного підпису або підпис, прирівняний до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронний цифровий підпис", або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
Відповідно до підпункту 14.1.36 пункту 14.1 статті 14 ПК України господарська діяльність - діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.
Згідно з підпунктом 134.1.1 пункту 134.1 статті 134 ПК України об'єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього Кодексу.
Пунктом 198.1 статті 198 ПК України передбачено, що до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів та послуг.
Податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з придбанням або виготовленням товарів та наданням послуг (пункт 198.3 статті 198 ПК України).
За правилами пункту 198.6 статті 198 ПК України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.
VI. Оцінка суду
Суд зазначає, що оскільки позовні вимоги в частині визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 14 червня 2021 року №04626907096, № 04627107096 та від 15 червня 2021 року № 00467590702 вирішено рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 06 грудня 2021 року, предметом розгляду у даній справі є позовні вимоги в частині позовних вимог про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 15 червня 2021 року № 00467540702, № 00467550702 та № 00467570702.
Направляючи справу на новий розгляд Верховний суд зазначив, що суди попередніх інстанцій не надали належної оцінки обставинам справи щодо фактичного здійснення господарських операцій із придбання позивачем у ТОВ «Ремспецтранс» товарно-матеріальних цінностей (запасні частини до залізничних вантажних вагонів: колісні пари; балки надресорні; рами бокові), а саме: не з'ясували, яким чином здійснювалося транспортування товарів, прийняття за кількістю та якістю; не встановили, які транспортні засоби були залучені до перевезення придбаного товару та яким чином здійснювалося транспортування з урахуванням габаритів та обсягів товару; не дослідили питання оприбуткування, відвантаження, розвантаження та зберігання поставленого товару.
Судами також не з'ясовано, за яких обставин і в який спосіб налагоджено господарські зв'язки між позивачем та його задекларованим постачальником, хто персонально брав у цьому участь із урахуванням того, що вказані обставини входять до предмета доказування в даній справі.
Не досліджено технічну можливість контрагента позивача виконати спірні поставки з урахуванням його фактичних господарських ресурсів, понесення витрат, пов'язаних з реальним здійсненням господарської діяльності (на оренду приміщень, оплату комунальних платежів та електроенергії, виплату заробітної плати тощо).
Даючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає таке.
Головним управлінням ДПС у м. Києві відповідно до статей 20, 77, 82 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI, із змінами та доповненнями, п. 2 частини 1 ст. 13 розділу IV, ст. 25 розділу VI Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», зі змінами та доповненнями, постанови Кабінету Міністрів України від 03.02.2021 року №89 «Про скорочення строку дії обмеження в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірок», плану-графіка проведення документальних планових виїзних перевірок суб'єктів господарювання на 2021 рік та на підставі наказу Головного управління ДПС у м. Києві від 09.04.2021 року № 2970-п, проведена документальна планова виїзна перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю «Рейл Інвестментс» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.04.2017 року по 31.12.2020 року, валютного - за період з 01.04.2017 року по 31.12.2020 року, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - за період з 25.04.2014 року по 31.12.2020 року, іншого законодавства за відповідний період, за результатами якої складено акт від 25.05.2021 №40916/26-15-07-02-04-17/39195058.
На підставі зазначених висновків акту перевірки, Головним управлінням ДПС у м. Києві винесено наступні податкові повідомлення-рішення:
- за формою «Р» від 15.06.2021 року № 00467540702, яким збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість на загальну суму 3 862 618,00 грн. (основний платіж на суму 3 090 094,00 грн., штрафна санкція 772 524,00 грн.);
- за формою «Р» від 15.06.2021 року № 00467550702, яким збільшено суму грошового зобов'язання з податку на прибуток на загальну суму 111 600,00 грн. (основний платіж на суму 89 280,00 грн., штрафна санкція 22 320,00 грн.);
- за формою «П» від 15.06.2021 року № 00467570702, яким зменшено суму від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток у розмірі 18 044 564,00 грн.
Відносно виявлених порушень, викладених в пункті 3.1.1 (податок на прибуток) та п. 3.1.2 (податок на додану вартість) акту перевірки, відносно взаємовідносин ТОВ «Рейл Інвестментс» з TQB «Ремспецтранс» суд зазначає таке.
Судом встановлено, що згідно наданих до перевірки документів встановлено взаємовідносини з ТОВ «Ремспецтранс» (код ЄДРПОУ 42404146), яке оформлювало документи для ТОВ «Рейл Інвестментс» про поставку колісних пар відповідно до Договору поставки №12/19-34 від 01.04.2019 року, відповідно до якого постачальник зобов'язується поставити товар Покупцеві в номенклатурі, кількості, в строки та по цінам, зазначеним у специфікаціях, які є невід'ємними частинами цього Договору, а покупець зобов'язується прийняти та оплатити Товар відповідно до умов цього Договору. Загальна кількість колісних пар склала - 161 штука.
Згідно бази даних ДПС України встановлено, що ТОВ «Ремспецтранс» (код 42404146) зареєстроване Києво-Св'ятошинською районною державною адміністрацією Київської області від 20.08.2018 №13391020000016892, знаходиться на обліку ГУ ДПС у Київській області (Києво- Св'ятошинський р-н). Стан платника - 0 (платник податків за основним місцем обліку). Основний вид діяльності - 52.21 - допоміжне обслуговування наземного транспорту. Директор ТОВ «Ремспецтранс» (код 42404146) - ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ). Основні засоби (балансова вартість) за 2020 рік - 53,5 тис. грн.
При дослідженні ланцюга постачання продукції встановлено відсутність походження товарів.
Згідно інформації Єдиного реєстру податкових накладних, ТОВ «Ремспецтранс» отримало податкові накладні з подібною номенклатурою (колісні пари) в період з грудня 2018 по квітень 2019 у ТОВ "Укррем-транс" (код 41003914), яке тривалий час до органів ДПС не звітує (не звітує з вересня 2019), стан - 12 "припинено, але не знято з обліку (кор пусті, але не закриті)".
Дане підприємство, згідно ЄРПН, отримало податкові накладні з подібною номенклатурою в період з січня 2017 по жовтень 2018 ДП «Трансгарлнт-Україна» (код 32667198), яке теж до органів ДПС не звітує (не звітує з листопада 2020), стан - 12 "припинено, але не знято з обліку (кор пусті, але не закриті)". Дане підприємство, згідно ЄРПН, отримало податкові накладні з подібною номенклатурою у: ТОВ «Укррем-транс» (код 41003914) в період з січня 2017 по липень 2018, яке тривалий час до органів ДПС не звітує (не звітує з вересня 2019), стан - 12 "припинено, але не знято з обліку (кор пусті, але не закриті)".
ТОВ «Рейлтранс» (код 38874314) в період з січня 2017 по січень 2018, яке тривалий час до органів ДПС не звітує (не звітує з травня 2018), стан - 11 "припинено, але не знято з обліку (кор пусті, але не закриті)". ТОВ «Рейлтранс», згідно ЄРПН, отримало податкові накладні з подібною номенклатурою в період з березня 2017 по жовтень 2017 у ТОВ «Україна-2000» (код 31197641), яке теж тривалий час до органів ДПС не звітує (не звітує з березня 2018), стан - 12 "припинено, але не знято з обліку (кор пусті, але не закриті)".
ТОВ «Україна-2000», згідно ЄРПН, отримало податкові накладні з подібною номенклатурою в період з січня 2017 по жовтень 2017 у ТОВ «Дніпро-холдінг» (код 40354654), яке теж тривалий час до органів ДПС не звітує (не звітує з квітня 2018), стан - 12 "припинено, але не знято з обліку (кор пусті, але не закриті)".
ТОВ «Дніпро-холдінг», згідно ЄРПН, отримало податкові накладні з подібною номенклатурою у наступних суб'єкті господарювання: ТОВ «Газкомплект» (код 13750984) за період з січня 2017 по жовтень 2017; ТОВ «Торговельна компанія "Центр-холдінг» (код 40346533) за період з червня 2016 по серпень 2016.
TOB «Газкомплект» (код 13750984), згідно бази даних ДПС України, зареєстроване Олександрійською районною державною адміністрацією Кіровоградської області від 23.09.1992 №Б/№. Підприємство знаходиться на обліку 1126.ГУ ДПС У Кіровоградській області (м. Олександрія). Стан платника - 28 "триває процедура припинення". Основний вид діяльності - 46.90 - неспеціалізована оптова торгівля. Директор ТОВ «Газкомплект» (код 13750984) - ОСОБА_2 . Основні засоби (балансова вартість) за 2016 рік - 0,0 тис. грн.
Встановлено неподання звітності про власність або користування будь-якими об'єктами оподаткування (адміністративних і виробничих об'єктів), які б дозволяли провадити господарську діяльність - за даними звітності за формою № 20-ОПП.
ТОВ «Газкомплект» до органів ДПС не звітує з жовтня 2016. Також встановлено, відсутність придбання будь-яких послуг, необхідних для провадження господарської діяльності, у тому числі оренди офісного та складського приміщень, комунальних послуг тощо (враховуючи характер/спеціалізацію декларованої «діяльності») - за даними ЄРПН.
Також, за результатами аналізу баз даних встановлено відсутність жодних даних щодо зберігання товару та його перевезення, тобто встановлено відсутність фізичної можливості зберігання товару в задекларованій кількості.
В ході дослідження ланцюга походження, не вдалося встановити придбання ТОВ «Газкомплект» реалізованих товарів для ТОВ «Дніпро-холдінг». Натомість встановлено придбання ТОВ «Газкомплект» - палива, чаю, сушок, сухого корму, тощо.
ТОВ «Торговельна компанія «Центр-холдінг» (код 40346533), згідно бази даних ДПС України, зареєстроване Олександрійською районною державною адміністрацією Кіровоградської області від 16.03.2016 №14451020000002958, знаходиться на обліку 1126.ГУ ДПС у Кіровоградські області. Стан платника - 28 "триває процедура припинення". Основний вид діяльності - 46.90 - неспеціалізована оптова торгівля. Директор ТОВ «Торговельна компанія «Центр-холдінг» (код 40346533) - ОСОБА_3 . Основні засоби (балансова вартість) за 2016 рік - 0,0 тис. грн. Встановлено неподання звітності про власність або користування будь-якими об'єктами оподаткування (адміністративних і виробничих об'єктів), які б дозволяли провадити господарську діяльність - за даними звітності за формою № 20-ОПП.
ТОВ «Торговельна компанія «Центр-холдінг» до органів ДПС не звітує з січня 2017. Також встановлено, відсутність придбання будь-яких послуг, необхідних для провадження господарської діяльності, у тому числі оренди офісного та складського приміщень, комунальних послуг тощо (враховуючи характер/спеціалізацію декларованої «діяльності») - за даними ЄРПН. За результатами аналізу баз даних встановлено відсутність жодних даних щодо зберігання товару та його перевезення, тобто встановлено відсутність фізичної можливості зберігання товару в задекларованій кількості.
В ході дослідження ланцюга походження, не вдалося встановити придбання ТОВ «Торговельна компанія «Центр-холдінг» реалізованих товарів для ТОВ «Дніпро-холдінг». Натомість встановлено придбання ТОВ «Торговельна компанія «Центр-холдінг» - палива, ДСП, захисного скла, майонезу, одягу тощо.
Позивачем до суду були надані додаткові пояснення із наданням копій документів на підтвердження реальності господарських операцій, а саме: Договір поставки №184-34 від 18 грудня 2018 року; Договір поставки №П-993529/05/19 від 17 травня 2019 року; Договір поставки №П-20/12/18 від 20 грудня 2018 року; Договір купівлі-продажу №70/19 від 30 травня 2019 року; Договір №31/01/2019 від 31 січня 2019 року; Договір поставки №03/03/2020-34 від 06 лютого 2019 року; Договір поставки №183-34 від 14 грудня 2018 року; Договір поставки №01/19-34 від 01 березня 2019 року; Договір поставки №16/19-34 від 01 квітня 2019 року; Договір №25/0919 від 25 вересня 2019 року з додатками; Договір поставки №24102019-RE від 24 жовтня 2019 року; Договір поставки №49/11/2020-34 від 02 листопада 2020 року; Договір підряду №2020/045 від 03 лютого 2020 року; Договір підряду №2019/101 від 13 червня 2019 року; Договір на надання послуг №ПР/В-19410/НЮ дч від 28 травня 2019 року з додатками; Договір №210 від 20 вересня 2019 року з додатками; Договір підряду №2019/34 від 11 березня 2019 року з додатками; Договір на надання транспортно-експедеційних послуг №79193 від 04 грудня 2019 року; Договір МТГ-2020-54 від 28 січня 2020 року; Договір транспоргно-експедеційного обслуговування №3-11/09/19-1 від 11 вересня 2019 року з додатками; Договір на транспортне обслуговування №334 від 14 лютого 2019 року; Договір оренди нежитлового приміщення №6 від 20 серпня 2018 року з додатками; Докази оплати орендної плати та комунальних послуг за договором оренди нежитлового приміщення №6 від 20 серпня 2018 року за 2019-2020 роки; Докази виплат заробітних плат працівникам ТОВ «Ремспецтранс» за 2019-2020 роки; Договір оренди №А-73/19 від 23 липня 2019 року з додатками (копія); Договір суборенди №46/04/2021-А від 01 травня 2021 року з додатками; Договір оренди транспортних засобів №305/09/2022-0 від 15 серпня 2022 року з додатками; Договір оренди №А-37/19 від 15 квітня 2019 року з додатками; Акт надання послуг №244 від 25 січня 2020 року; Заявка від 23 січня 2020 року; ТТН №06/01 від 24 січня 2020 року; Акт надання послуг №24 від 10 січня 2020 року; Заявка від 08 січня 2020 року; ТТН №01/01 від 09 січня 2020 року; Акт надання послуг №66 від 28 січня 2020 року; Акт надання послуг №322 від 31 січня 2020 року; Заявка від 29 січня 2020 року; ТТН №08/01 від 30 січня 2020 року; Акт надання послуг №227 від 24 січня 2020 року; Заявка від 22 січня 2020 року; ТТН №23/01/20 від 23 січня 2020 року; Накладна №190-1-02833 від 11 лютого 2020 року; Акт надання послуг №284 від 29 січня 2020 року; Заявка від 24 січня 2020 року; ТТН №27/01/20 від 27 січня 2020 року (копія); Акт надання послуг 14/02/20-3 від 19 лютого 2020 року; Замовлення на організацію перевезення №2 від 14 лютого 2020 року; Рахунок-фактура №14/02/20-3 від 19 лютого 2020 року; ТТН №17/02/20 від 17 лютого 2020 року; ТТН №18/02/20 від 18 лютого 2020 року; ТТН №15/01/20 від 15 січня 2020 року; Акт надання послуг №1090 від 02 квітня 2020 року; Заявка від 31 березня 2020 року; ТТН №01/04/20 від 01 квітня 2020 року; Акт компенсації вартості залізничних витрат №318 від 22 березня 2020 року; Відомість №23030055; Відомість №22030053; Відомість №21030052; Пам'ятка про подавання вагонів №23; Накладна №4712190 від 28 червня 2019 року; Рахунок №4712190 від 28 червня 2019 року; Сертифікат якості №1171; Акт приймання передачі від 03 липня 2019 року; Акт надання послуг №1040 від 30 березня 2020 року; Заявка від 26 березня 2020 року; ТТН №53 від 26 березня 2020 року; ТТН №270320 від 27 березня 2020 року; ТТН №03/02/20 від 03 лютого 2020 року; Акт надання послуг №241 від 26 березня 2020 року; ТТН 25/03/20 від 25 березня 2020 року; ТТН №12/03/20 від 12 березня 2020 року; Акт приймання-передачі від 13 березня 2020 року; Акт надання послуг №1535 від 21 травня 2020 року; Заявка від 20 травня 2020 року; ТТН №20/05/20 від 20 травня 2020 року; Накладна №4757190 від 26 серпня 2019 року; Сертифікат якості №1610; Акт приймання-передачі від 04 вересня 2019 року; Акт надання послуг №1478 від 15 травня 2020 року; Заявка від 13 травня 2020 року; ТТН №14/05/20 від 14 травня 2020 року; Акт коригування №1 від 01 травня 2020 року; Акт надання послуг №1373 від 05 травня 2020 року; Заявка від 30 квітня 2020 року; ТТН №04/05/20 від 04 травня 2020 року; Акт здачі-прийняття робіт №ОУ-00144; Рахунок-фактура №СФ-000254 від 26 липня 2019 року; Заявка №25/07 від 25 липня 2019 року; ТТН №24/07/19 від 24 липня 2019 року; Акт надання послуг №1874 від 16 червня 2020 року; Заявка від 15 червня 2020 року; ТТН №15/06/20 від 15 червня 2020 року; ТТН №17/03/20 від 17 березня 2020 року; Акт надання послуг №1258 від 21 квітня 2020 року; Заявка від 14 квітня 2020 року; ТТН №16/04/20 від 16 квітня 2020 року; Акт виконаних робіт від 23 червня 2020 року; Заявка №02/06 від 22 червня 2020 року; ТТН №22/06/20 від 22 червня 2020 року; ТТН №20/03/20 від 20 березня 2020 року; Акт здачі-прийняття робіт №11084 від 27 серпня 2019 року; Акт здачі-приймання виконаних робіт/наданих послуг від 28 серпня 2019 року; Договір-заявка №23/05 від 23 травня 2019 року; ТТН№27/08/19 від 27 серпня 2019 року; Акт надання послуг №12.76 від 23 квітня 2020 року; Заявка від 21 квітня 2020 року; ТТН №22/04/20 від 22 квітня 2020 року; Акт надання послуг №1228 від 16 квітня 2020 року; Заявка від 14 квітня 2020 року; ТТН №15/04/20 від 15 квітня 2020 року; Акт здачі-прийняття робіт №ОУ-00222; Рахунок-фактура №СФ-000401 від 31 жовтня 2019 року; Заявка №30/10 від 30 жовтня 2019 року; ТТН №30/10/19 від 30 жовтня 2019 року; Акт приймання-передачі від 31 жовтня 2019 року; Акт надання послуг №2630 від 20 листопада 2019 року; Рахунок на оплату №2710 від 20 листопада 2019 року; ТТН №19/11/19-2 від 19 листопада 2019 року; Акт №1 від 13 грудня 2019 року; Акт виконаних робіт від 05 листопада 2020 року; Заявка №01/11 від 04 листопада 2020 року; ТТН №04/11/20 від 04 листопада 2020 року; ТТН №27/07/20 від 27 липня 2020 року; Акт здачі-прийняття робіт №ОУ-00220; Рахунок-фактура №СФ-000399 від 29 жовтня 2019 року; Заявка №25/10 від 25 жовтня 2019 року; ТТН №25-2/10/19 від 25 жовтня 2019 року; Акт приймання-передачі від 29 жовтня 2019 року; Акт здачі прийняття робіт №ОУ-00201; ТТН №Р1679 від 11 жовтня 2019 року; Накладна №3672190 від 23 грудня 2019 року; Рахунок №3672190 від 23 грудня 2019 року; сертифікат якості №2498; ТТН №30/04/20 від 30 квітня 2020 року; ТТН 13/05/20 від 13 травня 2020 року; ТТН №15/08/20-2 від 15 серпня 2020 року; ТТН №05/09/19 від 05 вересня 2019 року; Акт приймання-передачі від 06 вересня 2019 року; ТТН №05/08/20 від 05 серпня 2020 року; ТТН №23/10/19 від 23 жовтня 2019 року; ТТН №203 від 29 листопада 2019 року; Акт приймання-передачі колісних пар №885 від 28 листопада 2019 року; Акт приймання-передачі від 03 грудня 2019 року; ТТН №20/05/20 від 20 травня 2020 року; ТТН №24/12/19 від 24 грудня 2019 року; ТТН №09/12/19 від 09 грудня 2019 року; ТТН №29/06/19 від 29 серпня 2019 року; ТТН №10/06/20 від 10 червня 2020 року; ТТН №27/04/20 від 27 квітня 2020 року; Акт здачі-прийняття робіт №ОУ-00200; ТТН №Р1680 від 11 жовтня 2019 року; ТТН №14/02/20 від 14 лютого 2020; ТТН №27/01/20 від 27 січня 2020 року; ТТН №27/01/20-1 від 27 січня 2020 року; Акт №1 від 25 березня 2020 року; ТТН №13/01/20 від 13 січня 2020 року; Акт виконаних робіт №1 від 23 січня 2020 року; Акт здавання-приймання виконаних послуг №98 від 17 січня 2020 року; Акт здавання-приймання виконаних послуг №157 від 31 січня 2020 року; Акт №1 від 14 лютого 2020 року; Акт здавання-приймання виконаних послуг №158 від 31 січня 2020 року; Акт виконаних робіт №902 від 27 лютого 2020 року; Акт виконаних робіт №743 від 17 лютого 2020 року; Акт№1 від 12 березня 2020 року; Акт здавання-приймання виконаних послуг №468 від 16 квітня 2020 року; Акт здавання-приймання виконаних послуг №306 від 16 березня 2020 року; Акт №1 від 04 травня 2020 року; Акт здавання-приймання виконаних послуг №470 від 30 квітня 2020 року; Акт виконаних робіт №2041 від 08 травня 2020 року; Акт здавання-приймання виконаних послуг №593 від 20 травня 2020 року; Акт здавання-приймання виконаних послуг №686 від 18 червня 2020 року; Акт здавання-приймання виконаних послуг №594 від 30 травня 2020 року; Акт №2 від 19 грудня 2019 року; Акт виконаних робіт №4085 від 28 листопада 2019 року; Акт виконаних робіт №3858 від 11 листопада 2019 року; Акт здавання-приймання виконаних послуг №884 від 29 листопада 2019 року; Акт №2 від 14 травня 2020 року; Акт здавання-приймання виконаних послуг №973 від 13 грудня 2019 року; Акт здавання-приймання виконаних послуг №833 від 01 вересня 2020 року; Акт №1 від 16 грудня 2019 року; Акт виконаних робіт №4539 від 20 грудня 2019 року; Акт №3 від 24 грудня 2019 року; Акт здавання-приймання виконаних послуг №978 від 13 грудня 2019 року; Акт здавання-приймання виконаних послуг №975 від 13 грудня 2019 року; Акт здавання-приймання виконаних послуг №977 від 13 грудня 2019 року; Акт здавання-приймання виконаних послуг №974 від 13 грудня 2019 року; Акт №1 від 10 квітня 2020 року; Акт здавання-приймання виконаних послуг №469 від 23 квітня 2020 року; Звіт до акту №1 від 23 січня 2020 року; Звіт до акту №98 від 17 січня 2020 року; Звіт до акту №157 від 31 січня 2020 року; Звіт до акту №158 від 31 січня 2020 року; Звіти з виробництва; Звіт до акту №3858 від 11 листопада 2019 року; Звіт до акту №973 від 13 грудня 2019 року; Звіт до акту №А1 від 16 грудня 2019 року; Звіт до акту №2 від 19 грудня 2019 року; Звіт до акту №977 від 13 грудня 2019 року; Звіт до акту №978 від 13 грудня 2019 року; Звіт до акту №975 від 13 грудня 2019 року; Звіт до акту №4539 від 20 грудня 2019 року; Звіт до акту №974 від 13 грудня 2019 року; Звіт до акту №3 від 24 грудня 2019 року; Видаткова накладна №2 від 13 січня 2020 року; Акт приймання передачі від 13 січня 2020 року; Специфікація від 13 січня 2020 року; Рахунок на оплату №9 від 13 січня 2020 року; Видаткова накладна №93029932 від 09 січня 2020 року; Специфікація №4 від 27 листопада 2019 року; Видаткова накладна №17 від 15 січня 2020 року; Рахунок на оплату №23 від 15 січня 2020 року; Акт приймання передачі від 15 січня 2020 року; Специфікація від 15 січня 2020 року; Видаткова накладна №РН-0000030 від 18 лютого 2019 року; Рахунок-фактура №СФ-0000026 від 18 лютого 2019 року; Специфікація №3 від 18 лютого 2019 року; Акт приймання-передачі №3 від 18 лютого 2019 року; Видаткова накладна №93043561 від 24 січня 2020 року; Специфікація №5 від 21 грудня 2019 року; Сертифікат якості №1574; Сертифікат якості №Р 1574; Видаткова накладна №47 від 27 січня 2020 року; Акт приймання-передачі від 27 січня 2020 року; Специфікація від 27 січня 2020 року; ТТН №27/01/20 від 27 січня 2020 року; Видаткова накладна №55 від 16 січня 2020 року; Акт приймання-передачі від 16 січня 2020 року; Специфікація від 16 січня 2020 року; Видаткова накладна №70 від 17 січня 2020 року; Акт приймання-передачі від 17 січня 2020 року; Специфікація від 17 січня 2020 року; Видаткова накладна №93066227 від 30 січня 2020 року; Специфікація №6 від 23 січня 2020 року; Сертифікат якості №1581; Видаткова накладна №РН-0000064 від 01 квітня 2019 року; Рахунок-фактура №СФ-0000062 від 01 квітня 2019 року; Акт приймання-передачі №4 від 01 квітня 2019 року; Специфікація №4 від 01 квітня 2019 року; Акт приймання-передачі від 01 квітня 2019 року; Накладна №190-1-02833 від 11 лютого 2020 року; Сертифікат якості №296; Видаткова накладна №578 від 29 листопада 2019 року; Видаткова накладна №154 від 16 лютого 2020 року; Акт приймання-передачі від 16 лютого 2020 року; Специфікація від 16 лютого 2020 року; Видаткова накладна №218 від 20 березня 2020 року; Акт приймання-передачі від 20 березня 2020 року; Специфікація від 20 березня 2020 року; Видаткова накладна №16 від 14 березня 2020 року; Рахунок на оплату №5 від 13 березня 2020 року; Акт приймання-передачі від 16 березня 2020 року; Видаткова накладна №96 від 23 березня 2020 року; Накладна №4712190 від 28 червня 2019 року; Рахунок №4712190 від 28 червня 2019 року; Сертифікат якості №1171; Акт приймання-передачі від 03 липня 2019 року; Видаткова накладна №67 від 16 березня 2020 року; Видаткова накладна №00000001444 від 25 липня 2019 року; Акт приймання-передачі від 26 липня 2019 року; Видаткова накладна №325 від 09 серпня 2019 року; Рахунок на оплату №136 від 09 серпня 2019 року; Акт приймання-передачі від 09 серпня 2019 року; Специфікація від 09 серп 2019 року; Акт приймання-передачі від 09 серпня 2019 року; Акт-опис №77212215 від 28 грудня 2019 року; Видаткова накладна №351 від 15 квітня 2020 року; Акт приймання передачі від 15 квітня 2020 року; Специфікація від 15 квітня 2020 року; Видаткова накладна №352 від 22 квітня 2020 року; Акт приймання-передачі від 22 квітня 2020 року; Специфікація від 22 квітня 2020 року; Видаткова накладна №353 від 27 квітня 2020 року; Акт приймання-передачі від 27 квітня 2020 року;Специфікація від 27 квітня 2020 року; Видаткова накладна №817 від 08 серпня 2019 року; Рахунок на оплату №973 від 08 серпня 2019 року; Акт приймання-передачі від 08 серпня 2019 року; Специфікація від 08 серпня 2019 року; Акт приймання-передачі від 08 серпня 2019 року; Видаткова накладна №354 від 16 квітня 2020 року; Акт приймання-передачі від 16 квітня 2020 року; Специфікація від 16 квітня 2020 року; Видаткова накладна №356 від 16 квітня 2020 року; Акт приймання-передачі від 16 квітня 2020 року; Специфікація від 16 квітня 2020 року; Накладна №4757190 від 26 серпня 2019 року; Сертифікат якості №1610; Акт приймання-передачі від 04 вересня 2019 року; Видаткова накладна №92776253 від 29 серпня 2019 року; Специфікація №2 від 12 серпня 2019 року; Сертифікат якості №1395; Сертифікат якості №Р 1395; Акт приймання-передачі від 30 серпня 2019 року; Видаткова накладна №407 від 29 квітня 2020 року; Акт приймання-передачі від 29 квітня 2020 року; Специфікація від 29 квітня 2020 року; Видаткова накладна №921 від 05 вересня 2019 року; Акт приймання-передачі від 05 вересня 2019 року; Специфікація від 05 вересня 2019 року; Видаткова накладна №426 від 20 травня 2020 року; Акт приймання-передачі від 20 травня 2020 року; Специфікація від 20 травня 2020 року; Видаткова накладна №437 від 28 травня 2020 року; Акт приймання-передачі від 28 травня 2020 року; Специфікація від 28 травня 2020 року; Видаткова накладна №1680 від 11 жовтня 2019 року; Рахунок на оплату №1609 від 25 вересня 2019 року; Акт приймання-передавання за договором 25/0919; ТТН №Р 1680 від 11 жовтня 2019 року; Акт приймання-передачі від 11 жовтня 2019 року; Видаткова накладна №1679 від 11 жовтня 2019 року; Рахунок на оплату №1609 від 25 вересня 2019 року; Акт приймання-передавання за договором 25/0919; ТТН №Р 1679 від 11 жовтня 2019 року; Акт приймання-передачі від 15 жовтня 2019 року; Накладна №4395190 від 13 жовтня 2019 року; Сертифікат якості №1985; Акт приймання-передачі від 18 жовтня 2019 року; Видаткова накладна №1080 від 30 жовтня 2019 року; Акт приймання-передачі від 30 жовтня 2019 року; Специфікація від 30 жовтня 2019 року; Видаткова накладна №506 від 29 жовтня 2019 року; Видаткова накладна №92897257 від 24 жовтня 2019 року; Специфікація №3 від 15 жовтня 2019 року; Акт приймання-передачі від 25 жовтня 2019 року; Видаткова накладна №276 від 11 листопада 2019 року; Специфікація №3 від 11 листопада 2019 року; Акт приймання-передачі від 11 листопада 2019 року; Акт приймання-передачі від 11 листопада 2019 року; Видаткова накладна №275 від 19 листопада 2019 року; Специфікація №01/11 від 19 листопада 2019 року; Акт приймання-передачі від 19 листопада 2019 року; Акт приймання-передачі від 20 листопада 2019 року; Видаткова накладна №1170 від 01 листопада 2019 року; Специфікація від 01 листопада 2019 року; Акт приймання-передачі від 01 листопада 2019 року; Акт приймання-передачі від 30 жовтня 2019 року; Накладна №4163190 від 22 листопада 2019 року; Сертифікат якості №2272; Рахунок №4163190 від 22 листопада 2019 року; Видаткова накладна №498 від 20 листопада 2019 року; Акт прийому-передачі №83/24 Ю-ЯЕ від 20 листопада 2019 року; Специфікація №83/2410-ІІЕ від 20 листопада 2019 року; Акт приймання-передачі від 20 листопада 2019 року; Видаткова накладна №1177 від 25 листопада 2019 року; Акт приймання-передачі від 25 листопада 2019 року; Специфікація від 25 листопада 2019 року; Акт приймання-передачі від 25 листопада 2019 року; Видаткова накладна №1215 від 26 листопада 2019 року; Акт приймання-передачі від 26 листопада 2019 року; Специфікація від 26 листопада 2019 року; Видаткова накладна №1223 від 09 грудня 2019 року; Акт приймання-передачі від 09 грудня 2019 року; Специфікація від 09 грудня 2019 року; Видаткова накладна №1275 від 02 грудня 2019 року; Акт приймання-передачі від 02 грудня 2019 року; Специфікація від 02 грудня 2019 року; Рахунок на оплату №1505 від 02 грудня 2019 року; Видаткова накладна №1274 від 21 грудня 2019 року; Акт приймання-передачі від 21 грудня 2019 року; Специфікація від 21 грудня 2019 року; Рахунок на оплату №1504 від 21 грудня 2019 року; Накладна №3672190 від 23 грудня 2019 року; Рахунок №3672190 від 23 грудня 2019 року; Сертифікат якості №2498; Видаткова накладна №799 від 04 листопада 2020 року; Акт приймання-здачі №01/20 від 04 листопада 2020 року; Специфікація №1 від 02 листопада 2019 року; Видаткова накладна №101 від 20 лютого 2019 року; Специфікація №2 від 20 лютого 2019 року; Акт приймання-здачі від 20 лютого 2019 року; Видаткова накладна №91 від 25 березня 2020 року; Акт приймання-передачі від 25 березня 2020 року; Специфікація від 25 березня 2020 року; Видаткова накладна №95 від 17 березня 2020 року; Акт прийому-передачі №95 від 17 березня 2020 року; Специфікація №95 від 17 березня 2020 року; Видаткова накладна №96 від 23 березня 2020 року; Акт прийому-передачі №96 від 23 березня 2020 року; Специфікація №96 від 23 березня 2020 року; Акт-опис №70553557 від 17 вересня 2020 року; Акт-опис №50611870 від 17 вересня 2020 року; Видаткова накладна №800 від 05 серпня 2019 року; Специфікація від 05 серпня 2019 року; Акт приймання-передачі від 05 серпня 2019 року; Видаткова накладна №704 від 20 серпня 2020 року; Акт приймання-передачі від 20 серпня 2020 року; Специфікація від 20 серпня 2020 року; Видаткова накладна №798 від 04 листопада 2020 року; Акт приймання-здачі №01/20 від 04 листопада 2020 року; Специфікація №1 від 02 листопада 2019 року; Видаткова накладна №799 від 04 листопада 2020 року; Акт приймання-здачі №01/20 від 04 листопада 2020 року; Специфікація №1 від 02 листопада 2019 року; Видаткова накладна №859 від 12 листопада 2020 року; Акт приймання-здачі №02/20 від 12 листопада 2020 року; Специфікація №2 від 10 листопада 2020 року; Акт надання послуг №107 від 21 лютого 2019 року; ТТН №21/01/1 від 21 лютого 2019 року; Акт надання послуг №227 від 26 березня 2020 року; ТТН №25/03/20 від 25 березня 2020 року; Акт надання послуг №813 від 16 жовтня 2020 року; ТТН №15/10/20 від 15 жовтня 2020 року; Акт виконаних робіт від 15 листопада 2020 року; ТТН №04/11/20 від 04 листопада 2020 року; Акт здачі-приймання робіт №149 від 13 листопада 2020 року; ТТН №12/11/20 від 12 листопада 2020 року; Лист-запит №005/05/2024 від 06 травня 2024 року; Перелік запчастин за договором поставки №12/19-34 від 01 червня 2019 року; Лист-відповідь №24/05-1 від 24 травня 2024 року.
Дослідивши надані позивачем документи суд зазначає таке.
Згідно підпункту 14.1.36 пункту 14.1 статті 14 ПК України господарська діяльність - діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.
За приписами пункту 44.1 статті 44 ПК України для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.
Згідно з підпунктом 134.1.1 пункту 134.1 статті 134 ПК України об'єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього Кодексу.
Пунктом 198.1 статті 198 ПК України передбачено, що до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів та послуг.
Податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку придбанням або виготовленням товарів та наданням послуг (пункт 198.3 статті 198 ПК України).
За правилами пункту 198.6 статті 198 ПК України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.
За приписами статті 1 Закону України «Про бухгалтерській облік та фінансову звітність в Україні» господарська операція - дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов'язань, власному капіталі підприємства; первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію.
Відповідно до частини першої статті 9 Закону України «Про бухгалтерській облік та фінансову звітність в Україні» підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.
Аналіз вказаних норм свідчить, що показники обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, визначаються на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Визначальною ознакою господарської операції є те, що вона має спричиняти реальні зміни майнового стану платника податків.
Здійснення господарської операції і власне її результат підлягають відображенню в бухгалтерському обліку.
Правові наслідки у вигляді виникнення у покупця права на формування сум витрат та податкового кредиту виникають за наявності сукупності таких обставин та підстав, зокрема: фактичного (реального) здійснення оподатковуваних операцій; документального підтвердження реального здійснення господарських операцій сукупністю юридично значимих (дійсних) первинних та інших документів, які зазвичай супроводжують операції певного виду; наявності у сторін спеціальної податкової правосуб'єктності; наявності у покупця належним чином складеної податкової накладної; наявності ділової мети, розумних економічних причин для здійснення господарської операції.
При цьому наявність формально оформлених (складених) первинних документів та/або сплати грошових коштів не може слугувати підставою для формування даних податкового обліку за відсутності факту придбання відповідного активу.
Таким чином, суд зазначає, що за встановлених у справі обставин надані копії документів за відсутності спроможності суб'єктів господарської діяльності здійснювати відповідну господарську діяльність не можуть підтверджувати фактичне (реальне) здійснення оподатковуваних операцій.
Крім цього, судом встановлено, що згідно ухвали Апеляційного суду міста Києва від 17.05.2017 року слідчим управлінням фінансових розслідувань Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості якого 03 серпня 2016 року внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань під №32016100110000175, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України. Згідно вказаної ухвали встановлено, що: «Відповідно до аналізу виданих та отриманих податкових накладних постачальниками продукції в адресу ТОВ «Україна- 2000» є пов'язані підприємства TOB «ТК «Дніпро-Холдинг» (код ЄДРПОУ 40354654, сума сформованого податкового кредиту з ПДВ 24,4 млн.грн., призначення платежу: колісні пари, рама бокова, балка надресорна, автозапчастини тощо). При цьому, в номенклатурі придбаного товару TOB «ТК «Дніпро-Холдинг» відсутній факт придбання продукції: колісні пари РУ1Ш-950 (РУ 1-950), балка надресорна, рама бокова тощо.
В ланцюгу постачання встановлено відмінність назви товару в номенклатурі придбаної та реалізованої продукції.
Проведеним аналізом господарської діяльності ТОВ «Україна- 2000», ТОВ «ТК «Дніпро-Холдинг» встановлено, що до даної групи підприємств також входять: ТОВ «Газкомплект» (код ЄДРПОУ 13750984), ТОВ «ТК «Центр-Холдинг» (код ЄДРПОУ 40346533) тощо, які також надають послуги по незаконному формуванню податкового кредиту з ПДВ та валових витрат.»
Згідно ухвали Київського апеляційного суду від 23 січня 2019 року встановлено, що Київською місцевою прокуратурою № 1 здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні №12017100010008451 від 12.09.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 КК України. Відповідно до вказаної ухвали встановлено, що: «Подальша реалізація імпортованих товарів частково здійснюється за готівку «замовникам», а документально відображається їх продаж схемним суб'єктам господарської діяльності, які мають ознаки фіктивності, а саме: ТОВ «ТК «Ценр-Холдинг» (ЄДРПОУ 40346533) та інші.
Згідно даних ДФС України, ТОВ «ТК «Ценр-Холдииг» (ЄДРПОУ 40346533) не знаходиться за адресою реєстрації, не здійснює діяльність, зазначену в установчих документах, при цьому за короткий термін її існування здійснено занадто великий обсяг фінансових операцій (бухгалтерські документи нібито підписані керівниками), що свідчить про створення підприємств з метою прикриття незаконної діяльності. Таким чином, вказані підприємства з ознаками фіктивності є елементами так званої схеми «зустрічних потоків», тобто формують свій податковий кредит відображаючи взаємовідносини з підприємствами реального сектору економіки, що здійснюють реалізацію ТМЦ за готівку через роздрібну мережу та підконтрольні ФОП.»
Згідно ухвали Печерського районного суду міста Києва від 29 серпня 2018 року у провадженні СУ ФР ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві знаходяться матеріали досудового розслідування, внесені 17 листопада 2017 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань під №32017100060000104, за фактом фіктивного підприємництва, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.27, ч.І ст.205 КК України. Відповідно до вказаної ухвали встановлено, що: «В ході досудового розслідування встановлено, що підприємства транзитно - конвертаційної групи ТОВ «ТК «Ценр-Холдииг» (код 40346533) та інші створені з метою надання послуг з мінімізації податкових зобов'язань, які підлягають сплаті до бюджету, тобто своїми діями в період 2016-2018рр. сприяли умисному ухиленню від сплати податків реально діючим суб'єктам господарювання.»
Згідно ухвали Печерського районного суду міста Києва від 13 листопада 2017 року Генеральною прокуратурою України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42016000000002658, відомості щодо якого 03.10.2016 внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України. Відповідно до вказаної ухвали встановлено, що: «проведеним аналізом встановлені інші підприємства з ознаками фіктивності, що входять до складу конвертаційного центру: ТОВ «Центр-Холдінг (ЄДРПОУ 40346533), TOB ТК «Дніпро-Холдинг» (ЄДРПОУ40354654), ТОВ «Україна-2000» (ЄДРПОУ 31197641).»
Відповідно до ухвали Оболонського районного суду міста Києва від 18 січня 2018 року СУ ФР ДПІ в Оболонському районі ГУ ДФС у м. Києві здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні №32017100050000042 від 01.09.2017 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 205-1, ч. 1 ст. 212 КК України. Відповідно до вказаної ухвали встановлено, що: «ТОВ «Газкомплект», ТОВ «Центр-Холдинг», ТОВ «Україна-2000» ... не знаходяться за податковими адресами, чисельність працюючих на вказаних СГД становить 1 чол., відсутні відомості про наявність у ТОВ «Газкомплект», ТОВ «Центр-Холдинг», ТОВ «Україна-2000», основних засобів, в тому числі виробничих, складських приміщень, земельних ділянок, транспортних засобів тощо.»
Згідно ухвали Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 20 грудня 2017 року Першим слідчим відділом слідчого управління прокуратури Дніпропетровської області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №420170400000003461 від 03.04.2017, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України. Відповідно до вказаної ухвали встановлено, що: «на внутрішньому ринку України продавалась (поставлялась) наступним контрагентам з ознаками фіктивності: ТОВ «Україна-2000» (код 31197641), 51931 Дніпропетровська область, пр. Тараса Шевченка, 46-200; ТОВ «ТК «Центр-Холдинг» (код 40346533), 28000 Кіровоградська область, м. Олександрія, пр. Соборний, буд. 51, корп. 1, офіс 5; ТОВ «Газкомплект» (код 13750984), 28000 Кіровоградська область, м. Олександрія, пр. Соборний, буд. 68, офіс 306; ТОВ «ТК «Дніпро-Холдинг» (код 40354654), 51931 Дніпропетровська область, м. Камянське, пр. Тараса Шевченка, 46-205»
У відповідності до ухвали Солом'янського районного суду м. Києва від 21 червня 2017 року в провадженні Солом'янського УП ГУ НП в місті Києві знаходиться кримінальне провадження внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32016100090000088 від 25.11.2016, за ознаками складу злочину передбаченого ч.3 ст.212 КК України. Згідно вказаної ухвали встановлено, що: «Прокурор вказав, що директор, за попередньою змовою з невстановленими слідством особами створили підприємства-імпортери ... та транзитну групу підприємств до складу якої входять: ТОВ «Газкомплект» (код ЄДРПОУ 13750984), ТОВ «УКРАЇНА-2000» (код ЄДРПОУ 31197641), TOB «ТК «Центр-холдінг» (код ЄДРПОУ 40346533),TOB «ТК «Дніпро-холдінг» (код ЄДРПОУ 40354654) ..., з метою надання послуг для підприємств - вигодонабувачів та документального прикриття безтоварних операцій для подальшого переведення безготівкових коштів в готівкову, використовуючи/підконтрольних фізичних осіб.»
Згідно ухвали Ленінського районного суду м. Кіровограда від 23 травня 2019 року в провадженні слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Кіровоградській області перебуває кримінальне провадження №32018120010000055 від 25.10.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України. Відповідно до вказаної ухвали ТОВ «УКРАЇНА-2000» (ЄДРПОУ 31197641) фігурує, як підприємство з ознаками фіктивності.
У відповдності до ухвали Ленінського районного суду м. Кіровограда від 28.09.2016 року в слідчому управлінні фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Кіровоградській області перебуває кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32016120010000053 від 24.06.2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України. Згідно вказаної ухвали ТОВ «Газкомплект» (код 13750984) фігурує, як підприємство з ознаками фіктивності.
Згідно правової позиції Верховного Суду, в постанові від 16.03.2021 року по справі №826/11900/18, Верховний Суд надав висновки стосовно того, коли документи складені від імені суб'єкта підприємницької діяльності (юридичної особи), створеного з метою фіктивного підприємництва: «...Верховний Суд України неодноразово висловлювався щодо такого правозастосування у подібних правовідносинах, зокрема у постановах від 05.03.2012 у справі №21-421 аі 1 від 22.11.2016 у справі №826/11397/14, від 24.05.2016 у справі №21- 5332а15, від 14.06.2016 у справі №21-1318а16, від 22.11.2016 у справі №21-2430а16. Висновок Верховного Суду України полягає у тому, що надання платником податків податковому органу належним чином оформлених документів, передбачених законодавством, з метою одержання податкової вигоди є підставою для її одержання, окрім випадку, якщо податковий орган не довів, що відомості, які містяться в документах, є недостовірними. Така обставина як наявність кримінального провадження, зареєстрованого за фактом вчинення злочину, передбаченого статтею 205 Кримінального кодексу України, стосовно фіктивності підприємства - контрагента покупця, має бути врахована судом, оскільки статус фіктивного підприємства несумісний з легальною підприємницькою діяльністю, навіть за формального підтвердження її первинними документами.
Первинні документи, які виписані фіктивним підприємством, не можуть вважатися належно оформленими документами, що підтверджують факт придбання товарів, робіт чи послуг, а тому віднесення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та формування витрат є безпідставним.
Відсутність вироку у кримінальному провадженні не звільняє суд, який розглядає адміністративну справу, від обов'язку перевірити та надати належну оцінку повідомленим контролюючим органом дійсним фактичним обставинам, що свідчать про нереальний характер господарських операцій, тому що такі обставини входять до предмета доказування в адміністративній справі з відповідним предметом адміністративного позову.
Обов'язок суду встановити дійсні обставини справи при розгляді адміністративного позову випливає з такого принципу адміністративного судочинства як офіційне з'ясування всіх обставин справи, закріпленого нормами статті 2, частини 4 статті 9 КАС України, відповідно до змісту яких суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Суд приймає доводи відповідача відносно необхідності застосування п.198.6 ст.198 ПКУ з огляду на висновки Верховного Суду, які викладені в постанові Верховного Суду від 02.04.2019 року у справі №826/14331/13-а, в якій зазначено: «Підставою для виникнення у платника права на податковий кредит з податку на додану вартість є факт реального здійснення операцій з придбання товарно-матеріальних цінностей з метою їх використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку, а також оформлення відповідних операцій належним чином складеними первинними документами, які містять достовірні відомості про їх обсяг та зміст».
У постанові від 08 вересня 2020 року по справі № 804/6406/17 (адміністративне провадження № К/9901/33017/18) Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду наголошує, що «... при оцінці податкових наслідків господарських операцій адміністративний суд не повинен обмежуватися встановленням лише формальних умов застосування платником податкових норм шляхом подання первинних документів, що за формою та змістом відповідають законодавчим вимогам, а з урахуванням доводів податкового органу мас дослідити фактичні правовідносини учасників поставок, перевірити дійсний рух активів у процесі виконання операцій та встановити зв'язок складених первинних документів з реальними фактами господарської діяльності. При цьому, суд повинен надати належну правову оцінку доводам позивача та відповідача, якими вони мотивують свою правову позицію у справі, оцінити представлені учасниками провадження докази у сукупності та взаємозв'язку за правилами статті 90 КАС України та надати належне обгрунтування щодо причин відхилення певних доказів, надання переваги тим чи іншим доводам або доказам...».
Крім того, судом в ланцюгу постачання встановлено відмінність назви товару в номенклатурі придбаної та реалізованої продукції. Дослідивши ланцюг постачання товару встановлено, що реальне постачання товару на підприємства з ознаками фіктивності відсутнє. Вказані підприємства придбавали невластиві товари (паливо, чай, сушки, сухий корм, ДСП, захисне скло, майонез, одяг тощо), що свідчить про відсутність факту реальності поставки....»
Втім, суди першої та апеляційної інстанцій щодо обриву ланцюга постачання товарів зазначив, що при дослідженні факту здійснення господарської операції оцінюватися повинні відносини безпосередньо між учасниками тієї операції, на підставі якої сформовані дані податкового обліку.
В даному випадку, слід звернути увагу на правову позицію Верховного Суду, викладену в постанові від 18.06.2020 року по справі №826/14035/17. Так, суд зазначає:
«При оцінці наданих позивачем документів, якими оформлені операції з придбання товару у ТОВ «ЮНІВЕСТ-ІНВЕСТ», суди першої та апеляційної інстанцій взяли до уваги доводи відповідача щодо того, що підставою для винесення податкового повідомлення-рішення від 17.08.2017 № 65126151401 став висновок податкового органу про те, що ТОВ «ЮНІВЕСТ-ІНВЕСТ» не мало можливості поставити позивачу засоби для прання. Такий висновок обґрунтований тим, що номенклатура товарів, які товариство придбавало у своїх контрагентів не відповідає товару, що був проданий ПП «А-С-М».
Таким чином, факт придбання, транспортування, зберігання та подальше використання у власній господарській діяльності позивача товару придбаного у ТОВ «ЮНІВЕСТ-ІНВЕСТ» не підтверджено належними первинними документами, які б розкривали зміст операції та рух активів у процесі її здійснення, що є обов'язковою умовою для визнання господарських операцій товарними».
Враховуючи оприбуткування підприємством вищезазначених товарів, вони були отримані ТОВ «Рейл Інвестментс» від інших постачальників на безоплатній основі, з невідомого джерела.
Разом з тим, судом встановлено, що відповідно до актів дефекації вузлів та запчастин постачальником вузлів/запчастин значиться ТОВ «Каргоремтранс», яке не є контрагентом позивача відповідно до Договору поставки №12/19-34 від 01.04.2019 року. Так, відповідно до актів приймання-передачі постачальником значиться ТОВ «Ремспецтранс», проте відповідно актів дефекації вузлів та запчастин постачальником встановленого вузла/запчастини значиться постачальник ТОВ «Каргоремтранс».
Таким чином, суд погоджується з доводами відповідача, що ТОВ «Рейл Інвестментс» порушено норми п. 5 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 15 «Дохід», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.11.1999 №290, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.12.1999 за № 860/4153 та п. п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу, (неправомірного визначення показників Податкової декларації з податку на прибуток підприємств) - в частині не включення до складу доходу за 2019 - 2020 роки безоплатно отриманих товарів у сумі 18 540 564,00 грн., в тому числі у 2019 році у сумі 496 000,00 грн. та за рік у сумі 18 044 564,00 грн.
Крім того, у порушення п.44.1 ст.44, п.198.1, п.198.3, п.198.6 ст.198 Кодексу ТОВ «Рейл Інвестментс» завищено податковий кредит з податку на додану вартість на загальну суму 3 090 094,0 грн., в тому числі по періодам: жовтень 2019р. - 2 324 000,00 грн; - березень 2020р. - 180000,00 грн. - вересень 2020р. - 63 920,00 грн; - жовтень 2020р. - 64902,0 грн. - листопад 2020р. - 457 грн.
Враховуючи викладене, суд вважає, що відповідачем у спірних правовідносинах, було дотримано критеріїв правомірності, передбачених ч.2 ст.2 КАС України.
VIІ. Висновок суду
Згідно з частиною першою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Частиною першою статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до частини другої статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання (частини перша та друга статті 76 Кодексу адміністративного судочинства України).
Частинами першою та другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до статей 9, 77 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідач, як суб'єкт владних повноважень, надав суду докази на підтвердження правомірності своїх дій.
Системно проаналізувавши приписи законодавства України, що були чинними на момент виникнення спірних правовідносин між сторонами, зважаючи на взаємний та достатній зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні адміністративного позову.
VIІI. Розподіл судових витрат
Відповідно до ч. 1 ст. 143 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.
Враховуючи, що в задоволенні позову належить відмовити підстави розподілу судових витрат відсутні.
Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У задоволенні адміністративного позову відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Суддя Леонтович А.М.