Постанова від 29.05.2025 по справі 725/4142/25

Єдиний унікальний номер 725/4142/25

Номер провадження 3/725/1256/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29.05.2025 року м. Чернівці

Суддя Чернівецького районного суду м.Чернівців Федіна А.В., за участю прокурора Самокіщука М.Ю.,розглянувши справи про адміністративні правопорушення передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою АДРЕСА_1 , який фактично проживає за адресою АДРЕСА_2 , -

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення №146 від 19.05.2025 року, ОСОБА_1 , будучи сержантом із матеріального забезпечення роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 та відповідно до п.п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є військові посадові особи Збройних Сил України, суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік (тобто всупереч встановленого строку - не пізніше 31.01.2024 року, згідно із п. 2.7 розділу XIII Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції»).

На підставі наказу військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_2 № 44 від 26.02.2022 року ОСОБА_1 призначено на посаду сержанта із матеріального забезпечення роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 .

На підставі наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 № 189 від 30.06.2023 року ОСОБА_1 звільнено у запас за підпунктом «г» (за сімейними обставинами).

Відповідно до вимог ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» (надалі - Закон) визначено правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністратвину, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до ч. 1 статті 45 Закону, передбачено, що особи зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"- ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб- сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно вимог роз'яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №4 від 13.11.2023 року, декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік подається відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону.

Пунктом п. 2.7 розділу XIII Прикінцевих положень Закону установлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.

Опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 несвоєчасно, а саме 08.05.2025 року подав електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік.

До визначених категорій осіб, які наділені правом на відтермінування обов'язку подання щорічної декларації за 2022 рік, ОСОБА_1 не відноситься.

Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мав реальну можливість своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, у зв'язку з відсутністю будь-яких поважних причин несвоєчасності подання декларації.

Наданим поясненням ОСОБА_1 повідомив, що йому було відомо про необхідність подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, однак замешкався та подав декларацію до Реєстру несвоєчасно.

Гранична дата подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік для ОСОБА_1 , як сержанта із матеріального забезпечення роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 , становить не пізніше 31.01.2024 року.

Таким чином, згідно вказаного протоколу, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у відповідності до п.п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону, в порушення вимог ч. 1 ст. 45, п. 2.7 розділу XIII Прикінцевих положень Закону, несвоєчасно без поважних причин, 08.05.2025 року, подав декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік (при встановленому строку не пізніше 31.01.2024 року).

Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №147 від 19.05.2025 року, опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 несвоєчасно, а саме 08.05.2025 року подав електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування при звільненні за період з 01.01.2023 року по 30.06.2023 року.

До визначених категорій осіб, які наділені правом на відтермінування обов'язку подання декларації при звільненні за період з 01.01.2023 року по 30.06.2023 року ОСОБА_1 не відноситься.

Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мав реальну можливість своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання : дикцій держави або місцевого самоврядування при звільненні за період з 01.01.2023 року по 30.06.2023 року, у зв'язку з відсутністю будь-яких поважних причин несвоєчасності подання декларації.

Наданим поясненням ОСОБА_1 повідомив, що йому було відомо про необхідність подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування при звільненні за період з 01.01.2023 року по 30.06.2023 року, однак замешкався та подав декларацію до Реєстру несвоєчасно.

Гранична дата подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування при звільненні за період з 01.01.2023 року по 30.06.2023 року для ОСОБА_1 , як сержанта із матеріального забезпечення роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 , становить не пізніше 31.01.2024 року.

Таким чином, згідно вказаного протоколу, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у відповідності до п.п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону, в порушення вимог ч. 2 ст. 45, п. 2.7 розділу XIII Прикінцевих положень Закону, несвоєчасно без поважних причин, 08.05.2025 року, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування при звільненні за період з 01.01.2023 року по 30.06.2023 року (при встановленому строку не пізніше 31.01.2024 року).

Також, згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 148 від 19.05.2025 року, опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 несвоєчасно, а саме 08.05.2025 року подав електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після звільнення за 2023 рік.

До визначених категорій осіб, які наділені правом на відтермінування обов'язку подання декларації після звільнення за 2023 рік, ОСОБА_1 не відноситься.

Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мав реальну можливість своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після звільнення за 2023 рік, у зв'язку з відсутністю будь-яких поважних причин несвоєчасності подання декларації.

Наданим поясненням ОСОБА_1 повідомив, що йому було відомо про необхідність подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після звільнення за 2023 рік, однак замешкався та подав декларацію до Реєстру несвоєчасно.

Гранична дата подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після звільнення за 2023 рік для ОСОБА_1 , як сержанта із матеріального забезпечення роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 , становить не пізніше 01.04.2024 року.

Таким чином, згідно вказаного протоколу, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у відповідності до п.п. «г» п. 1 ч. 1 ст. З Закону, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону, несвоєчасно без поважних причин, 08.05.2025 року, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після звільнення за 2023 рік (при встановленому строку не пізніше 01.04.2024 року).

Такі дії ОСОБА_1 згідно вказаних вище протоколів, за кожним окремо, кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У відповідності до вимог ч.2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення у цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Згідно вимог п. 6 Розділу ІІІ Інструкція з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 20.08.2019 № 814, у разі об'єднання судових справ (матеріалів кримінального провадження) в одну їй присвоюється єдиний унікальний номер тієї з об'єднаних справ (матеріалів), яка надійшла до суду першою.

Таким чином, справи про адміністративні правопорушення ч. 1 ст. 172-6 КУпАП за протоколами про адміністративне правопорушення №146, 147, 148 від 19.05.2025 року відносно ОСОБА_1 слід об'єднати в одне провадження за єдиним унікальним номером - 725/4142/25.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні вказаного правопорушення визнав в повному обсязі, своїми поясненнями підтвердив обставини викладені у протоколах про адміністративне правопорушення та просив суворо не карати, про що додатково зазначив у відповідному письмовому клопотанні.

Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції вказаної частини ст. 172-6 КУпАП.

Згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

У відповідності до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Статтею 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Диспозицією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ч. 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"- ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб- сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за формою, що визначається Національним агентством.

За змістом ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Окрім повного визнання ОСОБА_1 своєї вини, його вина у вчиненні правопорушення передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП доводиться наступними дослідженими та проаналізованими письмовими доказами по справі, а саме:

?протоколами про адміністративне правопорушення № 146, №147, №148 від 19.05.2025 року;

?витягом із наказу №189 від 30.06.2023 року;

?витягом із службових обов'язків посадових собі ІНФОРМАЦІЯ_3

?відомостями з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;

?іншими матеріалами справи.

Таким чином, на підставі наведених вище доказів в їх сукупності, встановлено, що ОСОБА_1 несвоєчасно без поважних причин, 08.05.2025 року, подав декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік (при встановленому строку не пізніше 31.01.2024 року), несвоєчасно без поважних причин, 08.05.2025 року, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування при звільненні за період з 01.01.2023 року по 30.06.2023 року (при встановленому строку не пізніше 31.01.2024 року), а також несвоєчасно без поважних причин, 08.05.2025 року, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після звільнення за 2023 рік (при встановленому строку не пізніше 01.04.2024 року), тим самим вчинив адміністративні правопорушення передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Обставинами, які пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 є визнання вини та щире каяття.

Обставин, які б обтяжували відповідальність ОСОБА_1 за наслідками розгляду справи не встановлено.

При накладенні ОСОБА_1 адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника та ступінь його вини.

Санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачено накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Враховуючи всі обставини справи та особу порушника, на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, оскільки саме такий вид адміністративного стягнення буде достатнім для її виправлення та попередження вчинення нових правопорушень.

Доказів наявності підстав для звільнення від сплати судового збору відповідно до вимог ст. 5 Закону України «Про судовий збір» матеріали справи не містять.

На підставі вище викладеного та керуючись ст.ст. 33,34,35, 283, 284, 285, 294, 172-6 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП за протоколами про адміністративне правопорушення № 146, №147, №148 від 19.05.2025 року - об'єднати в одне провадження за єдиним унікальним номером « 725/4142/25».

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП і за їх вчинення накласти на нього адміністративні стягнення:

?за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП по факту обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення № 146 від 19.05.2025 року у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн. (одна тис. сімсот грн.) в дохід держави;

?за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП по факту обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення № 147 від 19.05.2025 року вигляді штрафу в розмірі 1700 грн. (одна тис. сімсот грн.) в дохід держави;

?за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП по факту обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення № 148 від 19.05.2025 року вигляді штрафу в розмірі 1700 грн. (одна тис. сімсот грн.) в дохід держави;

На підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП остаточно накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн. (одна тис. сімсот грн.) в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 605,60 грн.

Згідно із ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу.

Відповідно до вимог ст.308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.

Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Чернівецького районного

суду міста Чернівців Федіна А. В.