Справа № 148/938/19
Провадження № 22-ц/801/1542/2025
Категорія: 61
Головуючий у суді 1-ї інстанції Науменко С. М.
Доповідач: Шемета Т. М.
04 червня 2025 рокуСправа № 148/938/19м. Вінниця
Вінницький апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючої судді Шемети Т. М.,
суддів Берегового О. Ю., Панасюка О. С.,
вирішуючи питанняпро відкриття апеляційного провадження у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 про перегляд за нововиявленими обставинами рішення Немирівського районного суду Вінницької області від 30 липня 2021 року у цивільній справі № 148/938/19,
за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Немирівського районного суду Вінницької області від 25 квітня 2025 року, -
В квітні 2025 року ОСОБА_1 звернувся до Немирівського районного суду Вінницької області і заявою про перегляд за нововиявленими обставинами рішення Немирівського районного суду Вінницької області від 30 липня 2021 року у цивільній справі № 148/938/19.
Ухвалою Немирівського районного суду Вінницької області від 25 квітня 2025 року відмовлено у відкритті провадження.
Не погодившись з прийнятою ухвалою, 02 червня 2025 року ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати оскаржувану ухвалу та направити справу для суду першої інстанції та продовження розгляду.
Одночасно в апеляційній скарзі ставить питання про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали Немирівського районного суду Вінницької області від 25 квітня 2025 року, у зв'язку з тим, що повний текст ухвали отримав 20 травня 2025 року засобами поштового зв'язку, у зв'язку з чим строк на апеляційне оскарження було пропущено з поважних причин.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) судове рішення або якщо розгляд справи (вирішення питання) здійснювався без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення (ч. 1 ст. 354 ЦПК України).
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, на ухвалу суду якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду (п. 1 ч. 2 ст. 354 ЦПК України).
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу (ч. 3 ст. 354 ЦПК України).
Вирішуючи заяву ОСОБА_1 про поновлення строку на апеляційне оскарження, суд дійшов наступних висновків:
- оскаржувана ухвала постановлена судом першої інстанції 25 квітня 2025 року;
- згідно трекінгу АТ «Укрпошта» (0610250672015) ОСОБА_1 копію ухвали Немирівського районного суду Вінницької області отримав 21 травня 2025 року;
- апеляційну скаргу ОСОБА_1 подав 02 червня 2025 року, згідно штемпеля суду (Вх. № 6286).
Відтак причини пропуску строку на апеляційне оскарження є поважними, апеляційна скарга подана впродовж п'ятнадцятиденного строку з моменту отримання повного судового рішення, а тому і його слід поновити.
В решті апеляційна скарга ОСОБА_1 за формою та змістом відповідає вимогам статті 356 ЦПК України.
Відповідно до пункту 9 частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються особи з інвалідністю I та II груп. Оскільки ОСОБА_1 є інвалідом ІІ групи, що підтверджується відповідним посвідченням, він звільнений від сплати судового збору.
Керуючись ст. 356, 359, 361, 389 ЦПК України, -
Поновити ОСОБА_1 строк на апеляційне оскарження ухвали Немирівського районного суду Вінницької області від 25 квітня 2025 року.
Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Немирівського районного суду Вінницької області від 25 квітня 2025 року.
Зупинити дію ухвали Немирівського районного суду Вінницької області від 25 квітня 2025 року до закінчення розгляду справи в суді апеляційної інстанції.
Надати учасникам справи 5-денний строк з моменту отримання копії цієї ухвали для подання відзиву на апеляційну скаргу.
Витребувати з Немирівського районного суду Вінницької області цивільну справу № 148/938/19.
Надіслати учасникам справи копію цієї ухвали та копію апеляційної скарги.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуюча Т. М. Шемета
Судді О. Ю. Береговий
О. С. Панасюк