Постанова від 03.06.2025 по справі 592/6442/25

Справа № 592/6442/25

Провадження № 3/592/1445/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 червня 2025 року м.Суми

Суддя Ковпаківського районного суду м. Суми Фоменко Ірина Миколаївна, за участю прокурора Степаненка О.В., адмінпритягуємої ОСОБА_1 , розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Сумській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка працює лікарем-дерматологом позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,

за вчинення корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, № 165/2025, лікар-дерматолог позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, несвоєчасно (25.10.2024 року о 13:47 год) подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, що є вчиненням правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», відповідальність за що встановлена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що вона вину визнає, щиро кається. Уповноважена особа установи, де вона працює, яка відповідальна за контроль за поданням декларацій, ані усно, ані письмово не повідомила, що ОСОБА_1 є суб'єктом декларування, тобто її посада відповідає вимогам, передбаченим для декларування. Умислу на несвоєчасне подання декларацій не мала.

Прокурор Степаненко О.В. в судовому засіданні висловив думку про можливість притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накладення на неї адміністративного стягнення у вигляді штрафу в мінімальному розмірі.

Частина 1 ст. 172-6 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією, це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Встановлено, що Наказом № 84 від 15.12.2022 «Про внесення змін до наказу військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_3 від 14.08.2020 № 35 «Про створення постійно діючої військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_4 », затверджено основний персональний склад позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 № 84 від 15.12.2022 в якому зазначені члени комісії, серед яких є ОСОБА_1 як лікар дерматолог (МКЦІХТД ім. З.Й. Красовицького).

Відповідно до наказу № 187 від 25.12.2023 «Про призначення персонального складу та порядок роботи позаштатної постійно діючої військово- лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 », затверджено основний та резервний персональний склад та порядок роботи позаштатної постійно діючої військово- лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 на 2024 рік серед яких є ОСОБА_1 як лікар дерматолог.

У п. 2 Закону України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави в умовах воєнного стану», який 12.10.2023 набрав чинності, установлено, що з дня набрання чинності цим Законом, здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII цього Закону (зокрема подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування), відновлюється у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом (у тому числі з урахуванням особливостей, встановлених частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону)». Відповідно з 12.10.2023 декларантами стали, зокрема, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських комісій, які при цьому не є особами, зазначеними у п. 1 ч. 1 ст. З Закону (п.п. «ґ» п. 2 ч. 1 ст. З Закону).

У зв'язку із цим вищезазначені особи мають подавати декларації до Реєстру декларацій.

Отже, лікар-дерматолог ОСОБА_1 , будучи членом позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії, є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення пов'язаного з корупцією, згідно з підпунктом «ґ» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону. Відтак, ОСОБА_1 була зобов'язана до 01.04.2024 подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством, зокрема, декларація за 2023 рік.

Згідно з частиною 1 статті 45 Закону, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а, "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції.

У підпункті 1 пункту 5 розділу ІІ рішення НАЗК від 10.06.2016 р. № 3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» закріплено, що щорічна декларація суб'єкта декларування подається у період з 00 год. 00 хв. 01 січня до 00 год. 00 хв. 1 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 1 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Таким чином, ОСОБА_1 була зобов'язана до 00 год. 00 хв. 1 квітня 2024 року подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік шляхом заповнення електронної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Згідно публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» ОСОБА_1 , подала Декларацію за 2023 рік 25.10.2024 о 13:47 год.

У такий спосіб ОСОБА_1 вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Вина ОСОБА_1 підтверджується також даними протоколу про адміністративне правопорушення № 165/2025 від 16.04.2025 року, рапортами про факт несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, згідно з яких декларація за 2023 рік подана ОСОБА_1 25.10.2024 року; копією наказу № 84 від 15.12.2022 «Про внесення змін до наказу військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_3 від 14.08.2020 № 35 «Про створення постійно діючої військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_4 », яким затверджено основний персональний склад позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 № 84 від 15.12.2022 в якому зазначені члени комісії, серед яких є ОСОБА_1 як лікар дерматолог (МКЦІХТД ім. З.Й. Красовицького); копією наказу № 187 від 25.12.2023 «Про призначення персонального складу та порядок роботи позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 », яким затверджено основний та резервний персональний склад та порядок роботи позаштатної постійно діючої військово- лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 на 2024 рік серед яких є ОСОБА_1 як лікар дерматолог; листом Національного агентства з питань запобігання корупції, який свідчить про технічну можливість подання ОСОБА_1 декларацій у встановлений законом строк.

Докази, досліджені судом, вказують на те, що ОСОБА_1 відноситься до суб'єктів, на яких поширюються дія Закону України «Про запобігання корупції».

Досліджені докази є логічними і послідовними, а тому не викликають сумнівів та в сукупності поза розумним сумнівом підтверджують обставини викладені у протоколі.

Частина 1 статті 172-6 КУпАП передбачає відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування урегульовано статтю 45 Закону України «Про запобігання корупції».

ОСОБА_1 надано достатній час для виконання обов'язку. Проте, будь-яких поважних причин невиконання такого обв'язку не встановлено. Немає жодного об'єктивного доказу, на підставі якого можна було б поза розумним сумнівом вважати, що у ОСОБА_1 були поважні причини, з яких вона не виконала обов'язок встановлений законом.

Враховуючи характер скоєного правопорушення, особу, що притягується до адміністративної відповідальності, вважаю за необхідне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Окрім того, відповідно до вимог ст.40-1 КУпАП із ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір в розмірі 605,60 грн.

Керуючись ст. ст. 40-1, 172-6 ч. 1, 283 ч. 5 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 850 грн.

Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 судовий збір в розмірі 605 грн. 60 коп.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у постанові про стягнення штрафу.

Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя І.М. Фоменко