Справа № 522/6409/2
3/522/2849/25
3/522/2850/25
3/522/2851/25 ПОСТАНОВА
04 червня 2025 року суддя Приморського районного суду м. Одеси Осіік Д.В., за участі секретаря судового засідання Шухтіна М.В., прокурора Острік О.В., особи яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши протоколи про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією з доданими до нього матеріалами відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Дзержинськ, Донецької області, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ст.ст.172-6 ч.1 Кодексу України про Адміністративні Правопорушення, (далі - КУпАП),-
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді дільничного офіцера поліції сектору превенції відділу поліції № 5 Одеського районного управління поліції № 1 Головного управління Національної поліції в Одеській області, будучи суб'єктом декларування і відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, відповідно до п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подав без поважних на те причин, щорічну декларацію з позначкою «Щорічна особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування (охоплює попередній рік)» за 2021 рік, а саме о 04 год. 31 хв. 29.03.2024, чим порушив встановленні ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» вимоги фінансового контролю.
Крім того, ОСОБА_1 , припинивши діяльність з 23.03.2022 на посаді дільничного офіцера поліції сектору превенції відділу поліції № 5 Одеського районного управління поліції № 1 Головного управління Національної поліції в Одеській області, будучи суб'єктом декларування відповідно до п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції») (далі Закон), суб'єктом згідно Примітки ст. 172-6 КУпАП, як особа яка припинила діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, в порушення абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин, 29.03.2024 подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію з позначкою «Щорічна особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (охоплює попередній рік)» за 2022 рік.
Крім того, ОСОБА_1 , з 05.02.2021 перебував на посаді дільничного офіцера поліції сектору превенції відділу поліції № 5 Одеського районного управління поліції № 1 Головного управління Національної поліції в Одеській області, мав спеціальне звання капітан поліції, спеціальний жетон з індивідуальним номером 0018132, будучи суб'єктом декларування, з 23.03.2022 припинивши діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію з позначкою «при звільненні» за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме о 00 год. 34 хв. 10.04.2024, чим порушив встановленні абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» вимоги фінансового контролю.
ОСОБА_1 , у судовому засіданні свою вину у вчиненні вказаних адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією визнав у повному обсязі.
Прокурор у судовому засіданні вважала, що у діяннях ОСОБА_1 встановлено склад адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст.172-6 ч.1 КУпАП, у зв'язку з чим просить притягнути його до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в рамках санкції зазначеної статті із застосуванням вимог ст.36 КУпАП.
Вивчивши матеріали справи, вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, приходжу до наступних висновків.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 10 КУпАП, адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.
Відповідно до вимог ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до диспозиції ч.1 ст.172-6 КУпАП, встановлена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно абз. 15 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єкти декларування це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в» - «г» пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
При цьому, п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що поліцейські є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Наказом начальника ГУНП в Одеській області від 05.02.2021 № 164 о/с капітана поліції ОСОБА_1 з 05.02.2021 призначено на посаду дільничного офіцера поліції сектору превенції відділу поліції № 5 Одеського районного управління поліції № 1 Головного
управління Національної поліції в Одеській області.
При вступі на службу до поліції, ОСОБА_1 склав Присягу на вірність Українському народові, яку власноручно підписала.
Отже, проходячи службу в лавах Національної поліції України, маючи спеціальне звання поліцейського, спеціальний жетон з індивідуальним номером 0018132 і склавши Присягу на вірність Українському народові, ОСОБА_1 є поліцейським, на час проходження служби в поліції має владні повноваження, виконує функції держави та на нього поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції»,
Згідно ч. 1 ст. 61 Закону України «Про Національну поліцію», на поліцейських поширюються обмеження, визначені Законом України «Про запобігання корупції», цим та іншими законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону України «Про Національну поліцію», У разі вчинення протиправних діянь поліцейські несуть кримінальну, адміністративну, цивільно-правову, матеріальну та дисциплінарну відповідальність відповідно до закону.
Прикінцевими положеннями Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до ст. 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31.01.2024. Суб'єкти декларування, зазначені у ч. 7-14 ст. 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені ч. 4 14 ст. 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону особи, зазначені у п. 1, пп. «а», «в»-«г» п. 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» № 3384-ІХ який набрав чинності 12.10.2023 року відновлено обов'язок Декларування.
Відповідно до роз'яснення НАЗК «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку)» від 13.11.2023 № 4 встановлено, що щорічну декларацію за 2021 рік необхідно подати у термін до 31.01.2024 року.
З урахуванням вищевикладеного ОСОБА_1 будучи суб'єктом декларування і відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, зобов'язаний був подати щорічну декларацію з позначкою «Щорічна особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування (охоплює попередній рік)» за 2021 рік до 31.01.2024 року.
Однак, в ході моніторингу публічної частини даних з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі Реєстр) з'ясовано, що всупереч встановленим ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» вимогам фінансового контролю, ОСОБА_1 несвоєчасно подав без поважних причин щорічні декларації з позначкою «Щорічна особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування (охоплює попередній рік)» за 2021 рік, а саме о 04 год. 31 хв. 29.03.2024.
Крім того, Наказом начальника ГУНП в Одеській області від 21.03.2022 № 554 o/c, дільничного офіцера поліції сектору превенції відділу поліції № 5 Одеського районного управління поліції № 1 Головного управління Національної поліції в Одеській області капітана поліції ОСОБА_1 з 23.03.2022 звільнено зі служби в поліції у зв'язку із реалізацією дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення зі служби, про що в той же день його особисто письмово повідомлено за вих. № 9/1309 та запрошено в кадрову службу для отримання копії наказу.
Відповідно до ч. 2, ч. 3 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію», днем звільнення зі служби в поліції вважається день видання наказу про звільнення або дата, зазначена в наказі про звільнення. День звільнення вважається останнім днем служби.
Таким чином, 23.03.2022 є останнім днем служби ОСОБА_1 в лавах Національної поліції України, коли наказом начальника ГУНП в Одеській області від 21.03.2022 № 554 о/с його звільнено зі служби в поліції за п. 6 ч. 1 ст. 77 (у зв'язку із реалізацією дисциплінарного стягнення у виді звільнення зі служби в поліції), з 23.03.2022. По завершенню цього дня, ОСОБА_1 вважається таким, що припинив діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави.
Згідно абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в» «г» пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» № 3384-ІХ який набрав чинності 12.10.2023 року відновлено обов'язок декларування.
Відповідно до роз'яснення НАЗК «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку)» від 13.11.2023 № 4 встановлено, що щорічну декларацію за 2022 рік необхідно подати у термін до 31.01.2024 року.
Відповідно до п.п. 1 п. 2 розділу ІІ Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 23.07.2021 № 449/21, щорічна декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону (щороку), абзацу другого частини другої статті 45 Закону (після припинення діяльності (після звільнення)) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року. Законом можуть бути встановлені інші строки подання щорічної декларації.
Отже, після звільнення з посади дільничного офіцера поліції сектору превенції відділу поліції № 5 Одеського районного управління поліції № 1 Головного управління Національної поліції в Одеській області та припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави, у ОСОБА_1 виник обов'язок до 31.01.2024 подати шляхом заповнення на офіційному веб сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https://nazk.gov.ua) щорічну декларацію після звільнення за 2022 рік, за визначеною Національним агентством формою.
Однак, в ході моніторингу публічної частини даних з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі Реєстр) з'ясовано, що всупереч встановленим абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» вимогам фінансового контролю, ОСОБА_1 несвоєчасно подав без поважних причин щорічну декларацію після звільнення за 2022 рік, а саме о 04 год. 51 хв. 29.03.2024.
Крім того, згідно Закону України №№ 3384-ІХ від 20.09.2023 «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», набрав чинності 12.10.2023, та п.п. 2-7 розділу ХІІІ Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, які у 2022- 2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.
Згідно абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в» «г» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів 3 дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до п.п. 2 п. 2 розділу ІІ Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 23.07.2021 № 449/21, декларація при звільненні це декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності. Така декларація подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності. Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, крім декларації кандидата на посаду.
Отже, після звільнення зі служби в Національній поліції України та припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави, у ОСОБА_1 виник обов'язок до 31.01.2024 подати шляхом заповнення на офіційному веб сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https://nazk.gov.ua) декларацію при звільненні за період з 01.01.2022 до 23.03.2022, який не був охоплений раніше поданими ним деклараціями, за визначеною Національним агентством формою.
Однак, в ході моніторингу публічної частини даних з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі Реєстр) з'ясовано, що всупереч встановленим абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» вимогам фінансового контролю, ОСОБА_1 несвоєчасно подав без поважних причин декларацію з позначкою «при звільненні» за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме о 00 год. 34 хв. 10.04.2024.
Поважних причин у ОСОБА_1 для несвоєчасного подання вищезазначених декларації, не встановлено.
Вина ОСОБА_1 , а у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. ст.172-6 ч.1 КУпАП, а також викладені обставини підтверджуються: протоколами про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією №25/2025, №26/2025 та №27/2025, Рапортами працівника поліції, копіями листів від НАЗК № 47-07/91904-24 від 03.12.2024р., копіями листів від ДВБ НПУ № СЕД-30205-2024 від 12.12.2024р., повідомленнями № 53/728 від 11.04.2024р., послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 , копіями запиту до УКЗ ГУНП в Одеській області, копіями листа від УКЗ ГУНП в Одеській області № 184-2025 від 03.01.2025р., копіями довідки ОСОБА_1 , витягами з наказу № 164 о/с від 05.02.2021р., витягами з наказу № 554 о/с від 21.03.2022р., витягами з наказу № 985 о/с від 09.06.2017р., витягами з наказу № 1229 о/с від 31.07.2017р., витягами з наказу № 1094 о/с від 25.10.2016р., витягами з наказу № 464 о/с від 11.12.2015р., витягами з наказу № 624 о/с від 27.04.2018р., копіями фіскального чеку, копіями листа УКЗ ГУНП в Одеській області № 9/1309 від 23.03.2022р., копіями відмітки про отримання трудової книжки, довідками № 60/15287 від 26.12.2024р., копіями присяги працівника поліції, копія послужного списку ОСОБА_1 , копія паспорту громадянина України ОСОБА_1 , копія картки платника податків ОСОБА_1 , Довідками № 60/15288 від 26.12.2024р., довідками № 60/15290 від 26.12.2024р., довідками № 60/15289 від 26.12.2024р., довідка № 60/15291 від 26.12.2024р., роздруківками з офіційного веб сайту Національного агентства з питань запобігання корупції декларації ОСОБА_1 , копіями функціональних обов'язків ОСОБА_1 , скріншотами екрану із зображенням Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, копіями запиту до НАЗК № 1644/42-15/01-2024 від 25.04.2024р., копіями листа № 47-07/37042-24 від 23.05.2024р., копіями листа Верховної ради № 04-18/10-1584 від 11.09.2018р., DVD-R дисками фірми «Verbatin» об'ємом 4,7 GB із назвою « ОСОБА_1 21.03.2025».
Таким чином, суд доходить до висновку, що своїми неправомірними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, передбачені ст.ст.172-6 ч.1 КУпАП, за кваліфікуючими ознаками - несвоєчасне подання без поважних причин декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави.
Згідно ч. 2 ст. 7 та ст. 245, ст. 280 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин кожної справи, правильного і справедливого її вирішення. Суддя зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також інші, що мають значення для правильного вирішення справи.
Таким чином, враховуючи, що по справі зібрано достатньо доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості, та які підтверджують вчинення ОСОБА_1 , адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ст.ст.172-6 ч.1 КУпАП, є всі підстави для притягнення її до адміністративної відповідальності.
Постанова суду, згідно ст. 283 КУпАП, має ґрунтуватися на обставинах, встановлених при розгляді справи, на достатніх і незаперечних доказах.
Відповідно до ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення.
Згідно вимог ст. 34,35 КУпАП обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Отже, виходячи з положень зазначеної статті, одночасний розгляд кількох протоколів про адміністративні правопорушення відносно однієї і тієї ж особи одним і тим же органом (посадовою особою) необхідно здійснювати в межах одного провадження, а тому з метою всебічного та об'єктивного їх розгляду, суд вважає за необхідне об'єднати їх в одне провадження.
Враховуючи характер адміністративного правопорушення, обставини справи, дані про особу правопорушника, ступінь його вини, вважаю необхідним визначити ОСОБА_1 , адміністративне стягнення у межах санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП, яке за своїм видом і розміром буде справедливими, відповідатиме характеру вчиненого правопорушення, особі порушника та ступеню її вини, необхідним і достатнім для її виховання та запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так й іншими особами, а саме у виді штрафу, із застосуванням вимог ст.36 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, у зв'язку з винесення постанови про накладання адміністративного стягнення, на порушника покладається обов'язок сплати судовий збір, згідно з п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 605 (шістсот п'ять) гривень, 60 коп. на користь держави.
Керуючись ст.ст. 7,9,10,24,33,36,221,251,252, 268,279,280,283,284 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 ЗУ «Про судовий збір», -
Обєднати матеріали проваджень у справах про адміністративні правопорушення, за ст.ст.172-6 ч.1 КУпАП стосовно ОСОБА_1 №3/522/2849/25, №3/522/2850/25,№3/522/2851/25, в одне провадження під загальним номером справи № 522/6409/25, провадження № 3/522/2849/25.
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ст.ст.172-6 ч.1 КУпАП та накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень, 60 коп. Отримувач коштів ГУК в Одеській області /Приморський район/ 22030101 ЄДРПОУ отримувача - 37607526, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача - UА268999980313111206000015758, код класифікації доходів бюджету - 22030101.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду через Приморський районний суд м. Одеси протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Штраф має бути сплачений не пізніш як через 15 днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови-не пізніш як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту прокурора без задоволення.
Відповідно до ст. 308 КУпАП України у разі несплати штрафу у строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік вчиненого правопорушення.
Строк пред'явлення постанови до виконання 3 (три) місяці згідно Закону України «Про виконавче провадження».
Суддя: