Ухвала від 03.06.2025 по справі 308/7598/25

Справа № 308/7598/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 червня 2025 року м. Ужгород

Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду в м. Ужгород, клопотання слідчого Шостого слідчого відділу (з дислокацією у місті Ужгород) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові ОСОБА_3 погоджене першим заступником керівника Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_4 у кримінальному провадженні №62025140160000410 від 15.04.2025 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №62025140160000410 від 15.04.2025, за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні ним кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 425 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий Шостого слідчого відділу (з дислокацією у місті Ужгород) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові ОСОБА_3 за погодженням з першим заступником керівника Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_4 у кримінальному провадженні №62025140160000410 від 15.04.2025 року звернулася до слідчого судді з клопотанням про продовження строку досудового розслідування до чотирьох місяців у кримінальному провадженні відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №62025140160000410 від 15.04.2025, за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні ним кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 425 КК України.

В обґрунтування клопотання зазначено, що Слідчими Шостого слідчого відділу (з дислокацією у місті Ужгород) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові за процесуального керівництва Закарпатської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні N? 62025140160000410 від 15.04.2025 за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 425 КК України.

Зазначає. що підполковник ОСОБА_7 , будучи заступником командира частини з тилу - начальником тилу військової частини НОМЕР_1 , 28.10.2021 та у період з 05.12.2022 по 30.12.2022, виконуючи обов?язки командира військової частини НОМЕР_1 , не організував належним чином контроль за всіма етапами господарської діяльності військової частини, як замовника будівельних робіт по окремих об?єктах, не здійснив належним чином контроль за перевіркою умов та станом виконання договорів з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », чим заподіяв державі в особі військової частини НОМЕР_1 істотну шкоду, а саме завдав збитків у розмірі 437 014, 90 грн., які були надмірно сплачені військовою частиною НОМЕР_1 в якості податку на додану вартість за роботи з будівництва житла, що будується за бюджетні кошти.

Таким чином, ОСОБА_7 підозрюється в недбалому ставленні військової службової особи до служби, що заподіяло істотну шкоду, вчинене в умовах особливого періоду, крім воєнного стану - ч. 3 ст. 425 КК України.

Слідчий зазначає, що обгрунтованість підозри ОСОБА_6 у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме: показаннями свідків ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , протоколами тимчасового доступу до речей та документів, висновком судової економічної експертизи, а також іншими матеріалами досудового розслідування в їх сукупності.

05.03.2025 ОСОБА_15 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 425 КК України.

02.05.2025 в.о. керівника ІНФОРМАЦІЯ_2 строк досудового розслідування продовжено до трьох місяців, тобто до 05.06.2025 включно.

Слідчий зазначає, що тримісячний строк досудового розслідування у даному кримінальному провадженні завершується 05.06.2025, однак завершити досудове розслідування до закінчення зазначеного строку неможливо внаслідок особливої складності провадження, необхідності здійснення процесуальних дій, проведення яких потребує додаткового часу, з метою отримання додаткових доказів задля повного, всебічного і неупередженого з?ясування обставин вчиненого кримінального правопорушення, а саме:

- провести тимчасовий доступ до речей і документів військової частини НОМЕР_1 , які знаходяться у матеріалах досудового розслідування кримінального провадження №42021071210000037 від 19.05.2021, досудове розслідування в якому здійснюється слідчими ІНФОРМАЦІЯ_3 ;

- встановити місцезнаходження та допитати як свідка ОСОБА_16 ;

- додатково допитати як свідків ОСОБА_8 , ОСОБА_10 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_9 ;

- за результатами отриманої інформації провести інші необхідні слідчі (розшукові) та процесуальні дії з метою встановлення інших осіб причетних до вчинення кримінального правопорушення;

- з урахуванням зібраних доказів визначитися з остаточною правовою кваліфікацією дій підозрюваного та у випадку наявності законних підстав вирішити питання щодо повідомлення про зміну раніше повідомленої підозри;

- виконати інші слідчі (розшукові) та процесуальні дії, у проведенні яких може виникнути необхідність під час здійснення досудового розслідування.

Зазначає, що обставинами, які перешкоджали завершити вказані слідчі (розшукові) та процесуальні дії у тримісячний строк, є особлива складність кримінального провадження, необхідність проведення значної кількості слідчих (розшукових) та процесуальних дій, а також перебування деяких свідків у зоні проведення бойових дій чи залучення їх до виконання інших військових завдань за межами Закарпатської області.

У зв?язку з викладеним, з метою проведення повного, всебічного неупередженого досудового розслідування виникла необхідність у продовженні строку досудового розслідування у даному кримінальному провадженні до чотирьох місяців, тобто до 05.07.2025, що може бути достатнім для потреб досудового розслідування та виконання вищевказаних слідчих (розшукових) і процесуальних дій.

На підставі викладеного, беручи до уваги те, що для отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, а також те, що вищевказані слідчі дії не могли бути проведені та завершені в строк досудового розслідування до 05 червня 2025 року, з об'єктивних причин, і для їх проведення необхідний додатковий час строком до чотирьох місяців, а тому з метою повного, всебічного та неупередженого досудового розслідування слідчий просить продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №62025140160000410 від 15.04.2025 року за підозрою ОСОБА_5 у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 425 Кримінального кодексу України, до чотирьох місяців, тобто до 05.07.2025.

Прокурор в судове засідання не з'явився, подав до суду заяву про розгляд клопотання без їх участі.

Підозрюваний - ОСОБА_5 та його захисник адвокат ОСОБА_17 в судове засідання не з'явилися. Захисник підозрюваного подав до суду заяву, згідно якої просив провести судове засідання без їх участі.

Дослідивши матеріали надані слідчим, які обґрунтовують доводи клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Відповідно до ст.2 КПК України, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Згідно ч.1 ст.28 КПК України, під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки.

Відповідно до ст. 219 КПК України досудове розслідування повинно бути закінчено упродовж двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину. Строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу.

Відповідно до п.2 ч.3 ст.294 КПК України якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 4 частини третьої статті 219 цього Кодексу, він може бути продовжений в межах строків, встановлених пунктами 2 та 3 частини четвертої ст.219 цього Кодексу до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником обласної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора.

Згідно частини 1 статті 295-1 КПК України у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.

В судовому засіданні встановлено, що Шостим слідчим відділом (з дислокацією у місті Ужгород) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №62025140160000410 від 15.04.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 425 КК України.

05.03.2025 року ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні ним кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 425 КК України.

Як встановлено слідчим суддею, 02.05.2025 постановою в.о. керівника Закарпатської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони ОСОБА_18 продовжено строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №62025140160000410 від 15.04.2025до 3-х місяців, тобто до 05.06.2025.

Однак, як встановлено слідчим суддею в рамках вказаного кримінального провадження на даний час виникла необхідність у проведенні ряду слідчих та процесуальних дій, які із об'єктивних причин не могли бути проведені у строк досудового розслідування, а саме до 05.06.2025 року.

Зокрема, у даному кримінальному провадженні необхідно провести ряд слідчих та процесуальних дій, зокрема:

- провести тимчасовий доступ до речей і документів військової частини НОМЕР_1 , які знаходяться у матеріалах досудового розслідування кримінального провадження №42021071210000037 від 19.05.2021, досудове розслідування в якому здійснюється слідчими ІНФОРМАЦІЯ_3 ;

- встановити місцезнаходження та допитати як свідка ОСОБА_16 ;

- додатково допитати як свідків ОСОБА_8 , ОСОБА_10 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_9 ;

- за результатами отриманої інформації провести інші необхідні слідчі (розшукові) та процесуальні дії з метою встановлення інших осіб причетних до вчинення кримінального правопорушення;

- з урахуванням зібраних доказів визначитися з остаточною правовою кваліфікацією дій підозрюваного та у випадку наявності законних підстав вирішити питання щодо повідомлення про зміну раніше повідомленої підозри;

- виконати інші слідчі (розшукові) та процесуальні дії, у проведенні яких може виникнути необхідність під час здійснення досудового розслідування.

Відповідно до ст. 295-1 ч. 1 КПК України у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.

З матеріалів клопотання встановлено, що строк досудового розслідування у даному кримінальному провадженні закінчується 05.06.2025 року.

Разом із тим, завершити досудове розслідування у зазначений строк, прийнявши одне з рішень передбачених ч.2 ст.283 КПК України, не можливо. Оскільки в рамках вказаного кримінального провадження на даний час виникла необхідність у проведенні ряду слідчих та процесуальних дій, які із об'єктивних причин не могли бути проведені у строк досудового розслідування, а саме до 05.06.2025 року, а тому приходжу до висновку, що строк досудового розслідування слід продовжити до чотирьох місяців.

Слідчим доведена необхідність надання додаткового строку з метою отримання доказів, що свідчать про обставини вчинення вказаного кримінального правопорушення та можуть бути використані під час судового розгляду.

Зазначені процесуальні та слідчі дії, які необхідно провести, мають суттєве значення для судового розгляду, оскільки спрямовані на здобуття доказів, які в подальшому дадуть змогу стороні обвинувачення, захисту та суду повно та об'єктивно дослідити обставини вчинених злочинів, правильно кваліфікувати дії підозрюваного, а відповідно прийняти законне, обґрунтоване кінцеве рішення. Завершити досудове розслідування без виконання вищезазначених слідчих, процесуальних дій не можливо, оскільки це призведе до невиконання завдань кримінально-процесуального законодавства, зокрема захисту особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорони прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Обставинами, які перешкоджали завершити вказані слідчі (розшукові) та процесуальні дії у тримісячний строк, є особлива складність кримінального провадження, а також перебування деяких свідків у зоні проведення бойових дій чи залучення їх до виконання інших військових завдань за межами Закарпатської області.

З огляду на викладене, слідчий суддя приходить до висновку, що на даний час завершити досудове розслідування неможливо.

Відповідно до ч. 4 ст. 294 КПК України, строк досудового розслідування злочину може бути продовжений до трьох місяців, якщо його неможливо закінчити внаслідок складності провадження, до шести місяців - внаслідок особливої складності провадження, до дванадцяти місяців - внаслідок виняткової складності провадження. Слідчий суддя вважає, що продовження строку досудового розслідування до чотирьох місяців буде достатнім для встановлення усіх обставин кримінального провадження та для закінчення усіх слідчих та процесуальних дій. Даного часу буде достатньо для завершення досудового розслідування. Таким чином, вимога про продовження строку досудового розслідування до чотирьох місяців, стороною обвинувачення доведена.

З урахуванням викладеного, враховуючи ступінь тяжкості та особливу складність провадження, слідчий суддя вважає за доцільне клопотання задовольнити та продовжити строк досудового розслідування до чотирьох місяців.

Вивчивши клопотання та докази, якими воно обґрунтовується, слідчий суддя дійшов висновку, що додатковий строк є необхідним для проведення необхідних слідчих і процесуальних дій, які не могли бути завершені раніше з об'єктивних причин та через специфіку вчиненого кримінального правопорушення.

З урахуванням викладеного, враховуючи ступінь тяжкості та особливу складність провадження, слідчий суддя вважає за доцільне клопотання слідчого задовольнити та продовжити строк досудового розслідування до чотирьох місяців, тобто до 05 липня 2025 року.

Керуючись ст.ст.9,28,295-1,309 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого Шостого слідчого відділу (з дислокацією у місті Ужгород) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові ОСОБА_3 погоджене першим заступником керівника Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_4 у кримінальному провадженні №62025140160000410 від 15.04.2025 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №62025140160000410 від 15.04.2025, за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні ним кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 425 КК України - задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №62025140160000410 від 15.04.2025, за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні ним кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 425 КК України, до чотирьох місяців, тобто 05.07.2025 року включно.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Ужгородського

міськрайонного суду ОСОБА_1

Попередній документ
127883051
Наступний документ
127883053
Інформація про рішення:
№ рішення: 127883052
№ справи: 308/7598/25
Дата рішення: 03.06.2025
Дата публікації: 06.06.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; продовження строку досудового розслідування
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (03.06.2025)
Дата надходження: 02.06.2025
Предмет позову: -
Розклад засідань:
03.06.2025 11:20 Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області