Рішення від 04.06.2025 по справі 400/2950/25

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 червня 2025 р. № 400/2950/25

м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Ярощука В.Г., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу

за позовомОСОБА_1 , АДРЕСА_1 ,

до відповідачівІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_2 , об'єднаної військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 та ІНФОРМАЦІЯ_2 , АДРЕСА_3 ,

провизнання протиправною та скасування постанови, яка оформлена довідкою від 29.01.2025 №17/10,

ВСТАНОВИВ:

26 березня 2025 року до Миколаївського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до об'єднаної Військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 та ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови об'єднаної Військово-лікарської комісії Центрального та ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка оформлена довідкою від 29.01.2025 № 17/10.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 23.01.2025 об'єднаною Військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 та ІНФОРМАЦІЯ_2 за результатами проведеного медичного огляду позивача було прийнято постанову у вигляді довідки від 29.01.2025 № 17/10, згідно з якою його було визнано придатним до військової служби. На переконання позивача, таке рішення є протиправним, оскільки:

для дослідження позивач надав багато медичних документів, що свідчать про його непридатність до військової служби;

не було проведено належний його огляд, зокрема не було зроблено ЕКГ, загальний аналіз крові та сечі, серологічний аналіз тощо.

28.03.2025 Миколаївським окружним адміністративним судом постановлено ухвалу про залишення позовної заяви без руху та надано позивачу десятиденний строк з дня вручення ухвали для подання до суду позовної заяви, оформленої відповідно до статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) з урахуванням оцінки суду, наведеної у мотивувальній частині цієї ухвали (відсутність у позовній заяві вимог до ІНФОРМАЦІЯ_1 ).

08.04.2025 позивач подав до суду позовну заяву в новій редакції, в якій змінив предмет позову і просив суд:

визнати протиправним і скасувати постанову об'єднаної Військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 та ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка оформлена довідкою від 29.01.2025 № 17/10;

визнати протиправною та скасувати направлення від 13.01.2025 № 77 для встановлення придатності позивача до проходження військової служби за станом здоров'я в _(не вказано)_ у зв'язку із призовом на військову службу під час мобілізації, в особливий період, виданого ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Підстави позову залишились незмінними.

29.04.2025 ІНФОРМАЦІЯ_4 подав до суду відзив на позовну заяву, в якому заперечив проти позову і просив у його задоволені відмовити повністю. Відзив умотивовано тим, що, по-перше, відповідно до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 14.08.2008 № 402, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.11.2008 за № 1109/15800 (далі - Положення № 402), скарги на дії (бездіяльність) чи постанови військово-лікарських комісій (далі - ВЛК) районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (далі - ТЦК та СП) подаються за підпорядкованістю до ВЛК обласних ТЦК та СП. Тобто позивачу необхідно було звертатись із заявою до ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_5 про визнання протиправним та скасування оскаржуваного рішення. По-друге, відсутність результатів передбачених пунктом 3.4 глави 3 розділу ІІ Положення № 402 окремих клінічних досліджень сама по собі об'єктивно не здатна призвести до невідповідності закону управлінського рішення об'єднаної ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_6 з приводу визнання позивача придатним до військової служби. По-третє, надання оцінки діагнозу позивача на предмет того, чи підпадає він під дію статей Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, виходить за межі судового розгляду. Крім того, Виписка із медичної карти стаціонарного хворого кардіологічного центра від 10.02.2025 № 1542/267, яка долучена до матеріалів справи, не могла бути взята лікарями ВЛК до уваги, оскільки була виготовлена після проходження медичного огляду. По-четверте, лише особам до 45 років видається направлення щодо визначення їх придатності до проходження військової служби у десантно-штурмових військах, силах спеціальних операцій, морській піхоті. Тому стосовно осіб, яким більше 45 років, визначення роду військ та військової частини для направлення для проходження військової служби здійснюється з урахуванням результатів проведеного медичного огляду. Відтак не зазначення у направлені на медичний огляд від 13.01.2025 № 77 жодним чином не впливає на результати медичного огляду ВЛК.

Ухвалою Миколаївського окружного адміністративного суду від 10.04.2025 відкрито провадження в адміністративній справі за цим позовом та постановлено проводити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

У встановлений судом строк об'єднана ВЛК Центрального та ІНФОРМАЦІЯ_7 правом на подання відзиву, а позивач відповіді на відзив ІНФОРМАЦІЯ_8 не скористалися.

Одночасно з позовною заявою 26.03.2025 до суду надійшла заява позивача від про забезпечення позову, в якій він просив забезпечити позов шляхом заборони зупинення дії постанови об'єднаної ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_1 та ІНФОРМАЦІЯ_7 , яка оформлена довідкою від 29.01.2025 № 17/10, і заборонення ІНФОРМАЦІЯ_9 , а також буть-якому ТЦК та СП вчиняти дії, спрямовані на мобілізацію та призов на військову службу позивача до набрання законної сили судовим рішенням у справі.

27.03.2025 Миколаївський окружний адміністративний суд постановив ухвалу про часткове задоволення заяви позивача про забезпечення позову в частині заборони ІНФОРМАЦІЯ_9 , а також буть-якому ТЦК та СП призивати позивача на військову службу під час мобілізації, на особливий період до набрання законної сили судовим рішення в адміністративній справі № 400/2950/25, але не довше ніж на строк проведення загальної мобілізації в Україні, тобто до 09.05.2025.

08.05.2025 до суду надійшла заява позивача від 07.05.2025 про забезпечення позову, в якій він просив забезпечити позов шляхом заборонення ІНФОРМАЦІЯ_9 , а також будь-якому іншому ТЦК та СП вчиняти дії, спрямовані на мобілізацію та призов на військову службу позивача до набрання законної сили судовим рішенням у справі.

Ухвалою Миколаївського окружного адміністративного суду від 08.05.2025 частково задоволено вищенаведена заява позивача, а саме: заборонено ІНФОРМАЦІЯ_9 , а також буть-якому ТЦК та СП призивати позивача на військову службу під час мобілізації, на особливий період до набрання законної сили судовим рішення в адміністративній справі № 400/2950/25, але не довше ніж на строк проведення загальної мобілізації в Україні, тобто до 07.08.2025.

Розглянувши заяви матеріали адміністративної справи, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини адміністративної справи в їх сукупності, перевіривши їх дослідженими доказами, суд встановив наступне.

Згідно з направленням ІНФОРМАЦІЯ_8 від 13.01.2025 № 77 позивача направлено до об'єднаної ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_1 та ІНФОРМАЦІЯ_10 для встановлення придатності до проходження військової служби за станом здоров'я у зв'язку із призовом на військову службу під час мобілізації, в особливий період.

Відповідно до картки обстеження та медичного огляду позивача він у період з 13.01.2025 по 23.01.2025 проходив медичний огляд ВЛК, зокрема таких лікарів: терапевта, хірурга, неврапатолога, офтальмолога, ЛОР, дерматолога і психіатра. Йому було проведено аналіз крові на визначення групи крові та резус-фактору і флюрографію органів грудної клітки. Згідно з цією карткою позивач придатний до військової служби, і позивач особистим підписом засвідчив, що він надав інформацію щодо стану свого здоров'я у повному обсязі.

У Довідці військово-лікарської комісії об'єднаного ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_1 та ІНФОРМАЦІЯ_10 від 29.01.2025 № 17/10 зазначено, що позивач приданий до військової служби.

Не погодившись із вищенаведеним висновком, позивач оскаржив його до ІНФОРМАЦІЯ_8 , який листом від 13.03.2025 № 13/4542 рекомендував йому звернутись з відповідною заявою на адресу ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Вважаючи постанову об'єднаної ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_1 та ІНФОРМАЦІЯ_10 про його придатність до військової служби протиправною, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходив з такого.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі статтею 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.

Відповідно до частини третьої статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» (далі - Закон № 2232-ХІІ) військовий обов'язок включає підготовку громадян до військової служби, приписку до призовних дільниць, прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу, проходження військової служби, виконання військового обов'язку в запасі, проходження служби у військовому резерві, дотримання правил військового обліку.

Громадяни України, які приписуються до призовних дільниць, направляються для підготовки до військової служби, особи, які призиваються або приймаються на військову службу, приймаються на службу у військовому резерві, та військовозобов'язані, призначені для комплектування посад за відповідними військово-обліковими спеціальностями та іншими спеціальностями в Службі безпеки України під час проведення мобілізації, проходять обов'язковий медичний огляд. Порядок проходження медичного огляду затверджується відповідно Міністерством оборони України, центральними органами виконавчої влади, які відповідно до закону здійснюють керівництво військовими формуваннями, Службою безпеки України, Службою зовнішньої розвідки України за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я. Перелік військово-облікових спеціальностей затверджується Міністерством оборони України, а інших спеціальностей в Службі безпеки України - Головою Служби безпеки України. (частина тринадцята статті 2 Закону № 2232-ХІІ).

Згідно з пунктом 2.1 глави 2 розділу І Положення № 402 для проведення військово-лікарської експертизи створюються військово-лікарські комісії (далі - ВЛК), штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі).

Штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі) ВЛК (лікарсько-льотні комісії (далі - ЛЛК)) приймають постанови. Постанови ВЛК (ЛЛК) оформлюються свідоцтвом про хворобу, довідкою військово-лікарської комісії, протоколом засідання штатної військово-лікарської комісії.

Постанови штатних та позаштатних ВЛК обов'язкові до виконання.

Абзацом шостим підпункту 2.5.1 пункту 2.5 глави 2 розділу І Положення № 402 встановлено, що до позаштатних постійно діючих ВЛК (ЛКК) належать ВЛК ТЦК та СП.

Відповідно до рядка 10 пункту 1.4 глави 1 розділу ІІ Положення № 402 медичний огляд військовозобов'язаних, які призивають та проходять військову службу за призовом під час мобілізацію, на особливий період, проводять ВЛК ТЦК та СП, гарнізонні (госпітальні) ВЛК.

Абзацом другим підпункту 2.8.2 пункту 2.8 глави 2 розділу І Положення № 402 закріплено, що ВЛК ТЦК та СП має право приймати постанови відповідно до цього Положення.

Згідно з пунктом 1.2 глави 1 розділу ІІ Положення № 402 постанови ВЛК приймаються на підставі Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (далі - Розклад хвороб) (додаток 1), пояснень щодо застосування статей Розкладу хвороб (додаток 2) та таблиць додаткових вимог до стану здоров'я (далі - ТДВ) (додаток 3).

Розклад хвороб розроблений відповідно до вимог Міжнародної статистичної класифікації хвороб та споріднених проблем охорони здоров'я 10-го перегляду (далі - МКХ-10).

Таким чином, до повноважень ВЛК ТЦК та СП належать повноваження щодо проведення медичного огляду військовозобов'язаних, які призивають та проходять військову службу за призовом під час мобілізацію, на особливий період, за результатами якого вони приймають постанови про ступінь придатності до військової служби відповідної особи.

Пунктом 19 частини першої статті 4 КАС України встановлено, що індивідуальний акт - акт (рішення) суб'єкта владних повноважень, виданий (прийняте) на виконання владних управлінських функцій або в порядку надання адміністративних послуг, який стосується прав або інтересів визначеної в акті особи або осіб, та дія якого вичерпується його виконанням або має визначений строк.

Відповідно до абзацу першого пункту 74 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 № 560 (у редакції, чинній станом на 13.01.2025) (далі - Порядок № 560), резервістам та військовозобов'язаним, які підлягають призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, за рішенням керівника районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки видається направлення на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду за формою згідно з додатком 11. При цьому особам віком до 45 років видається направлення щодо визначення їх придатності до проходження військової служби у десантно-штурмових військах, силах спеціальних операцій, морській піхоті.

Згідно з абзацом першим пункту 3.1 глави 3 розділу ІІ Положення № 402 медичний огляд військовозобов'язаних проводиться за рішенням керівників ТЦК та СП, начальників центрів рекрутингу Збройних Сил України, на підставі направлення за формою, наведеною у додатку 11 до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року № 560, ВЛК при ТЦК та СП за місцем провадження медичної практики у закладах охорони здоров'я комунальної або державної форми власності, які мають договір із НСЗУ на пакет медичних послуг, включений до програми державних гарантій медичного обслуговування населення на відповідний рік щодо медичного огляду осіб, який організовується ТЦК та СП, лікарями, які входять до складу ВЛК при ТЦК та СП. При цьому особам віком до 45 років видається направлення з метою визначення їх придатності до служби у Десантно-штурмових військах, підрозділах спеціального призначення, на підводних човнах, надводних кораблях, у морській піхоті.

З наведеного слідує, що направлення на ВЛК для проходження медичного огляду є процедурним рішенням, тобто рішенням, що приймається під час здійснення призову, але яким питання призову не вирішується по суті. Відтак ним не встановлюються права чи обов'язки військовозобов'язаного, а тому воно не підлягає оскарженню в порядку адміністративного судочинства.

З огляду на це, позовні вимоги про визнання протиправним і скасування направлення від 13.01.2025 для встановлення придатності позивача до проходження військової служби за станом здоров'я у зв'язку із призовом на військову службу під час мобілізації, в особливий період задоволенню не підлягає.

Що стосується постанови об'єднаної Військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 та ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка оформлена довідкою від 29.01.2025 № 17/10, то суд зазначає наступне.

Відповідно до абзацу першого частини першої статті 39 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» призов резервістів та військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації проводиться в порядку, визначеному цим Законом та Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Згідно з пунктом 2 частини першої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров'я на термін 6-12 місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії).

Абзацом першим пункту 72 Порядку № 560 (у редакції, чинній станом на 29.01.2025) встановлено, що рішення щодо придатності резервістів та військовозобов'язаного для проходження військової служби за станом здоров'я визначається військово-лікарською комісією при районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

Відповідно до абзацу шостим пункту 3.8 глави 3 розділу ІІ Положення № 402 (у редакції, чинній станом на 29.01.2025) інші постанови ВЛК районних, міських ТЦК та СП, на особливий період оформлюються довідкою військово-лікарської комісії (додаток 4 до цього Положення) у трьох примірниках.

Таким чином, постановою ВЛК районних, міських ТЦК та СП, оформлена довідкою ВЛК, встановлюється факт придатності (непридатності) військовозобов'язаного до проходження військової служби під час мобілізації, в особливий період, а отже він стосується прав та інтересів такої особи.

Тобто постанова ВЛК районного, міського ТЦК та СП є індивідуальним актом, який може бути оскаржений в судовому порядку.

Тому суд відхилив як необґрунтоване твердження ІНФОРМАЦІЯ_8 про те, що постанова ВЛК районного, міського ТЦК та СП не може бути оскаржена в судовому порядку.

Відповідно до абзацу першого пункту 75 Порядку № 560 (у редакції, чинній станом на 29.01.2025) придатність резервістів та військовозобов'язаних до військової служби за станом здоров'я кожним лікарем визначається індивідуально. Висновки про придатність або непридатність резервістів та військовозобов'язаних до військової служби, подані ними скарги та об'єктивні дані, виявлені у процесі медичного огляду, а також установлений діагноз вносяться кожним лікарем до картки обстеження та медичного огляду та до інших документів, що засвідчується особистим підписом лікаря та скріплюється його особистою печаткою, із зазначенням дати проведення медичного огляду відповідно до вимог, визначених Міноборони.

Абзацом третім пункту 3.2 глави 3 розділу ІІ Положення № 402 (у редакції, чинній станом на 29.01.2025) під час дії правового режиму воєнного стану кожний військовозобов'язаний оглядається хірургом, терапевтом, невропатологом, психіатром, офтальмологом, оториноларингологом, а за медичними показаннями - і лікарями інших спеціальностей.

Згідно з пунктом 3.4. глави 3 розділу ІІ Положення № 402 (у редакції, чинній станом на 29.01.2025) перед оглядом військовозобов'язаних їм проводиться загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, серологічний аналіз крові на: антитіла до вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ), поверхневий антиген до вірусу гепатиту «В» (HbsAg), загальні антитіла до вірусу гепатиту «С» (anti-HCV), реакція мікропреципітації з кардіоліпіновим антигеном або загальні антитіла до блідої трепонеми (RW); визначається група крові та резус-належність, проводяться рентгенологічне обстеження органів грудної клітки, ЕКГ. Особам старшим 40 років обов'язково проводиться вимір внутрішньоочного тиску, дослідження крові на цукор. Інші дослідження проводяться за показаннями.

Направлення для проведення вказаних лабораторних та інструментальних досліджень може здійснюватися лікарями із закладів охорони здоров'я комунальної або державної форми власності, які залучаються для проведення медичного огляду військовозобов'язаних.

Лікарі, які включаються до складу ВЛК із закладів охорони здоров'я комунальної або державної форми власності, під час проведення медичного огляду ознайомлюються з медичними записами в ЕСОЗ та з іншими медичними документами, які надає військовозобов'язаний, що характеризують його стан здоров'я, а також вносять до ЕСОЗ відповідні медичні записи на підставі отриманої інформації.

Під час дії правового режиму воєнного стану:

ЕКГ виконується після 40-річного віку та за наявності медичних показань. Інші дослідження виконуються за показаннями.

Таким чином, Положення № 402 (у редакції, чинній станом на 29.01.2025) встановлено спеціальний порядок проведення медичного огляду військовозобов'язаних ВЛК під час дії правового режиму воєнного стану, а саме:

по-перше, визначенням конкретного переліку лікарів, які здійснюють огляд (хірург, терапевт, невропатолог, психіатр, офтальмолог, оториноларингологм, а за медичними показаннями - і лікарями інших спеціальностей;

по-друге, проведення досліджень (загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, ЕКГ тощо) здійснюється лише за наявності медичних показань.

Суд встановив, що на підставі направлення ІНФОРМАЦІЯ_8 від 13.01.2025 № 77 позивач з 13.01.2025 по 23.01.2025 проходив медичний огляд ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_1 та ІНФОРМАЦІЯ_10 , зокрема був оглянутий такими лікарями: терапевтом, хірургом, неврапатологом, офтальмологом, ЛОРом, дерматологом і психіатром, що підтверджується карткою обстеження та медичного огляду позивача.

Тобто він був оглянутий усіма лікарями, які визначені абзацом третім пункту 3.2 глави 3 розділу ІІ Положення № 402 (у редакції, чинній станом на 29.01.2025).

Водночас, оскільки в цей період діяв воєнний стан, введений Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022, затвердженим Законом України від 24.02.2022 № 2102-ІХ, тому проходження інших досліджень (загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, ЕКГ тощо) відповідно до абзаців четвертого і п'ятого пункту 3.4 . глави 3 розділу ІІ Положення № 402 (у редакції, чинній станом на 29.01.2025) було не обов'язковим (лише за наявності медичних показань).

Вищевикладеним спростовується аргументація позивача про те, ВЛК допустила порушення пункту 3.4 глави 3 розділу ІІ Положення № 402, оскільки перед медичним оглядом лікарями не було проведено загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, ЕКГ тощо.

Відтак суд не встановив порушень процедури проведення медичного огляду позивача.

У позовній заяві позивач також зазначив, що об'єднаною ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_1 та ІНФОРМАЦІЯ_10 не було взято до уваги, подані ним медичні документи, які підтверджують його непридатність до військової служби.

З цього приводу суд звертає увагу на те, що згідно з правовою позицією Верховного Суду, викладеною у постановах від 10.02.2022 у справі № 160/7153/20 і від 26.02.2025 у справі № 240/13173/22, перевірка правильності прийнятого військово-лікарською комісією рішення виключно за медичними показниками не входить до компетенції адміністративного суду. Адміністративний суд, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, виконуючи завдання адміністративного судочинства щодо перевірки відповідності їх прийняття (вчинення), передбаченим частиною другою статті 2 КАС України, критеріям, не втручається та не може втручатися у дискрецію (вільний розсуд) суб'єкта владних повноважень поза межами перевірки за названими критеріями.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про те, що позовні вимоги задоволенню не підлягають.

З огляду на те, що позивачу відмовлено у задоволенні позову, відсутні підстави для вирішення питання розподілу судових витрат відповідно до статті 139 КАС України.

Керуючись статтями 22, 139, 241-246, 255, 295, 297 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

1. У задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до об'єднаної Військово-лікарської комісії Центрального та ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_3 ) і ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 ; код за ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) відмовити повністю.

2. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

3. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

4. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду.

Суддя В.Г.Ярощук

Рішення складено в повному обсязі 04 червня 2025 року