іменем України
04 червня 2025 року м. Снігурівка
справа № 485/1028/25
провадження №3/485/294/25
Суддя Снігурівського районного суду Миколаївської області Бодрова О.П., розглянувши матеріали, які надійшли з ВП №2 Баштанського РВП ГУНП в Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.5 ст. 126 КУпАП,
установила:
До Снігурівського районного суду Миколаївської області для розгляду по суті надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 про вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №335639 від 19.05.2025, 19.05.2025 близько 18:17 у м.Снігурівка Миколаївської області по ву.Миколаївська, 14, ОСОБА_1 керував автомобілем Субару днз НОМЕР_1 , позбавлений права керування транспортними засобами. Керував повторно протягом року, чим порушив п.2.1 «а» Правил дорожнього руху України.
Дії ОСОБА_1 було кваліфіковано за ч.5 ст. 126 КУпАП.
Оцінивши наявні в матеріалах справи докази, а також оглянувши додані до протоколу матеріали, приходжу до висновку про неможливість прийняття обґрунтованого рішення у даній справі та встановлення наявності або відсутності складу адміністративного правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП в діях ОСОБА_1 у зв'язку з чим справу слід повернути для доопрацювання, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.5 ст.126 КУпАП, повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті, а саме: керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом, керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами, керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами, тягне за собою накладення штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортним засобом на строк від п'яти до семи років та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
Відповідно до ст.280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ч.1 ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
При цьому, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу (ч.2 ст.251 КУпАП).
За таких обставин, оскільки суддею встановлено, що згідно диспозиції ч.5 ст.126 КУпАП, відповідальність настає у випадку повторного протягом року вчинення порушень передбачених частинами другою-четвертою цієї статті, проте в матеріалах адміністративного провадження відсутні жодні докази щодо повторності вчинення правопорушення, а саме завіреної належним чином постанови про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2, 3 або 4 ст.126 КУпАП, яка набрала законної сили.
Таким чином, суддя позбавлена можливості розглянути даний адміністративний матеріал по суті та вважає, що він повинен бути повернутий для доопрацювання, оскільки наявність зазначених вище недоліків перешкоджає суду, у відповідності до статті 245 КУпАП розглянути даний адміністративний матеріал та всебічно, повно і об'єктивно з'ясувати усі обставини справи.
Керуючись ст. 126, 251, 252, 280, 283 КУпАП, суддя
постановила:
Матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч.5 ст.126 КУпАП повернути до ВП №2 Баштанського РВП ГУНП в Миколаївській області для належного оформлення та забезпечення розгляду справи відповідно до закону.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.П.Бодрова