Справа № 178/989/25
03 червня 2025 року Криничанський районний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді: Лісняк В.В.
за участі секретаря: Коваль Л.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в с.Кринички за участю прокурора Ягнятинської О.В., справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, зареєстрованого та фактично проживаючого по АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді молодшого інспектора 2 категорії ДУ «Дніпровська установа виконання покарань № 4», згідно з п. п. «д» п. 1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом декларування, а також, відповідно до примітки статті 172-6 КУпАП, будучи суб'єктом правопорушення за цією статтею, у порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45, п. 2-7 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно та без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держаи або місцевого самоврядування за 2021 рік після припинення діяльності, а саме - 10 лютого 2025 року о 21 год. 01 хв., тобто з порушенням встановленого законодавством строку для подачі такої декларації, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину не визнав, повідомив, що 2 місяці працював у ДУ «Дніпровська установа виконання покарань № 4», звільнився у 2021 році. Потім почалася війна, він не знав що був зобов'язаний подавати декларацію після звільнення. Крім того, повідомив, що з 10.02.2025 р. пройшло більше трьох місяців, тому просить провадження у справі закрити за правилами ст. 38 КУпАП.
Прокурор Ягнятинська О.В. в судовому засіданні просила притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП та накласти штраф, вважає його доводи необґрунтованими, оскільки щодо подачі декларації він був обізнаний, а термін по ст. 38 КУпАП спливає протягом шести місяців, а не трьох.
Заслухавши сторони, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Згідно вимог ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія або бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, суд при розгляді справи зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до Закону України «Про Державну кримінально-виконавчу службу України» на осіб рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України поширюються вимоги та обмеження, становлені ЗУ «Про запобігання корупції»
Відповідно до Наказу ДУ «Дніпровська установа виконання покарань № 4» № 127/ОС-21 від 09 липня 2021 року «Про особовий склад» - ОСОБА_1 призначено на посаду молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони ДУ «Дніпровська установа виконання покарань № 4» з 09 липня 2021 року.
Відповідно до Наказу ДУ «Дніпровська установа виконання покарань № 4» № 172/ОС-21 від 13 вересня 2021 року - ОСОБА_1 було звільнено з посади молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони ДУ «Дніпровська установа виконання покарань № 4» за власним бажанням з 14 вересня 2021 року.
Згідно з ч. 1 ст. 45 Закону України « Про запобігання корупції », особи, зазначені упункті 1,підпунктах "а","в"-"ґ"пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентствадеклараціюособи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування(далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Обов'язок подавати щорічну декларацію виникає в суб'єкта декларування наступного року після припинення діяльності, яка передбачає обов'язок подання декларації, або перебування на посаді, яка зумовлює здійснення такої діяльності (щорічна декларація (після звільнення)).
Законом України «Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ, Законом України «Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» від 3 березня 2022 року № 2115-ІХ було призупинено компанію декларування в Україні.
12 жовтня 2023 року набрав чинності Закон України № 3384-ІХ, яким відновлено декларування та функції НАЗК.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується дослідженими доказами. Зокрема, протоколом про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, № 448 від 28 квітня 2025 року; листом НАЗК від 01.01.2025 р.; повідомленням НАЗК про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 22.02.2024 р.; Наказом ДУ «Дніпровська УВП (№4)» № 172-ОС-21 від 13.09.2021 р. про звільнення ОСОБА_1 із займаної посади; листом ОСОБА_1 від ДУ «Дніпровська установа виконання покарань № 4» від 19.01.2022 № 4/7-877; відомістю про ознайомлення з вимогами ЗУ «Про запобігання корупції» від 27.07.2021 р. ДУ «Дніпровська установа виконання покарань № 4»; розпискою ОСОБА_1 від 14.09.2021 р.
Відповідно до частини 4 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтею 51 та частинами третьою - шостою статті 164-14, статтями 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Суд вважає, що вина ОСОБА_1 повністю доведена та підтверджена вищезазначеними доказами.
Призначаючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, які судом не встановлені.
Судом також враховується ступінь вини і матеріальний стан особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, який є безробітнім, відповідно до ст. 33 КпАП України.
З урахуванням обставин справи та особи правопорушника, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді мінімального штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.
Керуючись ст. 40-1 КпАП України, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд вважає необхідним стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 605,60 грн. на користь держави.
Керуючись ч. 1 ст. 172-6, ст. ст. 283-285 КУпАП, суд -
Накласти на ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , судовий збір на користь держави в розмірі 605,60 грн.
Постанова може бути оскаржена через Криничанський районний суд до Дніпровського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя: В. В. Лісняк