Постанова від 27.05.2025 по справі 160/26162/24

ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 травня 2025 року м. Дніпросправа № 160/26162/24

Третій апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого - судді Олефіренко Н.А. (доповідач),

суддів: Божко Л.А., Дурасової Ю.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження в залі судового засідання Третього апеляційного адміністративного суду в м. Дніпрі апеляційну скаргу Дніпровської митниці на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 06.01.2025 в адміністративній справі №160/26162/24 ( суддя Врона ОВ.) за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “ФІРМА “ВІЗАРД ЛТД» до Дніпровської митниці про визнання протиправною та скасування картки відмови,-

ВСТАНОВИВ:

ТОВ «Фірма «Візард ЛТД» звернулось до суду з вимогою скасувати картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №UA110140/2024/000175 від 10.009.2024 Дніпровської митниці, на підставі відсутність доказів необхідних для ідентифікації товару, що реімпортується.

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 06 січня 2025 року позов задоволено.

З апеляційною скаргою звернувся відповідач з підстав неправильного застосування норм матеріального права, також норм процесуального права стосовно належності, допустимості, достовірності та достатності доказів у справі.

Враховуючи, що рішення суду першої інстанції ухвалено в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження), суд апеляційної інстанції в порядку п.3 ч.1 ст.311 КАС України розглядає справу без виклику учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, оскільки справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Дослідивши матеріали справи, перевіривши в межах доводів апеляційної скарги дотримання судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, апеляційний суд дійшов висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Під час апеляційного перегляду справи встановлено.

26.10.2023 року між ТОВ «Фірма «Візард ЛТД» (Продавець) та BOOMZA sp.z.o.o. (Покупець) був укладений контракт №12К.

06.05.2024 до контракту була підписана Специфікація №4 від 06.05.2024 відповідно до якої Продавець зобов'язався поставити, а Покупець прийняти та оплатити товар - цукор білий кристалічний із цукрового буряку, країна походження Україна.В Специфікації погоджено: кількість товару 990 000 кг; ціна товару - 500,00 євро за одну метричну тону; загальна вартість партії товару - від 495 000,00 євро до 557 700,00 євро; Базис поставки - FCA м.Тернопіль, Хмельницька обл., Україна, Інкотермс 2020.

Оплата товару здійснюється на умовах відстрочки протягом 180 (ста восьмидесяти) днів після дати постачання.

Відповідно Української класифікації товарів ЗЕД код товару 1701991000.

На виконання умов контракту і Специфікації позивачем на користь покупця був поставлений цукор білий кристалічний, рік виготовлення 2023 що підтверджується оформленою в режимі експорту митною декларацією № 24UA400030002262U4.

22.07.2024 року сторонами до контракту була укладена Додаткову угода № 22/07, в якій сторони дійшли згоди, що покупець відмовляється від товару, а саме цукру білого кристалічного у кількості 374 тон (340 біг бегів).

Товар був доставлений та зберігається на ліцензійному складі RIDIA COMISIONAR SRL, за адресою: Sat Dornesti nr 44 A/S. Jud. Suceava Romania (п.1.1.Додаткової угоди).

10.09.2024 року декларантом ТОВ «Фірма «Візард ЛТД» подано до Дніпровської митниці митну декларацію № 24UА110140007011U0, в якій задекларовано в режимі реімпорту цукор білий кристалічний із цукрового буряку, який повертався ТОВ «Фірма «Візард ЛТД» від BOOMZA sp.z.o.o., на підставі додаткової угоди № 22/07 від 22.07.2024 року до контракту № 12К від 26.10.2023.

В графі 40 митної декларації були зазначені реквізити митної декларації, за якою цей товар раніше переміщувався в митному режимі експорту.

До митної декларації були додані:

сертифікат якості (Certificate of quality) №18/05 від 17.05.2024,

пакувальний лист (Packing list) №1 від 23.07.2024, пакувальний лист (Packing list) №60/05/2024 від 17.05.2024,

рахунок-проформа (Proforma invoice) №1 від 23.07.2024,

рахунок-фактура (iнвойс) (Commercial invoice) №60/05/2024 від 17.05.2024,

накладна УМВС (SMGS consignment note (rail)) №415141 від 14.05.2024,

автотранспортна накладна (Road consignment note) б/н від 23.07.2024,

супровідний документ T1 (Dispatch note model T1) №24ROIS2700WZB683J0 від 25.07.2024,

сертифiкат про походження товару (Certificate of origin) №1356 від 05.08.2024,

сертифікат з перевезення (походження) товару форми EUR.1 (Movement certificate EUR. 1) №A400.048855 від 17.05.2024,

митна декларація, за якою було відмовлено у випуску товарів №24UA110140006234U8.00 від 13.08.2024,

акт про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу (у випадках митного огляду, що здійснюється при виконанні митних формальностей під час митного оформлення товарів із застосуванням митної декларації) №24UA110140005885U0 від 30.07.2024,

картка відмови у прийнятті митної декларації, митному оформленні, випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №UA110140/2024/000160 від 20.08.2024,

зовнішньоекономічний договір (контракт) купівлі-продажу товарів (крім позначеного кодом 4104), подання якого для митного оформлення не супроводжується поданням пов'язаних з ним посередницьких (зовнішньоекономічних та/або внутрішніх) договорів №12К від 26.10.2023,

доповнення до зовнішньоекономічного договору (контракту) №22/07 від 22.07.2024, доповнення до зовнішньоекономічного договору (контракту) №4 від 06.05.2024,

інформація про позитивні результати державних видів контролю при застосуванні Порядку інформаційного обміну між органами доходів і зборів, іншими державними органами та підприємствами за принципом «єдиного вікна» з використанням електронних засобів передачі інформації (в якості відомостей про документ зазначається ідентифікатор справи, зґенерований інформаційною системою та переданий декларанту в автоматичному режимі) №11710199,

інші некласифіковані документи №13/08-01 від 13.08.2024,

інші некласифіковані документи №18 від 22.07.2024,

інші некласифіковані документи № 42 від 26.01.2024,

інші некласифіковані документи №DT:427 від 30.07.2024,

інші некласифіковані документи б/н від 22.07.2024,

інші некласифіковані документи б/н від 05.08.2024,

інші некласифіковані документи зображення товару від 14.08.2024,

інші некласифіковані документи переклад від 30.08.2024,

Єдиний уніфікований документ на розміщення та тимчасове зберігання товарів №UA110140/2024/0031 від 31.07.2024,

копія митної декларації країни відправлення №24UA400030002262U4 від 17.05.2024 ,

митна декларація, за якою було відмовлено у випуску товарів №24UA110140007011U0 від 10.09.2024.

Натомість Дніпровською митницею було прийнято картку відмови №UA110140/2024/000175 від 10.09.2024, якою відмовлено у митному оформленні (випуску) товарів за митною декларацією № 24UA110140007011U0 від 10.09.2024 року з наступних підстав:

«Згідно ст. 79 Митного кодексу України застосування митного режиму реімпорту можливе за умови можливості ідентифікації митним органом товарів, заявлених у цей митний режим, як таких, що були раніше випущені за межі митної території України. Відповідно до підпункту 3 пункту 4 ст. 78 митного кодексу України для поміщення товарів у митний режим реімпорту особа, на яку покладається обов'язок щодо дотримання вимог митного режиму, повинна, зокрема, надати митному органу документи та відомості, необхідні для ідентифікації товарів, що реімпортуються. Наразі до митного оформлення не надано відповідно до ст. 326 Митного кодексу України можливості ідентифікації товару для підтвердження співставлення раніше вивезеного товару із товаром заявленим до митного режиму реекспорт за ЕМД № 24UA110140007011U0 від 10.09.2024. Враховуючи вищевикладене, неможливо здійснити випуск товарів у заявлений митний режим. Відповідно до глави 4 МКУ, кожна особа має право оскаржити рішення, дії або бездіяльність митних органів, організацій, їх посадових осіб та інших працівників. Митного кодексу України.»

Митний орган вказав на необхідність надання документів, які дають можливість однозначно ідентифікувати товари, що реекспортуються з урахуванням вимог ст.78,79 та 326 Митного кодексу України.

Приймаючи рішення про задоволення позовних вимог, суд першої інстанції зазначив, що позивач під час декларування товару в режимі реімпорту надавав митному органу товаросупровідні документи, а також документи, на підставі яких митним органом було здійснено випуск товарів у митному режимі експорту і які дають можливість ідентифікувати товар як той самий товар, що експортувався позивачем за митною декларацією № 24UA400030002262U4, і повертається у такому самому стані, в якому він був оформлений у митний режим експорту.

Позивачем було надано Дніпровській митниці достатні та належні докази на підтвердження того, що товар, ввезення якого було задекларовано за митною декларацією № 24UA110140006234U8, є саме тим товаром, який раніше було експортовано згідно із митною декларацією № 24UA400030002262U4.

При цьому, Митний кодекс України передбачає можливість оформлення в режимі реімпорту частини раніше експортованого товару, що і було здійснено позивачем.

Дніпровською митницею не було витребувано від товариства додаткові документи, необхідні для ідентифікації товару у разі наявності у митного органу сумнівів в ідентифікації товару.

Переглядаючи оскаржуване судове рішення в межах доводів та вимог апеляційної скарги, перевіряючи дотримання судом першої інстанцій норм процесуального права при встановленні фактичних обставин у справі та правильність застосування ним норм матеріального права, колегія суддів виходить із наступного.

Реімпорт - це митний режим, відповідно до якого товари, що були вивезені або оформлені для вивезення за межі митної території України, випускаються у вільний обіг на митній території України зі звільненням від сплати митних платежів, установлених законами України на імпорт цих товарів, і без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Ситуації, за яких товари можуть бути поміщені в митний режим реімпорту, наведено в ч. 2 ст. 78 МКУ, Зокрема, це стосується товарів, які:

1) було вивезено за межі митної території України в митному режимі тимчасового вивезення та які ввозять на цю територію до завершення строку дії цього митного режиму в тому самому стані, у якому їх було вивезено, крім природних змін їхніх якісних і/або кількісних характеристик за нормальних умов транспортування та зберігання, а також змін, допустимих у разі використання таких товарів у митному режимі тимчасового вивезення;

2) було вивезено за межі митної території України в митному режимі переробки за межами митної території та які ввозять на цю територію до завершення строку дії цього митного режиму в тому самому стані, у якому їх було вивезено, крім природних змін їхніх якісних і/або кількісних характеристик за нормальних умов транспортування та зберігання;

3) було поміщено в митний режим експорту (остаточного вивезення) і повертаються особі, що їх експортувала, через невиконання (неналежне виконання) умов зовнішньоекономічного договору, згідно з яким ці товари було поміщено в митний режим експорту, або з інших обставин, що перешкоджають виконанню цього договору, якщо ці товари:

а) повертаються на митну територію України в строк, що не перевищує шести місяців із дати вивезення їх за межі цієї території в митному режимі експорту;

б) перебувають у тому самому стані, у якому їх було оформлено в митний режим експорту, крім природних змін їхніх якісних і/або кількісних характеристик за нормальних умов транспортування, зберігання й використання (експлуатації), унаслідок чого було виявлено недоліки, які спричинили реімпорт товарів.

За змістом ч. 3 ст. 78 МКУ наведено особливі умови, за яких згадані в ч. 2 ст. 78 МКУ товари може бути також поміщено в митний режим реімпорту, зокрема, це можливо, якщо:

1) під час перебування цих товарів за межами митної території України їх було піддано операціям, необхідним для їх збереження, а також технічному обслуговуванню або ремонту, потреба в яких виникла під час перебування за межами митної території України;

2) стан таких товарів змінився внаслідок аварії або дії обставин непереборної сили, за умови підтвердження факту аварії або дії обставин непереборної сили в порядку, установленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику;

3) у митний режим реімпорту було поміщено лише частину товарів, раніше випущених для вивезення за межі митної території України.

Українські товари, поміщені в митний режим реімпорту, зберігають статус українських товарів (ч. 1 ст. 80 МКУ).

Іноземні товари, які реімпортують відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 78 МКУ, після поміщення в митний режим реімпорту набувають статусу українських товарів (ч. 2 ст. 80 МКУ). Підтвердженням українського статусу товарів є митна декларація, за якою ці товари випущено у вільний обіг (ч. 3 ст. 80 МКУ).

Для поміщення товарів у митний режим реімпорту особа, на яку покладено обов'язок дотримання вимог митного режиму, зобов'язана (ч. 4 ст. 78 МКУ):

1) ввезти товари на митну територію України не пізніше, ніж у встановлений законодавством строк після їх вивезення за межі митної території України (п.п. «а» п.3 ч.2 ст.78 МК повертаються на митну територію України у строк, що не перевищує шести місяців з дати вивезення їх за межі цієї території у митному режимі експорту);

2) подати митному органу, що здійснює випуск товарів у митному режимі реімпорту, документи на такі товари;

3) надати митному органу документи й відомості, необхідні для ідентифікації товарів, які реімпортують.

Декларувати товари в митний режим реімпорту можна в будь-якому митному органі (ч. 7 ст. 79 МКУ).

Замість митної декларації для декларування в митний режим реімпорту упаковок, контейнерів, піддонів і транспортних засобів комерційного призначення використовують документи, що підтверджують попереднє вивезення зазначених товарів за межі митної території України (ч. 8 ст. 79 МКУ).

Щодо ідентифікації товарів

Митний режим реімпорту можливо застосувати, якщо митний орган має змогу ідентифікувати товари, заявлені у цей митний режим, як такі, що були раніше випущені за межі митної території України (ч. 1 ст. 79 МКУ).

До товарів, які вивозяться за межі митної території України з наміром подальшого реімпорту, засоби забезпечення ідентифікації може бути застосовано в момент їх випуску (ч. 2 ст. 79 МКУ).

Згідно із ч. 3 ст. 79 МКУ для забезпечення ідентифікації товарів, які реімпортують, може бути застосовано засоби, передбачені ч. ч. 2 і 3 ст. 326 МКУ, а саме накладення митних забезпечень: одноразових номерних запірно-пломбових пристроїв, пломб, печаток, голографічних міток, нанесення цифрового, літерного або іншого маркування, ідентифікаційних знаків, проставлення штампів, узяття проб і зразків, складання опису товарів, транспортних засобів комерційного призначення, креслень, масштабних зображень, виготовлення фотографій, ілюстрацій, використання товаросупровідної документації тощо.

При цьому накладення одноразових номерних запірно-пломбових пристроїв, пломб, печаток на транспортні засоби комерційного призначення можна здійснювати без проведення митного огляду товарів, переміщуваних зазначеними транспортними засобами через митний кордон України, про що буде зроблено відповідну відмітку в товаросупровідних документах.

Забезпечення ідентифікації може здійснювати підприємство, яке одержало дозвіл на застосування спеціального спрощення "самостійне накладення пломб спеціального типу", через самостійне накладення таких пломб.

Крім названих засобів, для забезпечення ідентифікації товарів, які підлягають поміщенню в митний режим, може бути використано (ч. 3 ст. 326 МКУ):

- маркування, зокрема у вигляді мікро- чи інших електронних пристроїв, або серійні номери, проставлені на товарах чи їхніх частинах виробником, інші комерційні способи ідентифікації;

- експортні (імпортні) сертифікати;

- копії документів, на підставі яких митний орган випустив товари в попередній митний режим і які дають змогу однозначно ідентифікувати товари;

- інші подібні документи.

Не потребують застосування засобів забезпечення ідентифікації тара, піддони та інші подібні товари, які мають індивідуальні ідентифікаційні ознаки (ч. 4 ст. 79 МКУ).

Орієнтовний перелік документів для митного оформлення:

1.Зовнішньоекономічний контракт, а також за наявності:

-доповнення та зміни до контракту;

-специфікації.

Транспортні документи (залежно від типу транспортного засобу):

TIR Carnet- це митний вантажосупровідний документ, який дає право перевозити вантажі через кордон держав в опломбованих митницею кузовах автомобілів чи контейнерах за спрощених митних процедур. Документ покриває автомобільні й залізничні перевезення вантажів (які здійснюються в автофургонах, трейлерах, напівтрейлерах і контейнерах) між державами, які визнають Митну конвенцію про міжнародні перевезення із застосуванням книжки МДП 1959 р. і 1975р.;

CMR - міжнародна автомобільна накладна, яка є товарно-транспортною накладною, що застосовується при міжнародних вантажних автомобільних перевезеннях і використовується у країнах, які приєднались до Конвенції про договір міжнародного автомобільного перевезення вантажів; є документом, який доводить факт укладення договору на автомобільне перевезення вантажу, заповнюється відправником вантажу;

Bill of lading (морський коносамент) - документ, що видається морським перевізником вантажу його відправнику, що засвідчує прийняття вантажу до перевезення і містить зобов'язання доставити вантаж до пункту призначення і передати його одержувачу.

В момент відправлення вантажу морським транспортом відправник повинен укласти договір перевезення із морським перевізником, визначивши пункт призначення, умови перевезення та оплати. Виписуванням коносаменту перевізник підтверджує укладання такого договору, при цьому всі основні умови цього договору переносяться в коносамент.

Коносамент виписується (підписується капітаном або аґентом перевізника) винятково в момент прийняття вантажу на борт. Таким чином підписаний коносамент одночасно виступає і документом, що підтверджує факт передачі вантажу для доставки (замінює акт приймання-передачі);

AWB - окумент, що підтверджує наявність договору між вантажовідправником і перевізником (авіалінією або агентом авіакомпанії) про перевезення вантажу по авіалініям перевізника;

ТТН

Комерційні документи:

інвойс (рахунок-фактура) - документ, що надається продавцем покупцеві та містить перелік товарів, їх кількість і ціну, за якою вони поставлені покупцеві, формальні особливості товару (колір, вага ті інші), умови поставки і відомості про відправника та одержувача.

Виписка інвойсу свідчить про те, що (крім випадків, коли постачання здійснюється по передоплаті) у покупця з'являється обов'язок оплати товару відповідно до зазначених умовами, а також про те, що товар відвантажено відповідно до умов поставки.

Фактично інвойс є розрахунково-платіжним документом, що передбачає тільки виставлення певних сум до оплати покупцям за товари, що поставляються (або вже фактично поставлені) чи послуги, що надаються (або фактично надані).

Затвердженої форми інвойсу та вимог щодо його заповнення законодавством України не передбачено, але має містити: дату складання, найменування та реквізити продавця і покупця, найменування товарів, їх ціну, загальну вартість рахунку, валюту проформа-інвойс- документ, виписаний до того, як стає відомою повна інформація про товари; містить відомості про ціну товару, але не є розрахунковим документом (не виконує головної функції рахунку як платіжного документа), бо він не містить вимоги про сплату зазначеної в ньому суми; може бути виписаний на ще не відвантажений товар, щоб повідомити покупця про основні характеристики товару). Рахунок-проформа може бути виписаний на відвантажений, але ще не проданий товар і навпаки.

Пакувальний лист - супровідний документ до вантажу, де дається перелік усіх видів, артикулів і сортів товарів, що перебувають у кожному товарному місці.

Затвердженої форми пакувального листа та вимог щодо його заповнення законодавством України не передбачено, але має містити дата складання, найменування та реквізити відправника і одержувача, найменування товарів, загальну вагу брутто/нетто (рекомендовано).

Документи, що підтверджують вартість доставки товару до кордону України (необхідні в залежності від умов поставки товару згідно з правилами Інкотермс):

договір на транспортно-експедиційне обслуговування;

рахунок на надання транспортних послуг;

довідка про транспортні витрати;

інші документи

Документи, що підтверджують вартість страхування товару (необхідні в залежності від умов поставки товару згідно з правилами Інкотермс):

договір про страхування товару;

страховий поліс;

рахунок на оплату страхування товару;

інші документи

Документи, що підтверджують країну походження товару:

сертифікат про походження товару;

декларація про походження товару.

Дозвільні документи (необхідні в залежності від коду товару згідно з УКТ ЗЕД).

Документи для підтвердження митної вартості (можуть знадобитись за запитом митних органів для митного режиму «Імпорт», а також для митного режиму «Експорт» на товари, для яких встановлено експортне мито.

Митна декларація країни відправлення (необхідно для митного режиму «Імпорт»).

Документи, що підтверджують право власності на товар і його вартість (необхідно для митного режиму «Експорт»).

Відповідно до наданих документів встановлено, що нерезидент (BOOMZA sp.z o.o Польща) купувало цукор у ТОВ Фірма Візард ЛТД» відповідно до контракту №12К від 26.10.2023 року. В період до 11.06.2024 року було поставлено на ліцензійний склад товар в кількості 340 біг бега. Склад знаходиться за адресою: Румунія, Дорнешти, Сучва, Румунія Комісія Рідія, Дорнешти, №44 А/S. На підставі рішення Європейської комісії №096742 на товари групи 1701-1702 накладено нульову квоту, що унеможливило розмитнення товару та отримання його з ліцензійного складу. У зв'язку з вказаними обставинами, покупець (BOOMZA sp.z o.o Польща) відмовився від отримання та оплати поставленого товару, який повернуто продавцю ТОВ Фірма Візард ЛТД».

Досліджуючи надані електронні митні декларації відповідно до яких товар експортовано № 24UA400030002262U4 (ас24) та ввезено (повернуто) на митну територію України № 24UA110140006234U8 (ас13), колегія суддів зазначає наступне.

Реімпорт товарів, поміщених у митний режим експорту, може здійснювати експортер цих товарів або його правонаступник (ч. 5 ст. 79 МКУ).

В інших випадках дозволено застосування митного режиму реімпорту в разі ввезення на митну територію України товарів іншою особою, ніж та, яка їх вивезла, якщо це виправдано обставинами (ч. 6 ст. 79 МКУ).

В декларації № 24UA400030002262U4 за якою товар експортовано, експортером зазначено ТОВ «Прайм Логістик Груп», вантжоодержувач - SUGAR GLOBAL TRADING S.L. Madrid, Spain.

В зазначеній митній декларації "країна призначення" - графа, де вказується країна, в яку товар буде направлено, зазначено Болгарія.

За описом товару - це «цукор білий кристалічний», 2023 року виготолення ДСТУ4623:2023, розфасований в поліпропіленові мішки біг-бегі по 1100 кг 180 шт. вага нетто-198 000 кг.

В декларації№ 24UA110140006234U8 відповідно до якої товар повернуто на митну територію України, експортером зазначено RIDIA COMISIONAR SRL, Sat Domesti nr 44 A/S Romania (країна відправлення Румунія, адреса ліцензійного складу покупця), вантажоодержувач - ТОВ «Фірма Візард ЛТД».

За описом товару - це «цукор білий кристалічний», 2023 року виготолення ДСТУ4623:2023, розфасований в поліпропіленові мішки біг-бегі по 1100 кг, вага нетто-22 000 кг.

Відповідно до CMR (ас14) доводиться транспортування товару від ліцензійного складу покупця до отримувача (власника)товару ТОВ «Фірма Візард ЛТД».

CMR є документом, який доводить факт укладення договору на автомобільне перевезення вантажу.

Митна декларація № 24UA110140006234U8 оформлена відповідного типу: ІМ-41 «Реімпорт»

На митне оформлення та підстави вимагати додаткових документів може вплинути зміна країни-експортера, що підтверджують законність таких зміни, але в даному випадку будь яких змін з цього питання не відбулося.

Декларант повинен надати всі необхідні документи та інформацію митним органам, щоб підтвердити відповідність товарів вимогам реімпорту, в даному випадку позивачем надано вичерпний перелік необхідних документів.

Щодо повернення лише частини товару, раніше випущеного для вивезення за межі митної території України.

Повернення частини товару в режимі реекспорту може бути пов'язане з декількома причинами: невиконання умов договору, неналежне виконання умов договору, брак або несприятливий стан товару, інші обставини, що перешкоджають виконанню договору.

Водночас, умовами реекспорту є те, що товар повинен бути повернутий у тому самому стані, що й при ввезенні та вивезення повинно бути здійснено протягом певного терміну (зазвичай, протягом 6 місяців з дати імпорту). Будь-яких інших умов повернення частини товару в режимі реекспорту не визначається.

Решта доводів та заперечень висновків суду по суті заявлених позовних вимог не спростовують.

Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі Серявін та інші проти України від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п. 58 якого суд повторює, що згідно з практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.

Оскільки судове рішення в межах доводів апеляційної скарги є обґрунтованим, ухваленим з дотриманням норм матеріального та процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, тому підстав для її задоволення та скасування рішення суду першої інстанції не вбачається.

Керуючись статтями 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 327, 328, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Дніпровської митниці залишити без задоволення.

Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 06.01.2025 в адміністративній справі №160/26162/24 залишити без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили 27 травня 2025 року та касаційному оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених пунктом другим частини п'ятої статті 328 КАС України.

Повне судове рішення складено 02 червня 2025 року.

Головуючий - суддя Н.А. Олефіренко

суддя Л.А. Божко

суддя Ю. В. Дурасова