Справа № 161/6473/25
Провадження № 3/161/2290/25
м. Луцьк 29 травня 2025 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Мазур Д.Г., за участю: секретаря судового засідання Дручок О.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Луцького РУП ГУНП у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , згідно протоколу не працюючого, за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Луцького міськрайонного суду Волинської області з Луцького районного управління ГУНП у Волинській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за ч.1 ст. 187 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 435814 від 28 березня 2025 вбачається, що 22.03.2025 у період часу з 00 год. 01 хв. по 05 год. 00 хв, гр. ОСОБА_1 , був відсутній за місцем проживання: АДРЕСА_1 , чим порушив обмеження адміністративного нагляду, встановленого 03.01.2025 Володимирецьким районним судом Рівненської області.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 435813 від 28 березня 2025 вбачається, що 23.03.2025 у період часу з 00 год. 01 хв. по 05 год. 00 хв, гр. ОСОБА_1 , був відсутній за місцем проживання: АДРЕСА_1 , чим порушив обмеження адміністративного нагляду, встановленого 03.01.2025 Володимирецьким районним судом Рівненської області.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 435812 від 28 березня 2025 вбачається, що 24.03.2025 у період часу з 00 год. 01 хв. по 05 год. 00 хв, гр. ОСОБА_1 , був відсутній за місцем проживання: АДРЕСА_1 , чим порушив обмеження адміністративного нагляду, встановленого 03.01.2025 Володимирецьким районним судом Рівненської області.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 435811 від 28 березня 2025 вбачається, що 25.03.2025 у період часу з 00 год. 01 хв. по 05 год. 00 хв, гр. ОСОБА_1 , був відсутній за місцем проживання: АДРЕСА_1 , чим порушив обмеження адміністративного нагляду, встановленого 03.01.2025 Володимирецьким районним судом Рівненської області.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 435810 від 28 березня 2025 вбачається, що 26.03.2025 у період часу з 00 год. 01 хв. по 05 год. 00 хв, гр. ОСОБА_1 , був відсутній за місцем проживання: АДРЕСА_1 , чим порушив обмеження адміністративного нагляду, встановленого 03.01.2025 Володимирецьким районним судом Рівненської області.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 435809 від 28 березня 2025 вбачається, що 27.03.2025 у період часу з 00 год. 01 хв. по 05 год. 00 хв, гр. ОСОБА_1 , був відсутній за місцем проживання: АДРЕСА_1 , чим порушив обмеження адміністративного нагляду, встановленого 03.01.2025 Володимирецьким районним судом Рівненської області.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 598276 від 28 березня 2025 вбачається, що 28.03.2025 у період часу з 00 год. 01 хв. по 05 год. 00 хв, гр. ОСОБА_1 , був відсутній за місцем проживання: АДРЕСА_1 , чим порушив обмеження адміністративного нагляду, встановленого 03.01.2025 Володимирецьким районним судом Рівненської області.
Такі дії ОСОБА_2 , кваліфіковано за ч. 1 ст. 187 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_2 , свою вину в інкримінованому йому адміністративному правопорушенні визнав та щиро розкаявся.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_2 , наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Відповідно до ч.1 ст. 187 КУпАП встановлена відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1)неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) не реєстрація в органі Національної поліції.
Вина ОСОБА_1 , у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187 КУпАП підтверджується матеріалами справи, дослідженими в судовому засіданні, а саме: протоколами про адміністративні правопорушення від 28.03.2025, рапортами, копією ухвали Володимирецького районного суду Рівненської області від 03.01.2025 щодо встановлення адміністративного нагляду, заявою та письмовими поясненнями ОСОБА_1 , актом перевірки адміннаглядного за місцем проживання від 28.03.2025.
Суд, дослідивши обставини справи в їх сукупності, враховуючи характер та ступінь суспільної небезпеки та наслідки вчиненого правопорушення, приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 , є склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Згідно ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Обираючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що обтяжують та пом'якшують відповідальність.
А тому, приймаючи до уваги характер вчиненого правопорушення, дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд вважає доцільним накласти на ОСОБА_1 , адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Вказана міра адміністративного стягнення буде необхідною і достатньою для попередження особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, в скоєнні нових адміністративних правопорушень.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ч. 1 ст. 187,283,284 КУпАП,суд
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187 КУпАП, та на підставі ст. 36 КУпАП остаточно накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 5 (п'яти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п'ять ) гривень.
(Реквізити сплати: Рахунок отримувача: UA428999980313010106000003550; Назва отримувача коштів: ГУК у Волинській обл./м.Луцьк/21081100; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38009371; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998).
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
(Реквізити сплати: Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету 22030106).
Згідно ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів з дня винесення постанови у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення із ОСОБА_1 підлягає стягненню подвійний розмір штрафу в сумі 170 (сто сімдесят) гривень
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, шляхом подання апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області Д.Г. Мазур