Ухвала від 03.06.2025 по справі 380/10817/25

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

03 червня 2025 рокусправа № 380/10817/25 м. Львів

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Мричко Н.І., перевіривши позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Регіонального сервісного центру ГЦС МВС у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатських областях(філія ГЦС МВС) в особі територіального сервісного центру №4646 про визнання протиправною відмову, зобов'язання вчинити дії

встановив:

до Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Регіонального сервісного центру ГЦС МВС у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатських областях (філія ГЦС МВС) в особі територіального сервісного центру №4646, в якій просить суд:

- визнати протиправною відмову у реєстрації транспортного засобу марки CITROEN, моделі BERLINGO, 2005 року випуску, номерний знак НОМЕР_1 , номер шасі НОМЕР_2 , що належить ОСОБА_2 ;

- зобов'язати відповідача, здійснити державну реєстрацію транспортного засобу марки CITROEN, моделі BERLINGO, 2005 року випуску, номерний знак НОМЕР_1 , номер шасі НОМЕР_2 , на ім'я ОСОБА_2 .

Відповідно до вимог статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви у тому числі з'ясовує, чи:

- відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 вказаного Кодексу;

- немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених вказаним Кодексом.

Частиною другою вказаної статті визначено, що суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 вказаного Кодексу.

Суддя встановила, що позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтями 161 КАС України, з огляду на таке.

Відповідно до понятійного апарату КАС України, позивач - особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано позов до адміністративного суду, або адміністратор за випуском облігацій, який подає позов до адміністративного суду на захист прав, свобод та інтересів власників облігацій відповідно до положень Закону України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки", а також суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подано позов до адміністративного суду (пункт 8 частини першої статті 4 КАС України).

Як видно з позовної заяви, предметом оскарження у цій справі є відмова Регіонального сервісного центру ГЦС МВС у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатських областях (філія ГЦС МВС) в особі територіального сервісного центру №4646 від 21.02.2025, згідно з якою ОСОБА_3 відмовлено у задоволенні її заяви про реєстрацію автомобіля CITROEN BERLINGO, 2005 року випуску, кузов № НОМЕР_2 .

Тобто, спірні правовідносини виникли між ОСОБА_2 та Регіональним сервісним центром ГЦС МВС у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатських областях (філія ГЦС МВС) в особі територіального сервісного центру №4646.

Разом з тим, суддя зауважує, що позов поданий одночасно двома позивачами - ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до одного відповідача - Регіонального сервісного центру ГЦС МВС у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатських областях (філія ГЦС МВС) в особі територіального сервісного центру №4646.

Суддя зауважує, що ОСОБА_1 у позовній заяві не обгрунтував яким рішенням, дією чи бездіяльністю Регіонального сервісного центру ГЦС МВС у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатських областях (філія ГЦС МВС) в особі територіального сервісного центру №4646 порушені його права, свободи або законні інтереси, і за захистом яких прав, свобод чи інтересів такий звертаєтся до суду.

Доказів, які б свідчили про порушення прав, свобод та інтересів ОСОБА_1 з боку Регіонального сервісного центру ГЦС МВС у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатських областях (філія ГЦС МВС) в особі територіального сервісного центру №4646 до в матеріалів справи не долучено.

Таким чином, у позовній заяві позивачу ОСОБА_1 необхідно уточнити які спірні правовідносини виникли між ним особисто та Регіональним сервісним центром ГЦС МВС у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатських областях (філія ГЦС МВС) в особі територіального сервісного центру №4646; обгрунтувати як відмова Регіонального сервісного центру ГЦС МВС у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатських областях (філія ГЦС МВС) в особі територіального сервісного центру №4646 щодо відмови ОСОБА_3 у задоволенні її заяви про реєстрацію автомобіля CITROEN BERLINGO, 2005 року випуску, кузов № НОМЕР_2 стосується його прав, свобод та інтресів, а також визначити який саме спосіб судового захисту такий потребує.

Також, відповідно до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

За змістом частини другої статті 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України “Про судовий збір» від 08.07.2011 №3674-VI (далі - Закон України №3674-VI).

За визначенням, наведеним в частині першій статті 1 Закону України №3674-VI судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених вказаним Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

За змістом частини другої статті 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно з частиною першою статті 4 Закону України №3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно зі статтею 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 19.11.2024 № 4059-IX прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2025 року становить 3028 гривні.

Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України №3674-VI визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Суддя зауважує, що позов у цій справі є немайнового характеру та поданий одночасно двома позивачами - ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .

Відповідно до частини сьомої статті 6 Закону України №3674-VI у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.

Отже, судовий збір повинен сплатити кожен позивач окремим платіжним документом, у розмірах, установлених статтею 4 Закону України №3674-VI за подання позову немайнового характеру, тобто в розмірі 1211,20 грн.

Таким чином, позивачам слід сплатити судовий збір в розмірі 1211,20 грн окремим платіжним документом.

Інформацію про платіжні реквізити для перерахування судового збору за подання адміністративного позову до Львівського окружного адміністративного суду можна довідатися, зокрема, на офіційному сайті суду (https://adm.lv.court.gov.ua) в розділі “Судовий збір». Такими реквізитами є: отримувач коштів: УДКСУ у Залізничному районі м. Львова; код отримувача: 38007594; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); номер рахунку (ІВАN): UA128999980313101206084013951, код класифікації доходів бюджету: 22030101; найменування коду класифікації доходів бюджету: Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050); наявність відомчої ознаки: “84» Окружні адміністративні суди. На згаданому вище сайті є також можливість автоматично розрахувати та сформувати квитанцію для сплати судового збору.

Крім цього, відповідно до частини другої статті 49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

Згідно з частиною четвертою статті 49 КАС України у заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.

Як видно з позовної заяви, позивачами серед учасників справи визначено третю особу на стороні позивача - ОСОБА_4 .

Однак, позивачами не наведено на яких підставах належить залучити до участі у справі третю особу, не обґрунтовано та не надано доказів того, що рішення у справі може вплинути на права, свободи, інтереси або обов'язки - ОСОБА_4 .

Таким чином, позивачам необхідно обґрунтувати на яких підставах ОСОБА_4 належить залучити до участі як третю особу на стороні позивача.

Згідно з вимогами частин першої, другої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 вказаного Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 248, 256 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Регіонального сервісного центру ГЦС МВС у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатських областях(філія ГЦС МВС) в особі територіального сервісного центру №4646 про визнання протиправною відмову, зобов'язання вчинити дії.

Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви, шляхом надання позивачам строк у десять днів з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків, зазначених у мотивувальній частині цієї ухвали.

Ухвала суду про залишення позовної заяви без руху набирає законної сили з моменту її підписання. Заперечення на ухвалу суду може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.

СуддяМричко Н.І.