Рішення від 30.05.2025 по справі 280/2187/25

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

30 травня 2025 року Справа № 280/2187/25 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Калашник Ю.В., розглянув за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 158-б, код ЄДРПОУ 20490012) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

25.03.2025 через підсистему «Електронний суд» до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі - відповідач), в якій позивач просить:

визнати протиправною бездіяльність відповідача у нездійсненні у подальшому перерахунку пенсії позивачу з врахуванням п.2 ст. 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» із збільшенням її розміру на 1% заробітку, за кожен рік з врахуванням проведених виплат за 2023 рік із збільшенням доплати за понаднормовий стаж за 22 роки та з урахуванням коефіцієнту страхового стажу за 42 роки 4 місяці 25 днів, та за 2024 рік із збільшенням доплати за понаднормовий стаж за 23 роки та з урахуванням коефіцієнту страхового стажу за 43 роки 4 місяці 25 днів;

зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату позивачу пенсію з врахуванням п.2 ст.56 вказаного Закону із збільшенням її розміру на 1% заробітку, за кожен рік з врахуванням проведених виплат за 2023 рік із збільшенням доплати за 22 роки та з урахуванням коефіцієнту страхового стажу за 42 роки 4 місяці 25 днів з 01.03.2024 та за 2024 рік із збільшенням доплати за понаднормовий стаж за 23 роки та з урахуванням коефіцієнту страхового стажу за 43 роки 4 місяці 25 днів з 01.03.2025, та в подальшому проводити перерахунки, з врахуванням висновків суду.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що згідно розпорядженням про перерахунок пенсії від 10.11.2023 страховий стаж позивача складає 40 років 4 місяці 25 днів, страховий стаж до 01.01.2004 - 22 роки 4 місяці 25 днів, страховий стаж після 01.01.2004 - 18 років, 0 місяців 0 днів. Згідно з інформацією з особистого кабінету позивача на веб-пораті Пенсійного фонду України, страховий стаж позивача після 01.01.2004 станом на 01.02.2025 складає 20 років 11 місяців 0 днів. Таким чином, страховий стаж позивача на момент подання позовної заяви складає 42 роки 5 місяців 25 днів. При цьому відповідач протиправно нараховує позивачу доплату за понаднормовий стаж лише за 20 років, замість 22 років, без збільшення розміру пенсії на 1% за кожен рік понаднормативного стажу. Однак, відповідач протиправно не зараховує позивачу отриманий ним після 28.02.2022 страховий стаж. У зв'язку з цим, 18.10.2024 позивач через електронний кабінет Пенсійного фонду України подав заяву про здійснення перерахунку та виплату пенсії у зв'язку зі збільшенням стажу, з врахуванням ч.2 ст.56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», із збільшенням її розміру на 1% за кожен рік понаднормативного стажу та надання відповідних розрахунків. Згідно відповіді відповідача від 08.11.2024 №19377-18567/3-02/8-0800/24 відповідач не може провести перерахунок пенсії позивача з 01.05.2020, з 01.03.2021, з 01.03.2022, з 01.04.2022, з 01.03.2023, з 01.03.2024 та з 01.04.2024 у зв'язку з технічною неможливістю. Через це відповідач звернувся до Пенсійного фонду України. Після отримання дозволу на макетну обробку пенсійну справу буде переглянуто. Після цього, позивач ще декілька разів звертався до відповідача з питання отримання дозволу Пенсійного фонду України на проведення макетної обробки його пенсійної справи щодо перерахунку пенсії у зв'язку зі збільшенням стажу, з врахуванням ч.2 ст.56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», із збільшенням її розміру на 1% за кожен рік понаднормативного стажу. Однак, відповідач щоразу відмовляв позивачу у перерахунку пенсії, посилаючись на відсутність дозволу на макетну обробку (копії відповідей відповідача додаються до позову). Таким чином, відповідач протиправно не враховує позивачу 2 роки стажу до загального страхового стажу та понаднормового стажу, у зв'язку з цим відповідач систематично виплачує позивачу пенсію в меншому розмірі, а саме - враховує коефіцієнт страхового стажу у меншому розмірі та недоплачує доплату за понаднормовий стаж за 2 роки стажу. З урахуванням вищезазначеного просить позовні вимоги задовольнити.

Ухвалою суду від 31.03.2025 відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення та виклику учасників справи (у письмовому провадженні).

09.04.2025 до суду від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву (вх. № 17078), в якому останній зазначає, що позивачем заява про перерахунок пенсії подана не за формою, встановленою Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1 (далі - Порядок № 22-1), а тому була зареєстрована як звернення відповідно до статті 5 Закону України «Про звернення громадян». Рішення за заявою позивача не виносилось, натомість заява була розглянута в порядку, встановленому Законом України від 02.10.1996 «Про звернення громадян». Листами від 15.01.2025 №718-556/З-02/8-0800/25, від 26.02.2025 №30441988/3-02/8-0800/25 позивачу було надано роз'яснення щодо виконання рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 15.12.2022 по справі №280/6665/22. Звернення до суду за захистом своїх прав само по собі не є підставою для виникнення прав та обов'язків у пенсійній сфері. Зважаючи на те, що позивач не звертався із відповідною заявою про перерахунок пенсії, як того вимагає Порядок №22-1, а відповідач не розглядав відповідну заяву по суті та не приймав жодного рішення щодо перерахунку пенсії, то відсутні підстави для задоволення позовних вимог.

Згідно зі ст. 258 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Згідно з ч. 4 ст. 243 КАС України, судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Згідно з ч. 4 ст. 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Таким чином, суд визнав за доцільне вирішити справу за наявними в ній матеріалами, в порядку письмового провадження.

Суд, оцінивши повідомлені обставини та наявні у справі докази у їх сукупності, встановив наявність достатніх підстав для прийняття законного та обґрунтованого рішення у справі.

Позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії, перебуває на пенсійному обліку в ГУ ПФУ в Запорізькій області та отримує пенсію за віком, призначену у відповідності до статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон №1058), як учасник ліквідації аварії на ЧАЕС.

З матеріалів адміністративної справи судом встановлено, що рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 15.12.2022 у справі №280/6665/22, яке набрало законної сили 14.06.2023 зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , з врахуванням ч.2 ст.56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», за 2020, 2021 та 2022 роки із збільшенням її розміру на 1% за кожен рік понаднормативного стажу, з врахуванням проведених виплат.

18.10.2024 позивач через свій електронний кабінет звернуся до відповідача із заявою, у якій просив, у зв'язку із збільшенням стажу, просив здійснити перерахунок та виплату пенсії, з врахуванням ч.2 ст.56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», із збільшенням її розміру на 1% за кожен рік понаднормативного стажу та надати відповідні розрахунки (а.с.11).

На звернення позивача, відповідач листом від 08.11.2024 №19377-15567/З-02/08-0800/24 надав відповідь наступного змісту:

«…Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 15.12.2022 по справі №280/6665/22, яке набуло чинності згідно з постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 14.06.2023, Головне управління зобов'язано здійснити Вам перерахунок та виплату пенсії з врахуванням частини 2 статті 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», за 2020, 2021 та 2022 роки із збільшенням її розміру на 1% за кожен рік понаднормативного стажу, з врахуванням проведених виплат.

У зв'язку з технічною неможливістю провести перерахунки пенсії з 01.05.2020, з 01.03.2021, з 01.03.2022, з 01.04.2022, з 01.03.2023, з 01.03.2024 та з 01.04.2024 Головне управління звернулося до Пенсійного фонду України. Після отримання дозволу на макетну обробку пенсійну справу буде переглянуто.

В подальшому, з результатами проведеного перерахунку Ви зможете ознайомитися в особистому кабінеті на вебпорталі (https://portal.pfu.gov.ua). У розділі "Моя пенсія" зареєстрованим з використанням кваліфікованого електронного підпису користувачам надано можливість переглянути складові пенсійної виплати, розрахунок страхового стажу, заробітної плати, суму до виплати, останній місяць виплати, тощо..» (а.с.14).

В подальшому, листами від 15.01.2025 та від 26.02.2025, відповідач повідомляв позивача про відсутність дозволу від Пенсійного фонду України на макетну обробку пенсійної справи позивача (а.с.14-15).

Позивача, вважаючи протиправною бездіяльність відповідача щодо перерахунку його пенсії, із врахуванням п. 2 ст. 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», звернувся до суду із цим позовом.

Ураховуючи викладене, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, суд вважає позовні вимоги такими, що не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Статтею 46 Конституції України встановлено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, визначає Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV (далі- Закон №1058-IV).

Відповідно до ч.3 ст. 4 Закону №1058-IV виключно законами про пенсійне забезпечення визначаються: види пенсійного забезпечення; умови участі в пенсійній системі чи її рівнях; пенсійний вік для чоловіків та жінок, при досягненні якого особа має право на отримання пенсійних виплат; джерела формування коштів, що спрямовуються на пенсійне забезпечення; умови, норми та порядок пенсійного забезпечення; організація та порядок здійснення управління в системі пенсійного забезпечення.

Згідно зі ст. 24 Закону №1058-IV, страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом (ч. 2 ст. 24 Закону №1058-IV).

Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом (ч. 4 ст. 24 Закону №1058-IV).

Суд вважає за необхідне зазначити, що порядок звернення, в тому числі і за перерахунком пенсії визначено статтею 44 Закону № 1058-IV, згідно з частиною 1 якої звернення за призначенням (перерахунком) пенсії здійснюється шляхом подання заяви та інших документів, необхідних для призначення (перерахунку) пенсії, до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженої особи застрахованою особою особисто або через законного представника недієздатної особи, особи, дієздатність якої обмежена, малолітньої або неповнолітньої особи. Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії визначається правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.

Алгоритм дій під час призначення/перерахунку пенсії визначений Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого Постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року №22-1 (далі по тексту - Порядок №22-1).

Згідно з пунктом 4.1 зазначеного Порядку орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 2).

Заяви про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії й поновлення виплати раніше призначеної пенсії приймаються органом, що призначає пенсію, за наявності в особи всіх необхідних документів.

Відповідно до пункту 4.3 Порядку №22-1, не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.

Також частиною п'ятою статті 45 Закону № 1058-IV встановлено, що документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.

Таким чином, як нормами Закону № 1058-IV так і Порядку № 22-1, передбачено, що для перерахунку пенсії особа обов'язково подає заяву про призначення пенсії, форма якої затверджена Додатком 1 до Порядку №22-1, та інші документи, необхідні для перерахунку пенсії. За результатами розгляду такої заяви та документів територіальний орган Пенсійного фонду приймає рішення, яке видається або направляється особі.

Суд звертає увагу, що питання відповідності положень абзацу 13 пункту 4.2 та абзацу 2 пункту 4.3 Розділу IV «Приймання, оформлення і розгляд документів» Порядку №22-1 актам вищої юридичної сили, а саме положенням Конституції України та Закону України «Про звернення громадян» було предметом розгляду Верховного Суду у справі №640/1873/22, за результатом розгляду якої Верховний Суд в постанові від 25.07.2023 зазначив:

«… 67. Відповідно до додатку 1 до Порядку №22-1 заява про призначення/перерахунок пенсії, крім персональних даних особи, містить наступний розділ Прошу пенсію: призначити, перерахувати, поновити, перевести з одного виду на інший (непотрібне закреслити).

68. Тобто, заява про призначення (перерахунок, поновлення виплати раніше призначеної) пенсії не є зверненням у розумінні Закону №393/96-ВР.

69. Подання такої заяви передбачено статтею 44 Закону №1058-IV.

70. При цьому, як уже було зазначено вище, Законом №1058-IV та Положенням про Пенсійний фонд України прямо передбачено повноваження Пенсійного фонду України визначати порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії.

71. Таким чином, колегія суддів доходить висновку, що положення статті 40 Конституції України та Закону №393/96-ВР не врегульовують відносини між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, а саме, між позивачем як пенсіонером у випадках призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду України, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, та органами Пенсійного фонду України…

… 76. При цьому колегія суддів вказує, що положення абзацу 13 пункту 4.2 та абзацу 2 пункту 4.3 Розділу IV «Приймання, оформлення і розгляд документів» Порядку №22-1 мають легітимну мету (гарантують централізовану та прозору систему контролю за процесами призначення та перерахунку пенсій, мінімізують корупційні ризики, зумовлені особистими контактами з громадянами, попереджають можливі випадки зволікань у прийнятті рішення, оптимізують навантаження на працівників, розширюють способи звернень до територіальних органів Пенсійного фонду України) та відповідають критерію «якості закону» (зокрема, відповідають принципу передбачуваності (principle of foreseeability) та не передбачають можливість різного тлумачення чи правозастосування).

77. Тому, колегія суддів вважає безпідставними твердження позивача про невідповідність абзацу 13 пункту 4.2 та абзацу 2 пункту 4.3 Розділу IV «Приймання, оформлення і розгляд документів» Порядку № 22-1 актам вищої юридичної сили, зокрема статті 40 Конституції України та Закону № 393/96-ВР…».

Відтак, однією з основних умов для призначення чи перерахунку пенсії є волевиявлення особи, яке полягає у зверненні в установленому порядку до органів Пенсійного фонду України із відповідною заявою, форма та зміст якої затверджений Порядком № 22-1.

Як вже було зазначено вище, 18.10.2025 позивач звернувся до відповідача через електронний кабінет із заявою, оформленою у довільній формі, у якій просив «…здійснити перерахунок та виплату пенсії, з врахуванням ч.2 ст.56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», із збільшенням її розміру на 1% за кожен рік понаднормативного стажу та надати відповідні розрахунки..».

Суд зауважує, що вищевказана заява не відповідає зразку заяви, що встановлений додатком №1 до Порядку №22-1.

Так, заява про призначення/перерахунок пенсії, має містити обов'язкові реквізити, такі як: прізвище, ім'я, по батькові (за наявності), дату народження, задеклароване/зареєстроване місце проживання, фактичне місце проживання, серію та номер паспорту, реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), вид пенсії, інші відомості, необхідні для призначення, (перерахунку, поновлення) пенсії, переведення з одного виду на інший тощо.

Заява ж подана позивачем не відповідає Додатку №1 до Порядку №22-1.

Таким чином, матеріалами справи підтверджено, що позивачем не дотримано встановленого порядку звернення за перерахунком пенсії із зарахуванням стажу, оскільки він не звертався із заявою про зарахуванням стажу та, відповідно, перерахунок пенсії встановленого зразка у відповідності до вимог статті 44 Закону №1058-IV та Порядку №22-1.

Надання заяви невстановленого зразка позивачем не спричиняє обов'язку у суб'єкта владних повноважень прийняти за результатами її розгляду рішення, а відтак територіальний орган Пенсійного фонду України не приймав передбачене приписами Закону №1058-IV рішення про відмову в перерахунку позивачу пенсії.

Водночас суд зазначає, що звернення в довільній формі до відповідача без подання відповідної заяви про призначення/перерахунок пенсії не створюють обов'язку у відповідача щодо її призначення/перерахунку.

Подібна правова позиція викладена в постановах Верховного Суду від 22.08.2018 у справі №546/222/17, від 12.09.2019 у справі №158/1226/16-а та від 20.02.2020 у справі №636/863/17.

Отже, виходячи з викладеного, суд звертає увагу, що однією з основних умов для призначення пенсії є волевиявлення особи, яке полягає у зверненні в установленому порядку до органів Пенсійного фонду України із відповідною заявою, форма та зміст якої затверджений Порядком №22-1.

Суд наголошує, що в матеріалах справи відсутні докази звернення позивача з заявою про перерахунок пенсії встановленого зразка. Надання заяви невстановленого зразка позивачем не спричиняє обов'язку у суб'єкта владних повноважень здійснити перерахунок призначеної пенсії.

В свою чергу, прийняття заяв про призначення/перерахунок пенсії, наданий через електронний кабінет - не передбачено.

Таким чином, відповідачем рішення про відмову у перерахунку пенсії, прийняття якого передбачено приписами Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», не приймалось та жодних дій щодо такої відмови не вчинялось.

Суд звертає увагу на те, що листи Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області від 05.07.2024, від 08.11.2024, від 15.01.2025 та від 26.02.2025 не є індивідуальними актами суб'єкта владних повноважень (не є рішеннями), які тягнуть за собою спричинення будь-яких правових наслідків для позивача.

Крім того, такі листи стосуються виконання іншого судового рішення - №280/6665/22.

Таким чином, враховуючи те, що позивачем порушено процедуру звернення щодо перерахунку пенсії, тому, як наслідок, відсутні підстави для визнання протиправної бездіяльності відповідача та зобов'язання відповідача вчиняти певні дії.

При цьому суду звертає увагу позивача, що він вправі повторно звернутися до органу ПФУ із заявою про призначення пенсії, яка відповідає вимогам Постанови №22-1.

Відповідно до частини першої статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Приписами частини першої статті 77 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч.2 ст.77 КАС України).

На підставі системного аналізу положень законодавства України та доказів наявних в матеріалах справи, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог позивача.

З огляду на те, що позивачу відмовлено в задоволенні позову, підстави для вирішення питання розподілу судових витрат згідно із статтею 139 КАС України відсутні.

Керуючись ст.ст. 2, 5, 9, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 158-б, код ЄДРПОУ 20490012) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії, - відмовити повністю.

Судові витрати стягненню не підлягають.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення у повному обсязі складено та підписано 30.05.2025.

Суддя Ю.В. Калашник