Справа № 202/5158/25
Провадження № 3/202/2988/2025
03 червня 2025 року м. Дніпро
Суддя Індустріального районного суду міста Дніпра Волошин Є.В.,
за участі секретаря Іовіч М.Г.,
прокурора Новікова В.С.,
особи, яка притягається до
адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від УСР в Донецькій області ДСР НП України відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючої на посаді головного спеціаліста Новогродівської міської ради, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.1 ст.172-6 КУпАП -
До Індустріального районного суду міста Дніпра від УСР в Донецькій області ДСР НП України надійшли три протоколи про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, Згідно розпорядження Новогродівської міської ради № 124-рк від 12.07.2023 року ОСОБА_1 було призначено на посаду головного спеціаліста по роботі із зверненням громадян та забезпечення доступу до публічної інформації «Контактний центр».
Згідно розпорядження Новогродівської міської ради №188-рк від 13.10.2023 року ОСОБА_1 було звільнено з посади головного спеціаліста по роботі із зверненням громадян та забезпечення доступу до публічної інформації «Контактний центр».
Відповідно до попередження Новогродівської міської ради б/н від 17.07.2023 року ОСОБА_1 була ознайомлена з вимогами Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до абз.1 ч.2 ст.45 Закону №1700-VІІ особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом ЗО календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Так, ОСОБА_1 , яка 13.10.2023 року припинила діяльність як головний спеціаліст по роботі із зверненням громадян та забезпечення доступу до публічної інформації «Контактний центр» Новогродівської міської ради, 30.01.2024 о 20:17 подала декларацію при звільненні за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
Враховуючи викладене, ОСОБА_1 30.01.2024 подала декларацію при звільненні пізніше ніж у встановлений законом термін з дня припинення повноважень' головного спеціаліста по роботі із зверненням громадян та забезпечення доступу до публічної інформації «Контактний центр» Новогродівської міської ради.
Згідно з абз.12 ч.1 ст.1 Закону № 1700-VІІ правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Склад вказаного правопорушення є формальним, тобто таким, який не передбачає наслідків як обов'язкового елементу об'єктивної сторони, в той час як обов'язковим елементом об'єктивної сторони формального складу завжди є діяння.
Частиною 1 ст. 65-1 Закону № 1700-VІІ встановлено, що за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Враховуючи викладене, ОСОБА_1 , яка 13.10.2023 року звільнена з посади головного спеціаліста по роботі із зверненням громадян та забезпечення доступу до публічної інформації «Контактний центр» Новогродівської міської ради, будучи відповідно до п.п.в. п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, несвоєчасно, а саме: 30.01.2024 20:17, без поважних причин подала декларацію при звільненні, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
Таким чином, ОСОБА_1 не виконала вимоги абз.1 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», у зв'язку з чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
У судовому засіданні прокурор обставини, викладені у протоколі підтримав та просив притягнути ОСОБА_1 до відповідальності, про що надав відповідний висновок.
ОСОБА_1 у судовому засіданні погодилася із фактичними обставинами, викладеними в протоколі про адміністративне правопорушення, пояснила, що не вчасно подала декларацію через необізнаність.
Заслухавши сторін, вивчивши матеріали адміністративної справи, приходжу до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення №202 від 12 травня 2025 року, повідомленнями Національного агентства про несвоєчасне подання декларації ОСОБА_1 від 15.02.2024, розпорядженням №124-рк від 12 липня 2023 року про призначення ОСОБА_1 на посаду головного спеціаліста відділу по роботі зі зверненням громадян та забезпечення доступу до публічної інформації «Контактний центр», розпорядженням №188-к від 13.10.2023 про звільнення ОСОБА_1 з посади головного спеціаліста.
При визначенні виду і розміру стягнення, враховуючи характер скоєного правопорушення, особу правопорушника, обставини, що пом'якшують та обтяжують його відповідальність, майновий стан, вважаю за необхідне накласти на правопорушника адміністративне стягнення у межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП у вигляді штрафу на користь держави.
Статтею 40-1 КУпАП встановлено, що судовий збір упровадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладання адміністративного стягнення, підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.33,40-1,172-6,283,284 КУпАП,-
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративне стягнення за ч.1 ст.172-6 КУпАП у вигляді штрафу на користь держави в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 605 грн. 60 коп.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Індустріальний районний суд міста Дніпра протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Роз'яснити особі, яка притягується до адміністративної відповідальності, що штраф має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення її постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Документ, що підтверджує сплату штрафу не пізніше трьох робочих днів після закінчення вказаного строку, має бути наданий (надісланий) правопорушником до суду.
У разі несплати правопорушником штрафу у вищезазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з дня набрання постановою законної сили.
Суддя Волошин Є.В.