Справа № 347/724/25
03 червня 2025 року м. Косів
Суддя Косівського районного суду Івано-Франківської області Кіцула Ю.С., з участю особи, стосовно якої складено протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Косівського районного відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 ,
за ст. 185, ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення
07.04.2025 року близько 23:10 год. в м. Косів, по вул. Незалежності гр. ОСОБА_1 вчинив злісну непокору працівнику поліції щодо припинення вчинення правопорушення, а саме поводив себе неадекватно, виражався нецензурною лайкою, шарпав за форменний одяг, на зауваження не реагував.
Таким чином, ОСОБА_1 , вчинив адміністративне правопорушення передбачене ст. 185 КУпАП.
19.04.2025 року близько 22:00 год. гр ОСОБА_1 , в м. Косів, по вул. Небесної Сотні у громадському місці виражався нецензурною лайкою на підвищених тонах, чим порушив громадський порядок і спокій громадян.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав, та ствердив що дійсно перебував в стані алкогольного сп'яніння, і не реагував на вимогу працівників поліції, оскільки був засмучений через вчинене ним ДТП.
Також ОСОБА_1 , не заперечив що дійсно хуліганив в м. Косів, по вул. Небесної Сотні. Просив його суворо не карати. Ствердив, що більше такого не повториться.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та долучені до нього матеріали, суд доходить висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ст. 173, 185 КУпАП, виходячи з такого.
Згідно з ч. 1 ст. 7 КУпАП України ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення, відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, крім іншого, є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Виходячи з вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до диспозиції ст. 185 КУпАП адміністративним правопорушенням є злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП, доводиться в сукупності наступними доказами:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №251309 від 08.04.2025 року, відповідно до якого: 07.04.2025 року близько 23:10 год. в м. Косів, по вул. Незалежності гр. ОСОБА_1 вчинив злісну непокору працівнику поліції щодо припинення вчинення правопорушення, а саме поводив себе неадекватно, виражався нецензурною лайкою, шарпав за форменний одяг, на зауваження не реагував.
Вказаний протокол складений уповноваженою особою, та містить всі необхідні реквізити встановлені ст. 256 КУпАП. Будь яких сумнівів у його достовірності судом не встановлено. (а.с.1);
- протоколом про адміністративне затримання серії АПЗ18 №035829, з якого вбачається, що ОСОБА_1 був доставлений у службове приміщення Косівського РВП 07.04.2025 року о 23:10 год, у зв'язку з вчиненням правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП (а.с. 2);
- електронним рапортом працівників поліції, про обставини події за участю ОСОБА_1 та вчинення ним непокори працівниками поліції (а.с.3-4);
- рапортами оперуповноважених працівників поліції про обставини вчинення ОСОБА_1 непокори (а.с. 5-7).
- відеозаписами з нагрудних камер працівників поліції (а.с.8).
- усними поясненнями ОСОБА_1 наданими в судовому засіданні.
Об'єктивних підстав ставити під сумнів достовірність викладених доказів не убачається, тому вказані доказі є належними та допустимими.
Проаналізувавши вищевказані документи, суд доходить переконання, що вони є доказами в розумінні статті 251 КУпАП, які відповідають критеріям належності і допустимості. В своїй сукупності дані докази є достатніми. Доказів, які б спростовували наведені в протоколі обставини або породжували обґрунтовані сумніви у достовірності інформації, яка міститься у досліджених доказах, суду не надано.
За змістом диспозиції ст. 173 КУпАП об'єктивна сторона правопорушення полягає у вчиненні дрібного хуліганства, що виражається як нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, доводиться в сукупності наступними доказами:
- протоколом про адміністративне затримання серії ВАД № 254896 від 28.04.2025 року згідно з яким: 19.04.2025 року близько 22:00 год. гр ОСОБА_1 , в м. Косів, по вул. Небесної Сотні у громадському місці виражався нецензурною лайкою на підвищених тонах, чим порушив громадський порядок і спокій громадян. Протокол підписаний уповноваженою особою, та містить всі необхідні реквізити. В графі пояснення особи зазначено: згідний з рішенням. Сумнівів у достовірності протоколу судом не встановлено.
- електронним рапортом працівників поліції за фактом перевірки повідомлення яке надійшло на службу 102 від ОСОБА_2
- письмовим поясненням ОСОБА_2 про обставини події;
- письмовими поясненнями свідків ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ;
- результатами аналізу №13 відповідно до якого ОСОБА_1 перебував в стані алкогольного сп'яніння;
- письмовим рапортом працівника поліції, та відеозаписами з нагрудних камер працівників поліції.
- усними поясненнями ОСОБА_1 наданими в судовому засіданні.
Суд зауважує, що пояснення надані ОСОБА_1 в суді є добровільними, даними з власної згоди, та узгоджуються з матеріалами справи.
Проаналізувавши вищевказані документи, особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд доходить переконання, що вони є доказами в розумінні статті 251 КУпАП, які відповідають критеріям належності і допустимості. В своїй сукупності дані докази є достатніми. Доказів, які б спростовували наведені в протоколі обставини або породжували обґрунтовані сумніви у достовірності інформації, яка міститься у досліджених доказах, суду не надано.
Таким чином, суд всебічно, повно та об'єктивно дослідивши всі обставини справи вважає доведеним факт вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень передбачених ст. 173, 185 КУпАП.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Враховуючи вищевикладене, вважаю, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у межах санкції ст. 173 КУпАП, у виді штрафу у розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17,00 грн. та за ст. 185 КУпАП у виді штрафу в розмірі восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 136 гривень.
Положеннями ст. 40-1 КУпАП передбачено, що у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Вичерпний перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору, міститься у ст. 5 вказаного Закону.
У розпорядженні суду документи, які б підтверджували те, що ОСОБА_1 відноситься до осіб, які підлягають звільненню від сплати судового збору відсутні, відтак з нього слід стягнути судовий збір за ухвалення постанови про накладення адміністративного стягнення.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 36, 40-1, 124, ч. 1 ст. 130, 283, 284 КУпАП, суддя,-
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 - винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП та накласти на нього стягнення у виді штрафу у розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17,00 грн.
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 136 гривень.
Відповідно до ст. 36 КУпАП накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 остаточне стягнення, в межах санкції ст. 185 КУпАП, яка встановлена за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, у вигляді штрафу у розмірі восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 136 гривень.
Роз'яснити, що штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення апеляційної скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу протягом п'ятнадцяти днів на підставі частини 2 статті 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення стягується подвійний розмір штрафу.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 в дохід держави судовий збір в розмірі - 605 грн. (шістсот п'ять) гривень 60 коп. (шістдесят) судового збору на користь держави, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106 (стягувачем є Державна судова адміністрація України).
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, шляхом подання апеляційної скарги до Івано-Франківського апеляційного суду через Косівський районний суд Івано-Франківської області.
Суддя Ю. С. Кіцула