Іменем України
30 травня 2025 рокум. ДніпроСправа № 640/13345/22
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Качанок О.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «МРІЯІНВЕСТ» до Головного управління ДПС у м. Києві, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,
Товариство з обмеженою відповідальністю «МРІЯІНВЕСТ» (далі також - позивач, ТОВ «МРІЯІНВЕСТ») звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Головного управління ДПС у м. Києві (далі також - відповідач 1, ГУ ДПС у м. Києві), Державної податкової служби України (далі також - відповідач 2, ДПС України), в якому просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у м. Києві № 7017252/33942431 від 07.07.2022 про відмову в реєстрації податкової накладної № 2 від 28.02.2022 в Єдиному реєстрі податкових накладних;
- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 2 від 28.02.2022, складену Товариством з обмеженою відповідальністю «МРІЯІНВЕСТ», датою її фактичного подання на реєстрацію.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що ТОВ «МРІЯІНВЕСТ» (Продавець) з ТОВ «СЕРВІС В» (Покупець) було укладено договір купівлі-продажу майнових прав на нерухоме майно № М2211/1-21 від 22 листопада 2021 року на суму 8352000 грн, в тому числі ПДВ 20% - 1392000 грн.
Відповідно до п. 1.1 Договору, Продавець зобов'язується передати Покупцю, а Покупець зобов'язується прийняти майнові права на частину нежитлового будинку (літ. А) площею 7815,85 кв.м., розташованого за адресою: м. Київ, вул. Шолуденка, 3 на період 01 лютого 2022 року по 31 січня 2023 року, щомісячно в строки, визначені в п. 5.1 Договору, по 1/12 виключно за умови пред'явлення Покупцем відповідної частини Форвардного контракту до виконання та своєчасної оплати ціни Договору.
Згідно акту приймання-передачі майнових прав до Договору від 28.02.2022 на виконання розділу 5 Договору, Продавець передав, а Покупець прийняв майнові права на нерухоме майно в наступному обсязі: майнові права на нерухоме майно загальною площею 7815,85 кв.м., яке розташоване за адресою: м. Київ, вул. Шолуденка, 3, обсяг переданих по цьому акту майнових прав складає період з 01.03.2022 по 31.03.2022, сума до сплати по цьому акту складає 696000 грн, в т.ч. ПДВ - 116000,00 грн.
Позивачем, відповідно, було сформовано податкову накладну № 2 від 28.02.2022 та подано на реєстрацію у зв'язку з настанням «першої події» - по даті постачання товарів та направлено її на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних.
08.06.2022 до податкової накладної № 2 від 28.02.2022 було отримано квитанцію № 9069763812, згідно якої: «ДОКУМЕНТ ПРИЙНЯТО. РЕЄСТРАЦІЯ ЗУПИНЕНА. Відповідно до п. 201.16 cm.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 28.02.2022 № 2 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 68.20 відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризикованості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Додатково повідомляємо: показник «D»=28,4414%, «Р»=2428,4».
16.06.2022 товариством через систему електронного документообігу «M.E.Doc» подано таблицю даних платника податку на додану вартість за кодом 68.20 разом з описом господарської діяльності підприємства.
Рішенням про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість від 17.06.2022 № 6935816/33942431, комісією ГУ ДПС у м. Києві прийнято рішення про неврахування таблиці даних платника податку, зареєстрованої у контролюючому органі 16.06.2022 за № 9083843556 врахованої згідно з рішенням комісії від 16.06.2022 за № 6928570/33942431 за підставами: повідомлення до податкових накладних з кодом 68.20, реєстрацію яких зупинено не подавались. Документи, що подані до таблиці не розкривають сутність операцій, за результатами яких виписані податкові накладні з кодом 68.20, реєстрація яких зупинена. Відповідно до квитанції № 2 (реєстраційний номер 9083843556) була відкликана таблиця даних платника податку на додану вартість, зареєстрована у контролюючому органі 16.06.2022 за № 9083843556 (ідентифікатор 265922909233310), що було враховано рішенням Комісії ДПС від 16.06.2022 № 6928570/33942431 у відповідності з прийнятим рішенням Комісії ДПС від 17.06.2022 № 6935812/33942431.
На виконання п. 56.23 ст. 56 Податкового кодексу України ТОВ «МРІЯІНВЕСТ» подано до Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у м. Києві повідомлення № 5 від 30.06.2022 про подання пояснень та копій документів щодо ПН/РК, реєстрацію яких зупинено, для прийняття рішення про реєстрацію вищезазначеної податкової накладної з наданням відповідних документів.
Однак, 07.07.2022 Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у м. Києві було прийнято рішення № 7017252/33942431 про відмову у реєстрації податкової № 2 від 28.02.2022.
Вважаючи таке рішення Комісії ГУ ДПС у м. Києві протиправним, позивач звернувся із даним позовом до суду.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 26.08.2022 відкрито провадження у справі, вирішено справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Відповідач 1 заперечував проти задоволення позовних вимог, про що 20.09.2022 надав відзив на позовну заяву, в якому просив відмовити у задоволенні позовних вимог та вказав, що Комісією ГУ ДПС у м. Києві, в ході опрацювання документів, надісланих позивачем повідомленнями встановлено, що позивачем виписано податкову накладну. Однак, не надано первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання - передачі товарів (робіт, послуг).
Комісія ГУ ДПС у м. Києві в своїй роботі на момент прийняття оскаржуваного рішення про відмову у реєстрації податкової накладної керувалася вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 «Про затвердження Порядку з питань зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» та наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 № 520 «Про затвердження Порядку прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».
Відповідач 2 також заперечував проти задоволення позовних вимог, просив відмовити у їх задоволенні, 20.09.2022 подав до суду відзив на позовну заяву, вказавши аналогічні доводи, що й у відзиві відповідача 1.
На виконання приписів пункту 2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» адміністративну справу № 640/13345/22 передано на розгляд до Луганського окружного адміністративного суду, яким прийнято справу до провадження.
Луганським окружним адміністративним судом запропоновано учасникам справи, у строк протягом десяти днів з моменту отримання вказаної ухвали, надати суду письмові пояснення та/або заяву у разі зміни фактичних обставин по даній справі, вибуття, необхідності залучення або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, а також в разі врегулювання спору на даний момент.
Письмових пояснень або заяв від учасників справи до суду не надходило.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-76, 90 КАС України, суд встановив такі обставини справи.
ТОВ «МРІЯІНВЕСТ» (Продавець) з ТОВ «СЕРВІС В» (Покупець) було укладено договір купівлі-продажу майнових прав на нерухоме майно № М2211/1-21 від 22 листопада 2021 року.
Відповідно до п. 1.1 договору, зокрема, Продавець зобов'язується передати Покупцю, а Покупець зобов'язується прийняти майнові права на частину нежитлового будинку (літ. А) площею 7815,85 кв.м., розташованого за адресою: м. Київ, вул. Шолуденка, 3 на період з 01 лютого 2022 року по 31 січня 2023 року, щомісячно в строки, визначені в п. 5.1 договору, по 1/12 виключно за умови пред'явлення Покупцем відповідної частини Форвардного контракту до виконання та своєчасної оплати ціни договору.
Ціна договору становить 8352000 (Вісім мільйонів триста п'ятдесят дві тисячі) грн 00 коп., в тому числі ПДВ 20% - 1392000 (Один мільйон триста дев'яносто дві тисячі) гривень 00 коп. (п. 4.1 договору).
Покупець набуває майнові права на нерухоме майно з дати пред'явлення Покупцем до виконання Продавцем відповідної (1/12) частини Форвардного контракту на підставі акту пред'явлення Форвардного контракту (частини зобов'язань) до виконання (п. 5.1 договору).
Майнові права на нерухоме майно за цим договором передаються Продавцем Покупцю по 1/12 виключно за умови належного виконання п. 5.1 договору, щомісячно шляхом підписання акту прийому-передачі частини майнових прав до останнього числа кожного місяця, що передує місяцю набуття прав (п. 5.2 договору).
Згідно з п. 4 акту пред'явлення Форвардного контракту (частини зобов'язань) до виконання від 22.02.2022 1/12 частина Форвардного контракту вважається пред'явленою до виконання з дати підписання цього акту пред'явлення.
Відповідно до акту приймання-передачі майнових прав до договору купівлі-продажу майнових прав на нерухоме майно № М2211/1-21 від 22 листопада 2021 року, на виконання розділу 5 Договору, Продавець передав, а Покупець прийняв майнові права на нерухоме майно в наступному обсязі: майнові права на нерухоме майно загальною площею 7815,85 кв.м., яке розташоване за адресою: м. Київ, вул. Шолуденка, 3, обсяг переданих по цьому акту майнових прав складає період з 01.03.2022 по 31.03.2022; вартість переданих по цьому акту майнових прав складає 580000,00 грн, додатково ПДВ 20% - 116000,00 грн, а загалом - 696000,00 грн.
Позивачем було сформовано податкову накладну № 2 від 28.02.2022.
Як вбачається із квитанції про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 08.06.2022, податкова накладна № 2 від 28.02.2022 прийнята, реєстрація зупинена, оскільки відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 28.02.2022 № 2 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 68.20, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Позивачу запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Позивачем сформовано таблицю даних платника податків на додану вартість, яку згідно з квитанцією № 1 16.06.2022 доставлено до ДПС України.
Згідно з рішенням про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість від 17.06.2022 № 6935816/33942431 відповідно до пункту 19 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 № 1165, комісією ГУ ДПС у м. Києві прийнято рішення про неврахування таблиці даних платника податку, зареєстрованої у контролюючому органі 16.06.2022 за № 9083843556 врахованої згідно з рішенням комісії від 16.06.2022 № 6928570/33942431; підстава: повідомлення до податкових накладних з кодом 68.20, реєстрацію яких зупинено не подавались. Документи, що подані до таблиці не розкривають сутність операцій, за результатами яких виписані податкові накладні з кодом 68.20, реєстрація яких зупинена.
Відповідно до квитанції № 2, 17.06.2022 додаток 5, Таблиця даних платника податку на додану вартість, не прийнято. Виявлені помилки: «Про відкликання Таблиці даних платника податку на додану вартість, зареєстрованої у контролюючому органі 16.06.2022 за № 9083843556 р. (ідентифікатор 265922909233310) що було враховано Рішенням Комісії ДФС від 16.06.2022 р. № 6928570/33942431 у відповідності за прийнятим Рішенням Комісії ДФС від 17.06.2022 р. № 6935812/33942431».
Позивачем було направлено до Головного Управління ДПС у м. Києві електронне повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 30.06.2022 № 1.
Разом з цим повідомленням позивач подав також контролюючому органу пояснення щодо підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній від 30.06.2022 № 5, з додатками: копія витягу Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності; копія договору з ТОВ «СЕРВІС В» № М2211/1-21 від 22.11.2021; копія акту пред'явлення Форвардного контракту (частини зобов'язань) до виконання за березень 2022 від 28.02.2022; копія акту приймання-передачі майнових прав до договору від 28.02.2022; акт звіряння стану розрахунків з ТОВ «СЕРВІС В» станом на 01.04.2022; копія рахунку бухгалтерського обліку по рахунку 361 (по ТОВ «СЕРВІС В»).
За результатами розгляду пакету поданих платником документів, Комісія ГУ ДПС у м. Києві з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних прийняла оспорюване рішення від 07.07.2022 № 7017252/33942431, яким відмовила ТОВ «МРІЯІНВЕСТ» у реєстрації податкової накладної від 28.02.2022 № 2 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
В тексті цього рішення Комісією в якості підстави для прийняття такого рішення зазначено наступну: «ненадання платником податку копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних; розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків. Додатка інформація: «Згідно ОСВ та Акту Звірки кошти були сплачені замовником частково. Не надано Розрахункових документів.».
Не погоджуючись із зазначеним рішенням відповідача 1, позивач, користуючись правом на адміністративне оскарження рішення, подав до Державної податкової служби України (Відповідач 2) скаргу за вих. № 7017252/33942431 від 07.07.2022, вказавши, що рішення комісії ГУ ДПС у м. Києві від 07 липня 2022 року № 7017252/33942431 винесено без врахування наданих товариством пояснень, первинних документів, договору щодо господарської операції за ПН № 2 від 28.02.2022.
Окрім цього, до ДПС України спрямовано інформацію про причини незгоди платника податку з рішенням комісії регіонального рівня, у якій зазначено, що інформація, яка була зазначена у податковій накладній № 2 від 28.02.2022, була пов'язана із операцією з постачання майнових прав на об'єкт нерухомості загальною площею 7815,85 кв.м. розташований за адресою: м. Київ, вул. Шолуденка, 3, з 01 березня 2022 року по 31 березня 2022 року.|
Для підтвердження інформації, зазначеної у даній податковій накладній, товариством до ГУ ДПС у м. Києві було надано: копію витягу Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності; копію договору купівлі-продажу майнових прав на нерухоме майно з ТОВ «СЕРВІС В» № М 2211/1-21 від 22 листопада 2021 року; копію акту пред'явлення Форвардного контракту (частини зобов'язань) до виконання за березень 2022 від 28.02.2022; копію акту приймання-передачі майнових прав до Договору від 28.02.2022; акт звіряння стану розрахунків з ТОВ «СЕРВІС В» станом на 01.04.2022; копію рахунку бухгалтерського обліку по рахунку 361 (по ТОВ «СЕРВІС В»).
Також вказано, що розрахункові документи не надавались, оскільки була відсутня оплата за наступний товар - майнові права на об'єкт нерухомості загальною площею 7815,85 кв.м. розташований за адресою: м. Київ, вул. Шолуденка, 3, з 01 березня 2022 року по 31 березня 2022 року, інформація про який міститься у податковій накладній № 2 від 28.02.2022.
За результатами розгляду зазначеної скарги, 27.07.2022 було прийнято рішення № 26473/33942431/2, яким скаргу залишено без задоволення та рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації ПН в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) без змін. Підстава: ненадання платником податку копій розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків.
Позивач, не погоджуючись з рішенням про відмову в реєстрації податкової накладної та вважаючи його протиправними, звернувся з цим позовом до суду.
Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги позивача, суд виходить з такого.
Відповідно до ч. 2 ст. 6 та ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
В свою чергу відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулює Податковий кодекс України.
Податковий кодекс України (надалі в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) є спеціальним законом з питань оподаткування та установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків, визначені заходи, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу.
Відповідно до пп. пп. 16.1.2, 16.1.3 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Згідно з п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Відповідно до п. 187.1 ст. 187 Податкового кодексу України датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Згідно з п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.
Відповідно до пп. 14.1.60 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України єдиний реєстр податкових накладних - це реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.
Механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних визначено Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 (далі - Порядок № 1246, в редакції на момент виникнення спірних правовідносин).
Відповідно до п. 2 Порядку № 1246, податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість відповідно до вимог Податкового кодексу України в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Згідно з п. 12 вказаного Порядку, після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДПС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності кваліфікованого електронного підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; дотримання вимог Законів України «Про електронні довірчі послуги», «;Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Відповідно до п. 13 Порядку № 1246, за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
Згідно з п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, права та обов'язки їх членів визначаються Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (надалі Порядок № 1165, в редакції на момент виникнення спірних правовідносин).
Відповідно до п. 5 Порядку № 1165, платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2). Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).
Згідно з п. 7 Порядку № 1165, у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.
Пунктом 10 Порядку № 1165 передбачено, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
Відповідно до п. 11 Порядку № 1165 у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної /розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.
Додатком № 1 до Порядку № 1165 затверджені Критерії ризиковості платника податку на додану вартість.
Зупиняючи реєстрацію податкової накладної № 2 від 28.02.2022, контролюючий орган послався на п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку на додану вартість.
До того ж, податковий орган запропонував позивачу надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК, для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Разом із тим, контролюючим органом не вказаний вичерпний перелік копій документів, які позивачу необхідно надати податковому органу для прийняття рішення про реєстрацію вказаної податкової накладної.
У постанові від 10.04.2020 у справі № 819/330/18 (адміністративне провадження № К/9901/65222/18) Верховний Суд зазначив, що недотримання податковим органом вимог законодавства на етапі зупинення реєстрації податкової накладної щодо оформлення квитанції прямо вказує на те, що рішення, яке прийняте на наступному етапі, тобто рішення Комісії про відмову у реєстрації податкової накладної, теж не є законним.
Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що позивачем направлено відповідачу 1 пояснення та копії документів щодо господарської операції, за якою було складено податкову накладну № 2 від 28.02.2022.
При цьому, оспорюване рішення податкового органу не містить мотивів відхилення наданих позивачем пояснень та документів.
Так, за змістом п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операції, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 як додаток 3 до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, під таким критерієм розуміють наступне: «Відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, поданій для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), у таблиці даних платника податку на додану вартість (далі - платник податку) як товару/послуги, що на постійній основі постачається, та обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов'язань, яку/який подано для реєстрації в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС.».
З урахуванням положень наведених норм, суд звертає увагу, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної на підставі пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, контролюючий орган має витребувати від платника документи на спростування наявних у органу ДПС сумнівів, пов'язаних з легальністю діяльності юридичної особи, вказавши які саме аспекти належить висвітити платнику податків у своїх поясненнях.
Таким чином, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості актів індивідуальної дії призводить до їх протиправності.
Як вбачається зі змісту квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної, контролюючий орган вказав, що господарські операції платника податків відповідають пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій.
Суд зауважує, що зупинення реєстрації ПН/РК за пунктом 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій відбувається у разі одночасного дотримання трьох умов: відсутність товару в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товару, що на постійній основі постачається; обсяг постачання дорівнює або перевищує товарні залишки; переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС.
Натомість, надіслана позивачу квитанція містить вимогу щодо надання пояснень та копій документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, без зазначення конкретної пропозиції щодо переліку документів, необхідних та достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.
В ході судового розгляду даної справи відповідач 1 всупереч наведених процесуальних вимог не подав до суду належні та достатні документальні докази в обґрунтування виникнення у контролюючого органу правових підстав для зупинення реєстрації поданої позивачем податкової накладної від 28.02.2022 № 2 по господарським операціям із контрагентом ТОВ «СЕРВІС В».
Механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України, визначається Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 № 520 (надалі - Порядок № 520, в редакції на момент виникнення спірних правовідносин).
Пунктами 2-7 Порядку № 520 встановлено, що прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС.
Комісія регіонального рівня протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.
У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.
Перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.
Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній/розрахунку коригування.
Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних/розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні/розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних/розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).
Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв'язку з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «;Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Відповідно до п. 9-11 Порядку № 520, письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.
Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком до цього Порядку.
Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі в разі: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі; та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку; та/або надання платником податку копій документів, складених/ оформлених із порушенням законодавства.
Аналіз наведених норм права вказує на те, що можливість надання платником податків достатніх документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення податковим органом конкретного переліку необхідних документів для прийняття рішення щодо реєстрації податкової накладної. Необґрунтоване обмеження права платника податків бути повідомленим про необхідність надання документів за вичерпним переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не будь-яких на власний розсуд, призводить до правової невизначеності, що не відповідає критерію обґрунтованості та пропорційності акта індивідуальної дії.
Загальними вимогами, які висуваються до актів індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.
Зі спірного рішення про відмову в реєстрації ПН/РК у ЄРПН № 7017252/33942431 від 07.07.2022 вбачається, що підставою для прийняття рішення стало ненадання платником податку копій документів: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних; розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків.
Зважаючи на сукупний аналіз норм, які викладені вище, суд приходить до переконання, що оскаржуване рішення про відмову у реєстрації податкової накладної не містить конкретної інформації щодо причин та підстав для прийняття такого рішення, а лише містить загальну фразу про ненадання платником податків копій документів, зокрема, первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактур/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних.
В оскаржуваному рішенні не зазначено конкретних документів, яких, на думку відповідача 1, не вистачає для здійснення реєстрації податкової накладної, хоча у податкового органу існує обов'язок підкреслити документи, які не надано платником податків, що прямо випливає із форми рішення, яка затверджена Додатком до Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 № 520.
Відтак, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності.
Як вже зазначалося, судом встановлено, що позивачем було направлено пояснення та копії документів на підтвердження господарської операції за податковою накладною № 2 від 28.02.2022.
З урахуванням положень вищевказаних норм, Комісією регіонального рівня приймається рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі за результатами розгляду інформації та копій документів платника податку.
Проте, Комісією регіонального рівня не взято до уваги документи, які надані платником податків задля підтвердження господарської операції, за результатами якої було сформовано вказану податкову накладну.
Таким чином суд доходить висновку, що відмова у реєстрації податкової накладної за умови не наведення комісією доказів того, що подані документи є недостатніми чи такими, що у своїй сукупності викликають сумнів у достовірності зазначеної у них інформації, свідчить про протиправність прийнятого рішення.
Беручи до уваги все вищенаведене, суд дійшов висновку, що заявлені ТОВ «МРІЯІНВЕСТ» позовні вимоги про визнання протиправним і скасування рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у м. Києві № 7017252/33942431 від 07.07.2022 про відмову у реєстрації податкової накладної № 2 від 28.02.2022 є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Щодо позовних вимог в частині зобов'язання Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну ТОВ «МРІЯІНВЕСТ» № 2 від 28.02.2022, суд зазначає таке.
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 245 Кодексу адміністративного судочинства України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень.
Згідно з ч. 3 ст. 245 Кодексу адміністративного судочинства України у разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов'язати суб'єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.
За приписами пп. 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246, податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
Внесення відомостей до Реєстру на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, здійснюється з дотриманням вимог цього Порядку. При цьому вимоги абзацу десятого пункту 12 цього Порядку не застосовуються до податкової накладної та/або розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в установленому порядку.
Датою внесення відомостей до Реєстру вважається день, зазначений в рішенні суду, або день набрання законної сили таким рішенням.
Таким чином, оскаржуване рішення про відмову в реєстрації ПН/РК у ЄРПН є протиправним та підлягає скасуванню, натомість спірна податкова накладна № 2 від 28.02.2022 підлягає реєстрації у ЄРПН датою її подання.
Завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень (ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України).
Статтею 90 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Відповідачами, як суб'єктами владних повноважень, під час розгляду адміністративної справи не доведено правомірність відмови у реєстрації спірної податкової накладної.
За практикою Європейського суду з прав людини пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов'язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов'язку можуть бути різними в залежності від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги, між іншим, різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень. Таким чином, питання, чи виконав суд свій обов'язок щодо подання обґрунтування, що випливає зі статті 6 Конвенції, може бути визначено тільки у світлі конкретних обставин справи (див. «Руїз Торія проти Іспанії» (Ruiz Toriya v. Spaine), рішення від 09.12.1994, Серія A, № 303-A, параграф 29). Водночас, відповідь суду повинна бути достатньо детальною для відповіді на основні (суттєві) аргументи сторін.
З урахуванням зазначеного суд не надає оцінку іншим доводам сторін, оскільки вищевикладені факти та обставини є безумовною підставою для висновків суду про протиправність спірного рішення, а інші доводи не мають суттєвого впливу на рішення суду за результатами вирішення цього спору.
Зважаючи на все викладене вище та виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих доказів за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, виходячи з наведених висновків в цілому, суд доходить висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Позивачем при поданні позову був сплачений судовий збір у загальному розмірі 4962,00 грн, що підтверджується платіжним дорученням № 1098 від 16.08.2022.
З огляду на те, що позовні вимоги носять немайновий характер і позов підлягає задоволенню, відповідно до приписів частини першої статті 139 КАС України суд присуджує позивачу за рахунок бюджетних асигнувань відповідачів понесені ним і документально підтверджені судові витрати зі сплати судового збору порівну в сумі по 4962,00 грн.
Керуючись статтями 139, 194, 205, 242-246, 250, 255, 262, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «МРІЯІНВЕСТ» (ідентифікаційний код 33942431, місцезнаходження: м. Київ, вул. Шолуденка, буд. 3) до Головного управління ДПС у м. Києві (ідентифікаційний код 44116011, місцезнаходження: м. Київ, вул. Шолуденка, буд. 33/19), Державної податкової служби України (ідентифікаційний код 43005393, місцезнаходження: м. Київ, Львівська площа, буд. 8) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії, задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у м. Києві № 7017252/33942431 від 07.07.2022 про відмову в реєстрації податкової накладної № 2 від 28.02.2022.
Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю «МРІЯІНВЕСТ» № 2 від 28.02.2022 датою її фактичного подання для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у м. Києві на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «МРІЯІНВЕСТ» сплачений при поданні позовної заяви судовий збір у розмірі 2481 (дві тисячі чотириста вісімдесят одна) гривня 00 копійок.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «МРІЯІНВЕСТ» сплачений при поданні позовної заяви судовий збір у розмірі 2481 (дві тисячі чотириста вісімдесят одна) гривня 00 копійок.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.М. Качанок