Рішення від 02.06.2025 по справі 260/2436/25

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 червня 2025 рокум. Ужгород№ 260/2436/25

Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Скраль Т.В., розглянувши в письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ), в особі представника Моісєєва Івана Юрійовича (88017, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. І.Франка, 56) до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (88008, Закарпатська обл., м. Ужгород, пл. Народна, 4, код ЄДРПОУ 20453063) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

04 квітня 2025 року ОСОБА_1 , через уповноваженого представника Моісєєва Івана Юрійовича звернулася до суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, якою просить: 1) визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (Відповідача) щодо відмови оформленої листом № 1266-1005/Л-02/8-0700/25 від 02.04.2025 року у здійсненні перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 , згідно довідок Управління Служби Безпеки України в Закарпатській області від 25.02.2025 року №№ 49, 50, 51, 51, про розмір його грошового забезпечення з урахуванням розмірів посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, визначених шляхом множення розміру мінімального прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом па 01.01.2020. 01.01.2021, 01.01.2022, 01.01.2023 p.p., на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» із обов'язковим урахуванням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для перерахунку розміру пенсії з 29.01.2020, 01.01.2021, 01.01.2022, 01.01.2023 p.p.. та її виплати з 01.02.2020, 01.02.2021,01.02.2022. 01.02.2023 p.p.; 2) зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області здійснити перерахунок з 29.01.2020, 01.01.2021, 01.01.2022, 01.01.2023 p.p., та виплату з 01.02.2020, 01.02.2021, 01.02.2022,01.02.2023 року пенсії ОСОБА_1 відповідно до довідок Управління Служби Безпеки України в Закарпатській області від 25.02.2025 року №№ 49, 50, 51, 52, про розмір грошового забезпечення з урахуванням розмірів посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, визначених шляхом множення розміру мінімального прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом на 01.01.2020, 01.01.2021. 01.01.2022. 01.01.2023 p.p., на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» із обов'язковим урахуванням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, з урахуванням виплачених сум.

08 квітня 2025 року ухвалою суду відкрито провадження у даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (без виклику) сторін. Зобов'язано Головне управління ПФУ в Закарпатській області надати суду до 30 квітня 2025 року пенсійну справу ОСОБА_1 .

17 квітня 2025 року на виконання вимог ухвали суду, відповідачем надано оригінал пенсійної справи ОСОБА_1 № 0702003592.

1. Позиції сторін.

Заявлені позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що 29.01.2020 року, у справі № 826/6453/18 постановою Шостого апеляційного адміністративного суду, (залишеною в силі постановою від 20.10.2022 року Касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду), визнано протиправним та скасовано пункт 6 постанови Кабінету Міністрів України № 103 та відповідно відновлена попередня редакція пункту 4 постанови № 704 та пункту 5 і додатку 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 (надалі - Порядок № 45). Таким чином, в зв'язку з попередньо наведених підстав, а також через зростання прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, зокрема, згідно із Законом № 294-1Х від 14.11.2019 року, з 29.01.2020 року виникли підстави для визначення розмірів посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на І січня календарного року на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12. 13, 14. тобто станом на 01.01.2020 року, а не прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2018 року.

24 квітня 2025 року представником відповідача до суду подано відзив на позовну заяву, відповідно до якого просить відмовити у задоволенні позову в зв'язку з тим, що 20.05.2023 року відбулися зміни до абз. 1 п. 4 Постанови № 704 де вказано: установити, що розміри посадових окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу та деяких інших осіб розраховуються виходячи з розміру 1762 гривні та визначаються шляхом множення на відповідний тарифний коефіцієнт згідно додатками 1,12,13 і 14. На виконання рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 10.11.2022 року по справі № 260/8144/24, Управлінням Служби Безпеки України в Закарпатській області видано довідки від 25.02.2025 року №№ 49, 50. 51, 52. Рішення суду, на підставі якого видано оновлену довідку про грошове забезпечення позивача, не містить зобов'язань щодо здійснення Головним управлінням перерахунку пенсії останнього та врахування при цьому згаданої довідки; таким рішенням лише встановлена необхідність видачі оновленої довідки для прийняття компетентним органом рішення щодо її подальшого застосування, із дотриманням процедури, передбаченої Порядком №45, статтею 63 Закону України №2262-ХІІ, Постанови №704. Таким чином, конкретизуючи обставини наявного спору, зазначають, що 04.03.2025 року на адресу Головного управління надійшло звернення позивача та копії довідок №№ 49, 50, 51, 52 від 25.02.2025 року. В довідці, зокрема, були перераховані основні та щомісячні додаткові види грошового забезпечення позивача (надбавки, доплати, підвищення) та премія у відповідності до вимог постанови Кабінету Міністрів України №704 за посадою, аналогічною останній штатній, котру обіймав ОСОБА_1 . Звертають увагу, що посадовий оклад та оклад за військовим (спеціальним) званням у довідках №№ 49, 50. 51, 52 від 25.02.2025 року, не відповідають чинній редакції Постанови № 704. Отже, ч. 4 ст. 63 Закону №2262-ХІІ, так і п. 1 Порядку № 45 передбачено, що такий проводиться після прийняття Урядом рішення про умови та порядок його здійснення. Враховуючи вищевикладене, підстави для здійснення останнього (зокрема, на підставі довідок № 49, 50. 51, 52 від 25.02.2025 року) станом на сьогодні відсутні.

28 квітня 2025 року позивачем подано до суду відповідь на відзив, в якій зазначає, що у зв'язку з підвищенням прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01.01.2020, 01.01.2021, 01.01.2022, 01.01.2023 p.p., а також на виконання судового рішення у справі № 260/8144/24, враховуючи, що Управлінням СБ України в Закарпатській області були сформовані оновлені довідки від 20.01.2025 року № 12, 13, 14, 15 та надані Відповідачу, а отже в нього з урахуванням положень ст.ст. 51. 63 Закону № 2262-ХІІ та Порядку № 45, виник прямий обов'язок здійснити такий перерахунок пенсії Позивача з 29.01.2020, 01.01.2021,01.01.2022, 01.01.2023 p.p., та її виплату з 01.02.2020, 01.02.2021,01.02.2022, 01.02.2023 p.p., згідно грошового забезпечення у зазначених оновлених довідках, за посадою з якої було звільнено Позивача з військової служби. Відтак, дії ГУ ПФУ в Закарпатській області (Відповідача) щодо відмови здійснити перерахунок та виплату Позивачу пенсії, відповідно до вказаних довідок, є протиправними, оскільки з вищенаведених обґрунтувань та обґрунтувань викладених у позовній заяві, Відповідач діяв не на підставі та не у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 229 частини 4 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

2. Обставини, встановлені судом.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 відповідно до Закону України №2262-ХІІ від 09.04.1992 «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі по тексту - Закон №2262-XII) перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Закарпатській області та отримує пенсію за вислугу років з 01 січня 2014 року.

17 січня 2025 року рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду по справі № 260/8144/24, яке набрало законної сили 17 лютого 2025 року, зобов'язано Управління Служби безпеки України в Закарпатській області підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 29 січня 2020 року, 01 січня 2021 року, 01 січня 2022 року та 01 січня 2023 року, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» щодо визначення посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, для здійснення обчислення та перерахунку пенсії з 01 лютого 2020 року, з 01 лютого 2021 року, з 01 лютого 2022 року та з 01 лютого 2023 року.

25 лютого 2025 року Управлінням СБУ в Закарпатській області видано ОСОБА_1 довідку № 49 про розмір грошового забезпечення станом на 29 січня 2020 року у відповідності до вимог постанови КМУ від 30 серпня 2017 року № 704 та на підставі рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 17 січня 2025 року по справі № 260/8144/24, (а.с. 15).

25 лютого 2025 року Управлінням СБУ в Закарпатській області видано ОСОБА_1 довідку № 50 про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2021 року у відповідності до вимог постанови КМУ від 30 серпня 2017 року № 704 та на підставі рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 17 січня 2025 року по справі № 260/8144/24, (а.с. 15, зворот).

25 лютого 2025 року Управлінням СБУ в Закарпатській області видано ОСОБА_1 довідку № 51 про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2022 року у відповідності до вимог постанови КМУ від 30 серпня 2017 року № 704 та на підставі рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 17 січня 2025 року по справі № 260/8144/24, (а.с. 16).

25 лютого 2025 року Управлінням СБУ в Закарпатській області видано ОСОБА_1 довідку № 52 про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2023 року у відповідності до вимог постанови КМУ від 30 серпня 2017 року № 704 та на підставі рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 17 січня 2025 року по справі № 260/8144/24, (а.с. 16, зворот).

02 квітня 2025 року ГУ ПФУ в Закарпатській області листом № 1266-1005/Л-02/8-0700/25 надано відповідь на звернення позивача від 04 березня 2025 року, де зазначають, що з 29.01.2020 року, з 01.01.2021 року, 01.01.2022 року, 01.01.2023 року фактичної зміни грошового забезпечення для відповідної категорії військовослужбовців не відбулося. Також повідомляють, що рішення Закарпатського окружного адміністративного суду по справі №260/8144/24 не містить зобов'язань для Головного управління. Підсумовуючи вищевикладене, перерахунок пенсії згідно довідок, направлених Управлінням Служби безпеки України в Закарпатській області на виконання рішення Закарпатського окружного адміністративного суду по справі №260/8144/24, Головним управлінням не здійснюється, (а.с. 18).

Не погодившись із такими діями відповідача, позивач звернувся до суду.

3. Мотиви суду та норми права, застосовані судом.

Порядок соціального захисту у формі пенсійного забезпечення військовослужбовців, звільнених зі служби у відставку, унормовано, насамперед, приписами Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Положення Закону України № 2262-ХІІ запроваджують дві самостійні процедури, за якими відбувається обчислення розміру пенсії особи, а саме: 1) у випадку призначення пенсії вперше (стаття 43) та 2) у випадку збільшення розміру вже призначеної пенсії за подією збільшення розміру оплати праці працівника на аналогічній (прирівняній) посаді (стаття 63 ).

При цьому, статтею 43 Закону України № 2262-ХІІ визначено порядок обчислення розміру пенсії у разі її призначення вперше і саме у цій процедурі базовою розрахунковою величиною є виплати (як винагорода за працю), одержані особою-пенсіонером під час проходження служби (тобто юридичне значення у даному випадку мають складові елементи грошового забезпечення самого працівника (службовця) - власна винагорода особи за працю).

Натомість, статтею 63 Закону України № 2262-ХІІ визначено порядок обчислення розміру вже призначеної пенсії шляхом її перерахунку у залежності від тих виплат (як винагорода за працю), котрі одержані третьою сторонньою особою - іншим працівником, який обіймає цю ж саму чи прирівняну посаду (тобто юридичне значення у даному випадку мають складові елементи грошового забезпечення іншого працівника - діючого службовця за аналогічною (прирівняною) посадою - винагорода третьої сторонньої особи за працю).

З системного аналізу вказаних правових норм вбачається, що Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсії, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.

Згідно із статтею 51 частинами 2, 3 Закону України № 2262-XII перерахунок пенсій, призначених особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Механізм проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України № 2262-XII, визначений Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 (далі - Порядок №45), згідно із пунктом 1 якого пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон), у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

З огляду на викладене, підставою для проведення перерахунку пенсії особам, які отримують пенсію за нормами Закону України № 2262-ХІІ, є зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, або введення для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення. Перерахунок пенсії здійснюється головними управліннями Пенсійного фонду після надходження від уповноваженого органу відповідної довідки та виключно з урахуванням тих складових грошового забезпечення, які вказані у такій довідці.

Кабінетом Міністрів України 30.08.2017 року було прийнято постанову «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» № 704, яка набрала чинності 01.03.2018 та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Верховний Суд у постановах від 02.08.2022 у справі №440/6017/21 зазначає, що з 01.01.2020 положення пункту 4 Постанови Кабінету Міністрів України №704 у частині визначення розрахунковою величиною для визначення посадових окладів, розрахованих згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №704 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2018 не відповідає правовим актам вищої юридичної сили, згідно із якими прожитковий мінімум як базовий державний стандарт був змінений на відповідний рік у тому числі як розрахункова велична для визначення посадових окладів, заробітної плати, грошового забезпечення працівників державних органів; через зростання прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, зокрема, згідно із Законом України №1082-IX, у осіб з числа військовослужбовців виникло право на отримання довідки про розміри грошового забезпечення для перерахунку пенсії за формою, що передбачена додатком 2 до Порядку №45, з урахуванням оновлених даних про розмір посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням, які визначаються шляхом застосування пункту 4 Постанови Кабінету Міністрів України №704 із використанням для їх визначення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (через його збільшення на відповідний рік); встановлене положеннями пункту 3 розділу ІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України №1774-VІІІ обмеження щодо застосування мінімальної заробітної плати як розрахункової величини для визначення посадових окладів, розрахованих згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №704 жодним чином не впливає на спірні правовідносини, оскільки такою розрахунковою величною є, прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений законом на 1 січня календарного року.

З огляду на викладене, через зростання прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного, зокрема згідно із Законом України від 14.11.2019 № 294-IX «Про Державний бюджет України на 2020 рік», Законом України від 15.12.2020 № 1082-IX «Про Державний бюджет України на 2021 рік», Законом України від 02.12.2021 № 1928-IX «Про Державний бюджет України на 2022 рік» та Законом України від 03.11.2022 № 2710-IX «Про Державний бюджет України на 2023 рік», виникли підстави для перерахунку пенсії позивача, призначеної згідно із Законом України № 2262-ХІІ, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою Кабінету Міністрів України №704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ та статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 № 2011-ХІІ, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт.

Окрім цього, відповідно до положень статті 43 частини 3 Закону України № 2262-ХІІ передбачено, що при обрахунку пенсії мають враховуватись щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, які виплачувались військовослужбовцю.

Аналогічні нормативні положення містяться у статті 63 частині 3 Закону України № 2262-ХІІ, якими передбачено підстави для перерахунку пенсій та перелік щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, які враховуються для їх перерахунку.

Відповідно до пункту 4 Порядку №45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені статтею 51 частинами 2 і 3 Закону України № 2262-ХІІ.

Згідно із статтею 51 частинами 2 і 3 Закону України № 2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Згідно із вимогами статті 10 Закону України № 2262-ХІ призначення і виплата пенсій особам, зазначеним у статті 1-2 цього Закону, здійснюються органами Пенсійного фонду України.

З аналізу вище викладеного суд приходить до висновку про те, що органи Пенсійного фонду України здійснюють перерахунок пенсій на підставі довідок про складові оновленого грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, які видані відповідними міністерствами та відомствами.

Таким чином, позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії станом на 29 січня 2020 року та станом на 01 січня 2021-2023 років.

Оскільки, Управління Служби безпеки України в Закарпатській області надало Головному управлінню Пенсійного фонду України в Закарпатській області підтверджуючі довідки про розмір грошового забезпечення позивача, що враховується для перерахунку пенсії станом на 29 січня 2020 року та станом на 01 січня 2021-2023 років встановленої форми, то відповідач не мав жодних правових підстав для відмови позивачу у такому перерахунку.

Таким чином, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, які полягають у відмові здійснити перерахунок пенсії позивачу з грошового забезпечення зазначеного в оновленій довідці Управління Служби безпеки України в Закарпатській області № 49-52 від 25 лютого 2025 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Водночас, враховуючи обставини встановлення судом під час розгляду справи обставин порушення прав позивача, суд вважає що належним способом захисту прав останнього є зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу з урахуванням всіх складових грошового забезпечення зазначеного в довідках Управління Служби безпеки України в Закарпатській області № 49-52 від 25 лютого 2025 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Відповідно до статті 77 частини 1 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення.

Зважаючи на те, що позивача від сплати судового збору звільнено, підстави для вирішення питання щодо відшкодування судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 9, 14, 242-246, 255, 295 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Позов ОСОБА_1 , в особі представника Моісєєва Івана Юрійовича до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

2. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області щодо відмови у здійсненні перерахунок пенсії ОСОБА_1 з грошового забезпечення зазначеного в оновлених довідках Управління Служби безпеки України в Закарпатській області № 49-52 від 25 лютого 2025 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, оформлену листом № № 1266-1005/Л-02/8-0700/25 від 02 квітня 2025 року.

3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Закарпатській області (88008, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, 4, код ЄДРПОУ 20453063) здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) з 01 лютого 2020 року з урахуванням всіх складових грошового забезпечення зазначеного в довідці Управління Служби безпеки України в Закарпатській області № 49 від 25 лютого 2025 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

4. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Закарпатській області (88008, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, 4, код ЄДРПОУ 20453063) здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) з 01 лютого 2021 року з урахуванням всіх складових грошового забезпечення зазначеного в довідці Управління Служби безпеки України в Закарпатській області № 50 від 25 лютого 2025 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

5. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Закарпатській області (88008, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, 4, код ЄДРПОУ 20453063) здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) з 01 лютого 2022 року з урахуванням всіх складових грошового забезпечення зазначеного в довідці Управління Служби безпеки України в Закарпатській області № 51 від 25 лютого 2025 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

6. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Закарпатській області (88008, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, 4, код ЄДРПОУ 20453063) здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) з 01 лютого 2023 року з урахуванням всіх складових грошового забезпечення зазначеного в довідці Управління Служби безпеки України в Закарпатській області № 52 від 25 лютого 2025 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Повний текст рішення виготовлений та підписаний 02 червня 2025 року.

СуддяТ.В.Скраль