Справа № 212/4022/25
3/212/1262/25
02 червня 2025 року м. Кривий Ріг
Суддя Покровського районного суду міста Кривого Рогу Ваврушак Н.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , головного бухгалтера ТОВ «Кривбастрансбуд» за адресою: Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Женевська, буд. 17-Б,
за ч.1 ст.163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Відповідно до протоколу № 15078/04-36-04-15/41151404 про адміністративне правопорушення від 25 березня 2025 року, ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером ТОВ «Кривбастрансбуд», вчинила порушення податкового зобов'язання, а саме: встановлено несвоєчасне подання платіжного доручення до установи банку на перерахування до бюджету узгодженої суми з транспортного податку за IV квартал 2024 року по строку 30.01.2025 року, внаслідок чого виник податковий борг у розмірі 6250,00 гривень, платіжне доручення подано до установи банку 05.02.2025 року, чим порушила вимоги підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16, підпункту 267.8.1 пункту 267.8 статті 267 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-IV зі змінами та доповненнями, тим самим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.163-2 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, повідомлялася у встановленому порядку про дату, час та місце розгляду справи, будь - яких клопотань або заяв до суду не надходило.
Згідно ст. 268 КУпАП, явка особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за ст. 163-2 ч.1 КУпАП, не обов'язкова, а тому суд приходить до висновку про можливість розгляду справи у відсутність ОСОБА_1 на підставі наявних у справі доказів.
Перевіривши та дослідивши матеріали справи, суддя дійшов наступного висновку.
Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи заподіяно матеріальну шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У відповідності зі ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, що закріплено ст.252 КУпАП.
До протоколу про адміністративне правопорушення доданий акт № 10437/04-36-04-15/41151404 від 26.02.2025 про результати камеральної перевірки щодо порушення строків сплати податкового зобов'язання з транспортного податку ТОВ «Кривбастрансбуд», податковий номер 41151404.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - шостій цієї статті.
У даному випадку адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.163-2 КУпАП, не відносяться до триваючих, і як зазначено у протоколі про адміністративне правопорушення датою його вчинення є 05 лютого 2025 року (дата фактичного подання платіжного доручення до установи банку), проте правопорушення було виявлено в ході перевірки, 26 лютого 2025 року, та складений протокол, але дана адміністративна справа надійшла до суду 16 квітня 2025 року.
Відповідно до п. 7 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Отже, зазначеними положеннями КУпАП, передбачено, що закінчення строків накладення адміністративних стягнень є підставою, що виключає провадження у справі на будь-якій стадії, що унеможливлюється здійснення будь-яких заходів, спрямованих на притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Станом на момент розгляду справи у суді тримісячний строк накладення адміністративного стягнення закінчився, тому суддя приходить до висновку, що адміністративне провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю на підставі п.7 ст.247 КУпАП.
Керуючись ст. ст.38, 247 п.7, 284 КУпАП, суддя -
Закрити провадження по справі про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.163-2 КУпАП відносно ОСОБА_1 у зв'язку з закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її прийняття до Дніпровського апеляційного суду через Покровський районний суд міста Кривого Рогу.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя: Н. М. Ваврушак