28 травня 2025 року справа №640/20916/21
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Білоноженко М.А., розглянувши в м. Києві у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Державної екологічної інспекції Столичного округу до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укр-Нафта-Еліт» про вжиття заходів реагування в сфері державного нагляду (контролю),-
Державна екологічна інспекція Столичного округу (03035, м. Київ, вул. Солом'янська, 1, код ЄДРПОУ 42163667) звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укр-Нафта-Еліт» (04107, м. Київ, вул. Багговутівська, 17/21, код ЄДРПОУ 38261168), у якому просила суд застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укр-Нафта-Еліт» (ЄДРПОУ: 38261168, 04107, м. Київ, вул. Багговутівська, 17/21), у вигляді: тимчасової заборони (зупинення) - зупинення АЗС Товариства з обмеженою відповідальністю «Укр-Нафта-Еліт» (ЄДРПОУ: 38261168), за адресами: 03087, м. Київ, вул. Уманська, 12А, та 01013, м. Київ, вул. Промислова, 1, до отримання висновку з оцінки впливу на довкілля.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначив, що за результатами проведення заходів державного нагляду (контролю) щодо дотримання позивачем вимог природоохоронного законодавства, встановлено відсутність підтверджуючих матеріалів введення в експлуатацію об'єктів АЗС, проектної документації з оцінки впливу на навколишнє середовище, дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, договору на водопостачання та водовідведення, а також договору на вивезення та утилізацію ТВП. В зв'язку із чим, вважає, що до позивача необхідно застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю).
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 02.08.2021 відкрито провадження в адміністративній справі та вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) без повідомлення учасників справи.
Законом України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» від 13 грудня 2022 року №2825-ІХ було постановлено ліквідувати Окружний адміністративний суд міста Києва. Крім того установлено, що з дня набрання чинності цим Законом Окружний адміністративний суд міста Києва припиняє здійснення правосуддя. До початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду справи, підсудні окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом. Окружний адміністративний суд міста Києва невідкладно, протягом десяти робочих днів, передає судові справи, які перебувають у його володінні, до Київського окружного адміністративного суду.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями для розгляду справи №640/20916/21 визначено суддю Білоноженко М.А.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 18 червня 2024 справу прийнято до свого провадження суддею Білоноженко М.А. та вирішено проводити розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Відповідач своїм правом на подання відзиву на позовну заяву не скористався, відзив до суду не надав.
Відтак, суд розглядає справу на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
На підставі наказу від 24.03.2021 № 275-П та направлення від 25.03.2021 № 3/3/283 за дорученням Прем'єр-міністра України, у період з 12.04.2021 по 23.04.2021 здійснено позапланову перевірку дотримання Товариством з обмеженою відповідальністю «Укр-Нафта-Еліт» природоохоронного законодавства, розташованого за адресою: 03087, місто Київ, вулиця Уманська, 12А, 01013, місто Київ, вулиця Промислова, будинок 1, про що складено відповідний акт від 23.04.2021 № 02-682.
Зазначений акт перевірки від 23.04.2021 № 02-682 підписаний суб'єктом господарювання - директором ТОВ «Укр-Нафта-Еліт» Сажиним Є.О., без пояснень, зауважень та заперечень, зокрема, щодо встановлених в акті порушень.
Відповідно до КВЕД: 46.71 основним видом діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю «Укр-Нафта-Еліт»: є оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами; 4730 роздрібна торгівля пальним.
В ході перевірки встановлено, що на підставі договорів суборенди від 01.11.2019 № 2/1 та 512 ТОВ "Укр-Нафта-Еліт" прийняло в суборенду від ТОВ "Темпел плюс" автозаправні станції АЗС за адресами: 03087, м. Київ, вул. Уманська, 12А, та 01013, м. Київ, вул. Промислова, 1.
Відповідно до п. 6.2.5. договорів суборендар несе відповідальність за дотримання вимог природоохоронного законодавства.
Для проведення перевірки було надано листи Управління екології та природних ресурсів Київської міської державної адміністрації від 02.12.2020 за № 077 -5325 та № 077 - 5326.
Під час проведення перевірки позивачу не було надано матеріали, які підтверджують введення в експлуатацію об'єктів АЗС, проектну документацію з Оцінкою впливу на навколишнє середовище діяльності (ОВНС), затверджену в установленому порядку, (потужність, площа, об'єм), висновок з оцінки впливу на довкілля ТОВ "Укр-Нафта-Еліт" АЗС, що знаходиться за адресами: 03087, м. Київ, вул. Уманська, будинок 12А, 01013, м. Київ, вул. Промислова, 1., дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, договора на водопостачання та водовідведення, а також договора на вивезення та утилізацію ТВП.
За результатами проведеної перевірки, позивачем складено Акт від 23.04.2021 № 02-682, в якому встановлені наступні порушення:
1. Висновок з оцінки впливу на довкілля (висновок державної екологічної експертизи) відсутній, чим порушено ст. 3, ч.3 ст. 7 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля»;
2. Проектна документація з Оцінкою впливу на навколишнє середовище діяльності (ОВНС) відсутня, чим порушено ст. 20-2, ст. 68 ЗУ «Про охорону навколишнього природного середовища»;
3. Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами здійснюється без дозволу, чим порушено ч.5,6 ст. 11 ЗУ «Про охорону атмосферного повітря»;
4. Не визначено склад і властивості відходів, що утворюються, чим порушено п. «в» ч. 1 ст. 17 Закону України «Про відходи»;
5. Не здійснено організаційні, науково-технічні та технологічні заходи для максимальної утилізації їх іншим споживачам або підприємствам, установам та організаціям, що займаються збиранням, обробленням та утилізацією відходів;
6. Не призначено відповідальних осіб у сфері поводження з відходами, чим порушено п «й» ч. 1 ст. 17 Закону України «Про відходи»;
7. Не здійснюються організаційні, науково-технічні та технологічні заходи для максимальної утилізації відходів, реалізації чи передачі їх іншим споживачам або підприємствам, установам та організаціям, що займаються збиранням, обробленням та утилізацією відходів, чим порушено п. «е» ч. 1 ст. 17 Закону України «Про відходи»;
8. Власниками або наймачами, користувачами, у тому числі орендарями, джерел утворення побутових відходів, не укладено договори з виконавцями послуг з вивезення побутових відходів.
За порушення, виявлені під час перевірки Державною екологічною інспекцією Столичного округу, було складено протокол про адміністративне порушення № 000455 від 26.04.2021, та винесено постанову про накладення адміністративного стягнення № 000428 від 27.04.2021, якою накладено адміністративне стягнення на посадову особу суб'єкта господарювання, директора Товариства з обмеженою відповідальністю «Укр-Нафта-Еліт» Сажина Є.О.
Враховуючи факт порушення відповідачем вимог природоохоронного законодавства, позивач звернувся з позовом до суду, при вирішенні якого суд виходить із наступного.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 року № 877-V (далі Закон №877) державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Орган державного нагляду (контролю) не може здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, якщо закон прямо не уповноважує такий орган на здійснення державного нагляду (контролю) у певній сфері господарської діяльності та не визначає повноваження такого органу під час здійснення державного нагляду (контролю).
Згідно з ч.1 ст. 6 Закону №877 підставою для здійснення позапланових заходів, серед іншого, є: звернення фізичної особи (фізичних осіб) про порушення, що спричинило шкоду її (їхнім) правам, законним інтересам, життю чи здоров'ю, навколишньому природному середовищу чи безпеці держави, з додаванням документів чи їх копій, що підтверджують такі порушення (за наявності). Позаплановий захід у такому разі здійснюється територіальним органом державного нагляду (контролю) за наявністю погодження центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у відповідній сфері державного нагляду (контролю), або відповідного державного колегіального органу.
Відповідно до ч. 5 ст. 4 Закону №877 виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду.
Відповідно до ч. 7 ст. 7 Закону №877 на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.
Статтею 3 Конституції України зазначено, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю.
Відповідно до ч.ч. 1, 2, 4 ст. 3 Закону України "Про оцінку впливу на довкілля" здійснення оцінки впливу на довкілля є обов'язковим у процесі прийняття рішень про провадження планованої діяльності, визначеної частинами другою і третьою цієї статті.
Така планована діяльність підлягає оцінці впливу на довкілля до прийняття рішення про провадження планованої діяльності.
Друга категорія видів планованої діяльності та об'єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля і підлягають оцінці впливу на довкілля, включає енергетичну промисловість:
зберігання та переробка вуглеводневої сировини (газу природного, газу сланцевих товщ, газу, розчиненого у нафті, газу центрально-басейнового типу, газу (метану) вугільних родовищ, конденсату, нафти, бітуму нафтового, скрапленого газу).
Відповідно до п. 3, ч. 1 ст. 1 зазначеного Закону, планована діяльність - це планована господарська діяльність, що включає будівництво, реконструкцію, технічне переоснащення, розширення, перепрофілювання, ліквідацію (демонтаж) об'єктів, інше втручання в природне середовище; планована діяльність не включає реконструкцію, технічне переоснащення, капітальний ремонт, розширення, перепрофілювання об'єктів, інші втручання в природне середовище, які не справляють значного впливу на довкілля відповідно до критеріїв, затверджених Кабінетом Міністрів України.
Згідно із ч. 1 ст. 5 та ч. 1 ст. 11 Закону України "Про оцінку впливу на довкілля", суб'єкт господарювання інформує уповноважений територіальний орган про намір провадити плановану діяльність та оцінку її впливу на довкілля шляхом подання повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля. Звіт з оцінки впливу на довкілля, звіт про громадське обговорення та висновок з оцінки впливу на довкілля подаються суб'єктом господарювання для отримання рішення органу державної влади або органу місцевого самоврядування про провадження планованої діяльності, яке є підставою для початку провадження цієї діяльності, встановлює (затверджує) параметри та умови провадження планованої діяльності і приймається у формі документа дозвільного характеру або іншого акта органу державної влади чи органу місцевого самоврядування у порядку, встановленому законодавством для відповідних рішень.
Відповідно до частини четвертої статті 3 Закону України "Про оцінку впливу на довкілля", забороняється розпочинати провадження планованої діяльності, визначеної частинами другою і третьою цієї статті, без оцінки впливу на довкілля та отримання рішення про провадження планованої діяльності.
Законом України "Про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" від 19 травня 2011 року № 3392-УІ затверджено Перелік таких документів.
Пунктом 4 Переліку передбачено висновок з оцінки впливу на довкілля.
Відповідно до пункту 2 статті 9 Закону України "Про оцінку впливу на довкілля", висновок з оцінки впливу на довкілля є обов'язковим для виконання.
Пунктом 6 частини першої статті 15 цього ж Закону визначено відповідальність за порушення законодавства про оцінку впливу на довкілля, а також встановлено, що правопорушеннями у сфері оцінки впливу на довкілля є провадження планованої діяльності, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, без здійснення такої оцінки та отримання рішення про провадження планованої діяльності.
Особи, винні в порушенні законодавства про оцінку впливу на довкілля, притягаються до дисциплінарної, адміністративної, цивільної чи кримінальної відповідальності.
Згідно із ст. 16 Закону України "Про оцінку впливу на довкілля" діяльність суб'єктів господарювання незалежно від форми власності, що провадиться з порушенням законодавства про оцінку впливу на довкілля, може бути:
1) тимчасово заборонена (зупинена) - до виконання встановлених у висновку з оцінки впливу на довкілля екологічних умов зупиняється експлуатація підприємства чи окремих його цехів (дільниць) і одиниць обладнання.
Відповідно до частини другої статті 17 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» дія цього Закону не поширюється на суб'єктів господарювання, які отримали рішення про провадження планованої діяльності до набрання чинності цим Законом, крім випадків, передбачених пунктом 22 частини другої та пунктом 14 частини третьої статті 3 цього Закону.
Статтею 51 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» передбачено, що при проектуванні, розміщенні, будівництві, введенні в дію нових і реконструкції діючих підприємств, споруд та інших об'єктів, удосконаленні існуючих і впровадженні нових технологічних процесів та устаткування, а також в процесі експлуатації цих об'єктів забезпечується екологічна безпека людей, раціональне використання природних ресурсів, додержання нормативів шкідливих впливів на навколишнє природне середовище. При цьому повинні передбачатися вловлювання, утилізація, знешкодження шкідливих речовин і відходів або повна їх ліквідація, виконання інших вимог щодо охорони навколишнього природного середовища і здоров'я людей.
Підприємства, установи й організації, діяльність яких пов'язана з шкідливим впливом на навколишнє природне середовище, незалежно від часу введення їх у дію повинні бути обладнані спорудами, устаткуванням і пристроями для очищення викидів і скидів або їх знешкодження, зменшення впливу шкідливих факторів, а також приладами контролю за кількістю і складом забруднюючих речовин та за характеристиками шкідливих факторів.
Проекти господарської та іншої діяльності повинні мати матеріали оцінки її впливу на навколишнє природне середовище і здоров'я людей.
Оцінка здійснюється з урахуванням вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, екологічної ємкості даної території, стану навколишнього природного середовища в місці, де планується розміщення об'єктів, екологічних прогнозів, перспектив соціально-економічного розвитку регіону, потужності та видів сукупного впливу шкідливих факторів та об'єктів на навколишнє природне середовище.
Вказана позиція підтримана у постанові Верховного Суду від 11.02.2021 у справі №580/1078/19.
Таким чином, здійснення оцінки впливу на довкілля є обов'язковим при прийнятті рішення про провадження планованої діяльності згідно затвердженого Законом переліку, а також при розширенні та зміні діяльності, включаючи перегляд або оновлення умов провадження планованої діяльності, встановлених (затверджених) рішенням про провадження планованої діяльності або подовження строків її провадження, реконструкцію, технічне переоснащення, капітальний ремонт, перепрофілювання діяльності з видобування корисних копалин (постанова Верховного Суду від 21.05.2025 у справі № 420/22829/21).
Підприємства, установи та організації, які розміщують, проектують, будують, реконструюють, технічно переозброюють, вводять в дію підприємства, споруди та інші об'єкти, а також проводять дослідну діяльність, що за їх оцінкою може негативно вплинути на стан навколишнього природного середовища, подають центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, спеціальну заяву про це.
Забороняється введення в дію підприємств, споруд та інших об'єктів, на яких не забезпечено в повному обсязі додержання всіх екологічних вимог і виконання заходів, передбачених у проектах на будівництво та реконструкцію (розширення та технічне переоснащення).
Як вбачається з матеріалів справи, у період з 12.04.2021 по 23.04.2021 позивачем здійснено позапланову перевірку дотримання Товариством з обмеженою відповідальністю «Укр-Нафта-Еліт» природоохоронного законодавства, розташованого за адресою: 03087, місто Київ, вулиця Уманська, 12А, 01013, місто Київ, вулиця Промислова, будинок 1, про що складено відповідний акт від 23.04.2021 № 02-682, за результатами якої встановлено відсутність матеріалів, які підтверджують введення в експлуатацію об'єктів АЗС, проектну документацію з Оцінкою впливу на навколишнє середовище діяльності (ОВНС), затверджену в установленому порядку, (потужність, площа, об'єм), висновок з оцінки впливу на довкілля ТОВ "Укр-Нафта-Еліт" АЗС, що знаходиться за адресами: 03087, м. Київ, вул. Уманська, будинок 12А, 01013, м. Київ, вул. Промислова, 1., дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, договора на водопостачання та водовідведення, а також договора на вивезення та утилізацію ТВП.
Під час розгляду справи, ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 18 листопада 2024 року було витребувано від Державної екологічної інспекції Столичного округу та Товариства з обмеженою відповідальністю «Укр-Нафта-Еліт» належним чином засвідчену інформацію щодо усунення порушень, зафіксованих в акті №02-682 від 23.04.2021 та інформацію стосовно необхідності тимчасової заборони (зупинення) - зупинення АЗС Товариства з обмеженою відповідальністю «Укр-Нафта-Еліт» (ЄДРПОУ: 38261168), за адресами: 03087, м. Київ, вул. Уманська, 12А, та 01013, м. Київ, вул. Промислова, 1, до отримання висновку з оцінки впливу на довкілля.
Вказана ухвала була доставлена до електронних кабінетів позивача та відповідача 19.11.2024 о 18.11 год, що підтверджується відповідними довідками від 23.11.2024.
Проте, станом на час винесення рішення, жодних доказів до суду від сторін не надходило.
Оскільки перевіркою встановлено порушення відповідачем ст. 3, ч. 3 ст. 17 Закону України № 2059, ч. 5-6 ст. 11 Закону України № 2707, п. «в» ч. 1 ст. 17 Закону України № 187/98, п. «й» ч. 1 ст. 17 Закону України № 187/98, п. «є» ч. 1 ст. 17 Закону України № 187/98, з огляду на те, що вказані порушення створюють загрозу здоров'ю людей та приймаючи до уваги відсутність жодних доказів станом на час розгляду справи щодо усунення відповідачем виявлених порушень, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позову та застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укр-Нафта-Еліт» (04107, м. Київ, вул. Багговутівська, 17/21, код ЄДРПОУ 38261168), заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді: тимчасової заборони (зупинення) - зупинення АЗС Товариства з обмеженою відповідальністю «Укр-Нафта-Еліт» (ЄДРПОУ: 38261168), за адресами: 03087, м. Київ, вул. Уманська, 12А, та 01013, м. Київ, вул. Промислова, 1, до отримання висновку з оцінки впливу на довкілля.
Згідно зі ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.
Згідно положень ст.75 КАС України, достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. При цьому в силу положень ст. 76 КАС України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Згідно з ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили.
Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Оцінивши кожен доказ, який є у справі щодо його належності, допустимості, достовірності та їх достатності і взаємного зв'язку у сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
Згідно з ч.2 ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Оскільки під час розгляду справи позивачем не заявлено вимог щодо стягнення витрат, пов'язаних із залученням свідків та проведенням експертиз, судові витрати розподілу не підлягають.
Керуючись ст. ст. 241-246, 255, 257-258, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Адміністративний позов Державної екологічної інспекції Столичного округу (03035, м. Київ, вул. Солом'янська, 1, код ЄДРПОУ 42163667) задовольнити повністю;
Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укр-Нафта-Еліт» (ЄДРПОУ: 38261168, 04107, м. Київ, вул. Багговутівська, 17/21), у вигляді: тимчасової заборони (зупинення) - зупинення АЗС Товариства з обмеженою відповідальністю «Укр-Нафта-Еліт» (ЄДРПОУ: 38261168), за адресами: 03087, м. Київ, вул. Уманська, 12А, та 01013, м. Київ, вул. Промислова, 1, до отримання висновку з оцінки впливу на довкілля.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Суддя Білоноженко М.А.