Справа №760/9019/25
2/760/8774/25
28 травня 2025 року м. Київ
Солом'янський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді Українця В.В.
при секретарі Степановій Н.І.
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визначення дій протиправними, зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визначення дій протиправними, зобов'язання вчинити дії.
Ухвалою Солом'янського районного суду м. Києва від 05 травня 2025 року відкрито спрощене позовне провадження у справі.
У травні 2025 року представник відповідача направив до суду заяву про закриття провадження у справі. Посилається на те, що вимоги позивача мають адміністративний характер, а тому провадження у справі має бути закрито на підставі п. 1 ч. 1 ст. 255 ЦПК України, оскільки справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом та просить:
- визнати протиправними та незаконними дії працівників відповідача щодо не вручення позивачу військово-облікового документу;
- зобов'язати відповідача видачу позивачу військово-обліковий документ на руки.
З 15 грудня 2017 року набрали чинності зміни до Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України № 2147-VII від 03 жовтня 2017 року.
Відповідно до ч. 3 ст. 3 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Позивач заявив вимоги про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії ІНФОРМАЦІЯ_2 як суб'єкта владних повноважень.
У пункті 1 ч. 1 ст. 19 КАС України зазначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Зі змісту поданої заяви вбачається, що ОСОБА_1 оскаржує дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо не вручення йому військово-облікового документу.
З огляду на характер правовідносин, що виникли між сторонами, зміст прав та обов'язків у цих правовідносинах і їх суб'єктний склад, встановлено, що у цій справі між сторонами виник публічно-правовий спір щодо оскарження дій суб'єкта владних повноважень, який підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства, а тому справа за позовними вимогами про визначення дій протиправними, зобов'язання вчинити дії, підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що провадження у справі слід закрити, оскільки справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Керуючись статями 3, 255, 256, 268, 272 ЦПК України, статтями 3, 19 КАС України, суд, -
Закрити провадження в справі за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визначення дій протиправними, зобов'язання вчинити дії.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повної ухвали. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: