Постанова від 30.05.2025 по справі 206/2336/25

Справа № 206/2336/25

Провадження № 3/206/950/25

ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї НИ

30.05.2025 м. Дніпро

Суддя Самарського районного суду міста Дніпра Нестеренко Т.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Національного агентства з питань запобігання корупції, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, проживає за місцем реєстрації: АДРЕСА_1 , голови комісії з припинення політичної партії політичної партії «Справедлива Країна», про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 212-21 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

За протоколом про корупційне адміністративне правопорушення № 50-33/871 від 09.04.2025 року ОСОБА_1 , як голова комісії з припинення політичної партії «Справедлива країна», всупереч вимогам ст. 17 Закону України «Про політичні партії в Україні» (далі - Закон) не подав звіт політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за IV квартал 2024 року (далі - Звіт), чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачене ст. 212-21 КУпАП.

Частиною 9 ст. 17 Закону, передбачено, що політична партія щоквартально, не пізніше ніж на сороковий день після закінчення звітного кварталу, зобов'язана подати до Національного агентства з питань запобігання корупції звіт про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру (у тому числі її місцевих організацій, які у встановленому порядку набули статусу юридичної особи) шляхом його заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Відповідно до п. п. 3, 4 розділу III Порядку подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, затвердженого наказом Національного агентства від 19.02.2021 № 102/21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.04.2021 № 507/36129, - політична партія подає до Національного агентства Звіт про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за IV квартал до 10 лютого наступного за звітним періодом року.

Частиною 20 ст. 17 Закону передбачено, що протягом 10 календарних днів з дня завершення строку на подання політичними партіями звітів про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру Національне агентство на своєму офіційному вебсайті оприлюднює список політичних партій, які не подали свої звіти у визначений цим Законом строк, та забезпечує притягнення винних осіб до відповідальності, передбаченої законом.

Список політичних партій, які не подали свої Звіти у визначений Законом строк (далі - Список), розміщений на офіційному вебсайті Національного агентства за посиланням: https://nazk.gov.ua/uk/83499/.

У пункті «61» вищевказаного Списку зазначено політичну партію «Справедлива країна», що підтверджує неподання керівником Партії на дату вчинення адміністративного правопорушення Звіту за IV квартал 2024 року (список політичних партій додається).

Частиною 2 ст. 24 Закону визначено, рішення суду про анулювання реєстрації політичної партії тягне за собою припинення діяльності політичної партії, розпуск її керівних органів, обласних, міських, районних організацій і первинних осередків та інших статутних утворень, передбачених статутом партії, припинення членства в політичній партії.

Але, ч. 3 ст. 24 Закону прямо вказує на те, що у разі якщо в рішенні суду про анулювання реєстрації політичної партії не призначена комісія з припинення (ліквідаційна комісія) політичної партії, її структурних утворень, які мають статус юридичної особи, в рішенні про припинення політичної партії, її структурних утворень визначається як голова комісії з припинення (ліквідаційної комісії) політичної партії, її структурних утворень керівник органу управління або особа, яка згідно з відомостями, внесеними до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, має право вчиняти юридичні дії від імені юридичної особи без довіреності, якщо інше не встановлено рішенням суду.

Положенням ч. 4 ст. 105 Цивільного кодексу України визначено, що до комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) або ліквідатора з моменту призначення переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Голова комісії, її члени або ліквідатор юридичної особи представляють її у відносинах з третіми особами та виступають у суді від імені юридичної особи, яка припиняється.

Враховуючи положення ч. 4 ст. 21 Закону, ч. 4 ст. 105 Цивільного кодексу України, з моменту набрання законної сили рішення Окружного адміністративного суду від 18.05.2024 у справі № 640/2936/20, Токаря Руслана Івановича визначено як голову комісії з припинення (ліквідаційної комісії) Партії.

Відповідно до ч. 5 ст. 104 Цивільного кодексу України юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.

Таким чином, враховуючи вищевикладене Звіти Партії, що перебувають у стані ліквідації / припинення, необхідно подавати за відповідні періоди до дати ліквідації / припинення, шляхом внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Отже, станом на дату складання протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 як головою комісії з припинення політичної партії «Справедлива країна», ідентифікаційний код - 36574940 не подано Звіт за IV квартал 2024 року до Національного агентства через Єдиний державний реєстр звітності політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, про що свідчить Список, оприлюднений на офіційному вебсайті Національного агентства.

Таким чином, з огляду на вищевикладене неподання Звіту політичної партії за IV квартал 2024 року до 10 лютого 2025 року є порушенням вимог ст. 17 Закону, за що ст. 212-21 КУпАП встановлено адміністративну відповідальність.

У ч. 9 ст. 17 Закону визначено, що політична партія зобов'язана подати до Національного агентства Звіт (у тому числі її місцевих організацій, які в установленому порядку набули статусу юридичної особи) шляхом заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства.

Згідно з п.п. 1, 2 розділу II, п.п. 1, 8, 9 розділу III Порядку подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, затвердженого наказом Національного агентства від 19.02.2021 № 102/21 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.04.2021 за № 507/36129, звіт політичної партії є структурованими даними, містить інформацію, внесену керівником політичної партії та/або особами, яких уповноважено в установленому порядку на подання Звіту (далі - уповноважена особа), до електронних форм, передбачених Реєстром, та підписаний шляхом накладання на нього кваліфікованого електронного підпису (далі - КЕП) керівника (уповноваженої особи) політичної партії. Поданню Звіту передує процес його формування, який полягає в заповненні електронних форм інформацією, передбаченою Реєстром відповідно до Закону.

У ст. 3 Закону передбачено, що політичні партії провадять свою діяльність відповідно до Конституції України, цього Закону, а також інших законів України та згідно із партійним статутом, прийнятим у визначеному цим Законом порядку.

У відповідності до ч. 1 ст. 19 Закону у разі порушення політичними партіями Конституції України, цього та інших законів України до них можуть бути вжиті такі заходи: попередження про недопущення незаконної діяльності; заборона політичної партії.

Відповідно до ч. 4 ст. 105 Цивільного кодексу України до комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) або до ліквідатора з моменту призначення переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи.

Повноваження ОСОБА_1 як голови комісії з припинення політичної партії «Справедлива країна» підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Отже, враховуючи норми ст. 19 Закону, а також приписи ст.ст. 7, 9, 23, 24 КУпАП, суб'єктом вчинення правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП є голова Комісії з припинення політичної партії.

Таким чином, неподання Звіту політичної партії за IV квартал 2024 року до 10 лютого 2025 року є порушенням вимог ст. 17 Закону України «Про політичні партії в Україні».

Тому ОСОБА_1 як посадова особа вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачене ст. 212-21 КУпАП.

Ст. 14 КУпАП визначено, що посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адміністративні правопорушення, зв'язані з недодержанням установлених правил, зокрема, забезпечення виконання яких входить до їх службових обов'язків.

Таким чином, ОСОБА_1 - посадова особа (керівник Партії на дату вчинення адміністративного правопорушення), підлягає притягненню до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, що посягає на здійснення народного волевиявлення та встановлений порядок його забезпечення і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Оскільки адміністративне правопорушення вчинено ОСОБА_1 як головою комісії з припинення політичної партії, то місцем вчинення правопорушення є місце державної реєстрації партії - вул. Молодогвардійська, буд. 2-Д. м. Дніпро, Дніпропетровська область, 49000.

Датою вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 212-21 КУпАП. слід вважати 11.02.2025, оскільки це наступний день після спливу граничного терміну подання Звіту за IV квартал 2024 року.

Датою виявлення вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 212-21 КУпАП, слід вважати день опублікування на офіційному вебсайті Списків політичних партій, які не подали свої Звіти у визначений Законом строк, тобто 19.02.2025 (день опублікування на офіційному вебсайті Списку політичних партій, які не подали Звіти за IV квартал 2024 року).

Відповідно до ч. 4 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Отже, адміністративне стягнення на ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП, може бути накладено до 11.08.2025, але не пізніше 19.02.2027.

Відповідно до положень ст. 255 КУпАП уповноважені на те посадові особи Національного агентства мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 21221 КУпАП.

Уповноваженими особами Національного агентства є Голова, заступник Голови Національного агентства, а також інші посадові особи, уповноважені Головою Національного агентства (абз. 1 ч. 1 ст. 13 Закону України «Про запобігання корупції»).

ОСОБА_2 , головний спеціаліст відділу реалізації матеріалів перевірок Департаменту формування доброчесності політичних фінансів є уповноваженою особою Національного агентства згідно з наказом Національного агентства від 01.01.2025 № 1/25 «Про визначення уповноважених осіб Національного агентства з питань запобігання корупціцї».

Таким чином вбачається, що ОСОБА_1 , як голова комісії з припинення політичної партії «Справедлива країна», 11.02.2025 р., всупереч вимогам ст. 17 Закону України «Про політичні партії в Україні», не подав звіт політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за IV квартал 2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачене ст. 212-21 КУпАП. Датою виявлення правопорушення є 19.02.2025 (день опублікування на офіційному вебсайті Списку політичних партій, які не подали Звіти за IV квартал 2024 року)

Крім цього, згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 50-33/870, ОСОБА_1 , як голова комісії з припинення політичної партії «Справедлива країна», 12.11.2024 р., всупереч вимогам ст. 17 Закону України «Про політичні партії в Україні», не подав також звіт політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за ІІІ квартал 2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачене ст. 212-21 КУпАП. Датою виявлення правопорушення є 20.11.2024 (день опублікування на офіційному вебсайті Списку політичних партій, які не подали Звіти за ІІІ квартал 2024 року)

Як зазначено вище, відповідно до ч. 4 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Отже, адміністративне стягнення на ОСОБА_1 за вчинення цього правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП, може бути накладено до 12.05.2025, але не пізніше 20.11.2026.

Постановою від 27.05.2025 року матеріали справ про адміністративні правопорушення за вказаними протоколами, на підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП були об'єднані в одне провадження.

ОСОБА_1 в судовому засіданні подав письмові докази своєї невинуватості у вчиненні зазначених правопорушень та просив закрити справу за відсутністю складу та події адміністративного правопорушення, посилаючись на таке.

Строк його повноважень на посаді керівника партії припинився 17 травня 2011 року, що підтверджується наданою ОСОБА_1 копією рішення політичної партії «Справедлива Країна» про виключення з членів партії голови ОСОБА_1 та призначення виконуючого обов'язки голови партії. Згідно даного рішення члени партії проголосували, крім іншого «за» виключення ОСОБА_1 з членів партії «Справедлива Країна» та звільнення його з посади голови партії. Також присутні ухвалили призначити ОСОБА_3 з 18.05.2021 року виконуючим обов'язки голови партії до проведення чергового з'їзду партії, на якому буде обраний новий голова партії.

Тобто ОСОБА_1 вважає, що з 17 травня 2011 року він не є членом та головою партії, тобто не є суб'єктом вчинення правопорушення за зазначеними протоколами.

ОСОБА_1 надав суду запит щодо витребування інформації від міністра фінансів ОСОБА_4 , згідно якого ним направлено поштою на адресу міністра лист з запитаннями: коли закінчилися повноваження ОСОБА_1 як голови партії «Справедлива Країна»?; Чи є в розпорядженні Міністерства юстиції інформація про проведення з'їздів політичної партії « ОСОБА_5 », окрім установчого?; Чи є в розпорядженні Міністерства юстиції інформація щодо звільнення ОСОБА_1 з посади голови політичної партії «Справедлива Країна»?

Також ОСОБА_1 надав копію рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 18.05.2024 у справі № 640/2936/20, згідно якого анульовано свідоцтво про реєстрацію політичної партії «Справедлива Країна» від 09.07.2009 року.

Вислухавши особу, що притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до такого висновку.

Розглядаючи справи про адміністративні правопорушення, суд зобов'язаний виконувати завдання Кодексу України про адміністративне правопорушення, передбачені ст. 1 КУпАП, у якій зазначено, що завданням Кодексу України про адміністративне правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушення, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.

Відповідно до статей 245, 251, 252, 280, 283 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами. При цьому орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Частиною 9 ст. 17 Закону України «Про політичні партії в Україні» передбачено, що політична партія щоквартально, не пізніше ніж на сороковий день після закінчення звітного кварталу, зобов'язана подати до Національного агентства з питань запобігання корупції звіт про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру (у тому числі її місцевих організацій, які у встановленому порядку набули статусу юридичної особи) шляхом його заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Відповідно до п. п. 3, 4 розділу III Порядку подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, затвердженого наказом Національного агентства від 19.02.2021 № 102/21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.04.2021 № 507/36129, - політична партія подає до Національного агентства Звіт про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за IV квартал до 10 лютого наступного за звітним періодом року.

Відповідно до п. п. 3, 4 розділу III Порядку подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, затвердженого наказом Національного агентства від 19.02.2021 № 102/21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.04.2021 № 507/36129, - політична партія подає до Національного агентства Звіт про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за IІІ квартал до 11 листопада 2024 року.

При цьому це стосується усіх політичних партій та не залежить від обраного варіанту подання Звіту (квартальний або річний).

Список політичних партій, які не подали свої Звіти у визначений Законом строк, розміщений на офіційному веб-сайті Національного агентства, серед яких значиться партія «Справедлива Країна».

Вина ОСОБА_1 у вчиненні вищевказаного правопорушення підтверджується такими доказами: протоколами про адміністративні правопорушення № 50-33/871 та № 50-33/870 від 09.04.2025 року; роздруківкою з веб-сайту Національного агентства щодо оприлюднення Списку політичних партій, які не подали Звіти у визначений Законом строк, серед яких є політична партія «Справедлива Країна»; витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, згідно якого ОСОБА_1 являється як головою партії «Справедлива Країна» так і головою ліквідаційної комісії, на підставі ч. 3 ст. 24 Закону України «Про політичні партії в Україні», з огляду на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 18.05.2024 у справі № 640/2936/20, згідно якого анульовано свідоцтво про реєстрацію політичної партії «Справедлива Країна» від 09.07.2009 року; копією наказу Національного агентства «Про визначення уповноважених осіб Національного агентства з питань запобігання корупції» з відповідними сторінками додатку від 01.01.2025 № 1/25; копіями листів Національна агентства з питань запобігання корупції щодо необхідності надання пояснень ОСОБА_1 про неподання звітів та явки для складання протоколів; актами про неявку ОСОБА_1 на виклики.

Вказані докази є узгодженими між собою, отримані у встановленому законом порядку та не викликають сумнівів у їх належності, допустимості та достовірності.

Щодо тверджень ОСОБА_1 про відсутність суб'єктності у нього у вчиненні адміністративних правопорушень слід зазначити таке:

Згідно ст. 6 ЗУ «Про політичні партії в Україні», доповненої новою частиною згідно із Законом № 4624-VI від 22.03.2012, порядок вступу до політичної партії, зупинення та припинення членства в ній визначається статутом політичної партії.

Громадянин України має право в будь-який час зупинити чи припинити своє членство в політичній партії шляхом подання заяви до відповідних статутних органів політичної партії. Членство в політичній партії зупиняється чи припиняється з дня подання такої заяви та не потребує додаткових рішень. З цього ж дня припиняється перебування громадянина України на будь-яких виборних посадах в політичній партії.

Дія частини шостої цієї статті не поширюється на членів політичних партій, обраних на посади керівника та заступника керівника політичної партії. Членство в політичній партії зазначених керівників припиняється з дня, наступного за днем обрання нового керівника чи його заступника.

Згідно наданого ОСОБА_1 рішення політичної партії «Справедлива Країна» від 17 травня 2011 року, про виключення з членів партії та звільнення з посади голови партії ОСОБА_1 та призначення виконуючого обов'язки голови партії, відповідно до якого члени партії проголосували, крім іншого «за» виключення ОСОБА_1 з членів партії «Справедлива Країна» та звільнення його з посади голови партії, а також ухвалили призначити ОСОБА_3 з 18.05.2021 року виконуючим обов'язки голови партії, до проведення чергового з'їзду партії, на якому буде обраний новий голова партії, вбачається, що саме після звільнення ОСОБА_1 з посади голови партії, було обрано не заступника голови, не голову партії, а саме виконуючу обов'язки голови та в подальшому дій з обрання голови партії членами не вчинено, принаймні доказів обрання нового голови партії не надано.

Щодо рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 18.05.2024 у справі № 640/2936/20, згідно якого анульовано свідоцтво про реєстрацію політичної партії « ОСОБА_5 » від 09.07.2009 року слід зазначити про таке.

Відповідно до постанови від 18 лютого 2025 року судді судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду наявність рішення суду про анулювання політичної партії не означає ліквідації партії, втрату партією статусу юридичної особи та, відповідно і правоздатності, у тому числі зобов'язання подавати фінансову звітність, як це вважає ОСОБА_1 .

Зокрема, ч. 1 ст. 23 Закону України «Про політичні партії України» передбачено, що політична партія, серед іншого, припиняє свою діяльність в разі скасування реєстрації в порядку, встановленому законами України.

Скасування реєстрації політичної партії може бути за рішенням суду.

Згідно з ч. 2 ст. 24 Закону України «Про політичні партії України» рішення суду про скасування реєстрації політичної партії тягне за собою припинення діяльності політичної партії, розпуск її керівних органів, обласних, міських районних організацій і первинних осередків та інших структурних утворень, передбачених статутом партії, виключення з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, та громадських формувань відомостей про членів таких органів (крім керівника), припинення членства в політичній партії, а також прийняття центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації (легалізації) об'єднань громадян, інших громадських формувань, та його територіальними органами рішень про припинення політичної партії та її структурних утворень відповідно.

Також згідно з ч. 3 ст. 24 Закону України «Про політичні партії України» передбачено призначення комісії з припинення (ліквідаційна комісія) політичної партії, її структурних утворень.

Отже, згідно з вимогами ст. 24 Закону України «Про політичні партії України» наявність рішення суду про скасування реєстрації політичної партії є підставою для припинення діяльності політичної партії та інших процесів, які відбуваються під час виконання рішення суду про скасування реєстрації політичної партії ліквідації партії.

В матеріалах справи відсутні будь-які відомості про те, що станом на зазначені у протоколах дати вчинення адміністративних правопорушень, на виконання постанови від 18 лютого 2025 року судді судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду, була призначена комісія з припинення (ліквідаційна комісія) політичної партії «Справедлива Країна», чи відбулися будь-які дії, передбачені ч. 2 ст. 24 Закону України «Про політичні партії України», тобто матеріали справи не містять будь-яких даних про вчинення дій членів партії, зокрема голови партії ОСОБА_1 , з припинення діяльності політичної партії відповідно до вимог ст. ст. 23, 24 Закону України «Про політичні партії України».

Натомість, витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців станом на 11.11.2024 року підтверджується існування політичної партії «Справедлива Країна», як юридичної особи.

Отже, незважаючи на існування рішення суду про скасування реєстрації політичної партії «Справедлива Країна», вказана партія не припинила діяльності, є зареєстрованою в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, а тому зобов'язана була виконувати закони України щодо діяльності політичних партій і, зокрема, вимоги ч. 9 ст. 17 Закону України «Про політичні партії України» щодо подачі до Національного агентства з питань запобігання корупції звітів про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру (у тому числі її місцевих організацій, які у встановленому порядку набули статусу юридичної особи) шляхом їх заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Як убачається із витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, на час розгляду справи головою політичної партії «Справедлива Країна» та головою комісії з припинення політичної партії «Справедлива країна» є ОСОБА_1 , такі відомості не змінені та не скасовані, а тому саме він несе відповідальність за виявлені порушення, у зв'язку з чим доводи про те, що ОСОБА_1 не є суб'єктом вказаного адміністративного правопорушення та про те, що в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення судом до уваги не приймаються, оскільки повністю спростовується протоколами про адміністративні правопорушення та долученими до них доказами, дослідженими судом.

При цьому наголошую, що ОСОБА_1 , вважаючи, що не є керівником партії, не прийняв жодних заходів к тому, щоби бути виключеним з вищевказаного реєстру як керівник.

Суд зазначає, що згідно з ст. 212-21 КУпАП відповідальність настає у разі порушення встановленого порядку або строків подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду, звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру або подання фінансового звіту, оформленого з порушенням встановлених вимог.

Таким чином, ОСОБА_1 , як керівник політичної партії «Справедлива Країна», зобов'язаний був подати до Національного агентства Звіти за ІІІ та ІV квартали 2024 року, через Єдиний державний реєстр звітності політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, що ним не було зроблено та про що свідчать Списки, оприлюднені на офіційному вебсайті Національного агенства.

Враховуючи наведене, приходжу до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП,а саме: порушення строків подання фінансового звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, у разі, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Згідно ст. 23 КУпАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, а також, запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

Відповідно до ст. 33 КУпАП, з урахуванням обставин скоєння правопорушення та його наслідків, необережну форму вини адміністративного правопорушення, особи правопорушника, який характеризується позитивно, застосувати до правопорушника адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах санкції ст. 212-21 КУпАП.

Суд вважає, що саме таке обране стягнення, відповідно до ст. 23 КУпАП, буде мірою відповідальності та застосовано з метою виховання порушника в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, та запобігати вчиненню нових правопорушень, як самим порушником, так і іншими особами.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Згідно п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладання адміністративного стягнення стягується судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що на час винесення судом рішення становить 605,60 грн., в зв'язку з чим, відповідно до вимог ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника підлягає стягненню в дохід держави судовий збір у вказаному розмірі.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 36, 40-1, 212-21, 245-253, 280, 283-285, КУпАП, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 212-21 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення, з урахуванням ст. 36 КУпАП, у вигляді штрафу в розмірі трьохсот десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5270 (п'ять тисяч двісті сімдесят) гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 копійок).

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Дніпровського апеляційного суду через Самарський районний суд міста Дніпра.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Штраф має бути сплачений добровільно не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу після набрання нею законної сили, а в разі оскарження постанови, не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у добровільному порядку у встановлений строк, копія постанови буде направлена до відділу державної виконавчої служби для примусового виконання.

Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з дня набрання постановою законної сили.

Згідно з ст. 308 КУпАП у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та витрати на облік правопорушення.

Суддя Т.В. Нестеренко