Ухвала від 28.05.2025 по справі 686/28436/24

Справа № 686/28436/24

Провадження № 1-кс/686/5378/25

УХВАЛА

28 травня 2025 року м. Хмельницький

Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , слідчого ОСОБА_4 , підозрюваного - ОСОБА_5 , захисника підозрюваного ОСОБА_6 , розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду клопотання старшого слідчого ВРЗЗС СУ ГУНП в Хмельницькій області, капітана поліції ОСОБА_4 , яке погоджене з прокурором, про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання відносно

ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Хмельницький, громадянина України, українця, директора ПП «Рудпол» код ЄДРПОУ 32889325, на вихованні має малолітню дитину, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,

у кримінальному провадженні №12024240000000731 від 01.07.2024, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.240 КК України, -

встановив:

23.05.2025 року старший слідчий ВРЗЗС СУ ГУНП в Хмельницькій області, капітан поліції ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду з клопотанням, погодженим з прокурором спеціалізованої екологічної прокуратури (на правах відділу) Хмельницької обласної прокуратури ОСОБА_3 , про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання відносно ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.240 КК України, з покладенням визначених ст.194 КПК України обов'язків, посилаючись на те, що існують передбачені ст.177 КПК України ризики, а саме: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду, враховуючи тяжкість вчинення кримінального правопорушення, незаконно впливати на свідків у кримінальному провадженні, вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється.

Заслухавши думку слідчого і прокурора, які підтримують клопотання, підозрюваного та захисника підозрюваного, які не заперечили проти задоволення клопотання, дослідивши надані матеріали кримінального провадження слідчий суддя приходить до такого висновку.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 , переслідуючи корисливу мету направлену на отримання незаконного прибутку, вирішив вчинити кримінальне правопорушення проти довкілля, а саме незаконно видобувати корисні копалини загальнодержавного значення.

Маючи виражені лідерські якості та будучи керівником ПП «Рудпол» код ЄДРПОУ 32889325, ОСОБА_5 , діючи всупереч вимог природоохоронного законодавства, усвідомлюючи протиправність своїх намірів, з мотиву власного збагачення, розробив злочинний план здійснення незаконної діяльності по видобуванню корисних копалин загальнодержавного значення.

Указаний злочинний план передбачав створення на тривалий термін стійкого об'єднання (організованої групи) зі стабільним складом у кількості не менше 3 осіб, які попередньо зорганізувалися для вчинення кримінальних правопорушень у сфері незаконного видобування корисних копалин загальнодержавного значення - підземних вод, об'єднаних єдиним планом з розподілом функцій учасників групи, спрямованих на досягнення цього плану, відомого всім учасникам групи.

Зокрема, ОСОБА_5 , реалізовуючи злочинний умисел, усвідомлюючи суспільно небезпечні наслідки своїх дій та бажаючи їх настання, розуміючи, що самостійно реалізувати задум щодо незаконного видобування підземних вод, розливу їх на виробничій лінії та реалізації в торгівельній мережі держави не має фізичної можливості, однак бажаючи його настання, довів злочинний задум до ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , зацікавивши їх можливістю заволодіння частиною коштів, що будуть отримуватись від незаконного видобування підземних вод та подальшої реалізації виготовленої з них продукції, котрі надалі будуть розподілялись між співучасниками відповідно до попередньо досягнутої злочинної домовленості згідно розподілених функцій та значимості участі кожного учасника, які у подальшому заплановано використати особисто на власний розсуд.

ОСОБА_7 та ОСОБА_8 усвідомлюючи злочинний характер дій, погодились на пропозицію ОСОБА_5 , увійшовши таким чином з ним в злочинну змову.

Надалі, ОСОБА_5 , довівши розроблений ним злочинний план, розподілив їхні ролі та функції, спрямовані на досягнення цього плану, шляхи прикриття своєї злочинної діяльності, отримання та розподілу незаконних матеріальних благ між членами організованої групи.

Згідно розробленого плану, діючи відповідно до раніше розподілених ролей та обов'язків кожного із учасників злочинної групи, реалізуючи злочинний умисел, спрямований на отримання грошових коштів шляхом незаконного видобування корисних копалин загальнодержавного значення, всупереч анульованого спеціального дозволу на видобування корисних копалин, ОСОБА_5 використовував обладнання для видобування питної підземної води із свердловини № 1746, яка знаходиться за адресою: м. Хмельницький, вул. Володимира Глушенкова 1/1, трубопровід для переміщення видобутої підземної води від свердловини до місця розливу готової продукції за адресою: м. Хмельницький, вул. Володимира Глушенкова 2/6.

В свою чергу, ОСОБА_7 за вказівкою ОСОБА_5 , підшуковувала суб'єктів господарської діяльності для подальшого збуту готової продукції, а саме мінеральної газованої та негазованої питної води видобутої зі свердловини № 1746 у пляшках об'ємом 1,5 та 5 літрів під назвою «Роса», транспортні засоби для перевезення готової продукції, організовувала процес завантаження та перевезення питної води покупцю, безпосередньо спілкувалася із покупцями під час телефонних розмов надавала інформацію щодо наявності готової продукції, орієнтовних строків виготовлення необхідної кількості готової продукції та відправлення замовленого товару.

ОСОБА_8 за вказівкою ОСОБА_5 налаштовувала технологічних процес виготовлення мінеральної води, а саме обладнання для очистки та мінералізації води, наповнення води вуглекислотою, виготовлення пляшки, наклейки етикетки на пляшку та упакування готової продукції.

Після завершення усіх підготовчих заходів, в період часу з 10.06.2021 по 20.04.2023 та з 13.06.2023 по 01.11.2024 організована ОСОБА_5 група всупереч анульованого спеціального дозволу на видобування надр № 6083, незаконно видобувала корисні копалини загальнодержавного значення, а саме питну підземну воду.

Частиною 1 статті 23 кодексу України «Про надра» передбачено, що землевласники і землекористувачі в межах земельних ділянок, які перебувають у їх власності або користуванні, мають право без спеціального дозволу та гірничого відводу видобувати для своїх господарських і побутових потреб, не пов'язаних із відчуженням видобутих корисних копалин, корисні копалини місцевого значення і торф загальною глибиною розробки до 2 метрів, а також підземні води (крім мінеральних) для всіх потреб, крім виробництва фасованої питної води, за умови що обсяг видобування підземних вод із кожного з водозаборів не перевищує 300 метрів кубічних на добу.

Відповідно до ст. 13 Конституції України земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією України.

Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» природні ресурси України є власністю Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування у межах, визначених Конституцією України та іншими законами України. Громадяни України мають право користуватися природними ресурсами України відповідно до законів України.

Відповідно до ст. 38 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» в порядку спеціального використання природних ресурсів громадянам, підприємствам, установам і організаціям надаються у володіння, користування або оренду природні ресурси на підставі спеціальних дозволів, зареєстрованих у встановленому порядку, за плату для здійснення виробничої та іншої діяльності, а у випадках, передбачених законодавством України, - на пільгових умовах.

Статтею 4 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» передбачено, що надра є виключною власністю Українського народу і надаються тільки у користування. Угоди або дії, які в прямій або прихованій формі порушують право власності Українського народу на надра, є недійсними. Український народ здійснює право власності на надра через Верховну Раду України, Верховну Раду Автономної Республіки Крим і місцеві ради.

Згідно зі ст. 6 Кодексу України «Про надра», корисні копалини за своїм значенням поділяються на корисні копалини загальнодержавного і місцевого значення. Віднесення корисних копалин до корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення здійснюється Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища.

Згідно зі ст. 5 Кодексу України «Про надра» державний фонд надр включає як ділянки надр, що використовуються, так і ділянки надр, не залучені до використання, в тому числі континентального шельфу і виключної (морської) економічної зони. Родовища корисних копалин - це нагромадження мінеральних речовин в надрах, на поверхні землі, в джерелах вод та газів, на дні водоймищ, які за кількістю, якістю та умовами залягання є придатними для промислового використання. Усі родовища корисних копалин, у тому числі техногенні, з запасами, оціненими як промислові, становлять Державний фонд родовищ корисних копалин, а всі попередньо оцінені родовища корисних копалин - резерв цього фонду. Державний фонд родовищ корисних копалин є частиною державного фонду надр. Державний фонд родовищ корисних копалин та резерв цього фонду формується центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр. Державний фонд надр формується центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр.

Відповідно до ст. 13 Кодексу України «Про надра», користувачами надр можуть бути підприємства, установи, організації, громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, іноземні юридичні особи.

Статтею 14 Кодексу України «Про надра» визначено, що одним з видів користування надрами, - є видобування корисних копалин.

Надання спеціального дозволу на користування надрами, продовження строку його дії, внесення змін до спеціального дозволу на користування надрами та до угоди про умови користування надрами здійснюються відповідним дозвільним органом: центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, а щодо ділянок надр, що містять корисні копалини місцевого значення на території Автономної Республіки Крим, - Радою міністрів Автономної Республіки Крим.

Згідно ст. ст. 3, 40 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», одним із принципів охорони навколишнього природного середовища є пріоритетність вимог екологічної безпеки, обов'язковість додержання екологічних стандартів, нормативів та лімітів використання природних ресурсів при здійсненні господарської, управлінської та іншої діяльності.

Використання природних ресурсів громадянами, підприємствами, установами та організаціями здійснюється з додержанням обов'язкових екологічних вимог: раціонального і економного використання природних ресурсів на основі широкого застосування новітніх технологій; здійснення заходів щодо запобігання псуванню, забрудненню, виснаженню природних ресурсів, негативному впливу на стан навколишнього природного середовища; здійснення заходів щодо відтворення відновлюваних природних ресурсів; здійснення господарської та іншої діяльності без порушення екологічних прав інших осіб; здійснення заходів щодо збереження і невиснажливого використання біологічного різноманіття під час провадження діяльності, пов'язаної з поводженням з генетично модифікованими організмами. При використанні природних ресурсів має забезпечуватися виконання й інших вимог, встановлених цим Законом та іншим законодавством України.

Відповідно до постанови № 827 від 12.12.1994 Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліків корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення» питні підземні води відносяться до корисних копалин загальнодержавного значення.

Приватне підприємство «Рудпол» (код ЄДРПОУ 32889325) основним видом діяльності якого є обслуговування напоями (56.30), іншими видами діяльності якого є виробництво пива, безалкогольних напоїв, мінеральних вод та інших вод, розлитих у пляшки, виробництво тари з пластмас, оптова торгівля напоями, оптова торгівля іншими товарами господарського призначення, роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами, роздрібна торгівля напоями в спеціалізованих магазинах, вантажний автомобільний транспорт, згідно спеціального дозволу № 6083 від 14.09.2015, наданого Державною службою геології та надр України, користувалося свердловиною № 1746 Хмельницького родовища в межах ділянки Рудпол, яка знаходиться у місті Хмельницький за координатами північної широти 49 22 52.920 східної довготи 26 56 26.630.

Згідно умов вищевказаного дозволу, ПП «Рудпол» надано право користування надрами з метою видобування питних підземних вод із свердловини № 1746 Хмельницького родовища ділянки Рудпол для господарсько-питного та нецентралізованого водопостачання (розлив питної води).

Згідно з вимогами Порядку державного обліку артезіанських свердловин, облаштування їх засобами вимірювальної техніки об'єму видобутих підземних вод, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 963 від 08 жовтня 2012 року, водокористувачі облаштовують артезіанські свердловини засобами вимірювальної техніки, які відповідають вимогам законодавства про метрологію та метрологічну діяльність.

Відповідно до Порядку внесення відомостей про об'єм видобутих підземних вод водокористувачами до автоматизованої системи обліку видобутих підземних вод, затвердженого Наказом Міністерства екології та природних ресурсів України № 110 від 23.03.2016, автоматизована система обліку є комплексом програмно-технічних і телекомунікаційних засобів, що забезпечують збирання, оброблення, накопичення, проведення аналізу, збереження та відображення відомостей про об'єм видобутих підземних вод на підставі відомостей, що надійшли від Водокористувача. Водокористувач надає відомості із засобів вимірювання об'єму видобутих підземних вод або обладнання для автоматичної передачі даних, підключених до автоматизованої системи обліку. Засоби вимірювання або обладнання встановлюються водокористувачем на артезіанських свердловинах. Засіб вимірювання має забезпечувати облік об'єму видобутих підземних вод у безперервному режимі.

Відповідно до дозволу на користування надрами за № 6083 надрокористувач зобов'язаний: забезпечувати охорону надр та довкілля в межах ділянки надр, наданої користуванням; дотримуватись вимог законодавства України, чинних стандартів, правил, на виконання робіт, пов'язаних з користуванням надрами; використовувати надра відповідно до мети, для якої їх було надано; дотримуватись вимог та умов передбачених дозволом; забезпечити раціональне комплексне використання і охорону надр згідно з угодою. Загальна кількість запасів, дозволених до видобування, згідно спеціального дозволу на користування надрами, води підземні питні і технічні - становить 100 (сто) метрів кубічних на добу.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 12.12.1994 року № 827 підземні питні води належать до корисних копалин загальнодержавного значення.

Так, 15.03.2021 Державною службою геології та надр України винесено припис № 335-14/06, у зв'язку із тим, що суб'єкт господарювання не надав документи, відомості, матеріали з питань, що виникли під час державного нагляду (контролю), яким ПП «Рудпол» надано строк до 19.04.2021 для усунення виявлених порушень, передбачених статтею 24 Кодексу України «Про надра», абзацом 3 статті 11 ЗУ «Про основні засади державного нагляду у сфері господарської діяльності».

Внаслідок не усунення ПП «Рудпол» виявлених порушень на підставі підпункту 1, 3 пункту 21 постанови Кабінету Міністрів України № 615 від 30.05.2011 «Про затвердження Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами» наказом Держгеонадр України від 10.06.2021 № 436 зупинено дію дозволу № 6083, наданого ПП «Рудпол».

22.04.2022 рішенням Хмельницького окружного адміністративний суду у справі № 560/17662/21 відмовлено у задоволенні позову Державної служби геології та надр України до ПП «Рудпол» про анулювання спеціального дозволу на користування надрами.

В подальшому, 14.09.2022 постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду у справі також відмовлено у задоволенні позову Державної служби геології та надр України до ПП «Рудпол» про анулювання спеціального дозволу на користування надрами.

Разом із тим, 03.04.2024 постановою Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду вищевказані рішення скасовані, а позов Державної служби геології та надр України до ПП «Рудпол» про анулювання спеціального дозволу на користування надрами задоволено повністю та припинено право користування надрами шляхом анулювання дії спеціального дозволу на користування надрами від 14 вересня 2015 року № 6083, наданого Приватному підприємству «Рудпол».

Однак, під час зупинення, а в подальшому анульованої дії спеціального дозволу на користування надрами № 6083 ОСОБА_5 , який є керівником та директором ПП «Рудпол» код ЄДРПОУ 32889325 в складі організованої групи відповідно до заздалегідь розробленого злочинного плану спільно з ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , діючи умисно, усвідомлюючи протиправний та суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи настання суспільно-небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що згідно наказу Держгеонадр № 436 від 10.06.2021 ПП «Рудпол» не має права видобувати підземну питну воду із артезіанської свердловини № 1746, яка знаходиться за адресою: м. Хмельницький, вул. Володимира Глушенкова 1/1, у порушення встановлених правил охорони та використання надр, переслідуючи корисливий мотив, не маючи законних підстав, з метою незаконного збагачення, шляхом видобування корисних копалин, а саме: підземної питної води, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 12.12.1994 № 827 належить до корисних копалин загальнодержавного значення, у порушення вимог Кодексу України «Про надра», Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», з метою подальшого збуту в період перебування ОСОБА_5 на посаді директора ПП «Рудпол», а саме з 10.06.2021 по 20.04.2023 та з 13.06.2023 по 01.11.2024 здійснював незаконний видобуток підземної питної води із свердловини № 1746, яка знаходиться за адресою: м. Хмельницький, вул. Володимира Глушенкова 1/1, шляхом переміщення видобутої підземної питної води трубопроводом до виробничого приміщення ТОВ «Н2+О» за адресою: м. Хмельницький, вул. Володимира Глушенкова 2/6, керівником та директором якого є ОСОБА_5 , де здійснювалося бутилювання води та нанесення етикетки з відповідними написами.

Окрім того, у невстановлений досудовим розслідуванням час та день ОСОБА_5 , діючи в складі організованої групи відповідно до заздалегідь розробленого злочинного плану спільно з ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , умисно, усвідомлюючи протиправний та суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи настання суспільно-небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що згідно наказу Держгеонадр № 436 від 10.06.2021 ПП «Рудпол» не має права видобувати підземну питну воду із артезіанської свердловини № 1746, яка знаходиться за адресою: м. Хмельницький, вул. Володимира Глушенкова 1/1, у порушення встановлених правил охорони та використання надр, переслідуючи корисливий мотив, не маючи законних підстав, з метою незаконного збагачення, видобув корисні копалини, а саме підземну питну воду, з метою подальшого збуту, з якої у невстановлений досудовим розслідуванні час та день за адресою: АДРЕСА_3 виготовив готову до реалізації кінцевому споживачу продукцію, а саме 96 пляшок об'ємом 1,5 літра мінеральної сильногазованої води марки «Роса», 12 пляшок об'ємом 1,5 літра фруктово-ягідного лимонаду марки «Роса», 12 пляшок об'ємом 1,5 літра напою зі смаком лимону марки «Роса», 12 пляшок об'ємом 1,5 літра напою тархун марки «Роса», 6 пляшок об'ємом 1,5 літра тропічно-цитрусового лимонаду марки «Роса», яку 28.08.2024 близько 15 год 55 хв збув на території ПП «Рудпол» за адресою: м. Хмельницький, вул. Володимира Глушенкова 2/6 ОСОБА_9 за грошові кошти в сумі 1380 гривень придбав.

Також, у невстановлений досудовим розслідуванням час та день ОСОБА_5 , діючи в складі організованої групи відповідно до заздалегідь розробленого злочинного плану спільно з ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , умисно, усвідомлюючи протиправний та суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи настання суспільно-небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що згідно наказу Держгеонадр № 436 від 10.06.2021 ПП «Рудпол» не має права видобувати підземну питну воду із артезіанської свердловини № 1746, яка знаходиться за адресою: м. Хмельницький, вул. Володимира Глушенкова 1/1, у порушення встановлених правил охорони та використання надр, переслідуючи корисливий мотив, не маючи законних підстав, з метою незаконного збагачення, видобув корисні копалини, а саме підземну питну воду, з метою подальшого збуту, з якої у невстановлений досудовим розслідуванні час та день за адресою: м. Хмельницький, вул. Володимира Глушенкова 2/6 виготовив готову до реалізації кінцевому споживачу продукцію, а саме 30 пляшок об'ємом 1,5 літра мінеральної сильногазованої води марки «Роса», 30 пляшок об'ємом 1,5 літра квасу марки «Роса», яку 16.09.2024 близько 15 год 32 хв збув на території ПП «Рудпол» за адресою: м. Хмельницький, вул. Володимира Глушенкова 2/6 ОСОБА_9 за грошові кошти в сумі 660 гривень придбав.

Окрім того, у невстановлений досудовим розслідуванням час та день ОСОБА_5 , діючи в складі організованої групи відповідно до заздалегідь розробленого злочинного плану спільно з ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , умисно, усвідомлюючи протиправний та суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи настання суспільно-небезпечних наслідків, усвідомлюючи, що згідно наказу Держгеонадр № 436 від 10.06.2021 ПП «Рудпол» не має права видобувати підземну питну воду із артезіанської свердловини № 1746, яка знаходиться за адресою: м. Хмельницький, вул. Володимира Глушенкова 1/1, у порушення встановлених правил охорони та використання надр, переслідуючи корисливий мотив, не маючи законних підстав, з метою незаконного збагачення, видобув корисні копалини, а саме підземну питну воду, з метою подальшого збуту, з якої у невстановлений досудовим розслідуванні час та день за адресою: АДРЕСА_3 виготовив готову до реалізації кінцевому споживачу продукцію, а саме 30300 пляшок об'ємом 1,5 літра мінеральної сильногазованої води марки «Кришталева» виробництва 23.10.2024, 26.10.2024, 27.10.2024, 52260 пляшок об'ємом 1,5 літра сильногазованої води марки «Роса», 602 пляшки води марки «Роса» об'ємом 5 літрів, 300 пляшки з написом «Квас» об'ємом 1,5 літра, 42 пляшки води марки «Лимонад» об'ємом 1,5 літра.

20 листопада 2024 року ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.240 КК України.

13 грудня 2024 року ОСОБА_5 повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.240 КК України.

14 березня 2025 року ОСОБА_5 повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.240 КК України.

Вина підозрюваного об'єктивно й переконливо підтверджується конкретними доказами, зібраними з дотриманням принципів законності й верховенства права та у суворій відповідності процедурі, визначеній кримінальним процесуальним законом України, а саме:

особистого огляду покупця після проведення контролю за вчиненням злочину у формі оперативної закупки та вилучення предмету закупки від 28.08.2024, яким вилучено придбану мінеральну воду та напої;

- протоколом про результати контролю за вчиненням злочину у формі оперативної закупки від 28.08.2024, яким підтверджуються обставини придбання мінеральної води та напоїв;

- копією накладної від 23.08.2023, якою підтверджується купівля мінеральної води та напоїв в ПП «Рудпол» код ЄДРПОУ 32889325;

- протоколом огляду від 28.08.2024, яким підтверджується продаж мінеральної води та напоїв виготовленої із води видобутої після заборони із артезіанської свердловини № 1746;

- протоколом огляду предмету від 11.09.2024, яким підтверджується продаж мінеральної води та напоїв виготовленої із води видобутої після заборони із артезіанської свердловини № 1746;

- експертним висновком № 005100 бп.п/24 від 19.09.2024, відповідно до якого вода придбана в ПП «Рудпол» код ЄДРПОУ 32889325 за фізико-хімічними показниками не відповідає ДСанПін 2.2.4-171-10 Державні санітарні норми та правила «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною»;

- протоколом особистого огляду покупця після проведення контролю за вчиненням злочину у формі оперативної закупки та вилучення предмету закупки від 16.09.2024, яким вилучено придбану мінеральну воді та напої;

- протоколом про результати контролю за вчиненням злочину у формі оперативної закупки від 16.09.2024, яким підтверджуються обставини придбання мінеральної води та напоїв;

- протоколом огляду предмету від 18.09.2024, яким підтверджується продаж мінеральної води та напоїв виготовленої із води видобутої після заборони із артезіанської свердловини № 1746;

- експертним висновком № 005389 бп.п/24 від 03.10.2024, відповідно до якого вода придбана в ПП «Рудпол» код ЄДРПОУ 32889325 за фізико-хімічними показниками не відповідає ДСанПін 2.2.4-171-10 Державні санітарні норми та правила «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною»;

- протоколами про результати здійснення зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж від 24.09.2024, 14.11.2024 та 10.12.2024, якими підтверджуються обставини вчинення кримінального правопорушення;

- протоколом про результати здійснення аудіо,- відеоконтролю особи від 20.09.2024, яким підтверджуються обставини купівлі мінеральної води та напоїв в ПП «Рудпол»;

- протоколом обшуку за адресою: м. Хмельницький, вул. Володимира Глушенкова 2/6 від 01.11.2024, яким підтверджується факт виготовлення ПП «Рудпол» мінеральної води та напоїв із води видобутої після заборони з артезіанської свердловини № 1746;

- протоколом огляду від 08.11.2024, яким підтверджується видобуток підземної питної води із артезіанської свердловини № 1746;

- повідомленням ГУ ДПС у Хмельницькій області від 28.01.2025, відповідно до якого підтверджуються об'єми видобутку підземної питної води із артезіанської свердловини № 1746;

- повідомленням ГУ ДПС у Хмельницькій області від 18.12.2024, відповідно до якого підтверджуються сплата ПП «Рудпол» рентної плати за спеціальне користування води, за користування надрами для видобування інших корисних копалин загальнодержавного значення, податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів;

- довідкою Верховного суду від 03.04.2024, відповідно до якого підтверджується факт повідомлення ПП «Рудпол» про прийняте рішення Верховним судом України;

- висновком експерта № 150/25-28 інженерно-екологічної експертизи від 07.02.2025, відповідно до якого підтверджується розмір шкоди завданий внаслідок незаконного видобування надр ПП «Рудпол»;

- іншими матеріалами кримінального провадження у їх сукупності.

Відповідно до вимог п. 4 ч. 1 ст. 184 КПК України під час досудового слідства встановлено наявність ризиків, передбачених у п.п. 1, 3, 4, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме те, що ОСОБА_5 може:

- вчиняти дії направлені на переховування від органів досудового розслідування та суду, з метою уникнення притягнення до відповідальності за інкримінований злочин.

- вчинити інші кримінальні правопорушення та продовжити займатись злочинною діяльністю;

- незаконно впливати на свідків у кримінальному провадженні.

При обранні запобіжного заходу враховуються всі обставини, визначені в ст. 178 КПК України, в тому числі вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним правопорушення; тяжкість покарання, що загрожує ОСОБА_5 у разі визнання його винуватим у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого він підозрюється; міцність соціальних зв'язків підозрюваного.

Аналізуючи обставини інкримінованого підозрюваному кримінального правопорушення, особу ОСОБА_5 його вік, стан здоров'я, сімейний та майновий стан, слідчий суддя приходить до висновку, що стороною обвинувачення доведено, що запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання зможе забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваного.

Зважаючи на наявність обґрунтованої підозри, враховуючи наведені ризики, усі, визначенні ст. 178 КПК України обставини в їх сукупності, враховуючи фактичні обставини кримінального провадження, слідчий суддя приходить до висновку про те, що належну процесуальну поведінку підозрюваного зможе забезпечити запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання, з покладенням на нього в межах строку досудового розслідування обов'язків, визначених ст. 194 КПК України.

Строк дії покладених на підозрюваного обов'язків слід визначити в межах строку досудового розслідування.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 177, 178, 179, 193, 194, 196 КПК України, слідчий суддя

постановив:

Клопотання задовольнити.

Застосувати до підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язанням та покласти на підозрюваного ОСОБА_5 наступні обов'язки:

- прибувати до слідчого, прокурора, суду за кожною вимогою;

- не відлучатися із населеного пункту, в якому вона проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора, суду;

- повідомляти слідчого, прокурора, суд про зміну свого місця проживання;

- утриматись від спілкування зі свідками та підозрюваними у даному кримінальному провадженні з приводу обставин кримінального правопорушення;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України та в'їзд в Україну, у разі їх наявності.

Ухвала в частині покладення на підозрюваного обов'язків діє по 18 червня 2025 року.

Ухвала може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя