Постанова від 28.05.2025 по справі 195/730/25

Справа № 195/730/25

3/195/354/25

ПОСТАНОВА

іменем України

28.05.2025 року смт.Томаківка Дніпропетровської області Суддя Томаківського районного суду Дніпропетровської області Кондус Л.А.,

розглянувши матеріали адміністративної справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, студентка Запорізької політехніки, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , передбаченого ч.2 ст. 126 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

З протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 324124 від 08.05.2025 вбачається, що 08.05.2025 об 11:50 в с.Кисличувата, вул.Ювілейна, 5 ОСОБА_1 керувала автомобілем не маючи у встановленому порядку посвідчення водія, чим порушила п.2.1.а ПДР (керування ТЗ особою, яка не має права керування таким ТЗ), за що передбачена відповідальність за ч.2 ст. 126 КУпАП.

ОСОБА_1 в судовому засіданні вину визнала, заперечень щодо протоколу не надала.

Розглянувши адміністративну справу, враховуючи вищевикладені обставини, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, яка не досягла 18 років, ступінь вини, до відповідальності притягується вперше (додано довідку ВП №3 Нікопольського РУП), обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, суд вважає необхідним застосувати до останньої захід впливу у виді попередження, так як факт скоєння адміністративного правопорушення підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 324124 від 08.05.2025, який засвідчено підписом ОСОБА_1 ; довідкою про не отримання посвідчення водія; довідкою щодо повторності притягнення до адміністративної відповідальності; письмовим поясненням ОСОБА_1 . Застосування саме такого заходу впливу буде достатнім для її виправлення і попередить нові правопорушення.

Частиною 1 статті 13 КУпАП передбачено, що до осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративні правопорушення, застосовуються заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу.

Згідно ч.2 ст.24-1 КУпАП за вчинення адміністративних правопорушень до неповнолітніх у віці від шістнадцяти до вісімнадцяти років може бути застосований такий захід впливу, як попередження.

Тобто з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 не є повнолітньою особою.

Оскільки до неповнолітньої ОСОБА_1 застосовується захід впливу, що не є адміністративним стягненням, тому судовий збір з неї не стягується.

Керуючись ст. ст. 23, 24-1, 33, ч.2 ст. 126, ст.ст. 221, 283-284, 293 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст. 126 КУпАП та згідно ст. 24-1 КУпАП застосувати до останньої захід впливу у виді попередження.

Постанова судді може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення.

Апеляційна скарга подається до Дніпровського апеляційного суду через Томаківський районний суд.

Суддя: Л. А. Кондус

Попередній документ
127736183
Наступний документ
127736185
Інформація про рішення:
№ рішення: 127736184
№ справи: 195/730/25
Дата рішення: 28.05.2025
Дата публікації: 02.06.2025
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Томаківський районний суд Дніпропетровської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку; Керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право керування таким транспортним засобом або не пред’явила їх для перевірки, або стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (28.05.2025)
Дата надходження: 14.05.2025
Розклад засідань:
28.05.2025 09:15 Томаківський районний суд Дніпропетровської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
КОНДУС ЛЮДМИЛА АНДРІЇВНА
суддя-доповідач:
КОНДУС ЛЮДМИЛА АНДРІЇВНА
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Овдієнко Дар'я Віталіївна