Справа № 162/468/25
Провадження № 3/162/281/2025
29 травня 2025 року селище Любешів
Суддя Любешівського районного суду Волинської області Савич А.С., з участю секретаря судового засідання Гичук О.М., прокурора Глущик І.С., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань матеріали справ, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань у Волинській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , ФОП, має на утриманні малолітню дитину, яка раніше не притягувалася до адміністративної відповідальності за вчинення аналогічного правопорушення, РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), -
Відповідно до постанови № 34 від 20.11.2020, ОСОБА_1 було зареєстровано депутатом Камінь-Каширської районної ради Волинської області восьмого скликання, обраною на місцевих виборах 25.10.2020. Згідно з рішенням № 25/2 від 21.03.2025 «Про дострокове складення депутатських повноважень ОСОБА_1 » ОСОБА_1 достроково припинила повноваження депутата Камінь-Каширської районної ради восьмого скликання.
ОСОБА_1 , будучи депутатом Камінь-Каширської районної ради Волинської області, відповідно до п.п. «б», п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом, на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)). Зокрема, будучи зобов'язаною подати дану декларацію до 01.02.2024, ОСОБА_1 подала її лише 24.04.2025.
Окрім того, ОСОБА_1 , будучи депутатом Камінь-Каширської районної ради Волинської області, відповідно до п.п. «б», п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом, на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)). Зокрема, будучи зобов'язаною подати дану декларацію до 01.02.2024, ОСОБА_1 подала її лише 25.04.2025.
Окрім того, ОСОБА_1 , будучи депутатом Камінь-Каширської районної ради Волинської області, відповідно до п.п. «б», п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом, на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)). Зокрема, будучи зобов'язаною подати дану декларацію до 01.04.2024, ОСОБА_1 подала її лише 25.04.2025
Окрім того, ОСОБА_1 , будучи депутатом Камінь-Каширської районної ради Волинської області, відповідно до п.п. «б», п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом, на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)). Зокрема, будучи зобов'язаною подати дану декларацію до 01.04.2024, ОСОБА_1 подала її лише 25.04.2025.
Окрім того, ОСОБА_1 , будучи депутатом Камінь-Каширської районної ради Волинської області, відповідно до п.п. «б», п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом, на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «при звільненні». Зокрема, будучи зобов'язаною подати дану декларацію до 20.04.2025, ОСОБА_1 подала її лише 25.04.2025.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Постановою судді Любешівського районного суду Волинської області від 29.05.2025 об'єднано в одне провадження справи про адміністративні правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Об'єднаному провадженню присвоєно номер № 162/468/25.
ОСОБА_1 у судовому засіданні свою вину у вчиненні цих адміністративних правопорушень визнала повністю, щиро розкаялась.
Прокурор Глущик І.О. у судовому засіданні просила визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП, та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850 гривень.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, та прокурора, дослідивши письмові докази в справі в їх сукупності, суд дійшов такого висновку.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП, окрім її пояснень в судовому засіданні, об'єктивно стверджується також протоколами про адміністративні правопорушення № 155, № 156, № 157, № 158, № 159 від 13.05.2025; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 02.05.2025; письмовими поясненнями ОСОБА_3 від 02.05.2025; скріншотами декларацій ОСОБА_1 з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які подано 24.04.2025 та 25.04.2025, іншими матеріалами справи.
Так, із постанови № 34 від 20.11.2020 вбачається, що ОСОБА_1 було зареєстровано депутатом Камінь-Каширської районної ради Волинської області восьмого скликання, обраною на місцевих виборах 25.10.2020. Рішенням № 25/2 від 21.03.2025 «Про дострокове складення депутатських повноважень ОСОБА_1 » ОСОБА_1 достроково припинила повноваження депутата Камінь-Каширської районної ради восьмого скликання.
Витягом із Єдиного державного реєстру декларацій підтверджується, що ОСОБА_1 подала електронні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування лише 24.05.2025 та 25.04.2025, тобто з порушенням вимог ч.1 та ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
Таким чином, оскільки ОСОБА_1 , всупереч вимогам ч.1, 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин несвоєчасно подала електронні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)), 2022 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)), 2023 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)), 2024 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)), та - «при звільненні», що підтверджується зібраними та перевіреними в судовому засіданні доказами, а тому в її діях є склад корупційних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
При визначенні виду та розміру стягнення, судом відповідно до ст. 33 КУпАП враховується характер вчиненого адміністративного правопорушення, дані про особу порушниці, її ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
ОСОБА_1 вперше притягується до адміністративної відповідальності, свою вину у скоєному визнала повністю, щиро розкаялась у вчиненому, за місцем попередньої роботи характеризується виключно позитивно, є приватним підприємцем, має на утриманні малолітню дитину.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 є щире розкаяння винної.
Обставин, що обтяжують її відповідальність - судом не встановлено.
Враховуючи всі обставини справи в їх сукупності, кількість правопорушень та дані про особу правопорушниці, суд доходить висновку, що на ОСОБА_1 необхідно накласти адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, - у виді штрафу в мінімальному розмірі.
Дана міра адміністративного стягнення буде необхідною і достатньою для попередження особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, від скоєння нових аналогічних адміністративних правопорушень.
На підставі ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 слід також стягнути на користь держави судовий збір у розмірі 605,60 грн.
Керуючись статтями 40-1, 283, 284 КУпАП, суддя -
Визнати винною ОСОБА_4 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП, застосувавши до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 (вісімсот п'ятдесят) гривень (рахунок № UA258999980313060106000003490; отримувач: ГУК у Волин.обл/смтЛюбешiв/21081100; код банку отримувача (МФО) 899998; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38009371; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); призначення платежу: адміністративні штрафи та інші санкції).
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу з ОСОБА_1 стягнути подвійний його розмір, визначений цією постановою.
Стягнути з ОСОБА_1 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок судового збору на користь держави (отримувач: ГУК у м. Києві (м. Київ); код отримувача 22030106; рахунок № UA908999980313111256000026001; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача: 899998; призначення платежу: судовий збір у справі про адміністративне правопорушення, Любешівський районний суд, ЄДРПОУ 37993783).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
На постанову протягом десяти днів з дня її винесення може бути подано апеляційну скаргу до Волинського апеляційного суду через Любешівський районний суд Волинської області.
Суддя Любешівського районного суду
Волинської області А.С. Савич