Рішення від 28.05.2025 по справі 580/11339/24

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 травня 2025 року справа № 580/11339/24

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Руденко А. В., розглянувши у письмовому провадженні в спрощеному позовному провадженні без виклику учасників справи в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Черкаської районної державної адміністрації Черкаської області про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

15.11.2024 до Черкаського окружного адміністративного суду звернулася ОСОБА_1 (далі позивач) в особі представника адвоката Гайдай Тетяни Олександрівни з позовною заявою до Управління соціального захисту населення Черкаської районної державної адміністрації Черкаської області (далі відповідач), в якій просить:

- визнати протиправним припинення виплати з 01.09.2024 за рішенням № 1503421865-2024-2 про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї від 16.07.2024;

- зобов'язати відповідача поновити виплату з 01.09.2024 за рішенням № 1503421865-2024-2 про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї від 16.07.2024 та звільнити від зобов'язання щодо повернення коштів на підставі листа №34/13-23 від 16.09.2024.

Обгрунтовуючи позовні вимоги, представник зазначила, що позивач є матір'ю багатодітної сім'ї. З 2013 року отримувала неодноразово соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям. У серпні 2024 року позивач звернулась до Управління із заявою про призначення соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї. У вересні 2024 року позивач отримала повідомлення від Управління пpo припинення виплати соціальної допомоги із 01.09.2024, призначеної з 01.07.2024, у зв'язку з тим, що згідно результатів верифікації державних виплат Мінфіна, отриманих в серпні 2024 р. нею здійснено операція з купівлі готівкою поземної валюти, що перевищує 50 тис грн протягом 12 місяців перед зверненням. Також, 25.09.2024 позивач отримала листа від відповідача, в якому зазначено, що встановлено факт надмірного отримання нею державних коштів у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям виявлена з 01.01.2024 по 31.08.2024 в розмірі 158 405 грн 30 коп. Вказує, що позивачка, її чоловік, діти та мати чоловіка ОСОБА_2 фактично проживають за однією адресою, ведуть разом побут. Щодо здійснення операції з купівлі іноземної валюти, зазначила, що на прохання ОСОБА_2 чоловік позивачки 08.02.2023 в м. Черкасах у відділенні АТ КБ «Приватбанк» здійснив купівлю іноземної валюти в розмірі 2000,00 дол. США. Водночас, зауважує, що ці кошти позивачці та її чоловікові не належать, а належать вони ОСОБА_2 , які вона заощаджувала тривалий час на власне лікування та надавались лише для здійснення обміну. Вказує, що у зв'язку з тим, що Управлінням призупинено виплату соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям діти позивачки позбавлені належного фінансового утримання, догляду та забезпечення. Вважає таке рішення відповідача протиправним, оскільки воно прийнято без врахування всіх обставин справи, тому за захистом прав та інтересів позивача звернулася до суду з цим позовом.

Відповідач позов не визнав та подав 06.12.2024 до суду відзив на позовну заяву, у якому зазначив, що ОСОБА_1 одержує державну соціальну допомогу з 2016 року. За повідомленням Міністерства фінансів України, 08.02.2023 ОСОБА_3 , член сім'ї позивача, здійснив купівлю валюти на суму, що перевищує 50 тис грн. Довідка з АТ КБ «Приват» від 15.08.2024 підтверджує проведення валютообмінної операції на суму в еквіваленті 79 700,00 грн. Вказує, що при наявності факту купівлі валюти, має значення не чиї кошти підлягали обміну, а хто саме здійснив купівлю валюти. Тому вважає, що належність коштів для обміну матері ОСОБА_3 не впливає на право сім'ї на державну соціальну допомогу. З січня 2022 року сім'ї для належного фінансового утримання дітей, їх догляду та забезпечення нараховувалося по 15 125,63 грн допомоги щомісяця. Розмір пенсії матері заявника, з якою згідно позовної заяви сім'я позивачки разом проживають та ведуть спільно побут, в цей період становила 2 100 грн. При зверненні в липні 2023 року та в січні 2024 року до відповідача з заявою для призначення соціальної допомоги на наступний період, ОСОБА_1 не задекларувала проведення зазначеної операції, тобто приховала відомості, що могли вплинути на встановлення права на отримання державної соціальної допомоги. За результатами рекомендацій Міністерства фінансів України виплату допомоги малозабезпеченим сім'ям припинено з вересня 2024 року та визначено суму надміру отриманих коштів. Просить відмови у задоволенні позовних вимог.

Ухвалою від 20.11.2024 суддя прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи.

З'ясувавши доводи учасників справи, викладені у заявах по суті, подані письмові докази, суд встановив таке.

Позивач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває у шлюбі з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (а. с. 16). В шлюбі в позивачки народились діти: ОСОБА_4 , 2008 р. н., ОСОБА_5 , 2010 р. н., ОСОБА_6 , 2012 р. н., ОСОБА_7 , 2014 р. н., ОСОБА_8 , 2015 р. н., ОСОБА_9 , 2016 р. н., ОСОБА_10 , 2018 р. н., ОСОБА_11 , 2019 р. н., ОСОБА_12 , 2021 р. н., ОСОБА_13 , 2022 р. н., ОСОБА_14 , 2024 р. н. (а. с. 17-27).

Згідно посвідчення серії НОМЕР_1 від 16.07.2018, строком дії до 12.07.2033, виданого відділом у справах сім'ї, молоді та спорту Черкаської райдержадміністрації, позивач є матір'ю багатодітної сім'ї (а. с. 28).

Відповідно до витягу № 1355 про зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб від 05.07.2024, виданого виконавчим комітетом Білозірської сільської ради, позивач, її чоловік, діти та мати чоловіка - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстровані за адресою: АДРЕСА_1 (а. с. 29).

З довідки АТ КБ «ПриватБанк» від 15.08.2024 вбачається, що 08.02.2023 ОСОБА_3 (чоловік позивачки) провів валютообмінну операцію на суму 79 700,00 грн.

Відповідно до довідки про отримання (неотримання) допомоги від 02.12.2024 № 435106-25 позивачці призначено з 01.01.2024 до 30.06.2024 державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям.

Згідно з рішенням № 1503421865-2024-2 про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї від 16.07.2024 позивачу була призначена державна соціальна допомога з 01.07.2024 по 31.12.2024 (а. с. 37).

Відповідно до повідомлення про надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям ОСОБА_1 припинено з 01.09.2024 виплату державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, призначеної з 01.07.2024, згідно результатів верифікації державних виплат Мінфіна, отриманих в серпні 2024 року (здійснена операція з купівлі готівкової іноземної валюти, що перевищує 50 тис грн протягом 12 місяців перед зверненням). Державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям з 01.09.2024 не призначено (а. с. 31).

Листом від 16.09.2024 № 34/13-23 Управління соціального захисту населення Черкаської РДА повідомило позивача про те, що відповідно до постанови КМУ «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям» від 24.02.2003 № 250 (в редакції постанови КМУ від 22.07.2020 № 632) п. 25 та в зв'язку з проведенням зустрічної перевірки цільового використання коштів всіх видів державних соціальних допомог встановлений факт надмірного отримання позивачем державних кошти вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям в розмірі 158 405 грн 30 коп. Переплата виявлена з 01.01.2024 по 31.08.2024 (згідно результатів верифікації державних виплат Мінфіна позивачем здійснена операція з купівлі готівкової іноземної валюти, що перевищує 50 тис грн протягом 12 місяців перед зверненням), які запропоновано повернути до державного бюджету добровільно (а. с. 32).

Позивач звернулася до відповідача із заявою від 27.09.2024, в якій просила відновити їй виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям із 01.09.2024 (а. с. 33).

Управління листом від 09.10.2024 № 3420 повідомив, що за повідомленням Мінфіну купівлю валюти на суму, що перевищує 50 тис грн здійснено 02.08.2023. При зверненні в січні та в липні 2024 року в Управління з заявою для призначення соціальної допомоги на наступний період, ОСОБА_1 не задекларувала проведення зазначеної операції, тобто: приховала відомості, що могли вплинути на встановлення права на отримання державної соціальної допомоги. За результатами рекомендацій Мінфіну виплату допомоги малозабезпеченим сім'ям припинено з вересня 2024 року та визначено суму надміру отриманих коштів (а. с. 45).

Вважаючи, що відповідач протиправно припинив виплати позивачу з 01.09.2024 за рішенням № 1503421865-2024-2 про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї від 16.07.2024, а також вважаючи протиправним зобов'язання щодо повернення коштів на підставі листа від 16.09.2024 № 34/13-23, позивач в особі представника звернулась до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку фактичним обставинам справи, суд зазначає таке.

Частиною 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі статтею 17 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу.

Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Закон України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» від 01.06.2000 № 1768-III (далі Закон № 1768-III) спрямований на реалізацію конституційних гарантій права громадян на соціальний захист - забезпечення рівня життя не нижчого від прожиткового мінімуму шляхом надання грошової допомоги найменш соціально захищеним сім'ям і сприяння їх економічній самостійності.

Відповідно до статті 1 Закону № 1768-III державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям (далі - державна соціальна допомога) - щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім'ям у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім'ї;

сім'я - особи, які разом проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки;

малозабезпечена сім'я - сім'я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний дохід нижчий, ніж прожитковий мінімум для сім'ї.

прожитковий мінімум для сім'ї - визначена для кожної сім'ї залежно від її складу сума прожиткових мінімумів, розрахованих та затверджених відповідно до Закону України "Про прожитковий мінімум" для осіб, які відносяться до основних соціальних і демографічних груп населення.

Статтею 3 Закону № 1768-ІІІ передбачено, що право на державну соціальну допомогу мають малозабезпечені сім'ї, які постійно проживають на території України, а також інші малозабезпечені сім'ї у випадках, встановлених законом.

Згідно із статтею 4 Закону № 1768-ІІІ Призначення і виплата державної соціальної допомоги здійснюються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - органи соціального захисту населення) за місцем проживання уповноваженого представника сім'ї.

Порядок призначення, умови виплати та підстави для припинення виплати державної соціальної допомоги, перелік документів, необхідних для призначення допомоги згідно із цим Законом, встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 № 250 затверджено Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям (далі Порядок № 250, у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин).

Порядок визначає умови призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям (далі - державна соціальна допомога), передбаченої Законом України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям», перелік документів та/або відомостей, необхідних для призначення такої допомоги, а також підстави для припинення її виплати.

Відповідно до пункту 2 зазначеного Порядку державна соціальна допомога призначається і виплачується малозабезпеченим сім'ям, які постійно проживають на території України, а також іншим малозабезпеченим сім'ям у випадках, установлених законом, які з поважних або незалежних від них причин мають середньомісячний сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму для сім'ї.

Пунктом 3 Порядку № 250 визначено, що призначення і виплата державної соціальної допомоги здійснюються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій (військових адміністрацій), виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - органи соціального захисту населення) за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання (перебування) уповноваженого представника малозабезпеченої сім'ї з використанням функціоналу Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (крім виплат, які здійснюються відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 березня 2022 р. № 215 «Про особливості нарахування та виплати грошових допомог, пільг та житлових субсидій на період дії воєнного стану».

За правилами пункту 5 Порядку № 250 для призначення державної соціальної допомоги уповноважений представник малозабезпеченої сім'ї, особа якого посвідчується паспортом громадянина України або іншим документом, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства), подає такі документи: заяву, складену за формою, встановленою Мінсоцполітики; декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, складену за формою, встановленою Мінсоцполітики (далі - декларація); довідку про доходи у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня в ДПС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо та згідно із законодавством не може бути отримана за відповідним запитом органу соціального захисту населення. У разі неможливості підтвердження таких доходів довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру; довідку про доходи за шість місяців перед місяцем звернення (за наявності), у разі коли для обчислення сукупного доходу враховуються шість місяців перед місяцем звернення; посвідчення учасника бойових дій встановленого зразка (за наявності). Інформація про склад малозабезпеченої сім'ї заявника зазначається в декларації. Якщо заявник вже отримує будь-який із видів державної допомоги, які призначаються органами соціального захисту населення, відомості про розмір допомоги враховуються цим органом без необхідності її декларування.

Як встановив суд згідно з рішенням № 1503421865-2024-2 про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї від 16.07.2024 позивачу була призначена державна соціальна допомога з 01.07.2024 по 31.12.2024.

Відповідно до повідомлення про надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям ОСОБА_1 припинено з 01.09.2024 виплату державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, призначеної з 01.07.2024, згідно результатів верифікації державних виплат Мінфіна, отриманих в серпні 2024 (здійснена операція з купівлі готівкової іноземної валюти, що перевищує 50 тис грн протягом 12 місяців перед зверненням). Державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям з 01.09.2024 не призначено.

Листом від 16.09.2024 № 34/13-23 Управління повідомило позивача про те, що відповідно до постанови КМУ «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям» від 24.02.2003 № 250 (в редакції постанови КМУ від 22.07.2020 № 632) п. 25 та в зв'язку з проведенням зустрічної перевірки цільового використання коштів всіх видів державних соціальних допомог встановлений факт надмірного отримання позивачем державних кошти вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям в розмірі 158 405 грн 30 коп. Переплата виявлена з 01.01.2024 по 31.08.2024 (згідно результатів верифікації державних виплат Мінфіна позивачем здійснена операція з купівлі готівкової іноземної валюти, що перевищує 50 тис грн протягом 12 місяців перед зверненням), які запропоновано повернути до державного бюджету добровільно.

Позивач звернулася до відповідача із заявою від 27.09.2024, в якій просила відновити їй виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям із 01.09.2024.

Управління листом від 09.10.2024 № 3420 повідомив, що за повідомленням Мінфіну купівлю валюти на суму, що перевищує 50 тис грн здійснено 02.08.2023. При зверненні в січні та в липні 2024 року в Управління з заявою для призначення соціальної допомоги на наступний період, ОСОБА_1 не задекларувала проведення зазначеної операції, тобто: приховала відомості, що могли вплинути на встановлення права на отримання державної соціальної допомоги. За результатами рекомендацій Мінфіну виплату допомоги малозабезпеченим сім'ям припинено з вересня 2024 року та визначено суму надміру отриманих коштів.

Пунктом 10 Порядку № 250 визначено перелік підстав, за наявності яких державна соціальна допомога не призначається.

Зокрема, відповідно до підпункту 2 пункту 10 Порядку № 250 Державна соціальна допомога не призначається, якщо: особи, які входять до складу малозабезпеченої сім'ї, протягом 12 місяців перед місяцем звернення за призначенням державної соціальної допомоги здійснили на суму, яка на дату проведення операції перевищує 50 тис. гривень, зокрема, купівлю безготівкової та/або готівкової іноземної валюти (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних та/або освітніх послуг), а також банківських металів.

Відповідно до пункту 16 Порядку № 250 виплата призначеної державної соціальної допомоги припиняється, в тому числі, якщо малозабезпеченою сім'єю подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на отримання державної соціальної допомоги та на визначення її розміру, або встановлено фактичну зайнятість особи, що приносить дохід (винагороду), без оформлення, реєстрації в установленому законодавством порядку, - з місяця, що настає за місяцем, у якому виявлено порушення. В такому разі на наступний строк державна соціальна допомога може бути призначена не раніше ніж через шість місяців починаючи з першого числа місяця, в якому виявлено порушення.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про верифікацію та моніторинг державних виплат» від 03.12.2019 № 324-IX органи, що здійснюють державні виплати, мають такі повноваження: 1) проводити додаткові перевірки інформації, наданої реципієнтами під час звернення за державними виплатами та опрацювання рекомендацій, наданих органом, що здійснює верифікацію та моніторинг державних виплат; 2) надсилати запити для отримання інформації, що впливає на право реципієнтів на отримання державних виплат; 3) приймати рішення щодо припинення або продовження державних виплат реципієнтам за результатами опрацювання рекомендацій, наданих органом, що здійснює верифікацію та моніторинг державних виплат; 4) здійснювати передбачені законодавством заходи щодо повернення та/або стягнення сум неправомірно отриманих державних виплат.

Ч. 3 ст. 16 зазначеного Закону передбачає, що за результатами опрацювання наданих рекомендацій орган, що здійснює державні виплати, приймає рішення щодо: 1) призначення (перерахунку) державної виплати; 2) припинення нарахування та/або здійснення державної виплати; 3) поновлення нарахування та/або здійснення державної виплати; 4) усунення невідповідностей даних у автоматизованих інформаційних системах, реєстрах, базах даних, володільцем, розпорядником та/або адміністратором яких є орган, що здійснює державні виплати. Прийняття рішення про припинення державних виплат, а також про перегляд розміру або строку їх призначення приймається органом, що здійснює державні виплати, відповідно до законодавства, що регламентує здійснення державних виплат.

У разі виявлення недостовірної інформації, наданої реципієнтом, на підставі якої було призначено, нараховано та/або здійснено державні виплати, органи, що здійснюють державні виплати, надсилають таким реципієнтам вимогу щодо повернення неправомірно або надміру отриманої державної виплати (ч. 5 ст. 16 Закону№ 324-IX).

Пунктом 25 Порядку № 250 передбачено, що якщо малозабезпеченою сім'єю приховано або подано недостовірні дані про доходи та майновий стан або органом соціального захисту населення отримано інформацію про обставини, що вплинули на встановлення права на призначення державної соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого надміру виплачено кошти, органи соціального захисту населення: визначають обсяг надміру виплачених коштів з місяця призначення державної соціальної допомоги та встановлюють строки їх повернення залежно від матеріального стану малозабезпеченої сім'ї; повідомляють уповноваженому представнику малозабезпеченої сім'ї про обсяг надміру виплачених коштів та строки їх повернення.

Суми надміру виплаченої державної соціальної допомоги повертаються: отримувачем державної соціальної допомоги самостійно; за згодою отримувача державної соціальної допомоги у повному обсязі за рахунок її наступних виплат; за рішенням органу соціального захисту населення за рахунок суми наступних виплат державної соціальної допомоги у розмірі, що не перевищує 20 відсотків щомісячної суми призначеної допомоги. У разі неможливості добровільного повернення або утримання надміру виплачених сум державної соціальної допомоги такі суми стягуються в судовому порядку.

З матеріалів справи вбачається, що відповідно до довідки АТ КБ «ПриватБанк» від 15.08.2024 ОСОБА_3 (чоловік позивачки) 08.02.2023 провів валютообмінну операцію, а саме здійснив купівлю 2 000,00 USD, яка на момент здійснення такої операції еквівалентна 79 700,00 UAN.

Згідно з результатами верифікації державних виплат Мінфіна встановлено здійснення чоловіком позивача операції з купівлі готівкової іноземної валюти, що перевищує 50 тис грн протягом 12 місяців перед зверненням.

При зверненні в січні та в липні 2024 року в Управління із заявою про призначення соціальної допомоги на наступний період ОСОБА_1 не задекларувала проведення зазначеної операції, що могло вплинути на встановлення права на отримання державної соціальної допомоги.

За результатами рекомендацій Мінфіну виплату допомоги малозабезпеченим сім'ям припинено з вересня 2024 року та визначено суму надміру отриманих коштів.

Представник позивача у позовній заяві зазначила, що чоловік позивачки здійснила покупку іноземної валюти у сумі 2 000,00 USD на прохання матері чоловіка - ОСОБА_2 за належні останній кошти. Наголошує, що кошти, які були витрачені для придбання іноземної валюти, не належали ні позивачці, ні її чоловіку.

До вказаного твердження суд ставиться критично, адже порядком визначена чітка вимога, яка дає підстави для відмови у призначені державної соціальної допомоги, а саме покупка особою, яка входить до складу малозабезпеченої сім'ї іноземної валюти на суму, що перевищує 50 тис. грн. Визначальним є саме покупка вказаної валюти, за 12 місяців до призначення допомоги, а не походження коштів, за які здійснений такий обмін.

З системного аналізу фактичних обставин справи та наведених вище норм права, суд вважає, що позивач втратила право на отримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, починаючи з 01.09.2024, а тому підстави для задоволення позовних вимог відсутні.

Отже, вимоги позивача, як про визнання протиправними дій відповідача, які полягають у припиненні виплати позивачу соціальної допомоги як малозабезпеченій сім'ї, так і про зобов'язання відповідача поновити виплату такої допомоги та звільнити від зобов'язання повернути надміру отримані кошти, задоволенню не підлягають.

Згідно з частиною 1 статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно із частиною 1 статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

У ході судового розгляду адміністративної справи позивачем не доведено ті обставини, на яких ґрунтуються її позовні вимоги, натомість відповідач виконав процесуальний обов'язок доказування та підтвердив правомірність своїх дій, а тому в задоволенні позову слід відмовити повністю.

Підстави для вирішення судом питання про розподіл судових витрат між сторонами у відповідності до приписів статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України відсутні.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволені позовних вимог ОСОБА_1 відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо її не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційного суду за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга може бути подана безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня підписання судового рішення.

Суддя Алла РУДЕНКО