28 травня 2025 року № 320/37507/23
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Колеснікової І.С., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Новопетрівської гімназії №1 Петрівської сільської ради до Антимонопольного комітету України, треті особи, що не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: товариство з обмеженою відповідальністю «АЛЬППРОМ» та товариство з обмеженою відповідальністю «ВАН СТРОЙ», про визнання протиправним та скасування рішення,-
До Київського окружного адміністративного суду звернулась Новопетрівська гімназія №1 Петрівської сільської ради з позовом до Антимонопольного комітету України про визнання протиправним та скасування рішення №14197-р/пк-пз від 06.09.2023.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 30.10.2023 відкрито провадження у справі та вирішено здійснювати її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами; залучено до участі у справі в якості третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: товариство з обмеженою відповідальністю «АЛЬППРОМ» та товариство з обмеженою відповідальністю «ВАН СТРОЙ».
Свої вимоги позивач мотивує відсутністю правових підстав для прийняття оскаржуваного рішення.
Заперечуючи проти заявлених позовних вимог відповідач, у наданому суду відзиві наголошує, що оскаржуване рішення прийняте відповідно до вимог чинного законодавства, посилаючись на обставини, викладені у наданому суду відзиві.
Оцінивши належність, допустимість і достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у матеріалах справи доказів у їх сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд встановив таке.
Як вбачається з матеріалів справи, ТОВ «АЛЬППРОМ» (Скаржник) через електронну систему закупівель до органу оскарження була подана скарга щодо порушення позивачем (Замовник) порядку проведення процедури закупівлі за предметом «Капітальний ремонт з заходами енергозбереження, енергоефективності, термомодернізацією Новопетрівської Гімназії № 1 Петрівської сільської ради за адресою Київська область, Вишгородський район, село Нові Петрівці, вулиця Свято-Покровська, будинок 52 (будівлі літер А, Д та Е)» (код ДК 021:2015:45450000-6 - Інші завершальні будівельні роботи)», оголошення про проведення якої оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу за № UА-2023-08-10-012122-а (Процедура закупівлі).
Свої Пропозиції для участі в Процедурі закупівлі надали наступні учасники: ТОВ «АЛЬППРОМ», ТОВ «ЕЛІТ-ФАСАД ГРУП» та ТОВ «ВАН СТРОЙ».
Пропозицію Скаржника було відхилено Замовником, Переможцем Процедури закупівлі визначено ТОВ «ВАН СТРОЙ» (Переможець).
Комісія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (Комісія) прийняла рішення від 06.09.2023 №14197-р/пк-пз, яким було зобов'язано Новопетрівську гімназію №1 Петрівської сільської ради скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції товариства з обмеженою відповідальністю «АЛЬППРОМ» та рішення про визначення товариства з обмеженою відповідальністю «ВАН СТРОЙ» переможцем за процедурою закупівлі - «Капітальний ремонт з заходами енергозбереження, енергоефективності, термомодернізацією Новопетрівської Гімназії № 1 Петрівської сільської ради за адресою Київська область, Вишгородський район, село Нові Петрівці, вулиця Свято-Покровська, будинок 52 (будівлі літер А, Д та Е)» (код ДК 021:2015:45450000-6 - Інші завершальні будівельні роботи)», оголошення про проведення якої оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу за №UА-2023-08-10-012122-а.
Не погоджуючись з таким рішенням відповідача, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про необґрунтованість позовних вимог виходячи з такого.
Відповідно до частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон) тендерна документація - документація щодо умов проведення тендеру, що розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу в електронній системі закупівель.
Тендерна пропозиція - пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник процедури закупівлі подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації.
Відповідно до пункту 24 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України "Про публічні закупівлі", на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178 (далі - Особливості) Замовник самостійно та безоплатно через авторизований електронний майданчик оприлюднює в електронній системі закупівель відповідно до Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки від 11 червня 2020 року № 1082, та цих особливостей оголошення про проведення відкритих торгів та тендерну документацію не пізніше ніж за сім днів до кінцевого строку подання тендерних пропозицій.
Відповідно до пункту 28 Особливостей тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цих особливостей.
Відповідно до частини першої статті 22 Закону тендерна документація безоплатно оприлюднюється замовником разом з оголошенням про проведення конкурентних процедур закупівель в електронній системі закупівель для загального доступу шляхом заповнення полів в електронній системі закупівель. Тендерна документація не є об'єктом авторського права та/або суміжних прав.
Частиною 2 статті 22 Закону передбачено, що у тендерній документації зазначаються такі відомості, зокрема, інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). Технічні, якісні характеристики предмета закупівлі та технічні специфікації до предмета закупівлі повинні визначатися замовником з урахуванням вимог, визначених частиною четвертою статті 5 цього Закону.
Інформація про маркування, протоколи випробувань або сертифікати, що підтверджують відповідність предмета закупівлі встановленим замовником вимогам (у разі потреби).
Відповідно до частини 3 статті 22 Закону тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації.
Згідно із статтею 23 Закону технічна специфікація повинна містити опис усіх необхідних характеристик товарів, робіт або послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні, функціональні та якісні характеристики. Характеристики товарів, робіт або послуг можуть містити опис конкретного технологічного процесу або технології виробництва чи порядку постачання товару (товарів), виконання необхідних робіт, надання послуги (послуг).
Технічні специфікації можуть бути у формі переліку експлуатаційних або функціональних вимог, у тому числі екологічних характеристик, за умови, що такі вимоги є достатньо точними, щоб предмет закупівлі однозначно розумівся замовником і учасниками.
У разі якщо вичерпний опис характеристик скласти неможливо, технічні специфікації можуть містити посилання на стандартні характеристики, технічні регламенти та умови, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов'язані з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними, європейськими стандартами, іншими спільними технічними європейськими нормами, іншими технічними еталонними системами, визнаними європейськими органами зі стандартизації або національними стандартами, нормами та правилами. До кожного посилання повинен додаватися вираз «або еквівалент».
Технічні специфікації не повинні містити посилання на конкретні марку чи виробника або на конкретний процес, що характеризує продукт чи послугу певного суб'єкта господарювання, чи на торгові марки, патенти, типи або конкретне місце походження чи спосіб виробництва. У разі якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обґрунтованим та містити вираз «або еквівалент».
Відповідно до пункту 28 Особливостей у тендерній документації зазначаються, зокрема, один або кілька кваліфікаційних критеріїв відповідно до статті 16 Закону з урахуванням положень цих особливостей та інформація про спосіб підтвердження відповідності учасників процедури закупівлі установленим критеріям і вимогам згідно із законодавством.
Замовник не вимагає документального підтвердження інформації про відповідність підставам, встановленим статтею 17 цього Закону, у разі якщо така інформація є публічною, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України "Про доступ до публічної інформації", та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним.
Відповідно до частини 3 статті 22 Закону тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації.
Відповідно до статті 16 Закону Замовник вимагає від учасників процедури закупівлі подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям.
Замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв:
1) наявність в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій:
2) наявність в учасника процедури закупівлі працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід;
3) наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів);
4) наявність фінансової спроможності, яка підтверджується фінансовою звітністю.
Відповідно до пункту 31 Особливостей тендерні пропозиції подаються відповідно до порядку, визначеного статтею 26 Закону, крім положень частин першої, четвертої, шостої та сьомої статті 26 Закону.
Тендерна пропозиція подається в електронній формі через електронну систему закупівель шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, у яких зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), інформація від учасника процедури закупівлі про його відповідність кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям (у разі їх (його) встановлення, наявність/відсутність підстав, установлених у пункті 47 цих особливостей і в тендерній документації, та шляхом завантаження необхідних документів, що вимагаються замовником у тендерній документації.
Відповідно до пункту 37 Особливостей Замовник розглядає найбільш економічно вигідну тендерну пропозицію відповідно до вимог статті 29 Закону (положення частин другої, п'ятої - дев'ятої, дванадцятої, шістнадцятої, абзацу першого частини чотирнадцятої, абзаців другого і третього частини п'ятнадцятої статті 29 Закону не застосовуються) з урахуванням положень пункту 43 цих особливостей.
Замовник розглядає найбільш економічно вигідну тендерну пропозицію учасника процедури закупівлі відповідно до цього пункту щодо її відповідності вимогам тендерної документації.
Відповідно до пункту 1 розділу 3 Документації учасник повинен у складі своєї тендерної пропозиції обов'язково розмістити (додати) в електронній системі закупівель наступні документи та інформацію:
- інформацію та документи, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям, які наведено в Додатку №2 до цієї тендерної документації;
- інформацію, що підтверджують відповідність пропонованого товару технічним, якісним та кількісні характеристикам предмета закупівлі згідно з пунктом 5 розділу З «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» та Додатком №4 даної тендерної документації.
Відповідно до пункту 3 розділу 3 Документації Замовником встановлюються один або кілька кваліфікаційних критеріїв відповідно до статті 16 Закону з урахуванням положень Особливостей та інформація про спосіб підтвердження відповідності учасників процедури закупівлі установленим критеріям і вимогам згідно із законодавства відповідно до цієї тендерної документації.
Для об'єднання учасників як учасника процедури закупівлі замовником зазначаються умови щодо надання інформації та способу підтвердження відповідності таких учасників об'єднання установленим кваліфікаційним критеріям та підставам, визначеним пунктом 47 Особливостей.
Відповідно до пункту 5 розділу 3 Документації інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі визначена у Додатку №3 до тендерної документації.
У цій документації (Додаток №3 до тендерної документації «Технічне завдання») всі посилання на конкретні марку чи виробника або на конкретний процес, що характеризує продукт чи послугу певного суб'єкта господарювання, чи на торгові марки, патенти, типи або конкретне місце походження чи спосіб виробництва треба розуміти та читати з додатковим виразом «або еквівалент».
Посилання Замовником на конкретні марку чи виробника або на конкретний процес, що характеризує продукт чи послугу певного суб'єкта господарювання, чи на торгові марки, патенти, типи або конкретне місце походження чи спосіб виробництва є необхідним, відповідно до затвердженого проекту будівництва, який пройшов державну експертизу, а також для коректного визначення Учасником вартості виконання робіт(надання послуг), зазначених у технічному завданні.
Додаток 2 Документації містить кваліфікаційні критерії та інші вимоги до учасників закупівель, критерії оцінки відповідності учасників закупівель встановленим критеріям та вимогам.
Наявність в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій.
1.1 Відомості подаються у довільній табличній формі про наявність обладнання, матеріально-технічної бази та технологій. Довідка повинна містити інформацію про наявність у власності/користуванні Учасника машин, механізмів та техніки необхідних для виконання робіт згідно проектно-кошторисної документації.
1.2 Якщо учасник залучатиме потужності інших суб'єктів господарювання, як субпідрядників/співвиконавців для підтвердження своєї відповідності кваліфікаційним критеріям таким, як наявність обладнання, матеріально-технічної бази та технологій, то такий учасник підтверджує їх наявність у субпідрядників/співвиконавців документами, які є аналогічними документам, встановленими для Учасників у відповідності до умов пунктів 1.1. А також, надає у складі тендерної пропозиції оригінал(-и) листа- підтвердження (листів- підтверджень) від субпідрядників/співвиконавців із зазначенням замовника та учасника закупівлі, підтверджуючого виконання робіт (надання послуг) як субпідрядник/співвиконавець протягом періоду виконання робіт (надання послуг) за предметом закупівлі (вказати конкретну назву предмету закупівлі) із зазначенням машин, механізмів та техніки субпідрядника/співвиконавця, що залучатимуться до виконання робіт.
Додаток 3 Документації містить відомість обсягів робіт.
Додаток 4 Документації містить проект договору.
У складі Пропозиції ТОВ «АЛЬППРОМ» містяться, зокрема:
- тендерна пропозиція від 18.08.2023 № 18/08/06;
- довідка про наявність обладнання, матеріально-технічної бази та технологій від 18.08.2023 № 18/08/11;
- лист від 18.08.2023 № 18/08/17, у якому зазначено: "Даним листом, учасник ТОВ "АЛЬППРОМ" підтверджує відповідність своєї тендерної пропозиції технічним, якісним, кількісним характеристикам до предмета закупівлі, технічній специфікації та 8 іншим вимогам до предмету закупівлі, що містяться в тендерній документації, в т.ч. в пункті 5 розділу 3 "Інструкція з підготовки тендерної пропозиції" та Додатку 3 даної тендерної документації, а також підтверджуємо можливість виконання робіт, у відповідності до вимог, визначених згідно з умовами тендерної документації. Крім того, підтверджуємо застосування, під час виконання робіт, заходів із захисту довкілля";
- договірна ціна, пояснювальна записка, підсумкова відомість ресурсів, локальні кошториси на будівельні роботи, розрахунок загальновиробничих витрат до локальних кошторисів, відомість обсягів робіт.
Як вбачається з матеріалів справи, Документація не містила переліку необхідного обладнання, матеріально-технічної бази та технологій.
Також, Документація не містила окремих вимог щодо необхідності надання учасниками у складі пропозиції кошторисних розрахунків, у тому числі, локальних кошторисів.
Відтак інформація та/або документи, які не вимагалися умовами тендерної документації не можуть впливати на результат розгляду Замовником тендерних пропозицій учасників, зокрема, вони не можуть бути підставою для відхилення таких тендерних пропозицій.
Враховуючи наведене, суд вважає, що пропозиція ТОВ «АЛЬППРОМ» була неправомірно відхилена з наведеної позивачем підстави.
У позовній заяві позивач зазначає про додаткові, на його думку, невідповідності тендерної пропозиції ТОВ «АЛЬППРОМ», які не були підставами відхилення тендерної пропозиції останнього, оскільки не передбачені у протоколі від 23.08.2023.
Таким чином, усі твердження позивача стосовно інших невідповідностей, на його думку, тендерної пропозиції ТОВ «АЛЬППРОМ», не можуть братися до уваги судом.
Так, відповідно до протоколу від 23.08.2023 пропозиція ТОВ «АЛЬППРОМ» була відхилена з наступної підстави: «Технічним завданням (відомість обсягів робіт) передбачено виконання ремонтних робіт покрівлі та перекриття, проте Учасником в довідці про обладнання не передбачено наявність підйомних механізмів (крану, підіймача щоглового, лебідки тощо) які необхідні для подачі матеріалів для виконання даного виду робіт. Також в довідці відсутні механізми для вивезення сміття. Окрім того, в кошторисній документації наданій учасником файл "61_[19-08-2023 15.59.07]22. Кошторисна документація-pdf") також відсутні дані про механізми, необхідні для виконання вказаних робіт, що в свою чергу впливає на формування договірної ціни».
Відтак, тендерна пропозиція ТОВ «АЛЬППРОМ» була відхилена саме із цієї підстави і саме цій підставі надавалася оцінка відповідачем та встановлювалося чи правомірно була відхилена тендерна пропозиція ТОВ «АЛЬППРОМ» саме з цієї підстави.
Додаток 2 Документації містить кваліфікаційні критерії та інші вимоги до учасників закупівель, критерії оцінки відповідності учасників закупівель встановленим критеріям та вимогам.
Наявність в учасника процедури закупівлі працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід Учасник надає в складі тендерної пропозиції:
На підтвердження викладеної у довідці інформації Учасник повинен надати:
- дипломи про освіту інженерно-технічних робітників, включених учасником до довідки про наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід (Диплом про вищу освіту головного інженера учасника з присвоєною кваліфікацією інженер, інженер-будівельник, інженер-механік або інша спеціальність в галузі будівництво, Диплом про освіту виконроба (наявність вищої освіти або професійно- технічної освіти або фахової технічної освіти).
Кваліфікація інженера з охорони праці (або служби охорони праці або відповідального за виконання функцій з служби охорони праці) підтверджується посвідченнями з охорони праці, з долученням протоколів (витягів з протоколів) про проходження такого навчання та посвідченням про проходження навчання з питань пожежної безпеки;
- копії документів про проходження інженерно-технічними працівниками навчання з охорони праці (протоколу(-ів), витяги з протоколу засідання комісії з перевірки знань або посвідчення), чинні на дату кінцевого строку подання тендерних пропозицій);
- документи (трудова книжка або наказ про прийняття на роботу, які підтверджують наявність в учасника трудових відносин із працівниками, зазначеними в таблиці;
- разі відсутності у складі своєї пропозиції будь-якого з зазначених працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід, учасники надають гарантійний лист, яким зобов'язуються надати недостатню інформацію за п'ять днів до початку безпосереднього виконання робіт.
У складі Пропозиції Переможця (ТОВ «ВАН СТРОЙ») містяться, зокрема:
- довідка про основний інженерно-технічний персонал та робітників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід: Директор Ігнатенко Юрій Володимирович, Головний інженер Білоус Сергій Миколайович, Бухгалтер (з дипломом магістра) Чублукова Ірина Анатоліївна, Провідний інженер з проектно-кошторисної роботи Насєдккіна Таїсія Олександрівна, Інженер з охорони праці Жмудь Сергій Миколайович, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ;
- гарантійний лист, у якому зазначено: «Товариство з обмеженою відповідальністю "ВАН СТРОЙ" в особі директора Ігнатенко Юрія Володимировича, що діє на підставі Статуту, надаючи свою пропозицію щодо участі у торгах на закупівлю: "Капітальний ремонт з заходами енергозбереження, енергоефективності, термомодернізацією Новопетрівської Гімназії № 1 Петрівської сільської ради за адресою Київська область, Вишгородський район, село Нові Петрівці, вулиця Свято-Покровська, будинок 52 (будівлі літер А, Д та Е)» (код ДК 021:2015:45450000-6 - Інші завершальні будівельні роботи), даним листом підтверджує, що у разі необхідності має можливість додатково залучити необхідних робітників для виконання умов договору згідно технічного завдання та надати недостатню інформацію за п'ять днів до початку безпосереднього виконання».
Разом з тим, у складі пропозиції Переможця (ТОВ «ВАН СТРОЙ») відсутні посвідчення з охорони праці, з долученням протоколів (витягів з протоколів) про проходження такого навчання та посвідченням про проходження навчання з питань пожежної безпеки на інженера з охорони праці Жмудя Сергія Миколайовича.
Також, у складі Пропозиції Переможця відсутні копії документів про проходження інженерно-технічними працівниками навчання з охорони праці (протоколу(-ів), витяги з протоколу засідання комісії з перевірки знань або посвідчення), а саме - головного інженера Білоуса Сергія Миколайовича, провідного інженера з проектно-кошторисної роботи Насєдкіної Таїсії Олександрівни.
Відповідно до пункту 43 Особливостей якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель.
Під невідповідністю в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у складі тендерній пропозиції та/або подання яких вимагається тендерною документацією, розуміється у тому числі відсутність у складі тендерної пропозиції інформації та/або документів, подання яких передбачається тендерною документацією (крім випадків відсутності забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником, та/або інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції). Невідповідністю в інформації та/або документах, які надаються учасником процедури закупівлі на виконання вимог технічної специфікації до предмета закупівлі, вважаються помилки, виправлення яких не призводить до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником процедури закупівлі у складі його тендерної пропозиції, найменування товару, марки, моделі тощо.
Згідно з частиною 9 статті 26 Закону учасник процедури закупівлі виправляє невідповідності в інформації та/або документах, що подані ним у своїй тендерній пропозиції, виявлені замовником після розкриття тендерних пропозицій, шляхом завантаження через електронну систему закупівель уточнених або нових документів в електронній системі закупівель протягом 24 годин з моменту розміщення замовником в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей.
Враховуючи викладене, позивач, не виявивши наведені невідповідності та не надавши учаснику можливість виправити наведені вище невідповідності, порушив вимоги пункту 43 Особливостей та частини 9 статті 26 Закону.
Відповідно до частини 18 статті 18 Закону за результатами розгляду скарги орган оскарження має право прийняти рішення:
1) про встановлення або відсутність порушень процедури закупівлі (у тому числі порушення порядку оприлюднення або неоприлюднення інформації про процедури закупівлі, передбаченої цим Законом);
2) про заходи, що повинні вживатися для їх усунення, зокрема зобов'язати замовника повністю або частково скасувати свої рішення, надати необхідні документи, роз'яснення, усунути будь-які дискримінаційні умови (у тому числі ті, що зазначені в технічній специфікації, яка є складовою частиною тендерної документації), привести тендерну документацію у відповідність із вимогами законодавства або за неможливості виправити допущені порушення відмінити процедуру закупівлі.
На підставі наведеного, суд вважає, що Комісія правомірно прийняла рішення від 06.09.2023 № 14197-р/пк-пз, яким було зобов'язано Новопетрівську гімназію №1 Петрівської сільської ради скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції ТОВ «АЛЬППРОМ» та рішення про визначення ТОВ «ВАН СТРОЙ» переможцем за процедурою закупівлі - "Капітальний ремонт з заходами енергозбереження, енергоефективності, термомодернізацією Новопетрівської Гімназії № 1 Петрівської сільської ради за адресою Київська область, Вишгородський район, село Нові Петрівці, вулиця Свято-Покровська, будинок 52 (будівлі літер А, Д та Е)» (код ДК 021:2015:45450000-6 - Інші завершальні будівельні роботи)", оголошення про проведення якої оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу за № UА-2023-08-10-012122-а.
Відповідно до статті 244 КАС України під час ухвалення рішення суд вирішує, зокрема:
1) чи мали місце обставини (факти), якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються;
2) чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження.
Відповідно до положень частин 1 та 2 статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Згідно положень статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:
1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України;
2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;
3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);
4) безсторонньо (неупереджено);
5) добросовісно;
6) розсудливо;
7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;
8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);
9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;
10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
За наслідком здійснення аналізу оскаржуваного рішення на відповідність наведеним вище критеріям, суд, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень наведеного законодавства України, матеріалів справи, приходить до висновку про те, що заявлені позовні вимоги не підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 5-11, 19, 72-77, 90, 241-246, 250, 263 КАС України суд, -
У задоволенні адміністративного позову Новопетрівської гімназії №1 Петрівської сільської ради (07354, Київська область, село Нові Петрівці, будинок 52; код ЄДРПОУ 20583699) до Антимонопольного комітету України (03035, місто Київ, вулиця Митрополита Василя Липківського, будинок 45; код ЄДРПОУ 00032767), треті особи, що не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: товариство з обмеженою відповідальністю «АЛЬППРОМ» (13501, Житомирська область, селище міського типу Попільня, вулиця Героїв Майдану, будинок 20, квартира 3; код ЄДРПОУ 33020233) та товариство з обмеженою відповідальністю «ВАН СТРОЙ» (04053, місто Київ, вулиця Січових Стрільців, будинок 53, квартира 20; код ЄДРПОУ 39639151), про визнання протиправним та скасування рішення - відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Суддя Колеснікова І.С.