Рішення від 22.05.2025 по справі 335/2799/25

1Справа № 335/2799/25 2/335/1769/2025

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 травня 2025 року м. Запоріжжя

Вознесенівський районний суд міста Запоріжжя у складі головуючого судді Новасардової І.В., за участю секретаря судового засідання Доновської А.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у залі суду у м. Запоріжжі цивільну справу за позовом Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених коштів,

ВСТАНОВИВ:

Представник Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплаченої допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що в управлінні соціального захисту населення (Правобережне) департаменту соціальної політики Вінницької міської ради перебувала на обліку ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , фактичне місце проживання/перебування: АДРЕСА_2 , як внутрішньо переміщена особа разом зі своєю донькою, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та отримувала допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам.

17.11.2023 відповідач власноруч подала до управління соціального захисту населення (Правобережне департаменту соціальної політики Вінницької міської ради (далі - УСЗ (Правобережне)) заяву про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та заяву про надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, в якій також зазначено відомості про неповнолітню доньку - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка перемістилась разом із відповідачем.

На підставі поданої відповідачем заяви про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи було сформовано довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від №509-5003038401 та № 509-5003038424 від 17.11.2023.

На підставі поданої ОСОБА_1 заяви від 17.11.2023 про надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, рішенням УСЗН (Правобережне) від 21.11.2023 № 1535384325-2023-3 призначено допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам з 01.11.2023 в розмірі 5 000,00 грн., (2 000,00 грн. - на ОСОБА_1 , 3 000,00 грн. - на доньку) щомісячно, відповідно до положень п. 3 Порядку №332.

На виконання вимог Порядку №332, Мінфіном 22.03.2024 на центральному рівні здійснено верифікацію по ідентифікатору особової справи гр. ОСОБА_1 №1585010000153538432500 та за отриманими від Мінфіну рекомендаціями за результатами верифікації, які надійшли до УСЗН (Правобережне) в програмному комплексі - Єдиній інформаційній системі соціальної сфери (далі - ЄІССС), на базі якої здійснювалося нарахування та виплата допомоги, рекомендовано припинити допомогу відповідачу, у зв'язку з виявленим кодом невідповідності 430 (отримувач або уповноважена особа під час отримання допомоги перебувала за кордоном більш як 30 календарних днів підряд).

Разом з тим, УСЗН (Правобережне) 23.04.2024 направлено лист за №08/00/008/128882 до Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби про надання відомостей щодо перетину державного кордону України (виїзд/в'їзд на територію України) громадянином України ОСОБА_1 в період з 01.11.2023 по 31.03.2024.

25.04.2024 за вх. №08/02/28852 до УСЗН (Правобережне) надійшла відповідь від Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби, згідно з якою встановлено, що гр. ОСОБА_1 20.11.2023 перетнула державний кордон України (виїхала) та в термін який дозволяє перебувати за кордоном (до 30-ти календарних днів) та не призводить до негативних наслідків для відповідача, а саме до 20.12.2023 не повернулася.

У зв'язку з чим, відповідачу з 12.03.2024 виплату допомоги припинено на центральному рівні за кодом виявленої невідповідності 430 (отримувач або уповноважена особа перебувала за кордоном більш як 30 календарних днів підряд).

Відповідно до вищевикладеного, гр. ОСОБА_1 перетнула державний кордон України (виїхала) 20.11.2023 та в термін який передбачений Порядком №332, а саме перебування за кордоном до 30-ти календарних днів підряд, тобто до 20.12.2023 не повернулась, про що УСЗН (Правобережне) не повідомляла, тим самим порушила вимоги п.6, п.9 Порядку №332, що у свою чергу призвело до надміру виплачених коштів допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам за період з 01.01.2024 по 29.02.2024 у загальному розмірі 4 000,00 грн., які отримані відповідачем без достатньої правової підстави внаслідок її зловживання та які підлягають безумовному поверненню до державного бюджету.

27.03.2025 з метою забезпечення можливості участі відповідача у судовому засіданні та його належного повідомлення про судові засідання та про розгляд зазначеної цивільної справи, ухвалою суду, на підставі Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» витребувано у Міністерства соціальної політики України відомості з Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб (в розумінні Постанови КМУ № 646 від 22.09.2016) щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Згідно відповіді з Міністерства соціальної політики України, наданої на запит суду від 03.04.2025 року, станом на 31.03.2025 року ОСОБА_1 , 16.06.2024 року знята з обліку внутрішньо переміщених осіб.

Ухвалою суду від 04.04.2025 позовна заява прийнята до розгляду, відкрито провадження у справі, визначено розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін, сторонам по справі надано строк для подання заяв по суті справи.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, подав заяву про розгляд справи за його відсутності, у якій зазначив про те, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просить суд їх задовольнити, не заперечує проти ухвалення заочного рішення у справі.

Відповідач у судове засідання повторно не з'явилась, про дату, час та місце судового засідання повідомлялась судом належним чином та в порядку, передбаченому ч. 11 ст. 128 ЦПК України шляхом розміщення оголошення на офіційному веб-порталі Судової влади України. Згідно з ч. 11 ст.128 ЦПК України з опублікуванням оголошення про виклик, особа вважається повідомленою про дату, час і місце розгляду справи. Відповідач причини неявки у судове засідання не повідомила, правом на подання відзиву на позовну заяву не скористалась. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за її відсутності суду не надавала. Відповідно до ч. 4 ст. 223 ЦПК України, у разі повторної неявки в судове засідання відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі, якщо відповідно до положень Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального засобу не здійснюється.

У зв'язку з чим, на підставі ст. ст. 247, 280, 281 ЦПК України, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності сторін на підставі наявних у справі доказів, без фіксації судового процесу, в порядку заочного розгляду.

Вивчивши та дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку.

Згідно ч. 3 ст. 12 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Судом встановлено, що в управлінні соціального захисту населення (Правобережне) департаменту соціальної політики Вінницької міської ради перебувала на обліку ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , фактичне місце проживання/перебування: АДРЕСА_2 , як внутрішньо переміщена особа разом зі своєю донькою, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та отримувала допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Гарантії дотримання прав, свобод та законних інтересів внутрішньо переміщених осіб визначені Законом України від 20.10.2014 №1706-VII "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" (далі Закон №1706-VII).

Відповідно до частини 1 статті 1 Закону №1706-VII внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Статтею 2 Закону №1706-VII передбачено, що Україна вживає всіх можливих заходів, передбачених Конституцією та законами України, міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, щодо запобігання виникненню передумов вимушеного внутрішнього переміщення осіб, захисту та дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, створення умов для добровільного повернення таких осіб до покинутого місця проживання або інтеграції за новим місцем проживання в Україні.

Факт внутрішнього переміщення підтверджується довідками про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи №509-5003038401, №509-5003038424 від 17.11.2023 року, що діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 цього Закону (частина 1 статті 4 Закону №1706-VII).

Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509 (далі - Порядок №509).

Відповідно до пункту 1 Порядку № 509 довідка є документом, який підтверджує факт внутрішнього переміщення і взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Згідно з п.3 Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 332 (далі - Порядок № 332, з 1 листопада 2023 року допомога призначається на шість місяців на сім'ю, яка вперше звернулася за призначенням допомоги, та виплачується щомісяця одному з членів сім'ї (далі - уповноважена особа) у такому розмірі: для осіб з інвалідністю та дітей - 3000 гривень; для інших осіб - 2000 гривень.

Допомога призначається на кожного члена сім'ї, відомості про якого включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

Допомога призначається за повний місяць, у якому уповноважена особа звернулася за її наданням, незалежно від дати такого звернення.

Відповідно до п. 4 Порядку № 332 для призначення допомоги внутрішньо переміщена особа або уповноважена особа подає заяву про надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам за формою згідно з додатком 1. Така заява подається структурному підрозділу з питань соціального захисту населення районної, районної у м. Києві державної (військової) адміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради (далі - орган соціального захисту населення) або уповноваженій особі виконавчого органу сільської, селищної, міської ради чи центру надання адміністративних послуг за місцем обліку внутрішньо переміщеної особи із використанням функціоналу Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (за технічної можливості) та електронних систем Мінсоцполітики.

За наявності технічної можливості заява може подаватися в електронній формі за наявності реєстраційного номера облікової картки платника податків засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія), у довільній формі, придатній для сприйняття її змісту, відповідно до пункту 20 цього Порядку.

Відповідно до п.5 Порядку №332 допомога призначається внутрішньо переміщеним особам: які перемістилися (повторно перемістилися) з територій, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженого Мінреінтеграції (далі - перелік територій), щодо яких не визначено дати завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації.

У разі віднесення територій до таких, на яких ведуться бойові дії, до територій можливих бойових дій або до тимчасово окупованих російською федерацією, виплата призначеної допомоги автоматично відновлюється в наступному місяці за повний місяць, у якому відповідну інформацію внесено до переліку територій.

У разі зазначення дати завершення бойових дій (можливих бойових дій) або тимчасової окупації для території, з якої відбулося внутрішнє переміщення, виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, у якому таку дату було визначено.

Відповідно до п. 6 Порядку №332 якщо отримувач або уповноважена особа повернувся до покинутого місця проживання, виїхав на тимчасове чи постійне місце проживання за кордон або перебуває за кордоном більш як 30 календарних днів підряд чи більш як 60 календарних днів сукупно протягом шестимісячного періоду отримання допомоги, він зобов'язаний повідомити про такі обставини органу соціального захисту населення/уповноваженій особі виконавчого органу сільської, селищної, міської ради/центру надання адміністративних послуг за місцем перебування на обліку або надіслати заяву з використанням засобів поштового/електронного зв'язку (за технічної можливості з накладенням кваліфікованого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису).

За наявності технічної можливості отримувач допомоги за наявності реєстраційного номера облікової картки платника податків подає повідомлення про відмову від допомоги засобами Порталу Дія, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).

Нарахування та виплата допомоги отримувачу припиняється починаючи з місяця, що настає за місяцем, в якому стало відомо щодо його повернення до покинутого місця проживання, або з місяця виїзду за кордон на постійне місце проживання, або з місяця, що настає за місяцем, у якому строк перебування за кордоном перевищує 30 календарних днів підряд чи більш як 60 календарних днів сукупно протягом шестимісячного періоду отримання допомоги, або 60 та 90 календарних днів відповідно, в разі прийняття рішення про збільшення зазначеного строку за наявності обґрунтованих причин.

Згідно з п. 9 Порядку №332 уповноважена особа зобов'язана протягом 14 календарних днів після виникнення змін, які впливають на визначення права на отримання допомоги, поінформувати про це засобами поштового/електронного зв'язку (за технічної можливості з накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису) орган соціального захисту населення, уповноважену особу виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центр надання адміністративних послуг.

Облік внутрішньо переміщених осіб ведеться відповідно до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року №509 “Про облік внутрішньо переміщених осіб» (пункт 12 Порядку №332).

Згідно заяви про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, наданої позивачем, відповідач ОСОБА_1 17.11.2023 власноруч подала до управління соціального захисту населення (Правобережне) департаменту соціальної політики Вінницької міської ради (далі - УСЗН (Правобережне)) заяву про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та заяву про надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, в якій також зазначено відомості про неповнолітню доньку - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка перемістилась разом із Заявницею.

На підставі поданої відповідачем заяви про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи було сформовано довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 17.11.2023 № 509-5003038401 та № 509-5003038424, в якій зазначено зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , фактичне місце проживання/перебування: АДРЕСА_2 .

Відповідно до поданої ОСОБА_1 заяви від 17.11.2023 про надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, рішенням УСЗН (Правобережне) від 21.11.2023 № 1535384325-2023-3 призначено допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам з 01.11.2023 в розмірі 5 000,00 грн., (2 000,00 грн. - на Заявницю, 3000,00 грн. - на доньку) щомісячно, відповідно до положень п. 3 Порядку №332.

Пунктом першим постанови Кабінету Міністрів України від 16.04.2022 №457 «Про підтримку окремих категорій населення, яке постраждало у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України установлено, що для підтримки окремих категорій населення, яке постраждало у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, надається: внутрішньо переміщеним особам, відомості про яких включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, - допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам відповідно до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022р. №332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам».

Відповідно до п. 22, п. 23 Порядку №332, з метою встановлення права на призначення/продовження виплати допомоги уповноваженій особі/отримувачу Мінсоцполітики передає Мінфіну відповідну інформацію для здійснення верифікації відповідно до Закону України “Про верифікацію та моніторинг державних виплат».

Верифікація здійснюється шляхом перевірки інформації, наданої уповноваженою особою, з урахуванням даних, що обробляються стосовно них в інформаційно-аналітичній платформі електронної верифікації та моніторингу, на відповідність вимогам, визначеним у цьому Порядку.

На виконання вимог Порядку №332, Мінфіном 22.03.2024 на центральному рівні здійснено верифікацію по ідентифікатору особової справи ОСОБА_1 №1585010000153538432500 та за отриманими від Мінфіну рекомендаціями за результатами верифікації, які надійшли до УСЗН (Правобережне) в програмному комплексі - Єдиній інформаційній системі соціальної сфери, на базі якої здійснювалося нарахування та виплата допомоги, рекомендовано припинити допомогу, у зв'язку виявленим кодом невідповідності 430 (отримувач або уповноважена особа перебувала за кордоном більш як 30 календарних днів підряд).

УСЗН (Правобережне) звернулось до Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби із запитом про надання відомостей щодо перетину державного кордону України (виїзд/в'їзд на територію України) громадянкою України ОСОБА_1 в період з 01.11.2023 по 31.03.2024, що підтверджується відповідним листом від 23.04.2024 за №08/00/008/128882.

Згідно з відповіддю, наданою на запит УСЗН (Правобережне), від 25.04.2024 року №08/02/28852, встановлено, що гр. ОСОБА_1 20.11.2023 перетнула державний кордон України (виїхала) та станом на 20.12.2023 не повернулась.

Разом з цим, згідно з відповіддю, наданою на запит УСЗН (Правобережне), від 29.11.2024 року №08/00/008/178132, встановлено, що інформації щодо перетину кордону донькою Заявниці - ОСОБА_2 в Головному центрі обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України не виявлено.

УСЗН (Правобережне) на підставі абз. 3 п. 24 Порядку №332, 12.03.2024 відповідачу виплату допомоги припинено на центральному рівні за кодом виявлено невідповідності 430 (отримувач або уповноважена особа під час отримання допомог перебувала за кордоном більш як 30 календарних днів підряд), що підтверджується відповідним витягом з ЄІССС.

Отже, відповідач ОСОБА_1 була зобов'язана поінформувати УСЗН (Правобережне) щодо перебування за кордоном більш як 30 календарних днів підряд чи більш як 60 календарних днів сукупно протягом шестимісячного періоду отримання допомоги. Натомість, від гр. ОСОБА_1 повідомлень про зміни, що можуть вплинути на визначення права на отримання допомоги не надходило.

Відповідно до вищевикладеного, гр. ОСОБА_1 перетнула державний кордон України (виїхала) 20.11.2023 та в термін який передбачений Порядком №332, а саме перебування за кордоном до 30-ти календарних днів підряд, тобто до 20.12.2023 не повернулась, про що УСЗН (Правобережне) не повідомляла, тим самим порушила вимоги п.6, п.9 Порядку №332, що у свою чергу призвело до надміру виплачених коштів допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам за період з 01.01.2024 по 29.02.2024, які відповідачем отримані без достатньої правової підстави внаслідок її зловживання та які підлягають безумовному поверненню до державного бюджету.

Згідно розрахунку переплати, наданого позивачем від 27.01.2025 за період з 01.01.2024 по 29.02.2024 та сума надміру виплачених коштів становить 4 000,00 грн.

28.01.2025 позивач надіслав відповідачу повідомлення № 08/00/008/6077 про повернення надмірно виплачених коштів з січня по лютий 2024 за загальну суму 4000 грн. Проте, повідомлення позивача залишено відповідачем без задоволення.

Станом на день розгляду справи в матеріалах справи відсутні відомості про те, що відповідач повернула позивачу надміру виплачену допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам у розмірі 4000,00 гривень.

Згідно з частиною 1 статті 1212 Цивільного кодексу України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов'язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.

Відповідно до статті 1213 Цивільного кодексу України, набувач зобов'язаний повернути потерпілому безпідставно набуте майно в натурі. У разі неможливості повернути в натурі потерпілому безпідставно набуте майно відшкодовується його вартість, яка визначається на момент розгляду судом справи про повернення майна.

За приписами статті 1166 Цивільного кодексу України майнова шкода, завдана майну юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Пунктом 1 ч. 1ст. 1215 ЦК України, встановлено, що не підлягає поверненню безпідставно набуті заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, аліменти та інші грошові суми, надані фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена фізичною або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача.

Таким чином, за змістом зазначеної норми щомісячна допомога не підлягає поверненню у випадку, якщо її виплата проведена юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки та відсутності недобросовісності з боку набувача.

Аналіз положень ст. 1215 ЦК України, дає підстави для висновку про те, що за загальним правилом безпідставно набута особою щомісячна допомога не підлягає поверненню, натомість закон встановлює два виключення з цього правила: по-перше, якщо її виплата є результатом рахункової помилки з боку особи, яка проводила цю виплату; по-друге, у разі недобросовісності з боку набувача.

Таким чином, повернення надмірно сплачених сум щомісячної допомоги передбачає стягнення зазначених сум у випадку, якщо така надмірна сплата відбулась з вини особи, яка отримала таку допомогу, а саме, через зловживання, зокрема, у випадку надання недостовірної інформації або взагалі ненадання відповідної інформації.

З урахуванням вищевикладеного суд приходить до висновку, що позовні вимоги законні та обґрунтовані, а тому, з ОСОБА_1 слід стягнути на користь Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради надміру виплачену допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам у розмірі 4 000,00 гривень.

Відповідно до ст. 141 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягає стягненню судовий збір.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 12, 81, 141, 223, 259, 263, 264, 265, 268, 280-284, 289 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Позов Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених коштів - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , останнє відоме місце проживання/перебування: АДРЕСА_2 ) на користь Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради (адреса: м. Вінниця, вул. Соборна, буд. 50, ЄДРПОУ 38782790) надміру виплачені кошти допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам за період з 01.01.2024 року по 29.02.2024 року в розмірі 4 000 (чотири тисячі) грн. 00 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , останнє відоме місце проживання/перебування: АДРЕСА_2 ) на користь Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради (адреса: м. Вінниця, вул. Соборна, буд. 50, ЄДРПОУ 38782790) суму судового збору в розмірі 3028 (три тисячі двадцять вісім) грн. 00 коп.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягомтридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Позивач має право оскаржити заочне рішення до Запорізького апеляційного суду, шляхом подання апеляційної скарги протягомтридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

У зв'язку з постійними повітряними тривогами через загрозу ракетних обстрілів обласного центру і, відповідно, наявністю обставин, що загрожують життю, здоров'ю та безпеці, рішення складено та підписано 29.05.2025.

Інформація про учасників справи відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 265 Цивільного процесуального кодексу України:

Позивач: Департамент соціальної політики Вінницької міської ради, адреса: м.Вінниця, вул. Соборна, буд. 50, ЄДРПОУ 38782790.

Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , останнє відоме місце проживання/перебування: АДРЕСА_2 .

Суддя І.В. Новасардова