27 травня 2025 року справа №320/3303/25
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Вісьтак М. Я., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами (у письмовому провадженні) в приміщенні суду м. Києва адміністративний позов ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платників податків: НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у місті Києві (код ЄДРПОУ 42098368, місцезнаходження: 04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16) про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії,
встановив:
Зміст позовних вимог.
Представник позивача Каземірової Людмили Михайлівни звернувся у Київський окружний адміністративний суд із адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у місті Києві про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії, у якому просить суд:
- визнати протиправним дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо відмови ОСОБА_1 у розрахунку пенсії державного службовця з урахуванням довідки про складові заробітної плати для призначення особі пенсії державного службовця, яка працювала в державних органах, що провели класифікацію (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років станом на грудень 2024 року та довідку про інші складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка працювала на посадах державної служби, класифікацію яких було проведено, має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і яка на дату виходу на пенсію не перебуває на державній службі станом на листопад 2024 року виданих Військовою частиною НОМЕР_2 ;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві розрахувати ОСОБА_1 пенсію державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХII з урахуванням довідки про складові заробітної плати для призначення особі пенсії державного службовця, яка працювала в державних органах, що провели класифікацію посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років станом на грудень 2024 року та довідку про інші складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка працювала на посадах державної служби, класифікацію яких було проведено, має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і яка на дату виходу на пенсію не перебуває на державній службі станом на листопад 2024 року виданих Військовою частиною НОМЕР_2 .
Процесуальні дії у справі.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями для розгляду зазначеної справи визначено головуючого суддю - Вісьтак М. Я.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 30.01.2025 року прийнято до розгляду позовну заяву та відкрито провадження у справі. Розгляд справи постановлено проводити одноособово суддею Вісьтак М. Я., у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами (у письмовому провадженні). Відповідачу встановлено п'ятнадцятиденний строк для подання відзиву на позовну заяву.
Правова позиція позивача.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві та отримує пенсію за віком відповідно до ст. 26 Закону України «Про загальнообов?язкове державне пенсійне страхування». Зазначено, що 19.12.2024 року позивач звернулась з відповідною заявою та усіма необхідними документами для переведення/призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу». Однак, 16.01.2024 року Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві надіслало повідомлення в якій повідомило, що позивача перевели на пенсію державного службовця однак без врахування довідки про складові заробітної плати для призначення особі пенсії державного службовця, яка працювала в державних органах, що провели класифікацію посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років станом на грудень 2024 року та довідку про інші складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка працювала на посадах державної служби, класифікацію яких було проведено, має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і яка на дату виходу на пенсію не перебуває на державній службі станом на листопад 2024 року виданих Військовою частиною НОМЕР_2 . Зокрема позивач додає, що відповідно за висновками Постанови Верховного Суду України від 09.12.2014 року в справі № 21-540а14 при поверненні до раніше призначеної пенсії фактично відбувається її нове призначення. Оскільки за названими обставинами справи, ОСОБА_1 з 21.04.2023 року почала отримувати пенсію за віком і вже 19.12.2024 року звернулась за переведення/призначенням пенсі державного службовця то беручи до уваги вищезазначену Постанову Верховного Суду України, при поновлені пенсії позивачеві відбулось її фактичне нове призначення, яке передбачено ст. 37 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХI. Виходячи з вищевикладеного, оскільки ОСОБА_1 отримувала пенсію Державного службовця до 2023 року та при її поновленні остання має право на обрахунок пенсії відповідно де довідки про складові заробітної плати для призначення особі пенсії державного службовця, яка працювала в державних органах, що провели класифікацію (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років станом на грудень 2024 року та довідку про інші складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка працювала на посадах державної служби, класифікацію яких було проведено, мас не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і яка на дату виходу на пенсію не перебуває на державній службі станом на листопад 2024 року виданих Військовою частиною НОМЕР_2 .
Зазначено, що з діями Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві сторона позивача не погоджується та вважає їх протиправними, тому звернулась з позовом до суду та просить задовольнити його у повному обсязі.
Правова позиція відповідача.
14.02.2025 року від уповноваженого представника Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві надійшов письмовий відзив на позовну заяву, із змісту якого вбачається, що остання просить суд у задоволенні позову відмовити.
Так, сторона відповідача вказала, що представник позивача звернувся в інтересах ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві із адвокатським запитом від 12.01.2025 (вх. №1990/8 від 13.01.2025) щодо перерахунку останній пенсію державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХII з урахуванням довідки про складові заробітної плати для призначення особі пенсії державного службовця, яка працювала в державних органах, що провели класифікацію посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років станом на грудень 2024 року та довідку про інші складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка працювала на посадах державної служби, класифікацію яких було проведено, має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і яка на дату виходу на пенсію не перебуває на державній службі станом на листопад 2024 року виданих Військовою частиною НОМЕР_2 .
Листом Головного управління Пенсійного фонду в м. Києві від 16.01.2025 № 25667-25245/Б02/8-2600/24 надано відповідь на адвокатський запит представника позивача та зазначено наступне. За матеріалами електронної пенсійної справи ОСОБА_1 та наявних документів з 11.10.2017 призначено пенсію по віку згідно Закону України «Про державну службу». Вказано, що з 21.04.2023 на підставі заяви «перехід на інший вид пенсії» № 4752 від 21.04.2023 ОСОБА_1 переведено на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Надалі, 19.12.2024 на підставі заяви «перехід на інший вид пенсії» №18928 від 19.12.2024 ОСОБА_1 повторно переведено на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу». Сторона відповідача звертає увагу, що з 1 травня 2016 року набрав чинності Закон України «Про державну службу» №889-VIII, який скасував статтю 37-1 попереднього Закону №3723-ХІІ. Водночас, пункти 10 і 12 Прикінцевих положень Закону №889 передбачають право окремих категорій осіб на призначення пенсії за старим порядком (ст. 37 Закону №3723) - за умови, що на 1 травня 2016 року особа займала посаду державної служби та мала не менше 10 років стажу на відповідних посадах, або не менше 20 років стажу на державній службі загалом. Порядок призначення таких пенсій визначено постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622. Пенсія призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, у розмірі 60% заробітної плати. Для тих, хто не працює на держслужбі на момент звернення, розрахунок проводиться на основі середньої зарплати за відповідною посадою станом на місяць, що передував зверненню. До заробітку для обчислення пенсії включаються посадовий оклад, надбавка за ранг, вислугу років (до 50% окладу), премія (10% окладу), щорічна грошова допомога (1/12 відповідних виплат), а також надбавка за роботу в режимних умовах (за наявності). Довідки про заробітну плату надаються за формами, затвердженими Пенсійним фондом України (постанова від 17.01.2017 №1-3), а у випадку ліквідації або перейменування органу - відповідно до Порядку, затвердженого наказом Мінсоцполітики від 10.05.2017 №750. Враховуючи вищезазначене, Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві заперечує проти задоволення позову ОСОБА_2 у справі № 320/3303/25, зазначено, що позов є необґрунтованим та позивачем не надано до суду доказів, які б підтверджували порушення його прав.
Процесуальні засади розгляду справи у письмовому провадженні.
Клопотань від сторін про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін не надходило.
Оскільки розгляд справи відбувався в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, судове засідання в справі не проводилось та особи, які беруть участь у справі не викликались.
На підставі викладеного, судовий розгляд справи здійснювався за правилами спрощеного позовного провадження на підставі наявних у суду матеріалів, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу (ч. 4 ст. 229 Кодексу адміністративного судочинства України).
Розглянувши справу у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами (у письмовому провадженні), дослідивши письмові докази наявні у матеріалах справи, всебічно перевіривши обставини, на яких вони ґрунтуються у відповідності з нормами права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, суд встановив наступні обставини та дійшов наступних висновків.
Встановлені судом фактичні обставини справи.
На підставі письмових доказів, поданих сторонами, суд встановив наступне.
У матеріалах справи міститься відповідь Головного управління Пенсійного фонду в м. Києві від 16.01.2025, із змісту якої вбачається, що відповідач на адвокатський запит від 12.01.2025 (вх. № 1990/8 від 13.01.2025) щодо пенсійного забезпечення ОСОБА_1 повідомив наступне. За матеріалами електронної пенсійної справи позивача та наявних документів, з 11.10.2017 призначено пенсію по віку згідно Закону України «Про державну службу». Також вказано, що з 21.04.2023 на підставі заяви «перехід на інший вид пенсії» № 4752 ОСОБА_1 переведено на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов?язкове державне пенсійне страхування». Надалі, 19.12.2024 на підставі заяви «перехід на інший вид пенсії» № 18928 позивача повторно переведено на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу». У своїй відповіді, Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві повідомив, що у зв?язку з набранням чинності Закону України від 10.12.2015 № 889-VIII «Про державну службу» пунктом 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889 скасовано статтю 37-1 Закону України від 16.12.1993 № 3723 - ХІ «Про державну службу». Законом № 889 також не передбачено норм, які визначають проведення перерахунку пенсії державним службовцям у зв?язку із підвищенням заробітної плати державного службовця, до якої включаються всі види оплати праці згідно наданих довідок за формами, затвердженими постановами правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 № 1-3.
Копією довідки про складові заробітної плати для призначення особи пенсії державного службовця, яка працювала в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, на посаду якої було класифіковано (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), видана ОСОБА_1 , у якій вказано, що посадовий оклад останньої складає 9 000 грн., надбавка за ранг (6 ранг) 500 грн., надбавка за вислугу років (50 відсотків) (за стаж державної служби понад 20 років 4 500 грн. Довідка видана на підставі особових рахунків за листопад 2024 року.
Згідно з копії довідки про інші складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка працювала на посадах державної служби, класифікацію яких було проведено, має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і яка на дату виходу на пенсію не перебуває на державній службі, що видана ОСОБА_1 для призначення згідно з пунктом 12 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VII «Про державну службу» пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-XII « Про державну службу» про те, що середні розміри надбавок, премій та інших виплат за листопад місяць 2024 року, що передує місяцю звернення призначенням пенсії, становили: усього разом у розмірі 61 314 грн. 04 коп.
Окрім цього, з копії довідки від 21.11.2024 № 370/1/2/8256, яка видана позивачу, вбачається, що відповідно до наказу ІНФОРМАЦІЯ_1 (по особовому складу державних службовців) від 08.11.2024 року №108-ДС припинено державну службу та звільнено з посади у разі досягнення державним службовцем 66-річного віку. Стаж державної служби ОСОБА_1 станом на 23.11.2024 року складає: 27 років 08 місяців 17 днів. Вказане також підтверджується Витягом із наказу командувача Сил логістики Збройних Сил України від 08.11.2024 № 108-ДС (по особовому складу державних службовців), а також копією трудової книжки позивача серії НОМЕР_3 .
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Застосоване законодавство та висновки суду щодо розгляду справи.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Стаття 46 Конституції України передбачає, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Принципи, правові та організаційні засади забезпечення державної служби, зокрема порядок реалізації права на пенсійне забезпечення державних службовців, визначається Законом №889-VIII, який набрав чинності 01.05.2016.
Статтею 90 Закону №889-VIII передбачено, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Відповідно до пункту 2 розділу ХІ «;Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889-VIII з 1 травня 2016 року втратив чинність Закон України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-ХІІ, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.
Відповідно до пункту 10 розділу XI «;Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889-VIII державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Положеннями пункту 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889-VIII встановлено, що для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Так, до 01.05.2016 діяло законодавство у сфері державної служби, яке передбачало право державного службовця на призначення пенсії на умовах, визначених статтею 37 Закону № 3723-VIII.
Відповідно до статті 37 Закону № 3723-XII на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.
Таким чином, за наявності в особи станом на 01.05.2016 певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 01.05.2016 на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ, але за такої умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
У даному випадку для збереження у особи права на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ після 01.05.2016 є дотримання сукупності вимог, визначених частиною першою статті 37 Закону № 3723-ХІІ і розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889-VIII щодо віку, страхового стажу, стажу державної служби.
Як встановлено з матеріалів справи, позивач з 21.04.2023 року почала отримувати пенсії за віком і вже 19.12.2024 року звернулась за переведення/призначенням пенсії державного службовця, таким чином при поновленні пенсії ОСОБА_1 відбулось її фактичне нове призначення, яке передбачено ст. 37 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ.
Згідно частини 3 статті 45 Закону №1058-IV переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.
Відповідно до ст. 37 Закону № 3723-ХІІ Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Вказані висновки викладені у постанові Верховного Суду від 27.01.2023 у справі №340/4184/21 та узгоджуються з висновками Великої Палати Верховного Суду, висловленими у постанові від 13.02.2019 у справі №822/524/18.
Згідно з частиною першою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Частиною першою статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до частини другої статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання (частини перша та друга статті 76 Кодексу адміністративного судочинства України).
Згідно з частинами 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.
Відповідно до положень статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Дослідивши наявні письмові докази у матеріалах справи, всебічно перевіривши обставини, на яких вони ґрунтуються у відповідності з нормами права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, суд дійшов висновку, що позов обґрунтований та є таким, що підлягає задоволенню у повному обсязі.
Судові витрати по справі.
Статтею 139 Кодексу адміністративного судочинства України визначені правила розподілу судових витрат.
Під час звернення до суду позивачем був сплачений судовий збір у розмірі 1 211 грн. 20 коп., що підтверджується Випискою про зарахування судового збору до спеціального фонду державного бюджету України від 18.01.2025, копія якої долучена до матеріалів справи.
Враховуючи задоволення позову, вказана сума судового збору підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень - Головного управління Пенсійного фонду України у місті Києві.
На підставі наведеного та керуючись статтями 2, 72-77, 243-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
вирішив:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платників податків: НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у місті Києві (код ЄДРПОУ 42098368, місцезнаходження: 04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16) про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправним дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо відмови ОСОБА_1 у розрахунку пенсії державного службовця з урахуванням довідки про складові заробітної плати для призначення особі пенсії державного службовця, яка працювала в державних органах, що провели класифікацію (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років станом на грудень 2024 року та довідку про інші складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка працювала на посадах державної служби, класифікацію яких було проведено, має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і яка на дату виходу на пенсію не перебуває на державній службі станом на листопад 2024 року виданих Військовою частиною НОМЕР_2 .
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві розрахувати ОСОБА_1 пенсію державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХII з урахуванням довідки про складові заробітної плати для призначення особі пенсії державного службовця, яка працювала в державних органах, що провели класифікацію (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років станом на грудень 2024 року та довідку про інші складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка працювала на посадах державної служби, класифікацію яких було проведено, має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і яка на дату виходу на пенсію не перебуває на державній службі станом на листопад 2024 року виданих Військовою частиною НОМЕР_2 .
Стягнути на користь ОСОБА_1 витрати по сплаті судового збору у розмірі 1 211 (одна тисяча двісті одинадцять) грн. 20 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у місті Києві (код ЄДРПОУ 42098368, місцезнаходження: 04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Суддя Вісьтак М.Я.