Рішення від 27.05.2025 по справі 260/325/25

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 травня 2025 року м. Ужгород№ 260/325/25

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі: головуючого - судді Рейті С.І., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій протиправними і зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - відповідач, ІНФОРМАЦІЯ_2 ) про визнання протиправною бездіяльності ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо порушення порядку проведення медичного огляду військово-лікарською комісією при ІНФОРМАЦІЯ_3 щодо не перевірки Свідоцтва про хворобу з подальшим направленням на затвердження до штатної військово-лікарської комісії по відношенню до громадянина (військовозобов'язаного) ОСОБА_1 та зобов'язання військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_3 перевірити Свідоцтво про хворобу з постановою про непридатність до військової служби з подальшим направленням на затвердження до штатної військово-лікарської комісії по відношенню до громадянина (військовозобов'язаного) ОСОБА_1 .

В обґрунтування заявлених вимог позивач вказує, що перебуває на військовому обліку військовозобов'язаних у ІНФОРМАЦІЯ_4 , за розпорядженням начальника ІНФОРМАЦІЯ_5 було проведено медичний огляд з метою визначення ступеня придатності до військової служби. За результатами проведення медичного огляду військово-лікарською комісією при ІНФОРМАЦІЯ_4 13.06.2024 року було винесено Свідоцтво про хворобу згідно Наказу Міністерства Оборони України №402 від 14.08.2008 року «Про затвердження Положення», було визнано - непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку.

Як правило Свідоцтво про хворобу протягом десятиденного строку з дня закінчення медичного огляду направляється на перевірку обласній військово-лікарській комісії ІНФОРМАЦІЯ_6 .

У зв'язку із затягуванням перевірки Свідоцтва про хворобу про непридатність до військової служби обласною військово-лікарською комісією ІНФОРМАЦІЯ_6 , через 4 місяці після винесення Свідоцтва про хворобу, позивач звернувся із заявою до ІНФОРМАЦІЯ_6 про надання пояснень причин затягування щодо перевірки Свідоцтва про хворобу про непридатність до військової служби винесеного щодо військовозобов'язаного ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_4 .

У відповідь ІНФОРМАЦІЯ_2 було повідомлено, що у зв'язку з проведенням в ІНФОРМАЦІЯ_4 процесуальних заходів щодо розслідування кримінального провадження відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань №4202307121000052 від 13.02.2023 року за ознаками складу кримінальних правопорушень передбачених ч. 3 ст.332, ч.2 ст.366, ч.3 ст.368 КК України на підставі Ухвали слідчого судді №308/13364/24 проведено обшук та вилучено медичну документацію військовозобов'язаних що визнані рішенням ВЛК непридатними з виключенням з військового обліку.

Після повернення вилученої медичної документації в розпорядження ІНФОРМАЦІЯ_5 , дані матеріали скерувались на розгляд до BЛK при ІНФОРМАЦІЯ_7 у разі затвердження з подальшим скеруванням до 16-Регіональної ВЛК. Комісією ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_7 розглянуто медичну документацію громадянина ОСОБА_1 , та прийнято рішення про повторний медичний огляд при центрі комплектування з належним оформленням згідно Наказу МОУ №402.

Зважаючи на дані обставини ІНФОРМАЦІЯ_8 немає можливості на скерування до 16-ї Регіональної ВЛК м. Львів медичної документації громадянина ОСОБА_1 .

Вважаючи такі дії протиправними, позивач звернувся до суду із даним позовом за захистом своїх порушених прав.

Ухвалою судді від 28.01.2025 року відкрито провадження у даній адміністративній справі та призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

10.02.2025 року до суду надійшов відзив на позовну заяву, зі змісту якого, відповідач вважає позовні вимоги безпідставними, необгрунтованими та такими, що не підлягають до задоволенню.

Зазначає, що за результатами огляду позаштатною постійно діючою ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_4 , було встановлено непридатність позивача до військової служби з виключенням з військового обліку, яке оформлено Свідоцтвом про хворобу.

Вказане Свідоцтво про хворобу разом з медичною документацією позивача, всупереч вимогам Положення № 402, не було направлено на розгляд до обласної постійно діючої ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_7 для подальшого направлення до штатної ВЛК на затвердження.

ІНФОРМАЦІЯ_4 медичну документацію та Свідоцтво про хворобу позивача до позаштатної постійно діючої ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_7 надано лише 23.09.2024 супровідним листом за № 15748 на виконання розпорядження начальника ІНФОРМАЦІЯ_6 від 18.09.2024 №1088/6/3/8588.

У зв'язку з викладеним, 27.09.2024 обласною позаштатною постійно діючою ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_7 було вивчено надіслані з ІНФОРМАЦІЯ_5 медичні документи та Свідоцтва про хворобу осіб, у відношенні яких винесено постанови про непридатність до військової служби під час мобілізації, зокрема документи ОСОБА_1 , з метою перевірки правильного оформлення, з урахуванням вимог Наказу МОУ №402, повноти проведення обстежень та винесення рішень.

В ході перевірки Свідоцтв про хворобу осіб, у відношенні яких винесено постанови про непридатність до військової служби під час мобілізації, зокрема гр. ОСОБА_1 , встановлено порушення порядку проведення медичного обстеження ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_4 , а також недодержання вимог підпунктів 2.8.3, 2.8.5 пункту 2.8 глави 2 розділу I та пункту 3.8 глави 3 розділу ІІ Положення №402.

У зв'язку з викладеним, медичні документи та Свідоцтва про хворобу осіб, у відношенні яких винесено постанови про непридатність до військової служби під час мобілізації, зокрема документи позивача ОСОБА_1 , повернуто до ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_4 на доопрацювання та завершення медичного обстеження супровідним листом від 27.09.2024 за вих.№6/3/8251 (позивач зазначений у додатку за порядковим №188 у списку непогоджених Свідоцтв про хворобу) для проведення повторного медичного огляду, подальшого розгляду та затвердження штатною ВЛК регіону з дотриманням вимог Положення №402.

Перевірка Свідоцтв про хворобу осіб, у відношенні яких винесено постанови про непридатність до військової служби під час мобілізації, зокрема позивача, обласною позаштатною постійно діючою ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_7 було здійснено у відповідності до вимог Положення №402, у встановлені пунктом 3.8 глави 3 розділу ІІ Положення № 402 строки та з дотриманням доведеного штатною ВЛК алгоритму.

Крім того, ОСОБА_1 не оскаржував рішення позаштатної ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_4 від 13.06.2024 до постійно діючій ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_7 , а тому контрольний медичний огляд позивача не проводився.

У зв'язку з викладеним, ІНФОРМАЦІЯ_2 не володів інформацією про порушення вимог Положення №402 щодо недотримання строків направлення позаштатною ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_4 медичної документації та Свідоцтва про хворобу на розгляд, позаяк проведена перевірка медичної документації ОСОБА_1 обласною позаштатною постійно діючою ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_7 в період з 23.09.2024 по 27.09.2024 є повністю правомірною, здійснена у відповідності до вимог доведеного штатною ВЛК алгоритму, Положення №402, та жодним чином не порушила права позивача, а тому позовні вимоги ОСОБА_1 не підлягають задоволенню.

24.02.2025 року до суду надійшла відповідь на відзив.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

13.06.2024 року позаштатною постійно діючою ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_4 було проведено медичний огляд позивача з метою визначення придатності до військової служби.

За результатами огляду було встановлено непридатність позивача до військової служби з виключенням з військового обліку, яке оформлено Свідоцтвом про хворобу.

Разом з тим, як стверджує позивач та не заперечується відповідачем, всупереч вимогам Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17.11.2008 року за № 1109/15800 (далі - Положення № 402), вказане Свідоцтво про хворобу разом з медичною документацією позивача, не було направлено на розгляд до обласної постійно діючої ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_7 для подальшого направлення до штатної ВЛК на затвердження.

На запит від 08.11.2024 року щодо причин не проведення перевірки Свідоцтва про хворобу, листом від 14.11.2024 року відповідач повідомив позивача, що у зв'язку з проведенням в ІНФОРМАЦІЯ_4 процесуальних заходів щодо розслідування кримінального провадження відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 4202307121000052 від 13.02.2023 року за ознаками складу кримінальних правопорушень передбачених ч. 3 ст.332, ч.2 ст.366, ч.3 ст.368 КК України на підставі Ухвали слідчого судді № 308/13364/24 проведено обшук та вилучено медичну документацію військовозобов'язаних що визнані рішенням ВЛК непридатними з виключенням з військового обліку.

Після повернення вилученої медичної документації в розпорядження ІНФОРМАЦІЯ_5 , дані матеріали скерувались на розгляд до BЛK при ІНФОРМАЦІЯ_7 у разі затвердження з подальшим скеруванням до 16-Регіональної ВЛК. Комісією ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_7 розглянуто медичну документацію громадянина ОСОБА_1 , та прийнято рішення про повторний медичний огляд при центрі комплектування з належним оформленням згідно Наказу МОУ №402.

Зважаючи на дані обставини ІНФОРМАЦІЯ_8 немає можливості на скерування до 16-ї Регіональної ВЛК м. Львів медичної документації громадянина ОСОБА_1 .

На переконання позивача, обласна ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_6 не належить до штатної ВЛК та відповідно до своїх повноважень, наданих наказом МОУ «Про затвердження положення про військову-лікарську експертизу в Збройних Силах України» від 14.08.2008 року № 402. Здійснює виключно перевірку Свідоцтва про хворобу про непридатність до військової служби військовозобов'язаного з подальшим направленням на затвердження (незатвердження) до штатної ВЛК.

Вважаючи протиправними дії відповідача щодо не перевірки Свідоцтва про хворобу з подальшим направленням на затвердження до штатної військово-лікарської комісії, що суперечать положенням наказу МОУ «Про затвердження положення про військову-лікарську експертизу в Збройних Силах України» від 14.08.2008 року № 402, позивач звернувся до суду із даним позовом за захистом своїх порушених прав.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Згідно частини першої статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу» від 25.03.1992 року №2232-XII (в редакції на час виникнення правовідносин) (далі - Закон №2232-ХІІ) захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України.

Відповідно до частини другої статті 2 Закону №2232-ХІІ проходження військової служби здійснюється громадянами України - у добровільному порядку (за контрактом), за направленням або за призовом.

Згідно з частиною 9 статті 1 Закону №2232-XII щодо військового обов'язку громадяни України поділяються на такі категорії: допризовники - особи, які підлягають приписці до призовних дільниць; призовники - особи, приписані до призовних дільниць; військовослужбовці - особи, які проходять військову службу; військовозобов'язані - особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави; резервісти - особи, які проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний час та в особливий період.

Військово-лікарська експертиза здійснюється військово-лікарськими комісіями, які створюються при територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки і закладах охорони здоров'я Міністерства оборони, Служби безпеки України та інших військових формувань, а також Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України.

Наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 року № 402 затверджено Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України (далі - Положення № 402, чинне та в редакції станом на момент виникнення спірних правовідносин).

Відповідно до п. 1.2 розділу І Положення № 402 військово-лікарська експертиза визначає придатність за станом здоров'я до військової служби призовників, військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, установлює причинний зв'язок захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) з військовою службою та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям.

Військово-лікарська експертиза - це: медичний огляд призовників; військовослужбовців та членів їхніх сімей (крім членів сімей військовослужбовців строкової військової служби); військовозобов'язаних, резервістів (кандидатів у резервісти); громадян, які приймаються на військову службу за контрактом; кандидатів на навчання у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти та закладах фахової передвищої військової освіти (далі - ВВНЗ), ліцеїстів військових (військово-морських, військово-спортивних) ліцеїв (далі - ліцеїсти); осіб, звільнених з військової служби; визначення ступеня придатності до військової служби, навчання у ВВНЗ; встановлення причинного зв'язку захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) військовослужбовців, військовозобов'язаних, резервістів, осіб, звільнених з військової служби, а також причинного зв'язку захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв), які призвели до смерті військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби.

Згідно з п. 2.1 Розділу І Положення №402, для проведення військово-лікарської експертизи створюються військово-лікарські комісії (далі - ВЛК), штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі).

Вказаним пунктом також визначено, що штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі) ВЛК (лікарсько-льотні комісії (далі - ЛЛК)) приймають постанови. Постанови ВЛК (ЛЛК) оформлюються свідоцтвом про хворобу, довідкою військово-лікарської комісії, протоколом засідання штатної військово-лікарської комісії.

Пункт 2.2 Положення № 402 визначає, що штатні ВЛК є військово-медичними установами. Вони мають гербову печатку, кутовий штамп та утримуються за окремим штатом. До штатних ВЛК належать: Центральна військово-лікарська комісія (далі - ЦВЛК); ВЛК регіону.

До позаштатних постійно діючих ВЛК (ЛЛК) належать, зокрема, ВЛК ТЦК та СП (п. 2.5.1 Положення № 402).

Згідно п.2.8 розділу І Положення № 402, ВЛК ТЦК та СП створюється при районному (міському) ТЦК та СП. Для керівництва і контролю за діяльністю цих комісій при ТЦК та СП Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя створюються відповідно Кримська республіканська, обласні, Київська міська та Севастопольська міська ВЛК.

ВЛК ТЦК та СП Автономної Республіки Крим, областей, міста Києва мають право переглядати постанови ВЛК районного (міського) ТЦК та СП, крім постанов, які згідно з цим Положенням підлягають розгляду, контролю та затвердженню ЦВЛК, ВЛК регіону.

У порядку контролю на ВЛК ТЦК та СП Автономної Республіки Крим, області, міста Києва покладається огляд (переогляд) осіб відповідно до пункту 1.2 глави 1 розділу I, пункту 1.4 глави 1 розділу II цього Положення. У воєнний час перевірка свідоцтв про хворобу з постановами про непридатність до військової служби проводиться за наданими на розгляд з ТЦК та СП медичними документами, а за медичними показаннями - шляхом проведення контрольного медичного огляду перед направленням на затвердження в штатні ВЛК.

У Західному регіоні штатною ВЛК регіону є 16-та регіональна військово-лікарська комісія МОУ.

Матеріалами справи підтверджено, що 13.06.2024 року позаштатною діючою ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_4 було проведено медичний огляд позивача з метою визначення придатності до військової служби, за результатами якого, встановлено непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку, яке оформлено Свідоцтвом про хворобу.

Згідно пункту 3.8 глави 3 розділу І Положення №402 постанови ВЛК ТЦК та СП щодо військовозобов'язаних приймаються згідно з главою 20 цього розділу.

Під час дії особливого періоду постанови ВЛК районних, міських ТЦК та СП про непридатність до військової служби військовозобов'язаних оформлюються свідоцтвами про хворобу (додаток 11 до цього Положення) у трьох примірниках, які не пізніше десятиденного строку з дня закінчення медичного огляду та перевірки ВЛК обласних ( ІНФОРМАЦІЯ_9 , направляються на затвердження до штатних ВЛК згідно адміністративно-територіальної зони відповідальності за проведення військово-лікарської експертизи.

Як визнається сторонами, вказане Свідоцтво про хворобу разом з медичною документацією позивача, всупереч вимогам Положення № 402, у встановлені строки не було направлено на розгляд до обласної постійно діючої ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_7 для подальшого направлення до штатної ВЛК на затвердження.

В подальшому, як зазначає відповідач, 27.09.2024 року обласною позаштатною постійно діючою ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_7 було вивчено надіслані з ІНФОРМАЦІЯ_5 медичні документи та Свідоцтва про хворобу осіб, у відношенні яких винесено постанови про непридатність до військової служби під час мобілізації, зокрема, документи ОСОБА_1 , з метою перевірки правильного оформлення, з урахуванням вимог Положення № 402, повноти проведення обстежень та винесення рішень.

Зі змісту відзиву на позовну заяву, в ході перевірки Свідоцтва про хворобу гр. ОСОБА_1 , відповідачем встановлено порушення порядку проведення медичного обстеження ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_4 , а також недодержання вимог п.п. 2.8.3, 2.8.5 п. 2.8 глави 2 розділу І та п. 3.8 глави 3 розділу ІІ Положення № 402, у зв'язку з чим, документи позивача повернуто до ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_4 на доопрацювання та завершення медичного обстеження для проведення повторного медичного огляду, подальшого розгляду та затвердження штатною ВЛК регіону з дотриманням вимог Положення № 402.

При цьому, як вбачається з наданого відповідачем роз'яснення 16 Регіональної ВЛК, яке в силу вимог Положення № 402, є обов'язковим для ВЛК ТЦК та СП, рекомендовано наступний алгоритм проведення перевірки Свідоцтв:

1. Перевірка відповідності наданих документів запису у супровідному листі до них;

2. Перевірка дотримання встановленого терміну оформлення Свідоцтва у ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_10 (до п'яти днів з дня закінчення медичного огляду);

3. Перевірка дотримання загальних вимог до оформлення Свідоцтва (розміри полів, шрифту, інтервалів, наявність та повна назва пунктів тексту, правильності переносу на другий аркуш, наявність підписів, печаток, мовних помилок тощо);

4. Ретельне вивчення змісту кожного пункту Свідоцтва з виправленням мовних помилок;

5. Правильність формулювання клініко-експертних діагнозів відповідно до вимог МКХ-10, ДК 025, ступеня порушення функції до змісту Свідоцтва, доданих матеріалів та застосування в тексті Свідоцтва рубрики ДК 025;

6. Правильність формулювання власне постанови ВЛК, застосованих статей Розкладу хвороб по відношенню до встановленого діагнозу;

7. Аналіз даних всіх доданих документів на відповідність до тексту Свідоцтва, прийнятому діагнозу та постанови ВЛК;

8. Оцінка документального підтвердження ступеня порушення функцій органів (систем органів);

9. Наявність та оцінка всіх результатів лабораторних, інструментальних, апаратних досліджень та обстежень;

10. Виявлення контраверсійних даних;

11. Проведення, при потребі, виправлень тексту Свідоцтва;

12. Письмове оформлення (констатація) виявлених помилок та недоліків;

13. Надання відповідних письмових рекомендацій на звороті (вільному полі) останнього аркуша Свідоцтва.

Також, зі змісту вказаного роз'яснення, на вільному полі останньої сторінки Свідоцтва письмово формулюється рішення обласної ВЛК, узагальнено вказуються допущені недоліки та помилки, надаються конкретні рекомендації, серед них основними можуть бути наступні:

1. Перевірено. Рекомендується до затвердження.

2. Підлягає переоформленню з повторною перевіркою обласною ВЛК.

3. Потребує повторного медичного огляду ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_10 з переоформленням Свідоцтва за новим протоколом засідання ВЛК.

4. Потребує контрольного медичного огляду обласною ВЛК (вказати дату запланованого огляду).

На переконання суду, наведені відповідачем мотивація підстав та причин повернення на доопрацювання Свідоцтва про хворобу та завершення медичного обстеження для проведення повторного медичного огляду гр. ОСОБА_1 , є необгрунтованими.

Так, відповідачем жодним чином не обгрунтовано в чому полягало порушення порядку проведення медичного обстеження ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_4 , при цьому, відповідач обмежився загальним формулюванням, що прямо суперечить вищевказаним вимогам стосовно проведення перевірки Свідоцтв, оскільки таке передбачає письмове оформлення (констатація) виявлених помилок та недоліків.

При цьому, відповідач вказує на недодержання ІНФОРМАЦІЯ_4 вимог п.п. 2.8.3, 2.8.5 п. 2.8 глави 2 розділу І та п. 3.8 глави 3 розділу ІІ Положення № 402 та з даного приводу суд зазначає наступне.

Як уже було зазначено судом, п. 2.8.3. Положення № 402 передбачено, що ВЛК ТЦК та СП Автономної Республіки Крим, областей, міста Києва мають право переглядати постанови ВЛК районного (міського) ТЦК та СП, крім постанов, які згідно з цим Положенням підлягають розгляду, контролю та затвердженню ЦВЛК, ВЛК регіону.

Пунктом 2.8.5. Положення № 402 встановлено, що у порядку контролю на ВЛК ТЦК та СП Автономної Республіки Крим, області, міста Києва покладається огляд (переогляд) осіб відповідно до пункту 1.2 глави 1 розділу I, пункту 1.4 глави 1 розділу II цього Положення. У воєнний час перевірка свідоцтв про хворобу з постановами про непридатність до військової служби проводиться за наданими на розгляд з ТЦК та СП медичними документами, а за медичними показаннями - шляхом проведення контрольного медичного огляду перед направленням на затвердження в штатні ВЛК.

Пунктом 3.8 Положення № 402 визначено, що постанови ВЛК ТЦК та СП щодо військовозобов'язаних приймаються згідно з главою 20 цього розділу.

Фактично, вказаними нормами врегульовано право обласної ВЛК на перегляд постанови ВЛК районного (міського) ТЦК та СП.

В контексті спірних правовідносин, відповідачем жодним чином не обгрунтовано порушення ІНФОРМАЦІЯ_4 вказаних приписів.

Відтак, відповідач не надав суду належних та достатніх доказів, які б спростовували доводи позивача, а відтак не довів існування підстав для повернення документів позивача на доопрацювання, оскільки, не довів порушення вимог Положення № 402.

Щодо доводів відповідача про те, що позивач не оскаржував рішення позаштатної ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_4 від 13.06.2024 року до постійно діючої ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_7 .

Суд звертає увагу, що в спірних правовідносинах позивач оскаржує бездіяльність відповідача щодо не перевірки Свідоцтва про хворобу, яким позивача визнано непридатним до військової служби, з подальшим направленням на затвердження до штатної військово-лікарської комісії, відтак, подання скарги в досудовому порядку було б ефективним в разі дотримання відповідачем процедури.

Частиною 2 ст. 77 КАС України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку про задоволення позовної заяви.

Керуючись ст. ст. 5, 19, 77, 243, 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.

2. Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо не направлення на затвердження до штатної військово-лікарської комісії Свідоцтва про хворобу ОСОБА_1 .

3. Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_11 направити на затвердження до штатної військово-лікарської комісії Свідоцтво про хворобу ОСОБА_1

4. Рішення набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 255 КАС України, та може бути оскаржено до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня проголошення.

СуддяС.І. Рейті