Ухвала від 28.05.2025 по справі 159/5597/24

Справа № 159/5597/24

Провадження № 1-кп/159/192/25

КОВЕЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

28 травня 2025 року м. Ковель

Ковельський міськрайонний суд Волинської області

під головуванням судді ОСОБА_1 ,

з участю:

секретаря судового

засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

обвинуваченого ОСОБА_4 ,

захисника ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ковелі кримінальне провадження, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024030550000322 від 29.02.2024 року, про обвинувачення

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Ковеля Волинської області, українця, громадянина України, зареєстрованого по АДРЕСА_1 , фактично проживаючого по АДРЕСА_2 , з середньою спеціальною освітою, одруженого, офіційно не працевлаштованого, в силу вимог ст. 89 КК України раніше не судимого,

у вчиненні ним кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч. 2 ст. 307, ч.ч. 1, 2 ст. 308 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Ковельського міськрайонного суду знаходиться вказане вище кримінальне провадження.

В ході судового розгляду даної справи прокурором заявлено клопотання про допит свідка ОСОБА_6 з використанням технічних засобів з іншого приміщення Ковельського міськрайонного суду Волинської області, що унеможливлює ідентифікацію вказаного свідка.

Клопотання мотивовано тим, що в ході досудового розслідування до вказаної особи були застосовані заходи безпеки у відповідності до Закону України "Про застосування заходів безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві" та прийнято з цього приводу процесуальні рішення.

Обвинувачений та його захисник не вбачають необхідності проводити допит даного свідка в такому режимі, оскільки його особа відома обвинуваченому.

Суд, заслухавши думку учасників кримінального провадження, прийшов до висновку про можливість та необхідність задоволення заявленого прокурором клопотання та проведення допиту свідка ОСОБА_6 у спосіб, запропонований стороною обвинувачення, виходячи з наступного.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 336 КПК України, судове провадження може здійснюватись у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі, яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі необхідності забезпечення безпеки осіб.

Частиною 9 ст. 352 КПК України передбачено, що у виняткових випадках для забезпечення безпеки свідка, який підлягає допиту, суд за власною ініціативою або клопотанням сторони кримінального провадження чи самого свідка постановляє мотивовану ухвалу про проведення допиту свідка з використанням технічних засобів з іншого приміщення, у тому числі за межами приміщення суду, або в інший спосіб, що унеможливлює його ідентифікацію та забезпечує сторонам кримінального провадження можливість ставити запитання і слухати відповіді на них, а, у разі, якщо існує загроза ідентифікації голосу свідка, допит може супроводжуватися створенням акустичних перешкод.

Під час провадження досудового розслідування у даному кримінальному провадженні у відповідності до Закону України "Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві", було прийнято рішення про забезпечення конфіденційності даних про особу цього свідка та змінено його анкетні і біографічні дані.

Враховуючи відомості, які містять зазначені матеріали, підстав для припинення забезпечення безпеки цього свідка та його допиту в загальному порядку безпосередньо в судовому засіданні судом не вбачається.

Враховуючи наведене, суд прийшов до висновку про необхідність та можливість допиту свідка ОСОБА_6 в режимі відеоконференції з використанням технічних засобів з іншого приміщення поза межами залу судового засідання у спосіб, що унеможливлює ідентифікацію вказаного свідка.

Забезпечення виконання такого допиту слід доручити прокурору у даному кримінальному провадженні.

Враховуючи наведене, керуючись ст. ст. 336, 350, 352 КПК України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Провести допит свідка ОСОБА_6 в даному кримінальному провадженні в режимі відеоконференції з використанням технічних засобів з іншого приміщення Ковельського міськрайонного суду Волинської області у спосіб, що унеможливлює ідентифікацію вказаного свідка, в тому числі зі створенням акустичних перешкод, які унеможливлюють ідентифікацію його голосу.

Організацію та виконання даної ухвали щодо забезпечення допиту зазначеного свідка в режимі відеоконференції у спосіб, що унеможливлює його ідентифікацію, доручити прокурору у даному кримінальному провадженні.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий ОСОБА_1

Попередній документ
127685628
Наступний документ
127685630
Інформація про рішення:
№ рішення: 127685629
№ справи: 159/5597/24
Дата рішення: 28.05.2025
Дата публікації: 30.05.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Ковельський міськрайонний суд Волинської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші кримінальні правопорушення проти здоров'я населення; Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (06.11.2025)
Дата надходження: 27.08.2025
Предмет позову: матеріали кримінального провадження про обвинувачення Цибульського Дмитра Юрійовича у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.307, ч.ч. 1,2 ст.308 КК України за апеляційною скаргою захисника Талашко І.М. в інтересах обвинуваченого на вирок
Розклад засідань:
10.10.2024 14:00 Ковельський міськрайонний суд Волинської області
21.10.2024 14:00 Ковельський міськрайонний суд Волинської області
06.11.2024 14:00 Ковельський міськрайонний суд Волинської області
09.12.2024 14:00 Ковельський міськрайонний суд Волинської області
17.12.2024 14:00 Ковельський міськрайонний суд Волинської області
11.02.2025 14:00 Ковельський міськрайонний суд Волинської області
25.02.2025 14:00 Ковельський міськрайонний суд Волинської області
18.03.2025 13:30 Ковельський міськрайонний суд Волинської області
08.04.2025 14:00 Ковельський міськрайонний суд Волинської області
28.05.2025 14:00 Ковельський міськрайонний суд Волинської області
03.06.2025 14:00 Ковельський міськрайонний суд Волинської області
12.06.2025 14:00 Ковельський міськрайонний суд Волинської області
11.07.2025 13:00 Ковельський міськрайонний суд Волинської області
16.07.2025 13:00 Ковельський міськрайонний суд Волинської області
06.11.2025 11:00 Волинський апеляційний суд