Справа № 158/1386/25
Провадження № 3/0158/447/25
27 травня 2025 року м. Ківерці
Суддя Ківерцівського районного суду Волинської області Поліщук С.В розглянувши об'єднану адміністративну справу, яка надійшла з відділення поліції №1 (м. Ківерці) Луцького районного управління поліції ГУНП у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 ,
за ст. 124, ч. 5 ст. 126 КУпАП, -
Відповідно до протоколів про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №322804 та серії ЕПР1 №322828 від 07.05.2025р. ОСОБА_1 , 21 квітня 2025р. о 21 год. 20 хв. в с. Карпилівка по вул. Незалежності, 7, Луцького району Волинської області, повторно протягом року, будучи притягнутим 24 травня 2024р. до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 126 КУпАП, керував транспортним засобом - мотоциклом марки «KTM 390 Duke», д.н.з. « НОМЕР_1 » та не вибрав безпечної швидкості руху, не впорався з керуванням внаслідок чого з'їхав в кювет, внаслідок чого отримав тілесні ушкодження. Внаслідок ДТП транспортний засіб отримав механічні пошкодження, з матеріальними збитками, чим порушив вимоги п. п. 2.1 «а», 12.1 ПДР за що передбачена адміністративна відповідальність за ст. 124, ч. 5 ст. 126 КУпАП.
Постановою судді Ківерцівського районного суду від 27.05.2025р. адміністративні справи №158/1386/25 та №158/1379/25 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 124, ч. 5 ст. 126 КУпАП об'єднані в одне провадження.
Особа яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомленим про час, дату та місце розгляду справи, що стверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив.
Дослідивши матеріали об'єднаної адміністративної справи, суддя приходить до наступного висновку.
В силу ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 5 ст. 126 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за повторне протягом року вчинення порушень передбачених частинами другою - четвертою цієї статті.
Крім того, статтею 124 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Статтею 14 Закону України «Про дорожній рух» встановлено, що учасники дорожнього руху зобов'язанні знати і неухильно дотримуватися вимог цього закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху, створювати безпечні умови для дорожнього руху, не завдавати своїми діями або бездіяльністю шкоди підприємствам, установам, організаціям і громадянам, виконувати розпорядження органів державного нагляду та контролю щодо дотримання законодавства про дорожній рух.
Відповідно до п. 2.1 «а» та п. 12.1 Правил дорожнього руху, затверджених Постановою КМУ № 1306 від 10 жовтня 2001р. (далі ПДР), водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії; під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним.
Суддя, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 124, ч. 5 ст. 126 КУпАП доведена наступними доказами:
- протоколами про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №322804 та серії ЕПР1 №322828 від 07.05.2025р;
- рапортом ст. інспектора - чергового ВП №1 (м. Ківерці) Луцького районного управління поліції ГУНП у Волинській області зареєстрованим в журналі ІТС (журнал ЄО) 21.04.2025р. за №5285;
- письмовими поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 від 21.04.2025р.;
- довідкою ВП №1 (м. Ківерці) Луцького районного управління поліції ГУНП у Волинській області №59529-2025 від 13.05.2025р. з якої вбачається, що згідно бази даних інформаційного порталу Національної поліції України ОСОБА_1 24.05.2024р. постановою серії ББА №344884 притягався до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 126 КУпАП. Вказана постанова набрала законної сили та оскаржена не була. Крім того з вказаної довідки вбачається, що 15.01.2021р. ОСОБА_1 було видано посвідчення водія серії НОМЕР_2 . Також з довідки вбачається, що транспортний засіб - мотоциклом марки «KTM 390 Duke», д.н.з. « НОМЕР_1 » не належить особі, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 .
Крім того, як вбачається із постанови Ківерцівського районного суду Волинької області від 20.06.2024р. ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 130 КУпАП (подія мала місце 24.05.2024р.) та накладено адміністративне стгянення у виді штрафу в розмірі 34000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на 3 роки.
Суддя, з врахуванням вищезазначеного, оцінивши зібрані докази в їх сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин справи вважає, що ОСОБА_1 своїми діями, порушивши вимоги п. п. 2.1 «а», 12.1 ПДР вчинив адміністративні правопорушення, відповідальність за які передбачена ст. 124, ч. 5 ст. 126 КУпАП, його дії правоохоронним органом кваліфіковано вірно.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи характер вчинених правопорушень, їх наслідки та обставини вчинення, особу правопорушника, вважаю, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу за санкцією статті передбаченої ч. 5 ст. 126 КУпАП з позбавленням права керування транспортними засобами без оплатного вилучення транспортного засобу.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу.
Згідно ч. 2 ст. 308 КУпАП у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується штраф у подвійному розмірі.
На підставі ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 на підставі ч.7 ст. 283 КУпАП слід стягнути судовий збір у сумі 605 грн. 60 коп. в дохід держави.
Керуючись ст. ст. 283-285, 287 КУпАП,-
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 124, ч. 5 ст. 126 КУпАП та на підставі статті 36 КУпАП накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції частини 5 ст. 126 КУпАП у виді штрафу в розмірі 2400 (дві тисячі чотириста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40800 (сорок тисяч вісімсот) грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 5 (п'ять) років, без оплатного вилучення транспортного засобу.
Штраф слід сплатити за реквізитами: отримувач ГУК у Волинська обл./Волинська обл. 21081300, код отримувача (ЄДРПОУ) 38009371, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), номер рахунку UA588999980313050149000003001, код класифікації доходів бюджету 21081300.
В разі не сплати штрафу протягом 15 днів з дня вручення постанови про накладення стягнення, штраф стягнути у подвійному розмірі.
Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп., який слід сплатити за реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м.Київ/ 22030106, код отримувача(код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Ківерцівський районний суд Волинської області протягом 10-ти днів з дня винесення постанови.
Суддя Ківерцівського районного суду С.В.Поліщук