Справа №155/853/25
Провадження №3/155/474/25
27.05.2025 м. Горохів
Суддя Горохівського районного суду Волинської області Сметана В.М., за участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , за ч.1 ст.184 КУпАП,
До Горохівського районного суду Волинської області 26 травня 2025 року з ВП №2 Луцького районного управління поліції ГУНП у Волинській області надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №597820 від 21 травня 2025 року вбачається, що 13 травня 2025 року о 23 годині 50 хвилин в с. Вільхівка по вул. Центральній, виявлений факт неналежного виконання батьківських обов'язків передбачених ст.150 СК України ОСОБА_1 щодо виховання дочки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме допустила самовільне залишення дочки постійного місця проживання, що призвело до поміщення ОСОБА_2 до спеціалізованого закладу, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.184 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнала частково, вказувала, що на доньку впливає сумнівна компанія, з якою вона спілкується, в подальшому намагатиметься недопустити такого.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
У відповідності до положень ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно із ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно вимог ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Диспозиція ч.1 ст.184 КУпАП, передбачає адміністративну відповідальність за ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.184 КУпАП, підтверджується доказами, дослідженими судом, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №597820 від 21.05.2025 року, рапортом, поясненнями ОСОБА_1 , наказом Служби у справах дітей Горохівської міської ради Луцького району Волинської області № 26 від 13 травня 2025 року, планом проведення рейду, повідомленням Волинського обласного притулку для дітей від 14 травня 2025 року та іншими доказами, які долучені до матеріалів справи.
Згідно положень ст.23 КУпАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, його суспільну небезпеку, особу правопорушника, ступінь його вини.
Обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 судом не вбачаються.
Враховуючи всі обставини справи, особу правопорушника, яка протягом року не притягалася до адміністративної відповідальності, за місце проживання характеризується добре, суд дійшов до висновку, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді попередження.
Дана міра адміністративного стягнення буде необхідною і достатньою для попередження особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, в скоєнні нових адміністративних правопорушень.
Згідно з ст.40-1 КУпАП судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 22, 23, 283, 284, 287 КУпАП, на підставі ч.1 ст.164 КУпАП, суддя,-
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.184 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді попередження.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави 605 (шістсот п'ять) гривень 60 (шістдесят) копійок за наступними реквізитами: отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Горохівський районний суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Cуддя Горохівського районного суду
Волинської області В.М. Сметана