П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
26 травня 2025 р.м. ОдесаСправа № 420/2898/25
Суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду Лук'янчук О.В., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Військової академії (м.Одеса) на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 07 квітня 2025 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Військової академії (м. Одеса) про визнання протиправною бездіяльність відповідача та зобов'язання вчинити певні дії,-
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 07.04.2025 р. позов ОСОБА_1 задоволено.
На зазначене рішення суду Військова академія (м.Одеса) подала апеляційну скаргу.
Ухвалою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 09.05.2025 року апеляційну скаргу залишено без руху та надано строк для усунення недоліків протягом 10 днів з дня вручення ухвали суду.
На виконання вимог ухвали суду від апелянта надійшло клопотання про продовження строку для усунення недоліків, в обгрунтування якого скаржник посилається на тимчасову відсутність бюджетних асигнувань для сплати судового збору.
Розглянувши дане клопотання, суд приходить до наступного.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 118 КАС України процесуальні строки - це встановлені законом або судом строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії. Згідно з ч. 2 ст. 121 КАС України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Зміст наведеної норми вказує на те, що продовження процесуального строку, встановленого судом, передбачає надання нового строку на вчинення тієї процесуальної дії, яка не була з поважних причин вчинена у первісно встановлений строк.
Оскільки відповідач має намір усунути недоліки апеляційної скарги в частині сплати судового збору, з метою забезпечення можливості реалізації відповідачем права на апеляційне оскарження судового рішення, суд вважає за необхідне продовжити строк на усунення недоліків апеляційної скарги на 10 днів з моменту отримання ухвали суду.
Керуючись ч.4 ст. 169, ст. 296, ч.2 ст. 298 КАС України, суд, -
Клопотання Військової академії (м.Одеса) про продовження строку на усунення недоліків задовольнити.
Продовжити апелянту строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги, встановивши апелянту строк 10 днів з моменту отримання ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення, є остаточною та оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Лук'янчук