Ухвала від 27.05.2025 по справі 489/8176/24

справа № 489/8176/24

провадження №2/489/520/25

УХВАЛА

про закриття підготовчого провадження

та призначення справи до розгляду по суті

27 травня 2025 року м. Миколаїв

Інгульський районний суд міста Миколаєва у складі:

головуючого судді Коваленка І.В.,

за участю секретаря судового засідання Кіріченко К.В.,

в присутності:

позивача ОСОБА_1 ,

представника позивача ОСОБА_2 ,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду м. Миколаєва в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про усунення перешкод у користування нерухомим майном та вселення,

встановив:

У жовтні 2024 року позивач, через свого представника - адвоката Шумілову Н.І, звернувся до суду з позовом в якому просить усунути перешкоди у користування житловим будинком, що належить ОСОБА_4 , 2017 року народження, малолітньому сину позивача, за адресою: АДРЕСА_1 , та зобов'язати відповідача не чинити перешкоди позивачу у користуванні житловим будинком та земельною ділянкою за вказаною адресою; вселити позивача у житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1 в.

Ухвалою судді Ленінського районного суду міста Миколаєва Коваленка І.В. від 22.10.2024 вищевказану позовну заяву залишено без руху з наданням позивачу десятиденного строку для усунення зазначених в ній недоліків, які позивачем було усунуто.

Ухвалою Ленінського районного суду міста Миколаєва від 29.10.2024 відкрито провадження у справі та призначено її розгляд у порядку загального позовного провадження та призначено підготовче засідання.

Представник відповідача надав до суду заяву в якій просить відкласти розгляд справи на іншу дату, посилаючись на те, що він не ознайомлений з матеріалами справи.

У судовому засіданні позивач та його представник позовні вимоги підтримали в повному обсязі, заперечували проти відкладення підготовчого засідання, посилаючись на зловживання відповідачем процесуальними обов'язками та умисне затягування строку розгляду справи. Проти закриття підготовчого провадження по справі та призначення її до судового розгляду по суті не заперечували.

За положеннями частини другої статті 198 ЦПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках, визначених частиною другою статті 223 цього Кодексу.

Згідно частини другої статті 223 ЦПК України суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку з таких підстав: 1) неявка в судове засідання учасника справи, щодо якого відсутні відомості про вручення йому повідомлення про дату, час і місце судового засідання; 2) перша неявка в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату, час і місце судового засідання, якщо він повідомив про причини неявки, які судом визнано поважними; 3) виникнення технічних проблем, що унеможливлюють участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, крім випадків, коли відповідно до цього Кодексу судове засідання може відбутися без участі такої особи; 4) необхідність витребування нових доказів, у випадку коли учасник справи обґрунтував неможливість заявлення відповідного клопотання в межах підготовчого провадження; 5) якщо суд визнає потрібним, щоб сторона, яка подала заяву про розгляд справи за її відсутності, дала особисті пояснення. Викликати позивача або відповідача для особистих пояснень можна і тоді, коли в справі беруть участь їх представники.

Відповідно до пункту 1 частини третьої статті 223 ЦПК України якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.

Суд не вбачає підстав для відкладення підготовчого засідання, оскільки підготовче провадження у справі триває з жовтня 2024 року, учасники справи належним чином та своєчасно були повідомлені про дату та час проведення підготовчого засідання, на стадії підготовчого провадження мали змогу реалізувати свої права, передбачені для них цивільним процесуальним законом України, у тому числі й шляхом направлення заяв та/або клопотань, що безпосередньо стосуються розгляду справи, на адресу суду.

За такого, визначені у частині другій статті 223 ЦПК України підстави для відкладення підготовчого засідання судом згідно вимог статті 198 ЦПК відсутні.

Суд, вислухавши учасників судового процесу та дослідивши матеріали справи, дійшов наступного.

Статтею 189 ЦПК України передбачено, що підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.

Виконавши процесуальні дії, передбачені частиною другою статті 197 ЦПК України, зокрема встановлено, що відсутні питання про вступ у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача, залучення співвідповідача, об'єднання справ і роз'єднання позовних вимог, прийняття зустрічного позову; необхідні докази для встановлення обставин справи позивачем надані, питання про витребування додаткових доказів та про забезпечення доказів сторонами не ставилися у зв'язку із чим, суд приходить до висновку про необхідність закриття підготовчого засідання та призначення справи до судового розгляду по суті.

Під час розгляду справи по суті встановити порядок з'ясування обставин справи, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, та порядок дослідження доказів шляхом дослідження доказів наявних в матеріалах справи.

Керуючись статтями 196-200, 258-260 ЦПК України, суд

ухвалив:

Закрити підготовче провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про усунення перешкод у користування нерухомим майном та вселення.

Призначити справу до судового розгляду по суті у відкритому судовому засіданні на 19 серпня 2025 року 09:00 годину, в приміщенні Інгульського районного суду міста Миколаєва за адресою: м. Миколаїв, вул. Космонавтів 81/16, 4-й поверх, зал судових засідань №12 (каб. 412).

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Повний текст ухвали складено 27.05.2025.

Суддя І.В. Коваленко

Попередній документ
127656044
Наступний документ
127656046
Інформація про рішення:
№ рішення: 127656045
№ справи: 489/8176/24
Дата рішення: 27.05.2025
Дата публікації: 29.05.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Інгульський районний суд міста Миколаєва
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Передано судді (21.04.2026)
Дата надходження: 21.04.2026
Предмет позову: про усунення перешкод у користуванні житлом та вселення
Розклад засідань:
12.12.2024 08:40 Ленінський районний суд м. Миколаєва
12.02.2025 09:00 Ленінський районний суд м. Миколаєва
03.04.2025 10:30 Ленінський районний суд м. Миколаєва
27.05.2025 13:20 Ленінський районний суд м. Миколаєва
19.08.2025 09:00 Ленінський районний суд м. Миколаєва
02.10.2025 11:00 Ленінський районний суд м. Миколаєва