27.05.25 Справа №469/548/25 3/469/283/25
27 травня 2025 року с-ще Березанка
Суддя Березанського районного суду Миколаївської області Гапоненко Н.О., за участю секретаря судового засідання Потриваєвої М.А., розглянувши у судовому засіданні матеріали, що надійшли від відділення поліції №8 Миколаївського районного управління поліції ГУНП в Миколаївській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , громадянина України,
за ч.1 ст.187 КУпАП,
встановила :
ОСОБА_1 притягається до адміністративної відповідальності на підставі протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД№721886 від 09 травня 2025 року за те, що він 02 травня 2025 року не з"явився на реєстраційну відмітку до відділення поліції №8 МРУП ГУНП в Миколаївській області, чим порушив встановлені обмеження п.4 ухвали Березанського районного суду Миколаївської області № 469/287/17 від 08 квітня 2025 року.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився та не повідомив причини неявки, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Дослідивши матеріали справи, вважаю за можливе провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, повідомленої належним чином про час та місце судового розгляду, без застосування приводу у судове засідання чи відкладення судового засідання з метою недопущення порушення строків розгляду справи, зважаючи на встановлену відсутність доказів, що підтверджують наявність складу адміністративного правопорушення.
Частина 1 статті 187 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, зокрема, нереєстрацію в органі Національної поліції.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Як вбачається з ухвали Березанського районного суду Миколаївської області від 08 квітня 2025 року у справі № 469/287/17 (провадження 1-в/469/10/25), яка набрала законної сили 16 квітня 2025 року, щодо ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд тривалістю п"ять місяців з певними обмеженнями, зокрема, з вимогою з"являтися на реєстрацію до відділення поліції №8 МРУП ГУНП в Миколаївській області два рази на місяць.
ОСОБА_1 ознайомлено з встановленими обмеженнями 19 квітня 2025 року, що підтверджено копією відповідного протоколу (а.с.9) та реєстраційного листа (а.с.8), а також поясненнями ОСОБА_1 .
Відповідно до реєстраційного листа, рапорта ДОП СП відділення поліції № 8 МРУП ГУНП в Миколаївській області Кондратьєва Н. та пояснень ОСОБА_1 , ОСОБА_1 не з"явився на реєстраційну відмітку до відділення поліції 02 травня 2025 року, про що зазначено і у протоколі про адміністративне правопорушення.
Відповідно до рапорта ДОП СП відділення поліції № 8 МРУП ГУНП в Миколаївській області Кондратьєва Н. (а.с.10) та пояснень ОСОБА_1 від 09 травня 2025 року, ОСОБА_1 повинен з"являтися на відмітку до ВП № 8 першого та останнього четверга кожного місяця.
Доказів того, що станом на 02 травня 2025 року ОСОБА_1 було повідомлено будь-яким чином про встановлення конкретних днів явки на реєстраційну відмітку до відділення поліції, матеріали справи не містять.
Крім того, 02 травня 2025 року є п"ятницею, тобто не є днем, визначеним ОСОБА_1 для реєстрації у поліції.
Таким чином, судом не встановлено порушення ОСОБА_1 правил адміністративного нагляду, а тому провадження у справі підлягає закриттю на підставі п.1 ст. 247 КУпАП у зв"язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.247, 252, 280, 283, 284 КУпАП, суддя-
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.187 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю складу зазначеного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду через Березанський районний суд Миколаївської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.
Суддя: