23.05.2025 Справа № 469/420/25
3/469/207/25
23 травня 2025 року с-ще Березанка
Суддя Березанського районного суду Миколаївської області Гапоненко Н.О., за участі секретаря судового засідання Потриваєвої М.А., розглянувши матеріали, що надійшли від Управління патрульної поліції в Миколаївській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.130 КУпАП , -
встановила:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №294158 від 08 квітня 2025 року, ОСОБА_1 притягається до адміністративної відповідальності за те, що він 08 квітня 2025 року об 11.33 год. на 57 км. автошляху М-14 Одеса-Мелітополь-Новоазовськ керував транспортним засобом "ВАЗ 210990", державний номерний знак НОМЕР_1 , у с. Коблеве Миколаївського району Миколаївської області з ознаками наркотичного сп'яніння, а саме: неприродна блідість обличчя, звужені зіниці ока, які слабо реагують на світло, сповільнена рухливість та поведінка, що не відповідає обстановці. Від проходження медичного огляду на стан наркотичного сп'яніння в медичному закладі відмовився. Зазначені дії особою, що склала протокол, визначено як порушення вимог п.2.5 Правил дорожнього руху України.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про час та місце слухання справи повідомлений.
Оскільки правилами ст.268 КУпАП не передбачено розгляд справ зазначеної категорії за обов"язкової участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, розгляд справи проведено судом без участі вказаної особи.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що провадження у справі підлягає закриттю за відсутності складу адміністративного правопорушення з таких підстав.
Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно зі ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
ОСОБА_1 притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП, тобто за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного сп'яніння.
Пунктом 2.5 Правил дорожнього руху України передбачено, що водій повинен на вимогу працівника поліції пройти в установленому законом порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного чи наркотичного сп'яніння.
На підтвердження вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, до протоколу про адміністративне правопорушення додано акт огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів (а.с.4), в якому зазначено про відмову ОСОБА_1 від проходження медичного огляду на місці зупинки, письмове направлення ОСОБА_1 на проходження огляду на стан сп"яніння у медичному закладі (а.с.5), а також диск з відеозаписом поліцейського відеореєстратора, яким зафіксовано обставини складення протоколу про адміністративне правопорушення.
Разом із тим, обставини відмови ОСОБА_1 , який керував транспортним засобом, від проходження медичного огляду на стан наркотичного сп'яніння на відеозаписі не зареєстровані; на відеозаписі також не зафіксовано пропозицію поліцейського водієві щодо проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння; пояснення з приводу адміністративного правопорушення від ОСОБА_1 не відібрані, свідки у цьому провадженні відсутні, інші докази відмови ОСОБА_1 , який керував транспортним засобом, від проходження медичного огляду на стан наркотичного сп'яніння у вказані у протоколі час та місці відсутні.
Тому викладені у протоколі обставини щодо відмови ОСОБА_1 від проходження медичного огляду на стан наркотичного сп'яніння не є доведеними.
Суд не має повноважень збирати докази у справі про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст.62 Конституції України, обвинувачення не може грунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
За таких обставин суд приходить до висновку про необхідність закриття провадження у справі на підставі п.1 ст.247 КУпАП у зв"язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 252, 280, 283, п.3 ч.1 ст.284, п.1 ст.247 КУпАП, суддя -
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст.126 КУпАП, закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду через Березанський районний суд Миколаївської області особою, щодо якої її винесено, її захисником або законним представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: