Справа №760/12642/25 1-кс/760/6695/25
13 травня 2025 року слідчий суддя Солом'янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС слідчого управління Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області майора юстиції ОСОБА_2 ,погоджене прокурором Київської обласної прокуратури ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42025110000000013 від 09.01.2025 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 КК України, -
09.05.2025 до Солом'янського районного суду м.Києва надійшло клопотання старшого слідчого в ОВС слідчого управління Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області майора юстиції ОСОБА_2 , погоджене прокурором Київської обласної прокуратури ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42025110000000013 від 09.01.2025 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 КК України.
Подане клопотання вмотивовано наступним.
Досудовим розслідуванням встановлено, що у березні 2022 року ІНФОРМАЦІЯ_1 оголошено тендерну пропозицію щодо закупівлі послуг з ремонту та технічного обслуговування транспортних засобів військового призначення (капітальний ремонт БТР-70 з доведенням до виду БТР-70 Ді).
Так, ДП ДГЗП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), як учасником вказаної тендерної пропозиції. вказані умови, які передбачали найвищу вартість за надання послуг з ремонту бронетехніки, що складає 1 574 000 000 гривень, та найкоротші строки виконання робіт, терміном до кінця 2023 року.
ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), як учасником вказаної тендерної пропозиції, вказані умови з поданою вартістю виконання контракту у розмірі 1 409 560 000 гривень, що на 137 440 000 мільйонів гривень менше, ніж в ДП ДГЗП « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
За результатами оцінки наданих пропозицій, серед яких був ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) з поданою вартістю виконання капітального ремонту БТР-70 з доведенням до виду БТР-70ДІ становила 1 082 100 000 гривень (з ПДВ, без встановлення приладів з поліпшеними характеристиками) та 1 230 900 000 гривень (з ПДВ, із встановленням додаткових приладів - приладів прицілювання та спостереження з поліпшеними характеристиками, телевізійна система нічного керування), що орієнтовно від 344 000 000 до 492 000 000 гривень менше, ніж в іншого учасника, ІНФОРМАЦІЯ_1 визнано переможцем ДП ДГЗП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та укладено державний контракт від 14.11.2022 №370/3/5/2/1/365.
У подальшому, ДП ДГЗП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » і польська компанія « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (торговий реєстраційний номер НОМЕР_3 ) уклали зовнішньоекономічну угоду від 01.12.2022 № STE-27-178-К/КІ-21 щодо ремонту і модернізації вказаної вище кількості бронетехніки на загальну суму 37 мільйонів 410 тисяч евро з обов'язковою умовою використання виробничих потужностей у Республіці Польщі та залучення українських субпідрядників.
У зв'язку із відсутністю необхідних виробничих і технологічних потужностей та фахової підготовки працівників для проведення модернізації бронемашин радянського виробництва з доведенням до рівня БТР-70 Ді, польське підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_4 » уклало з ДП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) зовнішньоекономічний договір від 24.02.2023 № С-03-05/2023/Pr щодо надання послуг із технічного супроводження капітального ремонту бронетранспортерів БТР-70 у кількості 100 одиниць на загальну суму 470 тисяч євро із залученням державним спецекспортером за договором комісії від 24.02.2023 № Д-08-05/2023/П ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), засновниками якого є громадяни України, які в свою чергу є беніфіціарами вказаної вище польської юридичної особи, що свідчить про фіктивність виконання послуг з ремонту іноземним підрядником, привласнення бюджетних коштів шляхом їх розміщення на банківських рахунках підконтрольних приватних установ.
Також, з матеріалів кримінального провадження вбачається, що після проведення капітального ремонту та модернізації, бронетехніку передано кінцевому споживачу у незадовільному стані, про що направлені листи командирів військових частин до ІНФОРМАЦІЯ_7 щодо виявлених пошкоджень у понад двадцяти бронемашин, пов'язаних з роботою двигунів, системою охолодження, несправністю кардану мосту тощо.
Крім того, за результатами проведених робіт суттєво змінено модифікацію, яка доведена до рівня БТР-70 Ді-Р, що є істотним відхиленням від умов зазначених у державному контракті та порушення строків державного замовлення, які постійно продовжуються додатковими угодами між ІНФОРМАЦІЯ_1 та ДП ДГЗП « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Крім того, встановлено, що для виконання зовнішньоекономічного договору польською компанією « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ДП ДГЗП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » отримало відкритий висновок ІНФОРМАЦІЯ_8 від 02.05.2022 № 30020100 на тимчасове вивезення розробленої за рахунок бюджетних коштів технічної документації БТР-70 Ді до Республіки Польщі, що є порушенням норми законодавства України про державний експортний контроль, адже розкриття технологій іноземцю є експортом та необхідно було отримати державним спецекспортером дозволу на експорт Технології.
По закінченню строку дозвільних документів на здійснення вказаної вище міжнародної передачі, ДП ДГЗП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » не ввезено на територію України технічну документацію БТР-70 Ді, іноземним підрядником продовжено надання послуги з ремонту бронетехніки і використання вказаної вище технічної документації, що є фактом ознайомлення іноземними громадянами з Технологією за межами держави.
Разом з тим, під час виконання зовнішньоекономічної угоди, іноземний виконавець мав технологічні складнощі під час модернізації бронетехніки, у зв'язку з чим, в ході листування між ІНФОРМАЦІЯ_1 і ДП ДГЗП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », державний спецекспортер неодноразово отримував повідомлення щодо впровадження розроблених за бюджетні кошти зміни в конструкторську документацію до БТР-70 Ді, які вивезені на територію іноземної держави без отримання дозвільних документів ІНФОРМАЦІЯ_9 з подальшою передачею польському підприємству, що підтверджується відображеними відомостями у складених компанією « ІНФОРМАЦІЯ_4 » сертифікатах відповідності, з доданими переліками внесених змін, відступів від вимог технічної документації та випробувань БТР-70 Ді.
Таким чином, у органу досудового розслідування є достатні підстави вважати, що відомості, які містяться в документах та речах, мають значення для досудового розслідування кримінального провадження, а саме в:
- установчих документів (статуту з усіма змінам та доповненнями станом на 2022 - 2025 роки) ДП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 );
- наказах на призначення, посадових інструкціях посадових осіб ДП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), що брали участь у укладанні, підписанні зовнішньоекономічного договору від 24.02.2023 № С-03-05/2023/Pr, додатків, доповнень, додаткових угод до нього;
- зовнішньоекономічний договір від 24.02.2023 № С-03-05/2023/Pr з усіма додатками, доповненнями, додатковими угодами,
- документах, що підтверджують факт виконання зовнішньоекономічного договору від 24.02.2023 № С-03-05/2023/Pr з усіма додатками, доповненнями, додатковими угодами, а саме актів виконаних робіт форми КБ-2в та довідок форми КБ-3, актів прийому-передачі матеріальних цінностей, матеріальних та нематеріальних активів, актів приймання виконаних робіт, видаткових, прибуткових, товарно-транспортних накладних, документів щодо взяття на баланс матеріальних цінностей;
?документах, що підтверджують здійснення взаєморозрахунків по зовнішньоекономічного договору від 24.02.2023 № С-03-05/2023/Pr,
?документах щодо проведення переговірної роботи з визначення переможця на проведення капітального ремонту БТР-70 з доведенням до виду БТР-70 Ді, копії наказів про відрядження, відповідні службові записки, доповідні, технічні завдання, кошториси та інше;
?документах, на підставі яких було прийнято рішення щодо укладання державного контракту з ДП ДГЗП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на проведення капітального ремонту БТР-70 з доведенням до виду БТР-70 Ді;
?документах, що стали підставою для укладання державного контракту, зокрема: усе (без виключення) листування, комерційні пропозиції та інше;
?документах щодо необхідності закупівлі послуг з капітального ремонту та модернізації БТР-70 за кордоном, копії можливих наявних рішень, наказів, висновків, розпоряджень тощо;
?усіх комерційних пропозицій від потенційних виконавців/постачальників (у т.ч. іноземних) надання послуги з капітального ремонту та модернізації БТР-70 та направлені українському кінцевому споживачу;
мають значення для встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення, осіб причетних до вказаного кримінального правопорушення, та будуть використані, як докази у кримінальному провадженні, а також з метою надання документам належної правової оцінки, всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, забезпечення прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень, необхідні для проведення допитів, та інших слідчих і процесуальних дій під час здійснення досудового розслідування та можуть бути використані як докази стороною обвинувачення для доказування події кримінального правопорушення, винуватості обвинуваченого та інших обставин, визначених ст. 91 КПК України.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити конфіденційну інформацію, в тому числі така, що містить комерційну таємницю, доступ до якої можливий на підставі ухвали слідчого судді.
Беручи до уваги вищевикладене, та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані речі та документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні ДП « ІНФОРМАЦІЯ_5 »
13.05.2025 на адресу суду надійшла заява старшого слідчого в ОВС слідчого управління Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області майора юстиції ОСОБА_2 , про розгляд поданого клопотання без іі участі, в якому вона підтримала доводи, викладені в клопотанні.
Розглянувши дане клопотання слідчого, долучені до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Володільці інформації про час та місце розгляду клопотання слідчого не повідомлялись, у зв'язку з наявністю достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей та документів відповідно до положень ч. 2 ст. 163 КПК України згідно з клопотанням, поданим слідчим.
Слідчий суддя, перевіривши клопотання на дотримання вимог Кримінального процесуального кодексу України, приходить до наступного.
Порядок кримінального провадження на території України визначається лише кримінальним процесуальним законодавством України, яке складається з відповідних положень Конституції України, міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, цього Кодексу та інших законів України (ст. 1 КПК України).
Зокрема, питання застосування заходів забезпечення кримінального провадження, до яких відносяться і тимчасовий доступ до речей і документів, регламентовані Главою 10 - заходи забезпечення кримінального провадження і підстави їх застосування та Главою 15 - тимчасовий доступ до речей і документів Кримінального процесуального кодексу України.
Відповідно до п.16 листа ВССУ від 05.04.2013 року № 223-558/0/4-13 «Про деякі питання здійснення слідчим суддею першої інстанції судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб під час застосування заходів забезпечення кримінального провадження»: «Слідчі судді мають враховувати, що однорідні питання, які потрібно з'ясувати в рамках одного кримінального провадження шляхом застосування одного або різних видів заходів забезпечення, пов'язаних між собою (при цьому необхідність з'ясування таких питань обґрунтовується однаковими обставинами), можуть ініціюватися слідчим (прокурором) у рамках одного клопотання та вирішуватися слідчим суддею в одній ухвалі. Такий підхід доцільно застосовувати для розгляду клопотань про надання тимчасового доступу до документів, які знаходяться в операторів і провайдерів телекомунікацій та містять інформацію про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалість, зміст, маршрути передавання тощо (ст. 159, п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК)».
А саме, у випадку необхідності отримання тимчасового доступу до речей і документів, сторона кримінального провадження має право, згідно положень ст. 160 КПК України, звернутись до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до ч. 3 ст. 132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що:
1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;
2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора;
3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.
Відповідно до ч. 4 ст. 132 КПК України для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов'язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Вимогами ч. 5 ст.132 КПК України під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв'язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Частиною 4 ст. 132 КПК України передбачено, що для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов'язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Слідчим суддею встановлено, що що у березні 2022 року ІНФОРМАЦІЯ_1 оголошено тендерну пропозицію щодо закупівлі послуг з ремонту та технічного обслуговування транспортних засобів військового призначення (капітальний ремонт БТР-70 з доведенням до виду БТР-70 Ді).
Так, ДП ДГЗП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) як учасником вказаної тендерної пропозиції вказані умови, які передбачали найвищу вартість за надання послуг з ремонту бронетехніки, що складає 1 574 000 000 гривень, та найкоротші строки виконання робіт, терміном до кінця 2023 року.
ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) як учасником вказаної тендерної пропозиції вказані умови з поданою вартістю виконання контракту у розмірі 1 409 560 000 гривень, що на 137 440 000 мільйонів гривень менше ніж в ДП ДГЗП « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
За результатами оцінки наданих пропозицій, серед яких був ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) з поданою вартістю виконання капітального ремонту БТР-70 з доведенням до виду БТР-70ДІ становила 1 082 100 000 гривень (з ПДВ, без встановленння приладів з поліпшеними характеристиками) та 1 230 900 000 гривень (з ПДВ, із встаноленням додаткових приладів - приладів прицілювання та спостереження з поліпшеними характеристиками, телевізійна система нічного керування), що орієнтовно від 344 000 000 до 492 000 000 гривень менше ніж в іншого учасника, ІНФОРМАЦІЯ_1 визнано переможцем ДП ДГЗП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та укладено державний контракт від 14.11.2022 №370/3/5/2/1/365.
У подальшому, ДП ДГЗП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » і польська компанія « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (торговий реєстраційний номер НОМЕР_3 ) уклали зовнішньоекономічну угоду від 01.12.2022 № STE-27-178-К/КІ-21 щодо ремонту і модернізації вказаної вище кількості бронетехніки на загальну суму 37 мільйонів 410 тисяч евро з обов'язковою умовою використання виробничих потужностей у Республіці Польщі та залучення українських субпідрядників.
У зв'язку із відсутністю необхідних виробничих і технологічних потужностей та фахової підготовки працівників для проведення модернізації бронемашин радянського виробництва з доведенням до рівня БТР-70 Ді, польське підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_4 » уклало з ДП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) зовнішньоекономічний договір від 24.02.2023 № С-03-05/2023/Pr щодо надання послуг із технічного супроводження капітального ремонту бронетранспортерів БТР-70 у кількості 100 одиниць на загальну суму 470 тисяч євро із залученням державним спецекспортером за договором комісії від 24.02.2023 № Д-08-05/2023/П ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), засновниками якого є громадяни України, які в свою чергу є беніфіціарами вказаної вище польської юридичної особи, що свідчить про фіктивність виконання послуг з ремонту іноземним підрядником, привласнення бюджетних коштів шляхом їх розміщення на банківських рахунках підконтрольних приватних установ.
Також, з матеріалів кримінального провадження вбачається, що після проведення капітального ремонту та модернізації, бронетехніку передано кінцевому споживачу у незадовільному стані, про що направлені листи командирів військових частин до ІНФОРМАЦІЯ_7 щодо виявлених пошкоджень у понад двадцяти бронемашин, пов'язаних з роботою двигунів, системою охолодження, несправністю кардану мосту тощо.
Крім того, за результатами проведених робіт суттєво змінено модифікацію, яка доведена до рівня БТР-70 Ді-Р, що є істотним відхиленням від умов зазначених у державному контракті та порушення строків державного замовлення, які постійно продовжуються додатковими угодами між ІНФОРМАЦІЯ_1 та ДП ДГЗП « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Крім того, встановлено, що для виконання зовнішньоекономічного договору польською компанією « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ДП ДГЗП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » отримало відкритий висновок ІНФОРМАЦІЯ_8 від 02.05.2022 № 30020100 на тимчасове вивезення розробленої за рахунок бюджетних коштів технічної документації БТР-70 Ді до Республіки Польщі, що є порушенням норми законодавства України про державний експортний контроль, адже розкриття технологій іноземцю є експортом та необхідно було отримати державним спецекспортером дозволу на експорт Технології.
По закінченню строку дозвільних документів на здійснення вказаної вище міжнародної передачі, ДП ДГЗП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » не ввезено на територію України технічну документацію БТР-70 Ді, іноземним підрядником продовжено надання послуги з ремонту бронетехніки і використання вказаної вище технічної документації, що є фактом ознайомлення іноземними громадянами з Технологією за межами держави.
Разом з тим, під час виконання зовнішньоекономічної угоди, іноземний виконавець мав технологічні складнощі під час модернізації бронетехніки, у зв'язку з чим, в ході листування між ІНФОРМАЦІЯ_1 і ДП ДГЗП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », державний спецекспортер неодноразово отримував повідомлення щодо впровадження розроблених за бюджетні кошти зміни в конструкторську документацію до БТР-70 Ді, які вивезені на територію іноземної держави без отримання дозвільних документів ІНФОРМАЦІЯ_9 з подальшою передачею польському підприємству, що підтверджується відображеними відомостями у складених компанією « ІНФОРМАЦІЯ_4 » сертифікатах відповідності, з доданими переліками внесених змін, відступів від вимог технічної документації та випробувань БТР-70 Ді.
Таким чином, у органу досудового розслідування є достатні підстави вважати, що відомості, які містяться в документах та речах, мають значення для досудового розслідування кримінального провадження, а саме в:
- установчих документів (статуту з усіма змінам та доповненнями станом на 2022 - 2025 роки) ДП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 );
- наказах на призначення, посадових інструкціях посадових осіб ДП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), що брали участь у укладанні, підписанні зовнішньоекономічного договору від 24.02.2023 № С-03-05/2023/Pr, додатків, доповнень, додаткових угод до нього;
- зовнішньоекономічний договір від 24.02.2023 № С-03-05/2023/Pr з усіма додатками, доповненнями, додатковими угодами,
- документах, що підтверджують факт виконання зовнішньоекономічного договору від 24.02.2023 № С-03-05/2023/Pr з усіма додатками, доповненнями, додатковими угодами, а саме актів виконаних робіт форми КБ-2в та довідок форми КБ-3, актів прийому-передачі матеріальних цінностей, матеріальних та нематеріальних активів, актів приймання виконаних робіт, видаткових, прибуткових, товарно-транспортних накладних, документів щодо взяття на баланс матеріальних цінностей;
?документах, що підтверджують здійснення взаєморозрахунків по зовнішньоекономічного договору від 24.02.2023 № С-03-05/2023/Pr,
?документах щодо проведення переговірної роботи з визначення переможця на проведення капітального ремонту БТР-70 з доведенням до виду БТР-70 Ді, копії наказів про відрядження, відповідні службові записки, доповідні, технічні завдання, кошториси та інше;
?документах, на підставі яких було прийнято рішення щодо укладання державного контракту з ДП ДГЗП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на проведення капітального ремонту БТР-70 з доведенням до виду БТР-70 Ді;
?документах, що стали підставою для укладання державного контракту, зокрема: усе (без виключення) листування, комерційні пропозиції та інше;
?документах щодо необхідності закупівлі послуг з капітального ремонту та модернізації БТР-70 за кордоном, копії можливих наявних рішень, наказів, висновків, розпоряджень тощо;
?усіх комерційних пропозицій від потенційних виконавців/постачальників (у т.ч. іноземних) надання послуги з капітального ремонту та модернізації БТР-70 та направлені українському кінцевому споживачу;
мають значення для встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення, осіб причетних до вказаного кримінального правопорушення, та будуть використані, як докази у кримінальному провадженні, а також з метою надання документам належної правової оцінки, всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, забезпечення прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень, необхідні для проведення допитів, та інших слідчих і процесуальних дій під час здійснення досудового розслідування та можуть бути використані як докази стороною обвинувачення для доказування події кримінального правопорушення, винуватості обвинуваченого та інших обставин, визначених ст. 91 КПК України.
Так, з метою всебічного та об'єктивного дослідження всіх обставин кримінального правопорушення, виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме до інформації, яка знаходиться у оператора телекомунікаційного рухомого (мобільного) зв'язку, забезпечивши таким чином виконання завдань кримінального провадження щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування.
На підставі викладеного, з метою отримання повної інформації, що має значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, а також тяжкість злочину і неможливість отримати відомості в інший спосіб, керуючись ст.ст. 40-1, 131, 132, 159-160, 162 ч.1 п.7 КПК України,-
Клопотання - задовольнити.
Зобов'язати службових осіб ДП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) надати старшій слідчій в ОВС слідчого управління ГУ СБ України у м. Києві та Київській області ОСОБА_2 , слідчому в ОВС ГУ СБ України у м. Києві та Київській області ОСОБА_4 , старшому слідчому в ОВС слідчого управління ГУ СБ України у м. Києві та Київській області ОСОБА_5 , слідчій в ОВС слідчого управління ГУ СБ України у м. Києві та Київській області ОСОБА_6 , слідчому в ОВС слідчого управління ГУ СБ України у м. Києві та Київській області ОСОБА_7 , слідчому слідчого управління ГУ СБ України у м. Києві та Київській області ОСОБА_8 , старшому слідчому слідчого управління ГУ СБ України у м. Києві та Київській області ОСОБА_9 , старшому слідчому слідчого управління ГУ СБ України у м. Києві та Київській області ОСОБА_10 , тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, та перебувають у володінні, тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, та перебувають у володінні ДП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), а саме:
- установчих документів (статуту з усіма змінам та доповненнями станом на 2022 - 2025 роки) ДП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 );
- наказах на призначення, посадових інструкціях посадових осіб ДП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), що брали участь у укладанні, підписанні зовнішньоекономічного договору від 24.02.2023 № С-03-05/2023/Pr, додатків, доповнень, додаткових угод до нього;
- зовнішньоекономічний договір від 24.02.2023 № С-03-05/2023/Pr з усіма додатками, доповненнями, додатковими угодами,
- документах, що підтверджують факт виконання зовнішньоекономічного договору від 24.02.2023 № С-03-05/2023/Pr з усіма додатками, доповненнями, додатковими угодами, а саме актів виконаних робіт форми КБ-2в та довідок форми КБ-3, актів прийому-передачі матеріальних цінностей, матеріальних та нематеріальних активів, актів приймання виконаних робіт, видаткових, прибуткових, товарно-транспортних накладних, документів щодо взяття на баланс матеріальних цінностей;
?документах, що підтверджують здійснення взаєморозрахунків по зовнішньоекономічного договору від 24.02.2023 № С-03-05/2023/Pr,
?документах щодо проведення переговірної роботи з визначення переможця на проведення капітального ремонту БТР-70 з доведенням до виду БТР-70 Ді, копії наказів про відрядження, відповідні службові записки, доповідні, технічні завдання, кошториси та інше;
?документах, на підставі яких було прийнято рішення щодо укладання державного контракту з ДП ДГЗП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на проведення капітального ремонту БТР-70 з доведенням до виду БТР-70 Ді;
?документах, що стали підставою для укладання державного контракту, зокрема: усе (без виключення) листування, комерційні пропозиції та інше;
?документах щодо необхідності закупівлі послуг з капітального ремонту та модернізації БТР-70 за кордоном, копії можливих наявних рішень, наказів, висновків, розпоряджень тощо;
?усіх комерційних пропозицій від потенційних виконавців/постачальників (у т.ч. іноземних) надання послуги з капітального ремонту та модернізації БТР-70 та направлені українському кінцевому споживачу;
з можливістю вилучення (здійснення виїмки) їх копій в т.ч. на електронний носій інформації (диск).
Інформація про приватне життя особи, отримана в порядку виконання даного судового рішення, не може бути використана інакше як для виконання завдань кримінального провадження. Кожен, кому наданий доступ до інформації про приватне життя особи, в порядку виконання даного судового рішення, зобов'язаний запобігати розголошенню такої інформації.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1