Постанова від 27.05.2025 по справі 147/861/25

Справа № 147/861/25

Провадження № 3/147/490/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 травня 2025 року с-ще Тростянець

Суддя Тростянецького районного суду Вінницької області Борейко О. Г. , розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли від ІНФОРМАЦІЯ_1 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП - НОМЕР_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, військовослужбовця військової служби за мобілізацією, офіцера резерву взводу резерву офіцерського складу роти резерву офіцерського складу військової частини НОМЕР_2 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

21 травня 2025 року до Тростянецького районного суду Вінницької області від ІНФОРМАЦІЯ_1 надійшли адміністративні матеріали відносно військовослужбовця Військової частини НОМЕР_2 ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП.

З протоколу про адміністративне правопорушення №ОДВ/202 про військове адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП від 08.05.2025 вбачається, зокрема, що 08 травня 2025 року близько 13 год. 50 хв. під час проведення профілактичних заходів, спрямованих на заборону вживання алкогольних напоїв та наркотичних речовин начальник патруля ІНФОРМАЦІЯ_3 головний сержант ОСОБА_2 виявив майора ОСОБА_1 , який перебував на території базового табору військової частини НОМЕР_2 у АДРЕСА_2 з явними ознаками алкогольного сп'яніння. Для припинення вчинення адміністративного правопорушення, начальником патруля ІНФОРМАЦІЯ_3 було запропоновано майору ОСОБА_1 добровільно пройти тест з використанням спеціального технічного засобу (приладу для вимірювання концентрації парів алкоголю Алконт-М №000331), на що зазначений військовослужбовець відмовився. Відповідно до вимог Постанови КМУ №32 від 12.01.2024 начальником патруля ЗВ ВСП було запропоновано майору ОСОБА_1 пройти медичний огляд в закладі охорони здоров'я, якому надано право на проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, на що вищевказаний військовослужбовець погодився. В ході медичного огляду у КНП «Тростянецька лікарн» 08.05.2025 о 14 год. 40 хв. встановлено, що майор ОСОБА_1 перебуває в стані алкогольного сп'яніння (висновок медичного огляду №85 від 08.05.2025), Алкотест «Драгер» - 1,95 проміле. Свою провину у скоєнному майор ОСОБА_1 в усних поясненнях визнає. Таким чином, військовослужбовець майор ОСОБА_1 у порушення вимог ст. 11, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України в умовах особливого періоду перебував в стані алкогольного сп'яніння на території базового табору військової частини НОМЕР_2 у АДРЕСА_2 , тобто вчинив військове адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.

Згідно з вимогами ст.276 КУпАП справа про військове адміністративне правопорушення підвідомча Тростянецькому районному суду Вінницької області.

Відповідно до ст.221 КУпАП судді районних судів розглядають справи про військові адміністративні правопорушення, передбачені статтями 172-10 - 172-20 КУпАП.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 277 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення, в тому числі, передбачене ст.172-20 КУпАП розглядається судом протягом доби.

Розгляд справи призначено на 13:40 годину 22 травня 2025 року.

В судовому засіданні 22.05.2025 ОСОБА_1 свою вину не визнав, зазначив, що з дозволу свого безпосереднього керівництва, 08.05.2025 перебував за межами військової частини НОМЕР_2 , а саме біля лісосмуги ремонтував своє власне авто. Мав повернутися до військової частини до 19:00 години на шикування. У зв'язку з цим дозволив собі випити слабоалкогольний напій о 12:00 годині. Стверджує, що командиро роти ОСОБА_3 має до нього особисте неприязне ставлення. Згодом до нього підійшли працівники ВСП і силоміць затягнули його на територію військової частини НОМЕР_2 з метою освідування його на стан сп'яніння. Зазначає, що він погодився на проходження такого освідування. Працівниками ВСП двічі здійснювалося освідування, що фіксувалося на відео, однак результат був негативний. Після цього його направили до КНП "Тростянецька лікарня" де він пройшов освідування і результат був позитивний. ОСОБА_1 зазаначає, що результат міг бути позитивний адже він вживав слабоалкогольний напій, однак до 19:00 години він не планував повертатися до військової частини, і до цього часу сподівався, що ознаки сп'яніння пройдуть, натомість він зазначає на порушення процедури освідування та те, що його забрали для цієї процедури не з території військової частини. Заявив клопотання про виклик свідків, які зможуть підтвердити зазначені ним обставини.

З урахуванням клопотання ОСОБА_1 розгляд справи відкладено на 10:30 годину 27 травня 2025 року.

В судовому засіданні 27 травня 2025 року були допитані свідки ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 .

Так, свідок ОСОБА_4 показав, що він разом із ОСОБА_1 проходить військову службу у військовій частині НОМЕР_2 . 08 травня в обідній час свідок вийшов за територію військової частини, щоб здійснити дзвінок, адже на тереторії досить нестабільний зв'язок. Під час розмови, свідок побачив, що до ОСОБА_7 , який знаходився біля машини близько 400 метрів від території військової частини, підійшли два військовослужбовці і почали з ним дискусію, як зазначив свідок учасники розмахували руками, тому він вважає, що то була дискусія. Після цього до них приєдналося ще двоє військовослужбовців з групи швидкого реагування. Після цього ОСОБА_7 в супроводі цих осіб повели на територію військової частини, далі як розвивалися події свідку не відомо, адже він залишився за межами воріт.

Свідок ОСОБА_5 суду повідомив, що є військовослужбовцем тимчасосо прикомандированим до військової частини НОМЕР_2 , і проходить службу разом із ОСОБА_1 08 чила поточного місяця, стояв біля штабу бо приїхали представники, і бачив, що ОСОБА_7 із-за воріт повели на територію військової частини на "задувку" до приміщення ВСП, і до години часу він там знаходився, потім сказали, що апарат не працює. Безпосередньо розмови він не чув, але чітко було видно, що учасники конфліктували. На думку свідка ознак алкогольного сп'яніння у ОСОБА_7 не було, поводив себе адекватно.

Свідок ОСОБА_6 , показав, що є військовом військової частини НОМЕР_2 , старший лейтенант, офіцер резерву. З ОСОБА_1 ніяких відносин немає, проходять разом зсужбу. Стосовно подій повідомив, що 08 травня зранку бачив розмову ОСОБА_1 із старшим роти ОСОБА_8 , а саме: відпрошувався за територію військової частини, щоб полагодити автомобіль. Згодом ОСОБА_1 покинув територію військової частини і до обіду його не бачив. Свідок зазначив, що часом військовослужбовці виходять за межі території військової частини, щоб поговорити по телефону, оскільки там кращий зв'язок. В цей час він побачив ОСОБА_1 , який займався ремонтом автомобіля, до нього підійшли військовослужбовці і між ними було спілкування на підвищених тонах, події були за 400 метрів від нього тому він не чув, про що саме розмовляли особи. Бачив і те, що ОСОБА_1 впав, йому допомогли піднятися і вони усі разом попрямували до тереторії військової частини НОМЕР_2 . Чи перебував у стані сп'яніння ОСОБА_1 свідку не відомо. Зазначив, що орієнтовно о 12:20 годині ОСОБА_1 освідували на території військової частини в приміщенні ВСП. Згодом від колег почув, що його повезли в лікарню. У зв'язку з цим свідок зазначив, що він ходив до машини, щоб ту закрити, адже ОСОБА_9 не встиг цього зробити, біля машини і всередині ніяких алкогольних напоїв не було видно.

Заслухавши ОСОБА_1 та свідків, дослідивши матеріали справи, суд дійшов таких висновків.

Згідно із ч.2 ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом (ст.245 КУпАП).

Згідно із ч. 1 ст. 256 КУпАП протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Окрім протоколу від 08 травня 2025 року №ОДВ/202 про військове адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.172-20 КУпАП до матеріалів справи долучено:

- копію направлення №11/136 від 08.05.2025 до Тростянецької лікарні;

- роздруківку алкотесту Драгер 6820 №833 від 08.05.2025 о 14:36 годині, результат позитивний - 1,95 проміле;

- довідку КНП "Тростянецька лікарня" №85 від 08.05.2025, зі змісту якої випливає, що ОСОБА_1 перебуває в стані алкогольного сп'яніння;

- відеозапис освідування в КНП "Тростянецька лікарня" та документи характерезуючі особу ОСОБА_1 .

Відповідно до ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП, суд під час розгляду справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну оцінку, з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи і, в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.

Відповідно до ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, відповідальність настає за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або виконання ними обов'язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, або в умовах особливого періоду.

Згідно зі ст. 266-1 КУпАП військовозобов'язані та резервісти під час проходження зборів, а також військовослужбовці Збройних Сил України, щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

Огляд військовозобов'язаних та резервістів під час проходження зборів, а також військовослужбовців Збройних Сил України на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, щодо яких є підстави вважати, що вони у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, виконують обов'язки військової служби або перебувають на території військових частин, проводиться посадовою особою, уповноваженою на те начальником органу управління Військової служби правопорядку у Збройних Силах України або командиром (начальником) військової частини (установи, організації, підприємства, закладу, підрозділу), іншого утвореного відповідно до законів України військового формування, а також правоохоронного органу спеціального призначення, з використанням спеціальних технічних засобів та тестів.

Огляд на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння військовозобов'язаних та резервістів під час проходження зборів, а також військовослужбовців Збройних Сил України, щодо яких є підстави вважати, що вони у стані сп'яніння перебувають на вулицях, у закритих спортивних спорудах, у скверах, парках, у всіх видах громадського транспорту (включаючи транспорт міжнародного сполучення) та в заборонених законом інших місцях, проводиться посадовою особою, уповноваженою на те начальником органу управління Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, з використанням спеціальних технічних засобів та тестів.

У разі незгоди військовозобов'язаного та резервіста під час проходження зборів, а також військовослужбовця Збройних Сил України на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, уповноваженими особами з використанням спеціальних технічних засобів та тестів або у разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.

Складення висновків у закладі охорони здоров'я за результатами огляду військовозобов'язаних та резервістів під час проходження зборів, а також військовослужбовців Збройних Сил України на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, проводиться у присутності посадової особи, уповноваженої на те начальником органу управління Військової служби правопорядку у Збройних Силах України або командиром (начальником) військової частини (установи, організації, підприємства, закладу, підрозділу), іншого утвореного відповідно до законів України військового формування, а також правоохоронного органу спеціального призначення.

Під час проведення огляду військовозобов'язаних та резервістів під час проходження зборів, а також військовослужбовців Збройних Сил України на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, з використанням спеціальних технічних засобів та тестів уповноважена посадова особа застосовує спеціальні технічні засоби відеозапису, а в разі їх відсутності або неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. У випадку застосування спеціальних технічних засобів відеозапису матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.

Порядок направлення військовозобов'язаних та резервістів під час проходження зборів, а також військовослужбовців Збройних Сил України для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, та проведення такого огляду здійснюється впорядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Огляд військовослужбовців Збройних Сил України, які виконують обов'язки військової служби у складі національного контингенту (національного персоналу), може проводитися в медичних закладах, що входять до складу міжнародних операцій з підтримання миру і безпеки, в яких бере участь національний контингент (національний персонал).

Огляд військовозобов'язаних та резервістів під час проходження зборів, а також військовослужбовців Збройних Сил України на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.

Отже, з аналізу викладеного слідує, що огляд на стан алкогольного сп'яніння проводиться в закладі охорони здоров'я у разі коли військовослужбовець відмовився від проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння із застосуванням спеціальних технічних засобів/тестів чи не погодитися з його результатами.

Порядок підтвердження вчинення військовослужбовцями адміністративного правопорушення відповідальність за вчинення якого передбаченого ч. 3 ст. 173-20 КУпАП встановлено пунктом 8 розділу ІІ Інструкції з оформлення в національній гвардії України матеріалів про військові адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України від 23 серпня 2017 року №726, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 вересня 2017 року за №1166/31034 (далі Інструкція).

Відповідно до пункту 8 Інструкції у разі виконання військовослужбовцем обов'язків військової служби або перебування на території військової частини з ознаками, які визначені в пунктах 3, 4 розділу I Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України від 09 листопада 2015 року №1452/735, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 року за №1413/27858 (далі - Інструкція про порядок виявлення ознак сп'яніння), посадовою особою, уповноваженою командиром (начальником) військової частини (установи, закладу, підрозділу), проводиться огляд на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції (далі - стан сп'яніння), з використанням спеціального технічного засобу та тесту.

Перед проведенням огляду на стан сп'яніння посадова особа інформує військовослужбовця, що підлягає огляду, про порядок застосування спеціального технічного засобу та тесту, а також на його вимогу надає сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки.

Під час проведення огляду військовослужбовця на стан сп'яніння з використанням спеціального технічного засобу та тесту посадова особа застосовує спеціальні технічні засоби відеозапису, а в разі їх відсутності або неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. У випадку застосування спеціальних технічних засобів відеозапису матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про військове адміністративне правопорушення.

Результати проведеного огляду на стан сп'яніння оформлюються актом, зразок якого наведено в додатку 2 до цієї Інструкції, який підписується посадовою особою, свідками та військовослужбовцем, стосовно якого проводився огляд.

Відмова військовослужбовця від підписання акта або його незгода з результатом такого огляду зазначається в акті.

Акт складається у двох примірниках, один з яких вручається військовослужбовцю, стосовно якого проводився огляд, інший долучається до матеріалів військового адміністративного правопорушення.

У разі незгоди військовослужбовця пройти огляд на стан сп'яніння з використанням спеціального технічного засобу та тесту, його незгоди з результатом такого огляду, посадова особа не пізніше ніж протягом двох годин направляє його в супроводі двох представників Головного управління НГУ, військової частини для проведення медичного огляду до відповідного закладу охорони здоров'я, якому надано право проводити такий огляд.

Висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, складається за формою, наведеною в додатку 4 до Інструкції про порядок виявлення ознак сп'яніння у присутності посадової особи, уповноваженої командиром (начальником) військової частини (установи, закладу, підрозділу), та долучається до матеріалів військового адміністративного правопорушення.

Відповідно до п. 7 Порядку направлення військовозобов'язаних та резервістів під час проходження зборів, а також військовослужбовців Збройних Сил для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, та проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 січня 2024 року №32 (далі - Порядок), підтвердження стану сп'яніння за результатами огляду та згода військовослужбовця/військовозобов'язаного з такими результатами є підставою для його притягнення до відповідальності згідно із законом.

Відповідно до п. 14 Порядку лікар, що проводив у закладі охорони здоров'я огляд військовослужбовця/військовозобов'язаного, складає за його результатами акт медичного огляду та висновок. Висновок складається у трьох примірниках: по одному - для уповноваженої посадової особи, військовослужбовця/військовозобов'язаного, а третій залишається в закладі охорони здоров'я.

Згідно зі ст. 62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Відповідно до ч.2 ст.251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу, але працівники поліції, всупереч цих вимог, не забезпечили відповідного доказового матеріалу у справі.

Суд зазначає, що посадовою особою в/ч НОМЕР_2 після виявлення військовослужбовця з ознаками алкогольного сп'яніння, що призвело у подальшому до направлення особи до медичного закладу для встановлення стану сп'яніння не дотримано вимог ст. 266-1 КУпАП.

Так, до справи не надано доказів проведення освідування ОСОБА_1 посадовими особами ВСП, не надано підтвердження виконання вимог ч.4 ст.266-1 КУпАП та підтвердження незгоди військовослужбовця на проведення огляду уповноваженими посадовими особами військової частини або незгоди з результатом проведеного огляду, натомість матеріали справи містяно направлення на огляд в заклад охорони здоров'я. В той час, як ОСОБА_1 так і свідки ОСОБА_6 та ОСОБА_5 повідомили, що таке освідування у приміщенні ВСП на території військової частини НОМЕР_2 відносно ОСОБА_1 проводилося.

До матеріалів справи також не надано доказів про те, що у ВЧ НОМЕР_2 відсутні спеціальні технічні засоби та тести та згідно з чинним законодавством, або ж їхнью несправність.

З урахуванням викладеного, суд має зауважити наступне.

Порядок проведення огляду військовослужбовців Збройних Сил України встановлений введеною в дію 27.01.2023 статтею 266-1 КУпАП, відповідно до Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та інших законодавчих актів України щодо особливостей несення військової служби в умовах воєнного стану чи в бойовій обстановці».

Порядок передбачений вищевказаною статтею є імперативним, стосується всіх військових частин та військових формувань Збройних Сил України та не передбачає жодних дискреційних прав щодо проведення чи непроведення такого огляду.

Огляд військовозобов'язаних та резервістів під час проходження зборів, а також військовослужбовців Збройних Сил України на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог статті 266-1 КУпАП, вважається недійсним.

Таким чином, суд дійшов висновку про порушення імперативних вимог статті 266-1 КУпАП під час складання матеріалів справи, що призвело до помилкового висновку щодо необхідності першочергової доставки військовослужбовця, у якого були виявлені ознаки сп'яніння, до закладу охорони здоров'я для встановлення стану сп'яніння.

Більше того матеріалами справи не підтверджено, що ОСОБА_1 виявлений у стані сп'яніння саме на території військової частини НОМЕР_2 , натомість показами свідків такі обставини спростовуються, адже як випливає з їхніх показів, ОСОБА_1 супроводжували військовослужбовці із-за меж військової частини. Таком чином, обставини наведені у протоколі викликають сумніви, щодо їхньої дійсності.

Отже, оцінивши наявні в справі докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що огляд проведений майору ОСОБА_1 здійснено з порушенням вимог ст. 266-1 КУпАП є недійсним, у зв'язку з чим справа про адміністративне правопорушення підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 23, 27, 33-35, 40-1, ст. 172-20, 247, 282,283, 284, 285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП закрити на підставі п. 1 ч.1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя О. Г. Борейко