Справа № 752/11805/25
Провадження №: 1-кс/752/4563/25
23.05.2025 м. Київ
Слідчий суддя Голосіївського районного суду міста Києва ОСОБА_1 ,
за участю:
секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_4
підозрюваного ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеооконференції клопотання слідчого 2- го відділу слідчого управління ГУНП в АР Крим та м. Севастополі майора поліції ОСОБА_6 , погоджене прокурором відділу прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя ОСОБА_3 , про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою підозрюваному ОСОБА_5 , в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12025010000000075 від 21.04.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України,
23.05.2025 до Голосіївського районного суду міста Києва надійшло клопотання слідчого 2-го відділу слідчого управління ГУНП в АР Крим та м. Севастополі майора поліції ОСОБА_6 , погоджене прокурором відділу прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя ОСОБА_3 , про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою підозрюваному ОСОБА_5 , в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12025010000000075 від 21.04.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України.
Клопотання обґрунтовується тим, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12025010000000075 від 21.04.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України.
Процесуальне керівництво у вказаному кримінальному провадженні здійснюється прокуратурою Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.
В ході проведення досудового розслідування встановлено наступне.
Згідно з підпунктом «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування є особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Наказом МВС України від 24.02.2020 року №171 «Про затвердження структури Головного сервісного центру МВС» затверджено структуру Головного сервісного центру МВС та визнано таким, що втратив чинність наказ МВС, яким затверджено структуру регіональних сервісних центрів.
Наказом МВС України від 24.04.2020 року №354 внесено зміни до Положення про Головний сервісний центр МВС, затвердженого наказом МВС України від 07.11.2015 року №1393, та викладено його у новій редакції.
Відповідно до пунктів 1, 3 цього Положення Головний сервісний центр МВС (ГСЦ МВС) утворений як юридична особа публічного права та є міжрегіональним територіальним органом з надання сервісних послуг Міністерства внутрішніх справ України. Структуру ГСЦ МВС затверджує Міністр внутрішніх справ. ГСЦ МВС складається зі структурних підрозділів та відокремлених структурних підрозділів - регіональних сервісних центрів (далі - РСЦ). РСЦ складається зі структурних підрозділів, до яких в тому числі входять територіальні підрозділи - територіальні сервісні центри МВС (далі - ТСЦ МВС). РСЦ підзвітні та підконтрольні керівництву ГСЦ МВС. ГСЦ МВС, РСЦ і ТСЦ МВС разом становлять систему сервісних центрів МВС.
Відповідно до положення «Про територіальний сервісний центр МВС» затвердженого наказом МВС №1646 від 29.12.2015 - ТСЦ МВС відповідно до чинного законодавства:
- надає платні та безоплатні послуги; здійснює комплекс заходів, пов'язаних з проведенням державної реєстрації (перереєстрації) та зняттям з обліку призначених для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування транспортних засобів усіх типів;
- проводить реєстрацію (перереєстрацію) транспортних засобів з видачею свідоцтв про реєстрацію, тимчасових реєстраційних талонів та номерних знаків на транспортні засоби, здійснення обміну реєстраційних документів та номерних знаків на транспортні засоби, зняття з обліку зареєстрованих транспортних засобів;
- ТСЦ у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства.
Відповідно до ч. 2 ст. 1 Закону України «Про державну службу» державний службовець - це громадянин України, який займає посаду державної служби в органі державної влади, іншому державному органі, його апараті (секретаріаті) (далі - державний орган), одержує заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету та здійснює встановлені для цієї посади повноваження, безпосередньо пов'язані з виконанням завдань і функцій такого державного органу, а також дотримується принципів державної служби.
Відповідно до п. 4 ст. 2 вказаного Закону посада державної служби - визначена структурою і штатним розписом первинна структурна одиниця державного органу з установленими відповідно до законодавства посадовими обов'язками у межах повноважень, визначених частиною першою статті 1 цього Закону.
Таким чином, посади працівників Головного сервісного центру МВС, у тому числі працівників територіальних сервісних центрів регіональних сервісних центрів ГСЦ МВС відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 6 вказаного Закону відносяться до посад державної служби категорії «В».
Єдина на території України процедура державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів, оформлення та видачі реєстраційних документів і номерних знаків відповідно до п. 1 «Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 № 1388 встановлюється цим Порядком.
Відповідно до п. 3 вказаного Порядку, державна реєстрація транспортних засобів проводиться територіальними органами з надання сервісних послуг МВС з метою здійснення контролю за відповідністю конструкції транспортних засобів установленим вимогам правил і нормативів, дотриманням законодавства, що визначає порядок сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), використанням транспортних засобів в умовах воєнного і надзвичайного стану, а також для ведення їх обліку та запобіганню вчиненню щодо них протиправних дій.
Також, відповідно до п. 8 вказаного Порядку, державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто або уповноваженим представником, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують повноваження представника (для фізичних осіб - нотаріально посвідчена довіреність, для юридичних осіб - організаційно-розпорядчий документ про проведення державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів та видана юридичною особою довіреність), а також правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення (далі - правомірність придбання) транспортних засобів, відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів.
Відповідно до п. 1 розділу ІІ «Порядку реєстрації фізичних та юридичних осіб у системі керування чергою для отримання послуг, які надаються територіальними сервісними центрами МВС та Експертною службою МВС», затвердженого Наказом Міністерства внутрішніх справ України № 777 від 05 листопада 2020 року, для отримання послуг у ТСЦ МВС та/або Експертній службі МВС суб'єкти звернення реєструються в системі керування чергою (за умови її наявності у відповідній установі Експертної служби МВС) за допомогою онлайн-сервісу, термінала або уповноважених працівників.
Відповідно до п. 4 розділу ІІ вказаного Порядку, для реєстрації в системі керування чергою за допомогою онлайн-сервісу суб'єкт звернення проходить електронну ідентифікацію та зазначає своє прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності), найменування юридичної особи (у разі звернення уповноваженого представника юридичної особи), номер телефону, адресу електронної пошти, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків відповідно до закону), код згідно з ЄДРПОУ (у разі звернення уповноваженого представника юридичної особи), номерний знак або ідентифікаційний номер транспортного засобу (для отримання послуг з державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів), обирає послугу, ТСЦ МВС та/або Експертну службу МВС, які надаватимуть послугу, дату та час надання послуги із числа доступних. Додатково можуть зазначатися реквізити документів, необхідних для отримання послуги.
Відповідно до п. 6 розділу ІІ вказаного Порядку, реєстрація в системі керування чергою за допомогою термінала здійснюється суб'єктом звернення самостійно або за допомогою працівника ТСЦ МВС після пред'явлення суб'єктом звернення паспорта громадянина України або паспорта громадянина України для виїзду за кордон, або тимчасового посвідчення громадянина України, або посвідки на постійне проживання, або посвідки на тимчасове проживання, або посвідчення біженця, або посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, або посвідчення водія чи пред'явлення одного із зазначених документів в електронній формі засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) за умови відображення документів суб'єкта звернення в мобільному додатку Порталу Дія (Дія).
Реєстрація суб'єкта звернення в системі керування чергою за допомогою термінала для отримання послуги в ТСЦ МВС та/або Експертній службі МВС на поточний робочий день здійснюється суб'єктом звернення самостійно або працівником ТСЦ МВС не пізніше ніж за годину до закінчення встановленої тривалості робочого дня.
Відповідно до п. 9 розділу ІІ вказаного Порядку, реєстрація в системі керування чергою уповноваженим працівником здійснюється під час особистого звернення суб'єкта звернення до ТСЦ МВС або Експертної служби МВС після надання відомостей, зазначених у пункті 4 цього розділу.
Так, під час досудового розслідування встановлено, що в кінці березня 2025 року, більш точні дата та час в ході здійснення досудового розслідування не встановлені, ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , захотів придбати автомобіль та здійснити його перереєстрацію в ТСЦ. Зайшовши на офіційний сайт ТСЦ, ОСОБА_7 зайшов у вкладу талонів, але на сайті сервісного центру вільних місць на найближчі два тижні не було.
В подальшому, на початку квітня 2025 року, більш точні дата та час в ході здійснення досудового розслідування не встановлені, ОСОБА_7 , прийшов до Територіального сервісного центру МВС № 5141 (далі - ТСЦ №5141) за адресою: м. Одеса, вул. Інглезі, буд. 15А, щоб подивитись дати на які є час щоб переоформити автомобіль, який мав намір придбати, але підійшовши до терміналу, не зміг взяти талон в системі керування чергою для здійснення перереєстрації автомобіля марки «MERCEDES-BENZ E 280», ідентифікаційний номер транспортного засобу НОМЕР_1 , який мав намір придбати, оскільки талонів не було.
Разом із цим, на виході із ТСЦ № 5141 ОСОБА_7 зустрів раніше невідомого чоловіка, який представився ОСОБА_8 , який у ході досудового розслідування встановлений, як ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , переслідуючи корисливий мотив, повідомив, що він може допомогти ОСОБА_7 у даному питанні, а саме безперешкодно здійснити перереєстрацію транспортного засобу, обійти та прискорити встановлену чинним законодавством процедуру, при цьому ОСОБА_5 висловив вимогу ОСОБА_7 про необхідність надання ним неправомірної вигоди в розмірі від 4 000 до 6 000 тисяч гривень за здійснення впливу на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, в особі адміністратора ТСЦ № 5141. В іншому випадку, ОСОБА_7 здійснити перереєстрацію транспортного засобу внаслідок штучно створеного дефіциту талонів в системі керування чергою.
Для реалізації свого злочинного умислу, ОСОБА_5 залишив ОСОБА_7 номер свого мобільного телефону НОМЕР_2 та повідомив про необхідність зателефонувати йому з метою узгодження дати здійснення перереєстрації автомобіля, надання йому неправомірної вигоди та передачі документів.
20.05.2025 під час телефонної розмови ОСОБА_7 повідомив ОСОБА_5 про те, що в нього є можливість здійснити перереєстрацію транспортного засобу на умовах ОСОБА_5 , вони домовились про здійснення державної реєстрації транспортного засобу на 22.05.2025 у ТСЦ № 5141 за адресою: м. Одеса, вул. Інглезі, буд. 15А та про завчасну передачу документів: паспорт громадянина України та Реєстраційний номер облікової картки платника податків особи, яка продає автомобіль, шляхом надсилання ОСОБА_5 фото вказаних документів для підготовки договору купівлі-продажу транспортного засобу. Також ОСОБА_5 повідомив ОСОБА_7 , що так звана допомога у здійсненні перереєстрації транспортного засобу буде коштувати 5 000 тисяч гривень.
Діючи на виконання вимог ОСОБА_5 , 20.05.2025, ОСОБА_7 надіслав на номер мобільного телефону НОМЕР_2 , яким користується ОСОБА_5 фото паспорту громадянина України та Реєстраційного номеру облікової картки платника податків особи, яка продає автомобіль для підготовки договору купівлі-продажу транспортного засобу.
21.05.2025 ОСОБА_5 , діючи з метою незаконного збагачення, повідомив ОСОБА_7 про необхідність прибути до ТСЦ № 5141 за адресою: м. Одеса, вул. Інглезі, буд. 15А для передачі неправомірної вигоди у розмірі приблизно 5 000 тисяч гривень за здійснення впливу на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, в особі адміністратора ТСЦ № 5141 за здійснення державної перереєстрації автомобіля марки «MERCEDES-BENZ E 280», ідентифікаційний номер транспортного засобу НОМЕР_1 , який ОСОБА_7 мав намір придбати.
В подальшому, діючи на виконання вимог ОСОБА_5 , 22.05.2025, о 09 годині 52 хвилин, ОСОБА_7 , перебуваючи під контролем правоохоронних органів, прибув до ТСЦ № 5141 за адресою: м. Одеса, вул. Інглезі, буд. 15А та передав ОСОБА_5 довідку про реєстраційний номер облікової картки платника податків та паспорт громадянина України на ім'я ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а також свідоцтво про реєстрацію ТЗ на автомобіль марки «MERCEDES-BENZ E 280», ідентифікаційний номер транспортного засобу НОМЕР_1 з метою виготовлення ним копій документів, визначених п. 4 розділу ІІ «Порядку реєстрації фізичних та юридичних осіб у системі керування чергою для отримання послуг, які надаються територіальними сервісними центрами МВС та Експертною службою МВС», затвердженого Наказом Міністерства внутрішніх справ України № 777, які необхідні для реєстрації в системі керування чергою в ТСЦ МВС.
В цей же день, тобто 22.05.2025, в точно невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 10 години 40 хвилин, адміністратор ТСЦ № 5141, всупереч вимогам п. 8 «Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 № 1388 та п. 1,4,6 розділу ІІ «Порядку реєстрації фізичних та юридичних осіб у системі керування чергою для отримання послуг, які надаються територіальними сервісними центрами МВС та Експертною службою МВС», затвердженого Наказом Міністерства внутрішніх справ України № 777 здійснив перереєстрацію транспортного засобу, а саме автомобіля марки «MERCEDES-BENZ E 280», ідентифікаційний номер транспортного засобу НОМЕР_1 з порушенням процедури державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів, оформлення та видачі реєстраційних документів і номерних знаків, встановленої чинним законодавством.
Після чого, адміністратор ТСЦ № 5141 22.05.2025 в точно невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 10 години 40 хвилин, передала ОСОБА_7 свідоцтво про реєстрацію вказаного транспортного засобу та державні номерні знаки діючи, а ОСОБА_5 з корисливих мотивів, з метою особистого незаконного збагачення, доводячи до кінця сформований план на одержання неправомірної вигоди, поєднаний з вимаганням, усвідомлюючи явну протиправність своїх дій отримав від ОСОБА_7 неправомірну вигоду у виді грошових коштів у сумі 5 000 тисяч гривень за здійснення впливу на особу, уповноважену на виконання функцій держави, в особі адміністратора ТСЦ № 5141, за успішну перереєстрацію автомобіля марки марки «MERCEDES-BENZ E 280», ідентифікаційний номер транспортного засобу НОМЕР_1 .
Після цього, 22.05.2025 ОСОБА_5 було затримано працівниками правоохоронних органів у порядку ст. 208 КПК України, а його протиправна діяльність припинена.
22.05.2025 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України.
З урахуванням викладеного, а також наявністю обґрунтованої підозри у вчиненні кримінального правопорушення, сторона обвинувачення вважає, що ОСОБА_5 необхідно обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
У судовому засіданні прокурор вимоги даного клопотання підтримав, вказуючи на те, що стосовно підозрюваного існують ризики, що передбачені ст.177 КПК України, а саме: ОСОБА_5 може переховуватися від органів досудового розслідування або суду; незаконно впливати на свідків, у цьому кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення, а тому просить застосувати до підозрюваного ОСОБА_5 запобіжних захід у вигляді тримання під вартою.
Підозрюваний та його захисник проти задоволення клопотання заперечували.
Дослідивши матеріали клопотання слідчого, заслухавши думку прокурора, захисника та підозрюваного, слідчий суддя дійшов наступних висновків.
Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12025010000000075 від 21.04.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України.
22.05.2025 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України.
Підозра ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України, обґрунтовується доказами, які зібрані у провадженні, а саме:
-рапортом слідчого ОСОБА_9 про виявлення кримінального правопорушення від 21.04.2025;
-рапортом оперативного працівника ДВБ НП України ОСОБА_10 ;
-протоколом допиту як свідка ОСОБА_7 від 21.04.2025;
-постановою про залучення особи до конфіденційного співробітництва, письмовою згодою про залучення особи до конфіденційного співробітництва від 21.04.2025;
-матеріали виконання доручення ДВБ НП України;
-протоколами оглядів веб-сайтів від 13.05.2025;
-протоколом допиту як свідка ОСОБА_11 від 13.05.2025;
-протоколом про результати проведення негласної слідчої (розшукової) дії аудіо-, відеоконтроль особи від 20.05.2025;
-протоколами огляду та вручення заздалегідь ідентифікованих засобів від 22.05.2025;
-протоколом затримання від 22.05.2025;
-повідомленням про підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення від 22.05.2025;
-іншими матеріалами кримінального провадження.
Згідно ч. 4 ст.176 КПК України запобіжні заходи застосовуються: під час досудового розслідування - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з прокурором, або за клопотанням прокурора, а під час судового провадження - судом за клопотанням прокурора.
Частиною 1 ст.177 КПК України встановлено, що метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Згідно ст.178 КПК України, при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у статті 177 КПК України, слідчий суддя на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів зобов'язаний в сукупності оцінити всі обставини, які можуть свідчити на користь збільшення або зменшення ризику переховування від правосуддя чи інших способів неналежної процесуальної поведінки.
Відповідно до ч. 1 ст.183 КПК України, тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м'яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 цього Кодексу.
У судовому засіданні прокурором не доведено, що жоден із більш м'яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 цього Кодексу.
Крім того, на даному етапі суд позбавлений права надавати оцінку правильності кваліфікації пред'явленої підозри, а оцінює лише сам факт пред'явлення ОСОБА_5 підозри у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України.
У судовому засіданні доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує ризик, передбачений ст.177 КПК України, а саме те, що підозрюваний може вчинити спроби:
-Переховуватися від органу досудового розслідування та суду.
Даний ризик підтверджується тим, що підозрюваний ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України, який, відповідно до ст. 12 КК України відноситься до тяжких злочинів та санкція за вчинення якого безальтернативно передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років із конфіскацією майна, а тому усвідомлюючи тяжкість і реальність покарання, яке пов'язане із позбавленням волі та яке може бути застосоване в разі доведення вини у вчиненні інкримінованого йому злочину, ОСОБА_5 може розцінити ухилення від кримінальної відповідальності як менш негативне явище для себе ніж власне відбування покарання у місцях позбавлення волі та може переховуватися від органу досудового розслідування та суду.
Крім того, підозрюваний ОСОБА_5 має паспорт громадянина України для виїзду за кордон НОМЕР_3 , що свідчить про можливість підозрюваного з метою уникнення кримінальної відповідальності виїхати за межі України.
При цьому Одеська область територіально розташована безпосередньо на кордоні України, що підсилює цей ризик та унеможливлює здійснення ефективного і своєчасного контролю за його місцем перебування шляхом застосування інших, більш м'яких запобіжних заходів, ніж тримання під вартою.
ОСОБА_5 не перебуває у шлюбі, не має дітей. Це свідчить про відсутність міцних соціальних зв?язків та може стати додатковим аргументом для переховування від органів досудового розслідування та/або суду, а тому в даному випадку існує ризик, передбачений п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України.
-Незаконно впливати на свідків у цьому кримінальному провадженні.
Так, одними із основних свідків у вказаному кримінальному провадженні, показання яких під час судового розгляду матимуть істотне значення є ОСОБА_7 , який надав в ході здійснення допиту покази, які безпосередньо вказують на ОСОБА_5 , як на особу, яка причетна до вчинення кримінального правопорушення, а тому орган досудового розслідування вважає, що підозрюваний буде в незаконний спосіб впливати на вказаного свідка з метою примушування до зміни показів у кримінальному провадженні.
При цьому згідно зі ст. 23 КПК України суд досліджує докази безпосередньо; показання учасників кримінального провадження суд отримує усно; як наслідок, в основу остаточного судового рішення можуть бути покладені лише показання, які надаватимуться свідками у подальшому, під час можливого судового розгляду. При цьому слід врахувати, що оскільки наразі кримінальне провадження перебуває на стадії досудового розслідування, стороною обвинувачення допитані не усі свідки.
Так, на теперішній час не допитано адміністраторів та начальника ТСЦ № 5141, якими здійснено перереєстрацію транспортного засобу в порушення вимог законодавства, а також начальника зазначеного сервісного центру ОСОБА_12 , показання яких будуть мати доказове значення у кримінальному провадженні.
-Перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.
Так, сам характер злочинної діяльності ОСОБА_5 , його можливості безперешкодно та в обхід встановленої процедури, звертатись за допомогою набутого кола зв?язків до службових осіб ТСЦ № 5141 (на правах відділу м. Одеса) регіонального сервісного центру Головного сервісного центру МВС в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях (філія ГСЦ МВС) та впливати на прийняття останніми рішень, наявні відповідні фінансові, організаційні можливості, особистісні та ділові зв'язки, він зможе використати для того, щоб уникнути кримінальної відповідальності та перешкоджати кримінальному провадженню будь-яким іншим чином. Відповідні зв'язки ОСОБА_5 може використати для уникнення кримінальної відповідальності, штучного створення доказів захисту, незаконного впливу на органи досудового розслідування, суд, інших учасників кримінального провадження, ухилятися від виконання покладених на нього обов'язків.
Разом із тим, слідчому судді не надано достатніх і переконливих доказів, що підозрюваний має намір вчинити інше кримінальне правопорушення.
Слідчий суддя відповідно до вимог ст.178 КПК України приймає до уваги інші дані про особу підозрюваного, зокрема, що підозрюваний має постійне місце проживання, роботи.
З огляду на зазначене слідчий суддя приходить до висновку про відсутність підстав для застосування відносно підозрюваного ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Разом з тим, причетність підозрюваного до вчинення кримінального правопорушення, підозра у якому йому повідомлено, є вірогідною та достатньою для застосування щодо нього запобіжного заходу у вигляді застави, з покладанням обов'язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України. Саме такий вид запобіжного заходу буде достатнім для уникнення ризиків, визначених ст.177 КПК України, зокрема можливості підозрюваного переховуватися від органів досудового розслідування та суду; незаконно впливати на свідків у цьому кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 131, 132, 176-178, 179, 184, 186, 193, 194, 196, 197, 309, 369, 372, 376, 395 КПК України, слідчий суддя,-
У задоволенні клопотання відмовити.
Застосувати відносно підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , запобіжний захід у виді застави у розмірі 40 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 121 120 (сто двадцять одна тисяча сто двадцять) гривень у національній грошовій одиниці, та надати можливість йому або іншій особі не пізніше п'яти днів, з моменту постановлення цієї ухвали, внести зазначену суму на депозитний рахунок Голосіївського районного суду м. Києва за реквізитами для внесення застави (отримувач: ТУДСАУ в місті Києві, ЄДРПОУ: 26268059, МФО: 820172, Банк: Державна казначейська служба України м. Київ, р/р №UA128201720355259002001012089), та надати документ, що підтверджує сплату слідчому, прокурору, суду.
На підставі ч. 5 ст. 194 КПК України покласти на підозрюваного у разі внесення застави наступні обов'язки:
- прибувати за викликом до прокурора, слідчого та суду на їх першу вимогу, а в разі неможливості прибути за викликом у призначений строк заздалегідь повідомити про це зазначених осіб;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
-не відлучатися із населеного пункту, в якому він проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- утриматися від спілкування зі свідками у даному кримінальному провадженні;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.
Визначити 2-х місячний термін дії обов'язків, покладених судом, у разі внесення застави, з дня внесення застави, але не більше ніж до 20.07.2025.
Роз'яснити підозрюваному ОСОБА_5 , що в разі невиконання покладених на нього обов'язків, застава звертається в дохід держави, а до нього для забезпечення виконання визначених законом обов'язків, може бути застосовано інший запобіжний захід.
Ухвала підлягає негайному виконанню, але може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.
Повний текст ухвали проголошено 27.05.2025 о 16 год. 10 хв.
Слідчий суддя: ОСОБА_1