79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
21 травня 2025 року Справа № 907/999/23
Суддя-доповідач Західного апеляційного господарського суду О.С. Скрипчук,
розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю “Свобода-Агро»від 19.05.2025 (вх. 01-04/3955/25від 20.05.2025)
про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду
за матеріалами апеляційної скарги громадянина Туреччини Унала Умуткана б/н від 28.12.2024 (вх. № 01-05/15/25 від 02.01.2025)
на рішення Господарського суду Закарпатської області від 08.11.2024 (повний текст рішення складено 18.11.2024, м. Ужгород, суддя О.Ф. Ремецькі)
у справі № 907/999/23
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Агро-Свобода», с. Свобода Закарпатської області
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю “Свобода-Агро», с. Велика Добронь Закарпатської області
про визнання недійсними значних правочинів та повернення майна з незаконного володіння.
встановив:
У провадженні Західного апеляційного господарського суду знаходиться заява громадянина Туреччини Унала Умуткана б/н від 28.12.2024 (вх. № 01-05/15/25 від 02.01.2025) на рішення Господарського суду Закарпатської області від 08.11.2024 у справі №907/999/23.
Західний апеляційний господарський суд ухвалою від 09.04.2025 розгляд цієї справи відклав на 21.05.2025 о 12 год 20 хв.
В подальшому, 19.05.2025, через систему «Електронний суд» подано до суду заяву б/н від 19.05.2025 (вх. № 01-04/3955/25 від 20.05.2025), в якій відповідач просив постановити ухвалу про участь представника відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «СВОБОДА-АГРО» - адвоката Гінгуляка Юрія Васильовича у судовому засіданні 21.05.2025 року о 12:20 год. у справі №907/999/23 у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Відповідно до частини 1 статті 197 Господарського процесуального кодексу України учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.
Відповідно до частини 2 статті 197 Господарського процесуального кодексу України учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. У заяві про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення.
Частиною 3 статті 197 Господарського процесуального кодексу України визначено, що суддя (суддя-доповідач) розглядає заяву учасника справи, його представника про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду без повідомлення учасників справи. За результатами розгляду заяви постановляється ухвала.
Розглянувши подану заяву, суд вважає за можливе задоволити цю заяву відповідач та провести судове засідання, призначене на 21.05.2025 о 12 год 20 хв, за участю його представника у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням підсистеми відеоконференцзв'язку (https://vkz.court.gov.ua/).
На підставі наведеного та керуючись статтями 197, 234 Господарського процесуального кодексу України, Західний апеляційний господарський суд
постановив:
1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю “Свобода-Агро»про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції задоволити.
2. Судове засідання у справі № 907/999/23 щодо розгляду апеляційної скарги на рішення суду, призначене на 21.05.2025 о 12 год 20 хв, провести в режимі відеоконференції у приміщенні Західного апеляційного господарського суду за адресою: м. Львів, вул. Личаківська, 81, в залі судових засідань № 6 з використанням підсистеми відеоконференцзв'язку (https://vkz.court.gov.ua/).
3. Товариству з обмеженою відповідальністю “Свобода-Агро» забезпечити участь представника - адвоката Ю.В. Гінгуляка у судовому засіданні 21.05.2025 о 12 год 20 хв у цій справі у режимі відеоконференціїз використанням підсистеми відеоконференцзв'язку (https://vkz.court.gov.ua/). Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, його представник, який подав відповідну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач О.С. Скрипчук