Справа № 444/1632/25
Провадження № 3/444/876/2025
м. Жовква
27 травня 2025 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Оприск З. Л. , розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від ІНФОРМАЦІЯ_1 Відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 », про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , проживає: АДРЕСА_1 , молодший інспектор прикордонної служби 1 категорії 2 групи інспекторів прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (тип А) відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 », РНОКППсудом не встановлено,
за ч. 2 ст. 172-18 КУпАП,
В період з 18 год. 00 хв. 05.05.2025 року по 06 год. 00 хв. 06.05.2025 року в міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Рава-Руська», територія Рава-Руської об'єднаної територіальної громади. Львівського району, Львівської області, заступником начальника штабу - начальником відділу організації прикордонного контролю ІНФОРМАЦІЯ_4 майором ОСОБА_2 було здійснено перевірку окремих складових прикордонного контролю, під час якої перевірено записи нагрудних відеореєстраторів та виявлено, що сержант ОСОБА_3 порушила правила несення прикордонної служби в умовах особливого періоду. А саме, в період з 14 год. 10 хв. по 14 год. 47 хв. 01.05.2025 року зняла нагрудний відеореєстратор з форменого одягу та розмістила його на підвіконні. Своїми діями сержант ОСОБА_3 порушила вимоги абзацу 5 пункту 9 наказу ІНФОРМАЦІЯ_4 від 04.12.2024 року № 3346-АГ «Про порядок використання автоматичної фото- і відеотехніки під час виконання службових обов'язків» та абзацу 17 пункту 11 глави 2 розділу II наказу Міністерства Внутрішніх Справ України від 19.10.2015 року № 1261 «Про затвердження Інструкції про службу прикордонних нарядів Державної прикордонної служби України», чим вчинила порушення, передбачене ч. 2 ст. 172-18 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не прибула, хоча була сповіщена про місце і час розгляду справи, і від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.Беручи до уваги, що присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-18 КУпАП не є обов'язковою, керуючись ст. 268 КУпАП, справу було розглянуто під час відсутності цієї особи.
Суддею встановлено, що ОСОБА_1 винна у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченогоч. 2 ст. 172-18 КУпАП, і підлягає адміністративній відповідальності.
Факт вчинення правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-18 КУпАП, ОСОБА_1 підтверджується зібраними доказами, які знаходяться в матеріалах справи, а саме: протоколом ЗхРУ № 244930 від 06.05.2025 року,звітом про результати роботи заступника начальника штабу - начальника відділу організації прикордонного контролю штабу ІНФОРМАЦІЯ_4 у відділенні інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » у період з 05 по 06 травня 2025 року № 02.3/37600/25-Вн, витягом з книги прикордонного контролю в період з 08:00 год. 01.05.2025 року до 20:00 год. 01.05.2025 року, письмовими поясненнями ОСОБА_1 , відеозаписом з нагрудного відеореєстратора.
Дії правопорушника слід кваліфікувати за ч. 2 ст. 172-18 КУпАП, оскільки він вчинив порушення правил несення прикордонної служби особою, яка входить до складу наряду з охорони державного кордону України,в умовах особливого періоду.
Обставин, що виключають адміністративну відповідальність, не встановлено. Обставин, що обтяжують чи пом'якшують відповідальність, не встановлено. Підстав для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудовому колективу немає. Підстав звільнення від адміністративної відповідальності не встановлено.
При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
За таких обставин до правопорушника слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Керуючись ч. 2 ст. 172-18, 280, 283, 284, 307, 308 КУпАП, суддя
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-18 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 /сімнадцять тисяч/ грн. 00 коп. - в дохід держави.
Строк пред'явлення виконавчого документу до виконання - 3 місяці.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках здійснення нагляду за додержанням законів при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення шляхом реалізації повноважень щодо нагляду за додержанням законів при застосуванні заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу.
Суддя Оприск З. Л.