Справа № 522/11533/25
Провадження № 3/522/3987/25
27 травня 2025 року Суддя Приморського районного суду м. Одеси Дерус А.В., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, які надійшли з Головного управління ДПС в Одеській області у відношенні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , генерального директора ТОВ «СОВІНЬОН-ЛЕНД», місцезнаходження: м. Одеса, вул. Довженка, № 6, про притягнення до адміністративної відповідальності по ст. 163-1 ч. 1 КУпАП,
До Приморського районного суду м. Одеси надійшли адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , генерального директора ТОВ «СОВІНЬОН-ЛЕНД», за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
З протоколу вбачається, що ОСОБА_1 , генеральний директор ТОВ «СОВІНЬОН-ЛЕНД» порушила порядок ведення податкового обліку, п. 44.1, п. 44.2 ст. 44, пп. 134.1.1, п. 134.1, ст. 134. пп. 140.4.4, п. 140.4, ст. 140 ПКУ; п. 2 ст. 3, п. 1 ст. 9 ЗУ «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»; п. 5, п. 6, п. 7 П(С)БО 16 «Витрати»; п. 2.1, п. 2.4, п. 2.7, п. 2.8, п. 2.16 ст. 2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, в результаті чого завищено задеклароване від'ємне значення об'єкту оподаткування податку на прибуток (збиток), в періоді, що перевірявся, у розмірі 576850 грн.; п. 44.1, п. 44.2, п. 44.3 ст. 44, п. 192.1 ст. 192, п. 198.1, п. 198.3 ст. 198, абз. в) н, 200.4 ПКУ, в результаті чого завищено від'ємне значення різниці між сумою податк. зобов'язання та сумою податк. кредиту поточн. звітного (податк.) періоду та відповідно завищено суму від'ємного значення, що зарах. до складу податк. кредиту наступного звітного (податк.) періоду (ряд. 21 декл. з ПДВ) грудень 2024 в сумі 51900 грн.; пп. 266.1.1 п. 266.1, пп. 266.2.1 п. 266.2, пп. 266.3.1 та пп. 266.3.3 п. 266.3, пп. 266.8.1 п. 266.8, пп. 266.9.1 п. 266.9, пп. 266.10.1 п. 266.10 ПКУ, в результаті чого не задекларовано/занижено податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в періоді, що перевірявся, на загальну суму 2866 грн. інші порушення - на підставі акту перевірки від 08.05.2025 року № 22284/15-32-07-08-19.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено, що вони підлягають направленню до Головного управління ДПС в Одеській області для усунення недоліків з наступних підстав.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Статтею 256 КУпАП передбачено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
При вивченні вказаного протоколу, були виявлені порушення, а саме яким числом датовано протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 ; не відібрано її пояснення.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Зазначені порушення закону перешкоджають суду розпочати розгляд справи, та всебічно, повно й об'єктивно з'ясувати обставини справи і вирішити її в точній відповідності із законом.
На підставі викладеного, вважаю, що адміністративні матеріали необхідно повернути органу від якого вони надійшли, для виконання вимог Закону.
Керуючись ст.ст. 7, 256, 268, 277, 280, 284-285 КУпАП,
Матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , генерального директора ТОВ «СОВІНЬОН-ЛЕНД», про притягнення до адміністративної відповідальності по ст. 163-1 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, направити до Головного управління ДПС в Одеській області, для усунення недоліків.
Постанова оскарженню не підлягає
Суддя А.В. Дерус