Справа № 639/2506/25
Провадження № 3/639/834/25
за результатами розгляду клопотання про зупинення провадження
у справі про адміністративне правопорушення
27 травня 2025 року м. Харків
Суддя Новобаварського районного суду м. Харкова Курило В. О., розглянувши клопотання захисника - адвоката Бреславець Марини Григорівни про зупинення провадження у справі про адміністративне правопорушення стосовно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, який є військовослужбовцем військової частини НОМЕР_2 , фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130 КУпАП
16.04.2025 на розгляд до суду надійшов адміністративний матеріал - справа №639/2506/25 (провадження № 3/639/834/25) стосовно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Крім цього, 16.04.2025 на розгляд до суду надійшов адміністративний матеріал - справа № 639/2508/25 (провадження № 3/639/835/25) стосовно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Постановою від 17.04.2025 об'єднано в одне провадження адміністративні матеріали стосовно ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130 КУпАП.
26.05.2025 захисник - адвокат Бреславець М. Г. звернулася до суду з клопотанням про зупинення провадження у справі про адміністративне правопорушення, посилаючись на те, що на теперішній час ОСОБА_1 проходить військову службу у Збройних Силах України у військовій частині НОМЕР_2 .
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , та захисник Бреславець М. Г. у призначене судове засідання 27.05.2025 о 10:00 не з'явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялися своєчасно та належним чином.
Оцінивши доводи клопотання захисника Бреславець М. Г. про зупинення провадження у справі про адміністративне правопорушення та дослідивши матеріали справи, суддя приходить до висновку, що вказане клопотання не підлягає задоволенню з огляду на таке.
Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Частиною 1 статті 277 КУпАП передбачено, що справа про адміністративне правопорушення розглядається у п'ятнадцятиденний строк з дня одержання органом (посадовою особою), правомочним розглядати справу, протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.
Згідно з вимогами ч. 2 ст. 268 КУпАП, справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 130 КУпАП, не відносяться до справ, по яким присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою.
Відповідно до приписів частини 1 статті 268 КУпАП особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи.
Таким чином, відсутність у судовому засіданні особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не перешкоджає реалізації права особи на захист, оскільки під час розгляду справи може бути присутній її захисник.
Суддя враховує, що вимогами ч. 4 ст. 277 КУпАП передбачено підстави для зупинення строку розгляду справ про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, та підстави для прийняття такого рішення.
Однак, нормами КУпАП не врегульовано порядок зупинення провадження в інших категоріях справ про адміністративні правопорушення.
Згідно з приписами ч. 2, 3 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Враховуючи той факт, що нормами КУпАП не передбачено правових підстав для зупинення провадження у справах про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 130 КУпАП, стосовно військовослужбовців, які проходять військову службу, суд не вбачає підстав для задоволення цього клопотання захисника Бреславець М. Г.
На підставі викладеного, керуючись вимогами ч. 2 ст. 19 Конституції України, ст. ст. 1, 7, 245, 268, 277, 283, 284, 294 КУпАП, суддя
У задоволенні клопотання захисника - адвоката Бреславець Марини Григорівни від 26.05.2025 про зупинення провадження у справі про адміністративне правопорушення № 639/2506/25 (провадження № 3/639/834/25) стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130 КУпАП - відмовити.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В. О. Курило