Єдиний унікальний номер 205/7832/25
Номер провадження 1-кс/205/509/25
Іменем України
26 травня 2025 року м. Дніпро
Слідчий суддя Новокодацького районного суду міста Дніпра ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисника - адвоката ОСОБА_4 , за відсутності підозрюваної ОСОБА_5 , розглянувши клопотання слідчого СВ Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області лейтенанта поліції ОСОБА_6 , погодженого з прокурором Маріупольської окружної прокуратури Донецької обласні ОСОБА_7 про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні № 12024052770000327 від «25» липня 2024 року відносно:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки смт. Мангуш, Першотравневого району, Донецької області, раніше не судима, не працююча, яка зареєстрована та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
яка підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 111-1 КК України,
В провадження слідчого судді надійшло клопотання слідчого СВ Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області лейтенанта поліції ОСОБА_6 , погодженого з прокурором Маріупольської окружної прокуратури Донецької обласні ОСОБА_7 про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні № 12024052770000327 від «25» липня 2024 року відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В обґрунтування клопотання слідчий зазначає, що 24 жовтня 1945 року набув чинності Статут Організації Об'єднаних Націй, підписаний 26 червня 1945 року, яким фактично створено Організацію Об'єднаних Націй (далі - ООН), до складу якої входять Україна, Російська Федерація та ще 49 країн-засновниць, а також інші країни світу.
Відповідно до частини 4 статті 2 Статуту ООН, усі Члени вказаної організації утримуються в своїх міжнародних відносинах від погрози силою або її застосування як проти територіальної недоторканності або політичної незалежності будь-якої держави, так і будь-яким іншим чином, несумісним із Цілями Об'єднаних Націй.
Декларацією Генеральної Асамблеї ООН від 09.12.1981 № 36/103 про недопустимість інтервенції та втручання у внутрішні справи держав і резолюціями: від 16.12.1970 № 2734 (XXV), що містить Декларацію про зміцнення міжнародної безпеки; від 21.12.1965 № 2131 (XX), що містить Декларацію про неприпустимість втручання у внутрішні справи держав і про обмеження їх незалежності і суверенітету від 14.12.1974 № 3314 (XXIX), що містить визначення агресії, визначено, що жодна з держав не має права здійснювати інтервенцію або втручання у будь-якій формі або з якої б то не було причини у внутрішні і зовнішні справи інших держав. Закріплені обов'язки держав утримуватися від: збройної інтервенції, підривної діяльності, військової окупації; надання сприяння, заохочення або підтримки сепаратистської діяльності; не допускати на своїй території навчання, фінансування і вербування найманців чи засилання таких найманців на територію іншої держави.
Верховною Радою Української Радянської Соціалістичної Республіки 24.08.1991 схвалено «Акт проголошення незалежності України», яким урочисто проголошено незалежність України та створення самостійної української держави - України.
У преамбулі Декларації про державний суверенітет України від 16.07.1990 вказано, що Верховна Рада УРСР проголошує державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах.
Відповідно до розділу V Декларації територія України в існуючих кордонах є недоторканною і не може бути змінена та використана без її згоди. Україна самостійно визначає адміністративно-територіальний устрій та порядок утворення національно-адміністративних одиниць.
Статтями 1, 2 Конституції України визначено, що Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою. Суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною. Статтею 73 Конституції України закріплено, що виключно всеукраїнським референдумом вирішуються питання про зміну території України.
Згідно з пунктами 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05 грудня 1994 року РФ, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки підтвердили Україні своє зобов'язання згідно з принципами Заключного акта Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01 серпня 1975 року поважати незалежність і суверенітет та існуючі кордони України, зобов'язалися утримуватися від загрози силою чи її використання проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України, і що ніяка їхня зброя ніколи не буде використовуватися проти України, крім цілей самооборони, або будь-яким іншим чином згідно зі Статутом ООН.
Всупереч вказаним нормам Президент Російської Федерації, а також інші представники влади Російської Федерації, діючи всупереч вимогам п. п. 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05.12.1994, принципам Заключного акту Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01.08.1975 та вимогам ч. 4 ст. 2 Статуту ООН і Декларацій Генеральної Асамблеї ООН від 09.12.1981 № 36/103, від 16.12.1970 № 2734 (XXV), від 21.12.1965 № 2131 (ХХ), від 14.12.1974 № 3314 (ХХІХ), спланували, підготували і розв'язали агресивну війну та воєнний конфлікт проти України.
З цією метою 22.02.2022 Президент Російської Федерації підписав з керівниками російських окупаційних адміністрацій на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей договори про дружбу, співробітництво та взаємну допомогу, які в той же день ратифіковані Державною думою та Радою Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації.
В цей же день Президент Російської Федерації, з метою надання видимості законності дій по нападу на Україну, направив до Ради Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації звернення про використання Збройних Сил Російської Федерації за межами Російської Федерації, яке було задоволено.
Керівники російських окупаційних адміністрацій на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей 23.02.2022 звернулися до Президента Російської Федерації з проханням надати допомогу у відбитті надуманої ними воєнної агресії «українського режиму щодо населення» так званих «Донецької народної республіки» та «Луганської народної республіки».
Президент Російської Федерації 24.02.2022 оголосив про своє рішення почати військову операцію в Україні, після чого був відданий наказ на вторгнення підрозділів Збройних Сил Російської Федерації на територію України.
Після цього, 24.02.2022 на виконання вищевказаного наказу військовослужбовці Збройних Сил Російської Федерації шляхом збройної агресії, незаконно вторглись на територію України через лінію державного кордону України, розташовану в Автономній Республіці Крим, Донецькій, Луганській, Харківській, Херсонській, Миколаївській, Київській, Сумській, Чернігівській та інших областях та шляхом застосування зброї здійснили напад на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об'єкти, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, житлові масиви та інші цивільні об'єкти, а також здійснили окупацію частини території України, чим вчинили дії на порушення порядку, встановленого Конституцією України, що продовжується до теперішнього часу та призводить до тяжких наслідків.
Указані дії супроводжуються бойовим застосуванням авіації, артилерійськими та ракетними ударами, а також застосуванням броньованої техніки та іншого озброєння. При цьому вогневі удари здійснюються по об'єктам, які захищені нормами міжнародного гуманітарного права. Зазначені дії призвели до тяжких наслідків у вигляді загибелі людей, у тому числі дітей, отримання ними тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості та заподіяння матеріальних збитків у вигляді знищення будівель, майна та інфраструктури.
Перебування на території України підрозділів збройних сил інших держав з порушенням процедури, визначеної Конституцією та законами України, Гаазькими конвенціями 1907 року, IV Женевською конвенцією 1949 року, а також всупереч Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї 1994 року, Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією 1997 року та іншими міжнародно-правовими актами, є окупацією частини території суверенної держави Україна і міжнародним протиправним діянням з усіма наслідками, передбаченими міжнародним правом.
24 лютого 2022 року Указом Президента України Володимира Зеленського №64/2022, у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року введено воєнний стан на всій території України строком на 30 діб.
В подальшому у зв'язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією Російської Федерації проти України, строк дії воєнного стану в Україні неодноразово продовжено та він діє і на теперішній час.
Зокрема, починаючи з 05.03.2022 до цього часу, Російською Федерацією тимчасово окуповано усю територію Маріупольського району Донецької області, що встановлено Переліком територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженим Наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 28 лютого 2025 року № 376.
Указом т.зв. голови днр ОСОБА_8 № 108 від 31 березня 2022 року на тимчасово окупованій території Маріупольського району Донецької області створено місцеву адміністрацію Донецької Народної Республіки - адміністрацію міста Маріуполя, в яку входять органи і структури, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованою територією України.
Відповідно до статті 14 т.зв. закону № 438-IIНС від 06.04.2023 «Об образовании на территории Донецкой Народной Республики городских и муниципальных округов, установлении их границ», на території донецької народної республіки створено, зокрема, «Мангушский муниципальный округ».
При цьому, представники підконтрольних Російській Федерації самопроголошених органів узурпували виконання владних функцій держави на тимчасово окупованій території м. Маріуполь та Маріупольського району Донецької області, здійснювали підбір кадрів для зайняття посад в незаконних самопроголошених органах, у тому числі із числа громадян України, які на той час перебували на вказаній тимчасово окупованій території. Кінцевою метою окупаційних органів є інтеграція та подальше незаконне включення захопленої частини суверенної держави Україна до складу Російської Федерації.
Законом України від 22.05.2022 № 2265-IX «Про заборону пропаганди російського нацистського тоталітарного режиму, збройної агресії російської федерації як держави-терориста проти України, символіки воєнного вторгнення російського тоталітарного режиму в Україну» Російська Федерація визнана державою-терористом (державою-агресором).
З початку військової агресії Російської Федерації, на територіях, які опинилися в окупації, серед яких і м. Маріуполь та Маріупольський район Донецької області, представники держави-агресора, створили незаконні органи влади, які розпочали впроваджувати політичні та освітні стандарти Російської Федерації.
Відповідно до статті 1 т.зв. закону № 438-IIНС від 06.04.2023 «Об образовании на территории Донецкой Народной Республики городских и муниципальных округов, установлении их границ», на території донецької народної республіки створено, зокрема, «Мангушский муниципальный округ;».
При цьому, представники підконтрольних Російській Федерації самопроголошених органів узурпували виконання владних функцій держави на тимчасово окупованій території м. Маріуполь та Маріупольського району Донецької області, здійснювали підбір кадрів для зайняття посад в незаконних самопроголошених органах, у тому числі із числа громадян України, які на той час перебували на вказаній тимчасово окупованій території. Кінцевою метою окупаційних органів є інтеграція та подальше незаконне включення захопленої частини суверенної держави Україна до складу Російської Федерації.
Законом України від 22.05.2022 № 2265-IX «Про заборону пропаганди російського нацистського тоталітарного режиму, збройної агресії російської федерації як держави-терориста проти України, символіки воєнного вторгнення російського тоталітарного режиму в Україну» Російська Федерація визнана державою-терористом (державою-агресором).
З початку військової агресії Російської Федерації, на територіях, які опинилися в окупації, серед яких і м. Маріуполь та Маріупольський район Донецької області, представники держави-агресора, створили незаконні органи влади, які розпочали впроваджувати політичні та освітні стандарти Російської Федерації.
Не пізніше 31.05.2022 представниками окупаційної адміністрації держави-агресора створено заклад освіти під назвою (мовою оригіналу) «Муниципальное бюджетное дошкольное образовательного учреждения комбинированого типа «Мангушский ясли-сад «Алиса», основной государственный номер записи юридического лица рф (основний державний реєстраційний номер запису юридичної особи рф) 1229300138528, розташованого за адресою: 287400, Донецкая народная республика, Мангушский район, пгт. Мангуш, ул. Ильича, д. 86, на основі приміщень та матеріальних цінностей державного навчального закладу «Комунального закладу дошкільної освіти (ясла - садок) комбінованого типу "Аліса"», розташованого за адресою: Донецька область, Мангушский район, смт. Мангуш, вул. Грецька, 86
З початку військової агресії російської федерації, на територіях, які опинилися в окупації, серед яких було і місто Маріуполь та Маріупольський район Донецької області, представники держави-агресора, створили незаконні органи влади, які розпочали впроваджувати політичні та освітні стандарти російської федерації.
Згiдно з положеннями статті 2 Закону України «Про освiту» законодавство України про освiту грунтується на Конституцiї України, Законах України, iнших актах законодавства у сферi освiти i науки та мiжнародних договорiв України, укладених в установленому законом порядку. Засадами державної полiтики у сферi освiти та принципами освiтньої дiяльностi є: верховенство права, нерозривний зв'язок iз свiтовою та нацiональною iсторiєю, культурою, нацiональними традицiями, гуманiзм, демократизм, єднiсть навчання, виховання та розвитку, виховання патрiотизму, поваги до культурних цiнностей українського народу, його iсторико-культурного надбання i традицiй, формування усвiдомленої потреби в дотриманнi Конституції України та законiв України, нетерпимостi до їx порушення, формування поваги до прав i свобод людини, нетерпимостi до приниження її честi та гiдностi, фiзичного або психологiчного насильства, а також до дискримiнацiї за будь-якими ознаками, формування громадянської культури та культури демократiї (ст. 6 Закону).
Вiдповiдно до вимог частини 1 статтi 7 Закону України «Про освiту» мовою освiтнього процесу в закладах освiти є державна мова. Держава гарантує кожному громадянинові України право на здобуття формальної освiти на всiх рiвнях (дошкiльної, загальної, середньої, професiйної (професiйно-технiчної), фахової передвищої та вищої), а також позашкільної та пiслядипломної освiти державною мовою в державних i комунальних закладах освiти.
Частиною 2 статтi 7 Закону України «Про освiту» передбачено, що заклади освіти забезпечують обов'язкове вивчення державної мови.
Згiдно зi статтею 5 Закону України «Про освiту» освіта є державним пріоритетом, що забезпечує iнновацiйний, соцiально-економічний і культурний розвиток суспiльства.
Відповідно до ч. 2 ст. 14 «Федерального закона «Об образовании в Российской Федерации» від 29.12.2012 № 273-ФЗ (далі - закон № 273-ФЗ) в освітніх організаціях освітня діяльність здійснюється на державній мові російської федерації, якщо цією статтею не встановлено інше. Викладання та вивчення державної мови російської федерації в рамках освітніх програм, що мають державну акредитацію, здійснюються відповідно до федеральних державних освітніх стандартів та освітніх стандартів.
Відповідно до п. 6 ст. 2 закону № 273-ФЗ федеральний державний освітній стандарт - сукупність обов'язкових вимог до освіти певного рівня та (або) до професії, спеціальності та напряму підготовки, затверджених залежно від рівня освіти федеральним органом виконавчої влади, що здійснює функції з вироблення та реалізації державної політики та нормативно-правового регулювання у сфері загальної освіти, або федеральним органом виконавчої влади, що здійснює функції з вироблення та реалізації державної політики та нормативно-правового регулювання у сфері вищої освіти.
Відповідно до ч. 5 ст. 11 закону № 273-ФЗ федеральні державні освітні стандарти загальної освіти розробляються за рівнями освіти.
Стандарт дошкільної освіти у системі освіти Російської Федерації затверджено наказом міністерства освіти та науки Російської Федерації від 17.10.2013 № 1155 «Об утверждении федерального государственного образовательного стандарта дошкольного образования» (зареєстрований в міністерстві юстиції рф 14.11.2013 за № 30384) (далі - ФГОС № 1155).
У відповідності до п. 1.5 цього стандарту, федеральний державний освітній стандарт дошкільної освіти спрямований на досягнення, серед інших, наступної мети: збереження єдності освітнього простору російської федерації щодо рівня дошкільної освіти.
Згідно із п. 1.6 цього стандарту, федеральний державний освітній стандарт дошкільної освіти спрямований на рішення, серед іншого, наступного завдання: забезпечення наступності цілей, завдань та змісту освіти, що реалізуються в рамках освітніх програм різних рівнів.
Відповідно до п. 1.9 цього стандарту, програма дошкільної освіти реалізується державною мовою російської федерації. При цьому дана програма може передбачати можливість реалізації рідною мовою з-поміж мов народів російської федерації в тому числі російською мовою як рідною мовою на підставі заяв батьків (законних представників) неповнолітніх учнів, однак не повинна здійснюватися на шкоду здобуття освіти державною мовою російської федерації.
Згідно із п. 2.6 цього стандарту, зміст програми дошкільної освіти повинен забезпечувати фізичний та психічний розвиток дітей у різних видах діяльності та охоплювати наступні структурні одиниці, які представляють певні напрями навчання та виховання дітей: соціально-комунікативний розвиток (зокрема, спрямований на засвоєння та присвоєння норм, правил поведінки та моральних цінностей, прийнятих у суспільстві); пізнавальний розвиток (зокрема, спрямовано формування уявлень про себе та найближче соціальне оточення, культурно-історичні події, традиції та соціокультурні цінності малої батьківщини та батьківщини, розмаїття країн і народів світу); мовний розвиток; художньо-естетичний розвиток; фізичний розвиток (зокрема, передбачає виховання інтересу до різних видів спорту та почуття гордості за видатні досягнення російських спортсменів).
У відповідності до п 4.4 даного стандарту, його вимоги є орієнтирами для побудови освітньої політики на відповідних рівнях з урахуванням цілей дошкільної освіти, загальних для всього освітнього простору російської федерації.
«Министерством просвещения российской федерации» затверджено наказ №1028 «О Федеральной образовательной программе дошкольного образования» (зареєстрований в міністерстві юстиції рф 28.12.2022 за № 71847) (далі - ФОП ДО № 1028).
У відповідності до п. 2 розділу 18.4.2 зазначеної програми в галузі формування основ громадянськості та патріотизму Педагог збагачує уявлення дітей про малу батьківщину: регулярно нагадує назву населеного пункту, в якому вони живуть; знайомить із прилеглим оточенням ДОО (будівлями, природними об'єктами), доступними для розгляду з території. Обговорює з дітьми їх улюблені місця проведення часу у місті (селище). Демонструє емоційну чуйність на красу рідного краю, захоплюється природними явищами. Підтримує відображення дітьми своїх вражень про малу батьківщину в різних видах діяльності (розповідає, зображує, втілює образи в іграх, розгортає сюжет тощо).
Згідно п.2 розділу 18.5.2 зазначеної програми у сфері формування основ громадянськості та патріотизму. Виховує поважне відношення до нашої батьківщини - росії. Продовжує знайомити із державною символікою рф: російський прапор та герб росії; виховує поважне відношення до символів країни. Збагачує уявлення дітей про державні свята: День захисника Вітчизни, День Перемоги. Знайомить дітей зі змістом свята, з пам'ятними місцями у місті (селищі), присвяченими святу. Педагог збагачує уявлення дітей про малу батьківщину: знайомить з основними пам'ятками міста (селища), розвиває інтерес дітей до відвідування з батьками; знайомить із назвами вулиць, на яких мешкають діти. Підтримує емоційну чуйність дітей на красу рідного краю. Створює умови для відображення дітьми вражень про малу батьківщину у різних видах діяльності (розповідає, зображує, втілює образи в іграх, розгортає сюжет тощо). Підтримує інтерес до народної культури країни (традицій, усної народної творчості, народної музики, танців, ігор, іграшок)».
Відповідно до п.2 розділу 18.6.2 вказаної програми у сфері формування основ громадянськості та патріотизму Педагог виховує поважне відношення до нашої батьківщини - росії. Розширює уявлення про державні символи росії - герб, прапор, гімн, знайомить з історією їх виникнення у доступній для дітей формі. Збагачує уявлення дітей про те, що росія - велика багатонаціональна країна, виховує повагу до людей різних національностей, їхньої культури. Розвиває інтерес до життя людей різних національностей, які проживають на території росії, їхнього способу життя, традицій і сприяє його висловлюванню у різних видах діяльності дітей (малюють, грають, обговорюють). Приділяє особливу увагу традиціям та звичаям народів, які мешкають на території малої батьківщини. Збагачує уявлення дітей про державні свята: День росії, День народної єдності, День Державного прапора російської федерації, День Державного герба російської федерації, День захисника Вітчизни, День Перемоги, Всесвітній день авіації та космонавтики. Знайомить дітей зі змістом свята, із традиціями святкування, пам'ятними місцями у місті (селищі), присвяченими святу. Виховує повагу до захисників та героїв Вітчизни. Знайомить дітей із яскравими біографічними фактами, вчинками героїв Вітчизни, викликає позитивний емоційний відгук та почуття гордості. Педагог збагачує уявлення дітей про малу батьківщину: підтримує допитливість до рідного краю; інтерес, чому саме так улаштований населений пункт (розташування вулиць, площ, різних об'єктів інфраструктури); знайомить із змістом деяких символів та пам'яток міста (селища), розвиває вміння відгукуватися на прояви краси у різних архітектурних об'єктах. Підтримує прояви у дітей первинної соціальної активності: бажання взяти участь у значних подіях, переживання емоцій, пов'язаних із подіями воєнних років та подвигами городян (вшанування ветеранів, соціальні акції тощо)».
Відповідно до п. 2 розділу 18.7.2 зазначеної програми у сфері формування основ громадянськості та патріотизму. Педагог виховує патріотичні та міжнародні почуття, поважне ставлення до нашої Батьківщини - росії. Знайомить дітей з ознаками та характеристиками держави з урахуванням вікових особливостей сприйняття ними інформації (територія держави та її межі, столиця тощо). Розповідає, що росія - найбільша країна світу та показує на глобусі та карті. Розширює уявлення про столицю росії - Москву та про адміністративний центр федерального округу, на території якого проживають діти. Знайомить із основними положеннями порядку використання державної символіки (дбайливо зберігати, вставати під час виконання гімну країни). Збагачує уявлення про те, що в нашій країні мирно живуть люди різних національностей, виховує повагу до представників різних національностей, інтерес до їхньої культури та звичаїв. Знайомить дітей із призначенням та доступними практиками волонтерства в росії, викликає емоційний відгук, усвідомлення важливості та значущості волонтерського руху. Пропонує дітям за підтримки батьків включитися в соціальні акції, волонтерські заходи у ДТЗ та у місті (селище). Розширює уявлення дітей про державні свята: День росії, День народної єдності, День Державного прапора російської федерації, День Державного герба російської федерації, День захисника Вітчизни, День Перемоги, Всесвітній день авіації та космонавтики. Знайомить дітей із святами: День повного звільнення Ленінграда від фашистської блокади; Міжнародний день рідної мови, День добровольця (волонтера) у росії, День Конституції російської федерації. Включає дітей у святкування подій, пов'язаних із життям міста, ? День народження міста, святкування військових тріумфів, пам'ятні дати, пов'язані з життям та творчістю знаменитих городян. Заохочує інтерес дітей до подій у країні, виховує почуття гордості за її досягнення. Виховує повагу до захисників Вітчизни, до пам'яті полеглих бійців. Розвиває інтерес дітей до рідного міста (селища), переживання почуття здивування, захоплення пам'ятками, подій минулого та сьогодення. Сприяє прояву активної діяльнісної позиції дітей: безпосереднє пізнання пам'яток рідного міста на прогулянках та екскурсіях, читання творів дитячої літератури, в якій представлено художньо-естетичну оцінку рідного краю. Навчає дітей діяти з картою міста, створювати колажі та макети міських локацій, використовувати макети у різних видах діяльності. Знайомить дітей із життям та творчістю знаменитих городян; з професіями, пов'язаними із специфікою рідного міста (селища)».
Громадянка України ОСОБА_5 , до початку повномасштабного вторгнення працювала на посаді методиста «Комунального закладу дошкільної освіти (ясла - садок) комбінованого типу "Аліса"».
Не пізніше ніж з 27.12.2023 ОСОБА_5 з мотивів непогодження з політикою чинної влади в Україні та підтримки входження тимчасово окупованих територій України до складу російської федерації, будучи обізнаної про факт ведення вказаною державою агресивної війни проти України, невизнання рф поширення державного суверенітету України на тимчасово окупованій її території, керуючись ідеологічними та корисливими мотивами, в порушення порядку, встановленого Конституцією України, свідомо та добровільно прийняла рішення у період воєнного стану перейти на бік ворога, тобто на сторону окупаційної влади Російської Федерації та впровадження стандартів освіти держави-агресора.
Продовжуючи виконувати свій злочинний умисел, маючи мету, направлену на здійснення дій громадянином України, спрямованих на впровадження стандартів освіти держави-агресора у закладах освіти, з метою сприяння здійсненню збройної агресії проти України, встановленню та утвердженню тимчасової окупації частини території України, уникненню відповідальності за здійснення державою-агресором збройної агресії проти України у закладах освіти, ОСОБА_5 , перебуваючи за вищевказаною адресою у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше ніж з 27.12.2023 та по теперішній час, обіймаючи вищезазначену посаду завідуючої так званого «Муниципальное бюджетное дошкольное образовательного учреждения комбинированого типа «Мангушский ясли-сад «Алиса», згідно з посадовими обов'язками керівника освітньої установи, передбаченими чинним законодавством держави-агресора - рф з урахуванням вимог закону № 273-ФЗ, ФГОС № 1155, ФОП ДО № 1028, Санітарних правил СП 2.4.3648-20 «Санітарно-епідеміологічні вимоги до організацій виховання та навчання, відпочинку та оздоровлення дітей та молоді», затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря Російської Федерації від 28.09.2020 № 28 (зареєстрована в міністерстві юстиції Російської Федерації 18.12.2020 за № 61573), Наказу Міністерства охорони здоров'я та соціального розвитку Російської Федерації від 26.08.2010 № 761н «Про затвердження Єдиного кваліфікаційного довідника посад керівників, фахівців та службовців, розділ «Кваліфікаційні характеристики посад працівників освіти»» (зареєстрований в міністерстві юстиції Російської Федерації 06.10.2010 за № 18638), а також Статуту державного казенного дошкільного навчального закладу "Мангушський дитячий садок "Аліса" комбінованого типу Мангушського міського району "Донецька Народна Республіка", затверджений Наказом міністерства освіти та науки Донецької народної республіки № 319 від 21 червня 2024 року (устав «Государственное казенное дошкольное образовательное учреждение «Мангушский детский сад «Алиса» комбинированого вида Мангушского Муниципального округа «Донецкой Народной Республики») виконує покладені на неї наступні функції: «Організація розроблення та затвердження локальних нормативних актів, індивідуальних розпорядчих актів, видання наказів з питань, що належать до його компетенції. Забезпечення якісного ведення ділової документації в Освітній установі, достовірності відомостей, відображених у ній. Забезпечення організації та контролю роботи з комплектування, зберігання, обліку та використання архівних документів, що утворилися в процесі його діяльності відповідно до законодавства Російської Федерації та Донецької народної республіки. Здійснення розміщення від імені Освітньої установи замовлень на постачання товарів, виконання робіт, надання послуг потреб Освітньої установи в порядку, встановленому законодавством Російської Федерації. Затвердження плану розвитку Освітньої установи та за погодженням із Засновником програми розвитку Освітньої установи. Затвердження штатного розкладу. Здійснення підбору кадрів, призначення на посаду та звільнення з посади працівників Освітньої установи, укладання з ними, зміна та припинення трудових договорів, визначення їх посадових обов'язків, затвердження посадових інструкцій. Несе відповідальність за рівень їхньої кваліфікації. Видача доручень працівникам Освітньої установи в порядку, встановленому законодавством Російської Федерації. Застосування до працівників заохочення відповідно до чинного законодавства Російської Федерації, притягнення працівників до дисциплінарної та матеріальної відповідальності. Організація проведення тарифікації та атестації працівників розпізнавальної установи на відповідність займаній посаді. Встановлення базових посадових окладів працівникам залежно від їх кваліфікації, складності, кількості, якості та умов виконуваної роботи, а також компенсаційних виплат (доплати та надбавки компенсаційного характеру) та стимулюючих виплат (доплати та надбавки стимулюючого характеру, премії та інші заохочувальні виплати) відповідно із законодавством Російської Федерації та Донецької народної республіки, локальними актами Освітньої установи. Планування та організація роботи з виконання рішень колегіальних органів управління Освітньою установою. Складання та подання колегіальному органу управління Освітньої установи щорічного звіту про надходження та витрачання фінансових та матеріальних засобів, а також звіту про результати діяльності (самообстеження) для надання Засновнику та громадськості. Забезпечення здійснення освітнього процесу відповідно цим Статутом, ліцензією на здійснення освітню діяльність. Забезпечення необхідних умов утримання вихованців не нижче за нормативні. Організація харчування вихованців, організація охорони здоров'я вихованців. Створення умов для заняття вихованцями фізичної культурою та спортом. Забезпечення функціонування системи внутрішнього моніторинг якості освіти в Освітній установі. Забезпечення створення та ведення сайту Освітнього установи в інформаційно-комунікаційній мережі Інтернет. Внесення Засновнику пропозицій про внесення змін до Статуту Освітньої установи, про реорганізацію Освітньої установи або про її ліквідацію, про вилучення майна, закріпленого за Освітньою установою на праві оперативного управління, про вчинення правочинів за розпорядженням майном, яким відповідно до чинного законодавства Освітня установа не має права розпоряджатися самостійно, після отримання рекомендацій колегіального органу управління Освітньої установи. В установленому порядку подання звітності про свою діяльність та використання закріпленого за Освітньою установою майна до відповідних органів, визначених законодавством Російської Федерації та Донецької народної республіки правовими актами Засновника. Забезпечення обліку, збереження та поповнення матеріально- технічної бази, облік та зберігання документації. Вирішення питання про укладення договору про надання послуг з ведення бухгалтерського обліку відповідно до пункту 3 статті 7 Федерального закону від 06.12.2011 № 402-ФЗ «Про бухгалтерський облік» та інші компетенції відповідно до законодавства Російської Федерації та Донецької народної республіки.»
ОСОБА_5 , перебуваючи на посаді завідувача «Муниципального бюджетного дошкольного образовательного учреждения комбинированого типа «Мангушский ясли-сад «Алиса», який на підставі розпорядження від 13.06.2024 № 62-Р4 «Об изменении подведомственности образовательных организаций, реализующих программы дошкольного образования, начального общего, основного общего, среднего общего образования на территории муниципальных образований Донецкой народной республики» перейменовано в «Государственное казенное дошкольное образовательное учреждение «Мангушский детский сад «Алиса» комбинированого вида Мангушского Муниципального округа «Донецкой Народной Республики», основной государственный номер записи юридического лица рф (основний державний реєстраційний номер запису юридичної особи рф) 1229300138528, впроваджує стандарти освіти держави-агресора, визначені «Федеральным законом «Об образовании в Российской Федерации» від 29.12.2012 №273-ФЗ, «Федеральной образовательной программой дошкольного образования», затвердженої Приказом Министерства просвещения российской федерации №1028 від 25.11.2022, забезпечує навчання в дошкільному закладі на російській мові, виховання дітей в дусі шанобливого ставлення до держави-агресора, її культури, формування у них патріотичного відношення до Російської Федерації.
Таким чином, ОСОБА_5 , обґрунтовано підозрюється у колабораційній діяльності, тобто у вчиненні дій громадянином України, спрямованих на впровадження стандартів освіти держави-агресора у закладах освіти, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 111-1 КК України.
У зв'язку зі збройною агресією Російської Федерації, воєнним станом
в Україні, захопленням території Маріупольського району Донецької області та проведенням бойових дій, беручи до уваги те, що існують достатні підстави вважати, що ОСОБА_5 перебуває на тимчасово окупованій території України та обґрунтовану неможливість вручити повістку про виклик особи, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 278 КПК України, в газеті «Урядовий кур'єр» № 97 від 14.05.2025, яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора опубліковано повідомлення про підозру ОСОБА_5 та повістки про виклик підозрюваної на 19.05.2025 з 09 год. 00 хв. до 14 год. 00 хв., 20.05.2025 з 09 год. 00 хв. до 14 год. 00 хв., 21.05.2025 з 09 год. 00 хв. до 14 год. 00 хв., за зазначеною в повістці адресою для проведення слідчих та процесуальних дій у кримінальному провадженні, отримання письмового повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 111-1 КК України, допиту підозрюваної, тощо.
Жодного разу у призначений час та місце громадянка України ОСОБА_5 не з'явилась, про неможливість та причини неприбуття не повідомила.
Крім цього, 14 травня 2025 року письмове повідомлення про підозру ОСОБА_5 з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 278 КПК України, вручено захиснику останньої - ОСОБА_4 .
Таким чином, 14.05.2025 з моменту публікації повідомлення про підозру, у вказаному кримінальному провадженні ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , набула статусу підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 111-1 КК України, а саме у вчиненні громадянином України дій, спрямованих на впровадження стандартів освіти держави-агресора у закладах освіти, тобто у вчиненні кримінального правопорушення.
Враховуючи той факт, що місце знаходження підозрюваної на підконтрольній українській владі території не встановлено, за викликом прокурора остання не прибула та про причини неможливості прибуття не повідомила, постановою слідчого від 21.05.2025 на підставі ст. 281 КПК України підозрювану ОСОБА_5 оголошено в регіональний, державний (міждержавний), міжнародний розшук.
Наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_5 у вчиненні інкримінованого їй кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 111-1 КК України, повністю підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме:
- протоколом огляду від 08.04.2025 офіційного сайту «Федеральная налоговая служба» документа у форматі «PDF» під назвою мовою оригіналу «Выписка из Единого государственного реестра юридических лиц»;
- протоколом огляду від 10.04.2025 сайту «ГКДОУКВ «Мангушский детский сад «Алиса»», а саме розділу, де зазначена посада ОСОБА_5 ;
- протоколом огляду від 12.04.2025 офіційного сайту «Федеральная налоговая служба» документа у форматі «PDF» під назвою мовою оригіналу «Выписка из Единого государственного реестра налогоплательщиков в отношении физического лица»;
- протоколом огляду від 12.04.2025 сайту «ГКДОУКВ «Мангушский детский сад «Алиса», документа у форматі «PDF» під назвою мовою оригіналу «Устав ГКДОУ КВ "Мангушский детский сад "Алиса"», який затверджений ОСОБА_5 ;
- протоколом огляду від 14.04.2025 сайту «ГКДОУКВ «Мангушский детский сад «Алиса», документа у форматі «PDF» під назвою мовою оригіналу «Правила внутреннего распорядка воспитанников ГКДОУКВ «Мангушского детского сада «Алиса», який затверджений ОСОБА_5 ;
- протоколом огляду від 14.04.2025 сайту ГКДОУКВ «Мангушский детский сад «Алиса», документа у форматі «PDF» під назвою мовою оригіналу «Положение о педагогическом совете», який затверджений ОСОБА_5 ;
- протоколом огляду від 14.04.2025 сайту ГКДОУКВ «Мангушский детский сад «Алиса», документа у форматі «PDF» під назвою мовою оригіналу «Основная общеобразовательная программа-образовательная программа дошкольного образовательного учреждения комбинированого типа Мангушский ясли-сад «Алиса», який затверджений ОСОБА_5 ;
- протоколом огляду від 15.04.2025 сайту ГКДОУКВ «Мангушский детский сад «Алиса», документа у форматі «PDF» під назвою мовою оригіналу «Положение о языке (языках) образования в муниципальном бюджетном дошкольном образовательном учреждении комбинированого типа «Мангушский я/сад «Алиса», який затверджений ОСОБА_5 ;
- протоколом огляду від 15.04.2025 сайту ГКДОУКВ «Мангушский детский сад «Алиса», документа у форматі «Word» під назвою мовою оригіналу «Коллективный договор Муниципального дошкольного образовательного учреждения комбинированого типа «Мангушский ясли-сад «Алиса» администрации Першотравневого района на период с «15» июня 2023 года по «15» июня 2026 года», який затверджений ОСОБА_5 ;
- протоколом огляду від 15.04.2025 сайту ГКДОУКВ «Мангушский детский сад «Алиса», документа у форматі ««PDF» під назвою мовою оригіналу «Ответ на Представление по устранению нарушений федерального законодательства №91-1534 от 18.09.2024 г.», який підписаний ОСОБА_5
- протоколом огляду від 15.04.2025 сайту ГКДОУКВ «Мангушский детский сад «Алиса», документа у форматі «PDF» під назвою мовою оригіналу «Положение о формах, периодичности и порядке контроля успеваемости обучающихся в муниципальном бюджетном дошкольном учреждении комбинированного типа «Мангушский я/с «Алиса», який затверджений ОСОБА_5 ;
- протоколом огляду від 15.04.2025 телеграм-каналу « ОСОБА_9 », на якому оглянуто публікацію під назвою « ІНФОРМАЦІЯ_2 », де зображені директора шкіл та садочків в окупації та серед яких присутня ОСОБА_5 ;
- протоколом огляду від 16.04.2025 сайту ГКДОУКВ «Мангушский детский сад «Алиса», документа у форматі ««Word» під назвою мовою оригіналу «Положение о порядке и основаниях перевода, отчисления и восстановления воспитанников Муниципального бюджетного дошкольного образовательное учреждение комбинированого типа «Мангушский я/с «Алиса», який затверджений ОСОБА_5 ;
- протоколом огляду від 16.04.2025 телеграм-каналу « ІНФОРМАЦІЯ_3 », на якому оглянуто публікацію під назвою на мові оригіналу «Жители Курской области передали гумпомощь детским садам и школам Мангуша», на фото зображено 14 осіб, серед яких присутня ОСОБА_5 ;
- протоколом огляду від 18.04.2025 сайту ГКДОУКВ «Мангушский детский сад «Алиса», документа у форматі «PDF» під назвою мовою оригіналу «Положение о порядке и основаниях перевода, отчисления и восстановления воспитанников Муниципального бюджетного дошкольного образовательное учреждение комбинированого типа «Мангушский я/с «Алиса», який затверджений ОСОБА_5 ;
- протоколом огляду від 25.04.2025 сайту «Вконтакте», а саме сторінку під назвою мовою оригіналу «Детский сад «Алиса», на якому оглянуто публікації стосовно Дитячого саду «Аліса»;
- протоколом огляду від 25.04.2025 сайту «Вконтакте», а саме сторінку під назвою мовою оригіналу «Детский сад «Алиса», на якому оглянуто публікації стосовно Дитячого саду «Аліса»;
- протоколом огляду від 29.04.2025 телеграм-каналу «Мангушский муниципальный округ», на якому оглянуто відео під назвою «Книги Детям», на якому присутня ОСОБА_5 ;
- протоколом допиту свідка ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка знайома із ОСОБА_5 з дитинства, оскільки ОСОБА_5 була вихователем у дитячому садку;
- протоколом пред'явлення особи для впізнання за фотознімками за участі свідка ОСОБА_10 , під час якого свідок впізнала ОСОБА_5 ;
- протоколом огляду за участі свідка ОСОБА_10 публікацій за участі ОСОБА_5 , де свідок впізнала останню;
- протоколом допиту свідка ОСОБА_11 ІНФОРМАЦІЯ_5 , яка знайома із ОСОБА_5 , оскільки її діти ходили у дитячий садок в смт. Мангуш, де ОСОБА_5 працювала методистом;
- протоколом пред'явлення особи для впізнання за фотознімками за участі свідка ОСОБА_11 , під час якого свідок впізнала ОСОБА_5 ;
- протоколом огляду за участі свідка ОСОБА_11 публікацій за участі ОСОБА_5 , де свідок впізнала останню;
- іншими матеріалами досудового розслідування в загальній сукупності.
Про наявність ризику, передбаченого п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме ризик переховуватись від органів досудового розслідування та/або суду свідчать такі обставини:
- тяжкість покарання, що загрожує ОСОБА_5 в разі визнання її винною у кримінальному правопорушенні, в якому вона підозрюється (відповідно до ст. 12 КК України вказане кримінальне правопорушення відноситься до категорії нетяжких злочинів. Санкція ч. 3 ст. 111-1 КК України передбачає покарання у вигляді виправних робот на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п'ятнадцяти років.
- вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваною кримінального правопорушення;
- неприбуття на виклик до прокурора та не повідомлення слідчому та прокурору про причини та неможливість прибути, що свідчить про те, що підозрювана на цей час вже переховується від органу досудового розслідування;
- спосіб вчинення злочину (вчинила умисно, під час воєнного стану, що має негативні наслідки для всієї територіальної громади та держави України в цілому, знаходиться на тимчасово окупованій території співпрацюючи з окупаційною адміністрацією, що з великою часткою ймовірності спонукатиме його до втечі у разі обрання більш м'якого запобіжного заходу).
Про наявність ризику, передбаченого п. 5 ч. 1 ст.177 КПК України,
а саме продовжити кримінальне правопорушення, у якому вона підозрюється, або вчинити інше кримінальне правопорушення свідчить:
- тимчасова окупація території України, а саме смт. Мангуш Донецької області, що дає йому можливість продовжувати займати вищевказану посаду, діяти в інтересах окупаційної адміністрації всупереч суверенітетові України та унеможливлює реальне відбування покарання, яке може бути призначене останній у разі її засудження за цей злочин;
Всі ці обставини в своїй сукупності свідчать про те, що перебуваючи без запобіжного заходу, підозрювана зможе переховуватися від органів слідства та суду, продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, або вчинити інше кримінальне правопорушення проти основ національної безпеки України.
Прокурор ОСОБА_3 в судовому засідання підтримав клопотання, просив задовольнити за обставин викладених у клопотанні.
Захисник-адвокат ОСОБА_4 в судовому засіданні заперечував проти задоволення клопотання, обґрунтовуючи свою позицію тим, що ОСОБА_5 належним чином не вручено письмове повідомлення про підозру.
Слідчий суддя, вислухавши думки прокурора та захисника, дослідивши матеріали клопотання, приходить до наступних висновків.
Згідно з вимогами п. 3 і 4 ст. 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практикою Європейського суду з прав людини обмеження права на свободу і особисту недоторканість можливе лише в передбачених законом випадках за встановленою процедурою.
Відповідно до ч. 1 ст. 183 КПК, тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м'яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим ст. 177 цього Кодексу, крім випадків, передбачених ч. 5 ст. 176 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст.177 КПК України підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.
Відповідно до ч. 6 ст. 193 КПК України, слідчий суддя, суд розглядає клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та може обрати такий запобіжний захід за відсутності підозрюваного, обвинуваченого лише у разі доведення прокурором наявності підстав, передбачених статтею 177 цього Кодексу, а також наявності достатніх підстав вважати, що підозрюваний, обвинувачений виїхав та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, та/або оголошений у міжнародний розшук. У такому разі після затримання особи і не пізніш як через сорок вісім годин з часу її доставки до місця кримінального провадження слідчий суддя, суд за участю підозрюваного, обвинуваченого розглядає питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м'який запобіжний захід, про що постановляє ухвалу.
Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» тимчасово окупована Російською Федерацією територія України (тимчасово окупована територія) це частини території України, в межах яких збройні формування Російської Федерації та окупаційна адміністрація Російської Федерації встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування Російської Федерації встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації Російської Федерації.
Відповідно до ч. 2 ст. 3 цього Закону, адміністративна межа між тимчасово окупованою територією та іншою територією України визначається Кабінетом Міністрів України.
Зокрема, починаючи з 05.03.2022 до цього часу, Російською Федерацією тимчасово окуповано усю територію Маріупольського району Донецької області, що встановлено відповідно до наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України № 309 від 22.12.2022 «Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією».
Таким чином, факт тимчасової окупації території Маріупольського району Донецької області є загальновідомим та не потребує додаткового підтвердження Радою національної безпеки і оборони України та Президентом України, крім того він визнаний Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до вимог ч. 6 ст. 176 КПК України під час дії воєнного стану до осіб, які підозрюються або обвинувачуються у вчиненні злочинів, передбачених статтями 109-1141, 258-2585, 260, 261, 437-442 Кримінального кодексу України, за наявності ризиків, зазначених у статті 177 цього Кодексу, застосовується запобіжний захід, визначений пунктом 5 частини першої цієї статті, тобто тримання під вартою.
Згідно з абз. 7, 8 ч. 4 ст. 183 КПК України при обранні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно підозрюваного, обвинуваченого, який оголошений у міжнародний розшук, та/або який виїхав, та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, розмір застави не визначається.
Під час дії воєнного стану слідчий суддя, суд при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, враховуючи підстави та обставини, передбачені статтями 177та178 цього Кодексу, має право не визначити розмір застави у кримінальному провадженні щодо злочину, передбаченого статтями 109-1142,258-2585,260,261,402-405,407,408,429,437-442 Кримінального кодексу України.
Матеріалами провадження підтверджено, що слідчим відділом Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12024052770000327 від «25» липня 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 111-1 КК України за підозрою ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
14.05.2025 року письмове повідомлення про підозру ОСОБА_5 з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 278 КПК України, вручено захиснику останньої - ОСОБА_4 .
Постановою старшого слідчого СВ Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області від 21.05.2025 року оголошено в міжнародний розшук підозрювану ОСОБА_5 .
Матеріали клопотання містять достатньо переконливих доказів на підтвердження того, що підозрювана ОСОБА_5 перебуває на тимчасово окупованій території України, а саме на території м.Маріуполь Донецької області.
Таким чином, слідчий суддя приходить до висновку про можливість розгляду клопотання прокурора про обрання ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без участі підозрюваної.
Крім цього, прокурором доведено наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрювана може вчинити дії, передбачені ч. 1 ст. 177 КПК.
Враховуючи зазначені положення кримінального процесуального закону, слідчий суддя вважає доцільним не визначати розмір застави підозрюваній ОСОБА_5 в якості альтеративного запобіжного заходу.
Таким чином, оцінивши у сукупності обставини, встановлені під час розгляду клопотання прокурора про застосування до підозрюваної ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, слідчий суддя знаходить його таким, що підлягає задоволенню.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 184,193,196 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання слідчого СВ Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області лейтенанта поліції ОСОБА_6 , погодженого з прокурором Маріупольської окружної прокуратури Донецької обласні ОСОБА_7 про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні № 12024052770000327 від «25» липня 2024 року відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити.
Обрати відносно підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави.
Після затримання ОСОБА_5 , питання про застосування до неї обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під варту або його зміну на більш м'який запобіжний захід підлягає розгляду слідчим суддею, судом не пізніш як через сорок вісім годин з часу її доставки до місця кримінального провадження.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1