23 травня 2025 року Справа № 640/8937/21 ЗП/280/196/25 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прудивуса О.В. розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовною заявою: ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 )
до: Головного управління ДПС у м. Києві (код ЄДРПОУ 00034051, 01011, м. Київ, вул. Різницька, буд. 13-15)
про: визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.
01.04.2021 до Окружного адміністративного суду м. Києва надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління ДПС у м. Києві (далі - відповідач), в якому позивач просить:
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення відповідача форми «Ф» від 09.03.2021 № 0022393-2408-2651, яким позивачу визначено суму податкового зобов'язання за платежем «Транспортний податок з фізичних осіб» у розмірі 25 000,00 грн.;
- вирішити питання щодо розподілу судових витрат.
Позивач обґрунтовує позовні вимоги таким.
09.03.2021 відповідачем було прийняте податкове повідомлення-рішення форми «Ф» від 09.03.2021 № 0022393-2408-2651, яким позивачу визначено суму податкового зобов'язання за платежем «Транспортний податок з фізичних осіб» за 2021 рік у розмірі 25 000,00 грн. Об'єктом оподаткування став автомобіль марки Maserati, моделі Levante, 2017 року випуску, державний номерний знак НОМЕР_2 , з об'ємом двигуна 2979 куб. см., тип пального - бензин. Законом України № 71-VIII від 28 грудня 2014 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», який набрав чинності 01.01.2015, ст. 267 Податкового кодексу України викладено у новій редакції та запроваджено транспортний податок. Згідно з пп. 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до пп. 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 є об'єктами оподаткування. Об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Ст. 8 Закону України від 15.12.2020 № 1082-ІХ «Про Державний бюджет України на 2021 рік» встановлено, що у 2021 році мінімальна заробітна плата у місячному розмірі з 1 січня складає 6 000 (шість тисяч гривень 00 копійок).
Позивач зазначає, що при здійснені калькуляції (розрахунку) на офіційному веб-сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України середньоринкової вартості автомобіля позивача марки Maserati, моделі Levante, 2017 року випуску, державний номерний знак НОМЕР_2 , з об'ємом двигуна 3,0 куб. см., тип пального - бензин, його вартість є меншою ніж 375 розмірів мінімальної заробітної плати (2 250 000 грн.) і становить 1 027 552,26 (один мільйон двадцять сім тисяч п'ятсот п'ятдесят дві гривні 26 копійок), що підтверджується наявною у матеріалах справи копією відповідного витягу.
Крім цього, у Переліку легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2021 році, розміщеному на офіційному веб-сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, автомобіль позивача, як стверджує останній, не зазначено.
Отже, з урахуванням того, що розмір середньоринкової вартості автомобіля позивача становить менше 375 мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2021 року, позивач вважає, що у відповідача були відсутні правові підстави для нарахування позивачу грошового зобов'язання з транспортного податку в розмірі 25 000,00 грн. З огляду на викладені обставини у їх сукупності, позивач просить суд задовольнити позов у повному обсязі.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 05.04.2021 відкрито провадження у справі та вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін (у порядку письмового провадження).
Законом України від 13.12.2022 № 2825-IX «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» Окружний адміністративний суд м. Києва було ліквідовано.
На виконання положень п. 2 розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України від 13.12.2022 № 2825-IX «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» дану адміністративну справу надіслано до Київського окружного адміністративного суду.
16.07.2024 Верховна Рада України ухвалила Закон України від 16.07.2024 № 3863-IX «Про внесення зміни до пункту 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду».
На виконання даного нормативно-правового акту, враховуючи положення Порядку передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 16.09.2024 №399, Київським окружним адміністративним судом дану адміністративну справу передано Запорізькому окружному адміністративному суду.
20.02.2025 автоматизованою системою документообігу суду у порядку, визначеному п. 15.4 Перехідних положень КАС України, для розгляду адміністративної справи № 640/8937/21 обрано суддю Прудивуса Олега Васильовича.
Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 25.02.2025 відкрито провадження у справі та вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін (у порядку письмового провадження).
18.03.2025 судом отримано відзив на позовну заяву (вх. № 12738 від 18.03.2025), в якому відповідач просить відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі, оскільки згідно з пп. 267.2.1. п. 267.2 ст. 267 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Відповідно до баз даних органів ДПС позивач є власником транспортного засобу, а саме легкового автомобілю марки Maserati, моделі Levante, 2017 року випуску, державний номерний знак НОМЕР_2 , з об'ємом двигуна 2979 куб. см., типом двигуна - внутрішнього згорання, типом коробки передач - автоматична, вид палива - бензин, дата здійснення реєстраційної дії - 08.10.2020. Аналогічний транспортний засіб позивача міститься у Переліку легкових автомобілів, з року випуску яким минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2021 (звітного) року. Отже, контролюючим органом сформовано податкове повідомлення-рішення форми «Ф» від 09.03.2021 № 0022393-2408-2651 за платежем «Транспортний податок з фізичних осіб» за 2021 рік, в якому визначено суму грошового зобов'язання позивача у розмірі 25 000,00 грн.
Крім того, у відзиві на позовну заяву відповідач вказав, що відповідно до пп. 267.6.10 п. 267.6 ст. 267 Податкового кодексу України фізичні особи-платники податку мають право звернутись з письмовою заявою до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем реєстрації) для проведення звірки даних щодо: а) об'єктів оподаткування, що перебувають у власності платника податку; б) розміру ставки податку; в) нарахованої суми податку. При цьому, позивач не зверталась до контролюючого органу щодо звірки даних автомобіля та скористалася правом на судове оскарження. З огляду на викладені обставини, відповідач просить суд відмовити у задоволенні позову повністю.
Відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
У зв'язку з розглядом даної справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін (у порядку письмового провадження) фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд, розглянувши матеріали і з'ясувавши обставини адміністративної справи, дослідивши всі наявні у справі докази у їх сукупності,
Відповідно до Виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відповідача зареєстровано як юридичну особу - орган державної влади 30.07.2019.
Згідно зі свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_3 позивач є власником транспортного засобу марки Maserati, моделі Levante, 2017 року випуску, державний номерний знак НОМЕР_2 (а.с.7).
09.03.2021 відповідачем було прийняте податкове повідомлення-рішення форми «Ф» від 09.03.2021 № 0022393-2408-2651, яким позивачу визначено суму податкового зобов'язання за платежем «Транспортний податок з фізичних осіб» за 2021 рік у розмірі 25 000,00 грн. Об'єктом оподаткування податкового повідомлення-рішення форми «Ф» від 09.03.2021 № 0022393-2408-2651 став належний позивачу автомобіль марки Maserati, моделі Levante, 2017 року випуску, державний номерний знак НОМЕР_2 , з об'ємом двигуна 2979 куб. см., тип пального - бензин (а.с.9-10).
Не погоджуючись із спірним податковим повідомленням-рішенням, позивач звернувся із даним позовом до суду.
Оцінюючи правомірність оскаржуваного податкового повідомлення-рішення форми «Ф» від 09.03.2021 № 0022393-2408-2651, суд виходить із такого.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 2 ст. 2 КАС України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно пп. 14.1.157 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі - ПК України) податкове повідомлення-рішення - це письмове повідомлення контролюючого органу (рішення) про обов'язок платника податків сплатити суму грошового зобов'язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, або внести відповідні зміни до податкової звітності.
Відповідно до п. 6.1 ст. 6 ПК України податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету або на єдиний рахунок, що справляється з платників податку відповідно до ПК України.
Згідно до п. 8.1 ст. 8 ПК України в Україні встановлюються загальнодержавні та місцеві податки та збори.
Відповідно до пп. 10.1.1 та 10.1.2 п. 10.1 ст. 10 ПК України до місцевих податків належать податок на майно та єдиний податок.
Згідно до п. 10.2 ст. 10 ПК України місцеві ради обов'язково установлюють єдиний податок та податок на майно (в частині транспортного податку та плати за землю, крім земельного податку за лісові землі).
Підпунктом 267.1.1 п. 267.1 ст. 267 ПК України визначено, що платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до пп. 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 ПК України є об'єктами оподаткування.
Так, відповідно до пп. 267.2.1, п. 267.2, ст. 267 ПК України об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за Методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об'єму циліндрів двигуна, типу пального. Щороку до 1 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, на своєму офіційному веб-сайті розміщується перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна, тип пального.
Згідно положень п. 267.4 ст. 267 ПК України ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до пп. 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 ПК України.
Відповідно до пп. 267.5.1 п. 267.5 ст. 267 ПК України базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.
Згідно зі змістом пп. 267.6.2 п. 267.6 ст. 267 ПК України податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку разом з детальним розрахунком суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються платнику податку контролюючим органом у порядку, визначеному ст. 42 ПК України, до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).
Абзацом 2 пп. 267.6.2 п. 267.6 ст. 267 ПК України встановлено, що податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити, визначені в абзаці першому цього підпункту, що надсилаються платнику податку, повинні містити щодо кожного з об'єктів, зокрема, але не виключно, інформацію про транспортний засіб: марка, модель, об'єм циліндрів двигуна (куб. см), рік випуску та розмір ставки податку.
Слід зазначити, що Методика визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затверджена Постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 року № 66 «Про затвердження Методики визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів та внесення змін у додатки 1 і 2 до Порядку визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів» (у редакції Постанови Кабінету Міністрів України від 21.06.2017 р. № 428 «Про внесення змін до Методики визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів»), (далі - Методика), встановлює механізм визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів для цілей віднесення таких автомобілів до об'єктів оподаткування транспортним податком.
Пунктом 2 Методики визначено, що середньоринкова вартість автомобіля розраховується за методом аналогії цін ідентичних автомобілів за такою формулою: С ср = Ц н х (Г / 100), де Ц н - ціна нового транспортного засобу в Україні з урахуванням марки, моделі, об'єму циліндрів двигуна, типу пального; Г - коефіцієнт коригування ринкової ціни транспортних засобів з урахуванням строку експлуатації транспортних засобів у роках згідно з додатком 1 до Порядку визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2013 року № 403 «Про затвердження Порядку визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів» (далі - Порядок).
Згідно з п. 3 Методики джерелом інформації для визначення ціни нового автомобіля є офіційні прайс-листи виробників (дилерів).
Інформація про ціни нового автомобіля з урахуванням марки, моделі, об'єму циліндрів двигуна, типу пального подається до 10 січня базового податкового (звітного) періоду (року) державним підприємством «Держзовнішінформ» до Мінестерства економічного розвитку і торгівлі України, згідно п. 4 Методики.
Аналіз наведених положень ПК України, Методики та Порядку свідчить про те, що для визнання автомобіля об'єктом оподаткування транспортним податком з фізичних осіб до уваги береться, зокрема середньоринкова вартість такого автомобіля, яка визначається статистичними методами з урахуванням певних ознак, параметрів і характеристик транспортного засобу та встановлюється виключно Мінестерством економічного розвитку і торгівлі України.
Відтак, перелік легкових автомобілів, які є об'єктом оподаткування у відповідному році (з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року), із зазначенням марки, моделі, року випуску, об'єму циліндрів двигуна, типу пального, розміщується на офіційному веб-сайті центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі.
Обов'язок щодо визначення середньоринкової вартості транспортного засобу законодавець покладає на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, у той час як межі повноважень податкового органу полягають виключно у прийнятті податкового повідомлення-рішення на підставі розміщеної на офіційному веб-сайті Мінестерства економічного розвитку і торгівлі України інформації про автомобілі, які є об'єктом оподаткування транспортним податком.
Аналогічна правова позиція викладена в постановах Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 12.06.2018 у справі № 813/3965/17 (позов ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення, № в Єдиному державному реєстрі судових рішень 74671110), від 29.03.2018 у справі № 820/4876/17 (позов ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області про скасування податкового повідомлення-рішення, № в Єдиному державному реєстрі судових рішень 73081875).
Також слід зазначити, що Шостий апеляційний адміністративний суд у постанові від 21.12.2022 у справі № 640/20887/21, яка за предметом свого правового регулювання є аналогічною даному публічно-правовому спору, виснував про те, що згідно з Переліком легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2021 році, розміщеного на офіційному веб-сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, визначених Міністерством економічного розвитку і торгівлі України і розміщеного в мережі інтернет за відповідним посиланням, автомобілі марки Maserati представлені в наступних моделях, а саме:
- Maserati Levante S GranSport (2019) до 2 років 3,0 бензин;
- Maserati Levante GTS (2020) - Grigio Maratea - Cuoio до 3 років 3,0 бензин;
- Maserati Levante GTS (2020) - Bin Emozione - Rosso with Amman stitching до 4 років 3,0 бензин;
- Maserati Levante Trofeo до 5 років 3,0 бензин;
- Maserati Quattroporte до 1 року 3,0 бензин;
-Maserati GranTurismo (GT 4.2 AT) до 2 років 4,2 бензин;
- Maserati GranTurismo (GT S 4.7 AT) до 2 років 4,7 бензин;
- Maserati GranCabrio до 2 років 5,0 бензин.
Таким чином єдиним належним та допустимим доказом правомірності дій відповідача може бути наявність відомостей про автомобіль з такими характеристиками як у автомобіля позивача у вищенаведеному Переліку (позов ОСОБА_1 до Головного управління Державної податкової служби у м. Києві про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення, № в Єдиному державному реєстрі судових рішень 108015480).
Також слід наголосити, що положення ст. 4 ПК України закріплюють низку принципів, які повинні застосовуватися як на стадії встановлення податків, їх основних елементів, при внесенні змін до окремих елементів податку, так і на стадії застосування норм, якими визначений обов'язок сплати податку.
Серед принципів, проголошених у вказаній нормі, є, зокрема, презумпція правомірності рішень платника податку в разі, якщо норма закону чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі закону, або якщо норми різних законів чи різних нормативно-правових актів припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу (пп. 4.1.4. п. 4.1. ст. 4 ПК України).
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 05.11.2018 у справі № 822/2687/17 (позов ОСОБА_2 до Головного управління ДФС у Хмельницькій області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, № в Єдиному державному реєстрі судових рішень 77636854).
Верховний Суд в даному рішенні прийшов до висновку, що вирішення спору у цій справі на користь платника податків обумовлено як прогалиною у нормативному регулюванні вказаних правовідносин, так і положеннями податкового принципу презумпції правомірності рішень платника податків.
Відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Так, судом встановлено, що 09.03.2021 відповідачем було прийняте податкове повідомлення-рішення форми «Ф» від 09.03.2021 № 0022393-2408-2651, яким позивачу визначено суму податкового зобов'язання за платежем «Транспортний податок з фізичних осіб» за 2021 рік у розмірі 25 000,00 грн. (а.с.9-10). Об'єктом оподаткування податкового повідомлення-рішення форми «Ф» від 09.03.2021 № 0022393-2408-2651 є автомобіль марки Maserati, моделі Levante, 2017 року випуску, державний номерний знак НОМЕР_2 , з об'ємом двигуна 2979 куб. см., тип пального - бензин, власником якого є позивач.
Поряд з цим суд встановив, що технічні характеристики легкових автомобілів, зазначених у Переліку легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2021 році не співпадають з технічними характеристиками автомобіля позивача, оскільки відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, копія якого наявна в матеріалах справи (а.с.7), позивач є власником автомобіля марки MASERATI, модель LEVANTE, 2017 року випуску, тип пального «В» бензин, об'єм двигуна 2979 м. куб.
Отже, у контексті оцінки спірних правовідносин суд виходить із того, що оскільки автомобіль марки MASERATI, модель LEVANTE, 2017 року випуску, тип пального «В» бензин, об'єм двигуна 2979 м. куб. відсутній в Переліку автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2021 році, такий транспортний засіб, на переконання суду, не являється об'єктом оподаткування у 2021 році. Відтак, у відповідача були відсутні будь-які підстави для додаткового трактування критеріїв, необхідних для визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, оскільки щороку до 1 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, на своєму офіційному веб-сайті розміщує Перелік автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який містить такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна, тип пального. Тобто, контролюючий орган, отримавши від законодавця вичерпний перелік технічних характеристик, необхідних для надання автомобілю статусу об'єкта оподаткування, був позбавлений необхідності в більш ширшому його тлумаченні.
Належних та достатніх доказів зворотного відповідачем не надано.
Таким чином, позовні вимоги про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення відповідача форми «Ф» від 09.03.2021 № 0022393-2408-2651, яким позивачу визначено суму податкового зобов'язання за платежем «Транспортний податок з фізичних осіб» у розмірі 25 000,00 грн., на переконання суду, є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 КАС України. Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Позивачем обґрунтовано протиправність податкового повідомлення-рішення відповідача форми «Ф» від 09.03.2021 № 0022393-2408-2651.
У свою чергу, суд вважає, що відповідач не надав суду докази на спростування обставин, якими позивач обґрунтував свої позовні вимоги.
Таким чином, суд дійшов висновку, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення форми «Ф» від 09.03.2021 № 0022393-2408-2651 є протиправним та підлягає скасуванню, а відтак, адміністративний позов є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Платіжною квитанцією від 31.03.2021 № 0.0.2072208503.1 (а.с.11) підтверджується сплата позивачем судового збору у розмірі 908,00 грн. Отже, відповідна сума підлягає присудженню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Враховуючи вищезазначене та керуючись ст.ст. 2, 6, 8 - 10, 14, 90, 139, 143, 241 - 246 КАС України, суд
Задовольнити повністю адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Головного управління ДПС у м. Києві (код ЄДРПОУ 00034051, 01011, м. Київ, вул. Різницька, буд. 13-15) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у м. Києві форми «Ф» від 09.03.2021 № 0022393-2408-2651, яким ОСОБА_1 визначено суму податкового зобов'язання за платежем «Транспортний податок з фізичних осіб» у розмірі 25 000,00 грн.
Судовий збір у розмірі 908,00 грн. (дев'ятсот вісім гривень нуль копійок) присудити на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у м. Києві (код ЄДРПОУ 00034051, 01011, м. Київ, вул. Різницька, буд. 13-15).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення виготовлено в повному обсязі та підписано 23 травня 2025 року.
Суддя О.В. Прудивус