"21" травня 2025 р. Справа № 926/576/25
Суддя Господарського суду Чернівецької області Бутирський А.А.,
при секретарі Вівчарюк І.Б.,
розглянувши матеріали справи
за заявою Головного управління ДПС у Чернівецькій області м. Чернівці
до Приватного підприємства «Тренд Оіл 2020» (код ЄДРПОУ 43715725) м. Чернівці
про банкрутство
Представники сторін:
від кредитора - Чумак Т.В. - у порядку самопредставництва
від боржника - не з'явився
У засіданні приймали участь: Унгуряну Д.В. - розпорядник майна
До Господарського суду Чернівецької області надійшла заява Головного управління ДПС у Чернівецькій області м. Чернівці про банкрутство Приватного підприємства «Тренд Оіл 2020» (код ЄДРПОУ 43715725) м. Чернівці.
Ухвалою від 19.02.2025 р. прийнято заяву і призначено її до розгляду в підготовчому засіданні на 03.03.2025 р.
Ухвалою від 03.03.2025 р. розгляд справи перенесено на 17.03.2025 р.
Ухвалою від 17.03.2025 р.:
- відкрито провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства «Тренд Оіл 2020»;
- визнано грошові вимоги Головного управління ДПС у Чернівецькій області до боржника у розмірі 2 787 825,62 грн., у тому числі: 151138,14 грн. - основний платіж; 2 6366 987,48 грн. - штрафні санкції;
- введено процедуру розпорядження майном Приватного підприємства «Тренд Оіл 2020»;
- введено мораторій на задоволення вимог кредиторів;
- призначено розпорядником майна арбітражного керуючого Унгуряну Доріна Віореловича;
- попереднє засідання призначено на 23.04.2025 р.
18.03.2025 р. здійснено офіційне оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства «Тренд Оіл 2020».
Ухвалою від 24.04.2025 р. розгляд справи призначено на 12.05.2025 р.
У судовому засіданні оголошено перерву до 21.05.2025 р.
Боржник не використав наданого законом права на участь у судовому засіданні, хоча і був повідомлений про час і місце слухання справи належним чином. При цьому неявка боржника не перешкоджає розгляду справи по суті.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника кредитора суд встановив таке.
Розпорядником майна проведено інвентаризацію майна боржника.
Згідно ч.ч. 1-2 ст. 47 Кодексу України з процедур банкрутства, попереднє засідання господарського суду проводиться не пізніше 70 календарних днів, а в разі великої кількості кредиторів - не пізніше трьох місяців з дня проведення підготовчого засідання суду. Про попереднє засідання суду повідомляються сторони, а також інші учасники провадження у справі про банкрутство, визнані такими відповідно до цього Кодексу.
У попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, що надійшли протягом строку, передбаченого частиною першою статті 45 цього Кодексу, у тому числі щодо яких були заперечення боржника або розпорядника майна.
За результатами розгляду вимог окремого кредитора господарський суд постановляє ухвалу про їх визнання чи відхилення (повністю або частково), що не може бути оскаржена окремо від ухвали господарського суду, постановленої за результатами попереднього засідання.
У разі необхідності господарський суд може оголосити перерву в попередньому засіданні.
До суду із додатковими вимогами 25.04.2025 р. звернулось Головне управління ДПС у Чернівецькій області, яке просило визнати його вимоги на загальну суму 718535,02 грн.:
- по податках на загальну суму 713690,22 грн.
- по понесених витратах на загальну суму 4844,80 грн. (судовий збір за заявлення додаткових грошових вимог).
Згідно ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства (далі - КУзПБ) конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Як зазначено вище, офіційне оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство у даній справі здійснено 18.03.2025 р., отже конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, мали бути подані до 17.04.2025 р. Отже, додаткові вимоги Головного управління ДПС у Чернівецькій області подані із порушенням тридцятиденного строку.
Відповідно до ч. 4 ст. 45 КУзПБ для кредиторів, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, усі дії, вчинені у судовому процесі, є обов'язковими так само, як вони є обов'язковими для кредиторів, вимоги яких були заявлені протягом встановленого строку.
Вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, задовольняються в порядку черговості, встановленої цим Кодексом.
Кредитори, вимоги яких заявлені після завершення строку, визначеного частиною першою цієї статті, є конкурсними, однак не мають права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів.
Якщо кредитор заявив вимоги після здійснення розрахунків з іншими кредиторами, то сплачені таким кредиторам кошти поверненню не підлягають.
09.05.2025 р. Головне управління ДПС у Чернівецькій області подало заяву про збільшення додаткових грошових вимог, в якій просило визнати його вимоги на загальну суму 770017,74 грн.:
- по податках та ЄСВ на загальну суму 765172,94 грн.
- по понесених витратах на загальну суму 4844,80 грн. (судовий збір за заявлення додаткових грошових вимог).
Розпорядник майна визнав заявлені вимоги.
Вимоги Головного управління ДПС у Чернівецькій області до боржника підтверджуються наступним.
Податкове зобов'язання відповідно до підпункту 14.1.156 пункту 14.1 статті 14 ПК України - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету або на єдиний рахунок як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк), та/або сума коштів, сформована за рахунок податкових пільг, що були використані платником податків не за цільовим призначенням чи з порушенням порядку їх надання, встановленим цим Кодексом та/або Митним кодексом України.
Підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України встановлено, що податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до пункту 129.1 статті 129 ПК України, нарахування пені розпочинається:
- при нарахуванні контролюючим органом податкового зобов'язання у встановлених цим Кодексом випадках, не пов'язаних з проведенням перевірки, або при нарахуванні контролюючим органом грошового зобов'язання, визначеного за результатами перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків такого зобов'язання, визначеного в податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом;
- при нарахуванні контролюючим органом за результатами перевірки податкового зобов'язання та/або іншого зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, у разі виявлення його заниження - на суму такого заниження, починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків цього зобов'язання за відповідний податковий (звітний) період, щодо якого виявлено заниження, та за весь період заниження (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження);
- при нарахуванні суми грошового зобов'язання, визначеного платником податків або податковим агентом, у тому числі у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податків помилок відповідно до статті 50 цього Кодексу, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання.
Згідно підпункту 129.3.3 пункту 129.3 статті 129 ПК України, нарахування пені закінчується у день запровадження мораторію на задоволення вимог кредиторів (при винесенні відповідної ухвали суду у справі про банкрутство або прийнятті відповідного рішення Національним банком України).
ПП «Тренд Оіл 2020» нарахована пеня відповідно до ст. 129 ПКУ з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (СОVІD-19):
- по податку на додану вартість у сумі 24714,89 грн. за період з 11.10.2022 по 17.03.2025р.;
- по адмін. штрафах та інших санкціях у сумі 25311,74 грн. за період з 05.10.2023 по 17.03.2025 р.;
- по штрафних санкціях за порушення законодавства про патентування норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів у сумі 610098,53 грн.;
- по податку на прибуток підприємств у сумі 40669,45 грн. за період з 12.06.2023 по 17.03.2025 р.;
- по акцизному податку у сумі 108,56 грн. за період з 31.12.2022 по 17.03.2025 р.;
- по податку на доходи фізичних осіб, що сплачуються податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді З/П у сумі 325, 67 грн. за період з 22.03.2023 по 17.03.2025 р. ;
Платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (п.п. 16.1.3. п. 16.1 ст. 16 ПК України).
Відповідно до п. 49.2. ст. 49 ПКУ платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Цей абзац застосовується до всіх платників податків, в тому числі платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності.
1. За результатами проведення камеральної перевірки прийнятий акт № 9095/ж5/24-13-24/43715725 від 06.08.2024 р., на підставі якого прийнято податкове повідомлення-рішення форми «ПС» від 24.09.2024 року № 00000/11744/ж10/24-13-24-12/43715725, яким застосовано за ненадання інформації та її документального підтвердження, визначеній в запиті контролюючого органу, щодо виявлених фактів, які можуть свідчити про порушення платником податків законодавства, контроль за дотримання якого покладено на контролюючі органи (пп. 1 пп.73.3.1 п.73.3 ст 73 ПКУ) штраф у сумі 7100,00 грн., яке було відправлене засобом поштового зв'язку та повернулося із відміткою - «за закінченням терміну зберігання».
2. За результатами проведення камеральної перевірки прийнятий акт № 4213/ж5/24-13-04-09/43715725 від 19.04.2024 р., на підставі якого прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Р» від 25.07.2022 року № 000005781/ж10/24-13-04-09, яким збільшено суму грошового зобов'язання з податку на прибуток у сумі 3601,00 грн. (основний платіж) та 360,10 грн. (штраф), яке було відправлене засобом поштового зв'язку та повернулося із відміткою - «за закінченням терміну зберігання».
3. За результатами проведення камеральної перевірки прийнятий акт № 5942/ж5/24-13-04-09/35724447 від 28.05.2024 р., на підставі якого прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 10.07.2024 року № 000007662/ж10/24-13-04-09, яким застосовано за затримку на 133/162 календарні дні сплати з податку на прибуток підприємств штраф у сумі 40,28 грн., яке було відправлене засобом поштового зв'язку та повернулося із відміткою - «за закінченням терміну зберігання».
4. За результатами проведення камеральної перевірки прийнятий акт № 4348/ж5/24-13-09-03/43715725 від 02.12.2022 р., на підставі якого прийнято податкове повідомлення-рішення форми «ПС» від 02.12.2022 року № 5085/ж10/09-04 , яким застосовано за не подання податкової звітності з акцизного податку червень 2022 (порушено п.п. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49, п. 203.1 ст. 203 ПКУ) штраф у сумі 340,00 грн., яке було отримано особисто.
5. За результатами проведення камеральної перевірки прийнятий акт № 5288/ж5/24-13-24-12/43715725 від 26.12.2022 р., на підставі якого прийнято податкове повідомлення-рішення форми «ПС» від 02.02.2023 року № 00000/856/ж10/24-13-24-12/43715725, яким застосовано за несвоєчасне подання Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за ІІІ квартал 2022 року (граничний строк подання - 09.11.2022 року, фактично звітність подана 24.11.2022 року) штраф у сумі 1020,00 грн., яке було відправлене засобом поштового зв'язку та повернулося із відміткою - «за закінченням терміну зберігання».
Також ПП «Тренд Оіл 2020» подано до контролюючого органу податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску:
№ 9301749355 від 26.01.2023 за четвертий квартал 2022 р., в якому самостійно визначило суму єдиного внеску та яку не сплатило у частині - 1288,13 грн.;
№ 9101458433 від 08.05.2023 за перший квартал 2023 р., в якому самостійно визначило суму єдиного внеску та яку не сплатило у сумі - 24128,07 грн.;
№ 9200642205 від 09.08.2023 за другий квартал 2023 р., в якому самостійно визначило суму єдиного внеску та яку не сплатило у сумі - 11326,52 грн.;
№ 9301012222 від 26.10.2023 за третій квартал 2023 р., в якому самостійно визначило суму єдиного внеску та яку не сплатило у сумі - 8844,00 грн.;
№ 9379830081 від 01.02.2024 за четвертий квартал 2023 р., в якому самостійно визначило суму єдиного внеску та яку не сплатило у сумі - 5896,00 грн.
За результатами попереднього засідання господарський суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються:
розмір, черговість задоволення кожної визнаної вимоги та перелік усіх визнаних судом вимог кредиторів, що вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, у тому числі вимог кредиторів, які є заінтересованими стосовно боржника;
розмір та перелік не визнаних судом вимог кредиторів;
дата проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів;
дата підсумкового засідання суду, на якому буде постановлено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство, чи ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду, яке має відбутися у строки, встановлені частиною другою статті 44 цього Кодексу.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 45, 47 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. Визнати грошові вимоги Головного управління ДПС у Чернівецькій області до Приватного підприємства «Тренд Оіл 2020» компанії у розмірі:
- 151138,14 грн. недоїмки (3 черга);
- 3601,00 грн. недоїмки, поданих з пропуском тридцятиденного строку (3 черга);
- 51482,72 грн. недоїмки (2 черга);
- 2 636 687,48 грн. неустойка (штраф, пеня) (6 черга);
- 710089,22 грн. неустойка (штраф, пеня), поданих з пропуском тридцятиденного строку (6 черга);
- 4844,80 грн. витрат по сплаті судового збору (1 черга);
- 24224,00 грн. витрат по сплаті судового збору (1 черга);
- 72000,00 грн. витрат по авансуванню винагороди арбітражного керуючого (1 черга).
2. Розпоряднику майна протягом десяти днів після винесення цієї ухвали повідомити кредиторів про місце і час проведення зборів кредиторів та організувати їх проведення.
4. Збори кредиторів та комітету кредиторів провести 04.06.2025 р.
5. Підсумкове засідання відбудеться 23.06.2025 року о 11 год.
6. Копію цієї ухвали надіслати кредиторам, боржнику, розпоряднику майна, державному реєстратору та держаному органу з питань банкрутства.
Ухвала набирає законної сили у порядку, передбаченому ст. 235 Господарського процесуального кодексу України.
Повний текст ухвали складено 26.05.2025 р.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом десяти днів з дня її проголошення до Західного апеляційного господарського суду.
Суддя А.А. Бутирський