26.05.2025 р. Справа № 914/1578/25
м. Львів
Господарський суд Львівської області у складі судді Олени ЩИГЕЛЬСЬКОЇ розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом: Західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, м. Львів
до відповідача: Фізичної особи - підприємця Гуньки Андрія Михайловича, м.Львів
про стягнення 136 000,00 грн
встановив:
Західне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України звернулося до Господарського суду Львівської області з позовом до Фізичної особи - підприємця Гуньки Андрія Михайловича про стягнення 68 000 грн штрафу та 68 000 грн пені.
Вказана позовна заява подана з додержанням вимог ст.ст. 162, 164, 172 ГПК України, відтак, подані матеріали визнано достатніми для її прийняття до розгляду.
Згідно з п.4 ч.2 ст.176 ГПК України, про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються, зокрема, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
Відповідно до п.2 ч.1 та ч.3 ст.12 ГПК України, господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно до пункту 5 частини 4 статті 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах, що виникають з відносин, пов'язаних із захистом економічної конкуренції, обмеженням монополізму в господарській діяльності, захистом від недобросовісної конкуренції.
Оскільки спір у даній справі виник із відносин, пов'язаних із захистом економічної конкуренції, то справа №914/1578/25 підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.
Керуючись ст.ст. 4, 12, 20, 162, 164, 176, 197, 234, Господарського процесуального кодексу України, суд, -
1. Позовну заяву прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.
3. Підготовче засідання призначити на 18.06.25 на 13:30 год.
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Львівської області за адресою: 79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128, 2-й поверх, зал судових засідань.
4. Встановити відповідачу строк у 15 (п'ятнадцять) календарних днів з дня отримання цієї ухвали для подання відзиву на позов. Зобов'язати відповідача надіслати (надати) відзив на позов та додані до нього документи позивачу одночасно з надісланням (наданням) такого відзиву до суду, з урахуванням положень ст. 42 ГПК України. Докази такого надіслання невідкладно надати суду.
5. Встановити позивачу строк впродовж 5 календарних днів з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив. Зобов'язати надіслати (надати) відповідь на відзив та додані документи відповідачу одночасно з надісланням (наданням) до суду, з урахуванням положень ст. 42 ГПК України. Докази такого надіслання невідкладно надати суду.
6. Встановити відповідачу строк впродовж 5 календарних днів з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення. Зобов'язати відповідача надіслати (надати) заперечення позивачу одночасно з надісланням (наданням) до суду, з урахуванням положень ст. 42 ГПК України. Докази такого надіслання невідкладно надати суду.
7. Роз'яснити, що в разі ненадання відповідачами у встановлений судом строк без поважних причин відзиву, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Строки та порядок набрання ухвалою законної сили, її апеляційного оскарження встановлено ст.ст. 235, 254-257 ГПК України.
Інформацію у справі, яка розглядається, можна отримати за такою веб-адресою: http://lv.arbitr.gov.ua/sud5015/.
Суд звертає увагу учасників справи:
- щодо обов'язку осіб відповідно до частини 6 статті 6 Господарського процесуального кодексу України, а саме адвокатів, нотаріусів, державних та приватних виконавців, арбітражних керуючих, судових експертів, органів державної влади та інших державних органів, органів місцевого самоврядування, інших юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України, зареєструвати свій електронний кабінет,
- про можливість ознайомлення з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами,
- на процесуальні наслідки звернення до суду з документами осіб, які зобов'язані зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрували його, які передбачені у частині 10 статті 165, частині 4 статті 170 та частині 4 статті 263 Господарського процесуального кодексу України. Такі наслідки застосовуються судом також у разі, якщо інтереси особи, яка зобов'язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, представляє адвокат.
Суддя Щигельська О.І.