Ухвала від 19.05.2025 по справі 761/19571/25

Справа № 761/19571/25

Провадження № 1-кс/761/13407/2025

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 травня 2025 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 за участю прокурора ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , підозрюваного ОСОБА_5 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду (в режимі відеоконференції поза межами приміщення Шевченківського районного суду міста Києва) клопотання прокурора у кримінальному провадженні - начальник третього відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення першого управління Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони ОСОБА_3 про продовження строку дії обов'язків, покладених на підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,

ВСТАНОВИВ:

Начальник третього відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення першого управління Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про продовження строку застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання відносно ОСОБА_5 .

В обгрунтування поданого клопотання зазначив, що головним слідчим управлінням Служби безпеки України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62024000000000403 від 14.05.2024 за підозрою ОСОБА_5 , ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 369-2 КК України, та за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 426-1, ч. 3 ст. 368, ч. 2 ст. 369-2 КК України.

З матеріалів кримінального провадження слідує, що група осіб організувала незаконне зняття з військового обліку громадян України, які підлягають мобілізації в особливий період, шляхом впливу на прийняття рішення особами уповноваженими на виконання функцій держави, а саме - службовими особами Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, військово-лікарських комісій, центральної військово-лікарської комісії, лікарсько-консультативних комісій на території Харківської області, чим створили умови для зниження мобілізаційного потенціалу Збройних Сил України та в результаті перешкоджання їх законній діяльності та інших військових формувань в особливий період.

Так, 24.02.2022 Указом Президента України «Про введення воєнного

стану в Україні» від 24.02.22 № 64/2022 в Україні введено воєнний стан з 05 год. 30 хв. 24 лютого 2022 року, який діє по цей час.

Пунктом 3 Указу Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 визначено, що у зв'язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30-34, 38, 39, 41-44, 53 Конституції України, а також вводитися тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб в межах та обсязі, що необхідні для забезпечення можливості запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, які передбачені частиною першою статті 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану».

У відповідності до частини 1 статті 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» № 389-VIII від 12.05.2015 в Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан, військове командування разом із військовими адміністраціями (у разі їх утворення) можуть самостійно або із залученням органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати в межах тимчасових обмежень конституційних прав і свобод людини і громадянина, а також прав і законних інтересів юридичних осіб, передбачених указом Президента України про введення воєнного стану, такі заходи правового режиму воєнного стану, зокрема встановлювати у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, особливий режим в'їзду і виїзду, обмежувати свободу пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також рух транспортних засобів.

Також відповідно до частини 1 статті 15 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» № 2232-XII від 25.03.1992 на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров'я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу (далі - громадяни призовного віку).

Крім того, згідно частини 1 статті 22 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» № 2232-XII від 25.03.1992 граничний вік перебування на військовій службі встановлюється для військовослужбовців, які проходять військову службу під час особливого періоду, з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, молодшого та старшого офіцерського складу - до 60 років, а вищого офіцерського складу - до 65 років.

При цьому, Указом Президента України № 65/2022 від 24.02.2022 (Указ затверджено Законом України № 2105-ІХ від 03.03.2022 «Про затвердження Указу Президента України «Про загальну мобілізацію»), у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, оголошено загальну мобілізацію та постановлено здійснити призов військовозобов'язаних, резервістів та залучення транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших військових формувань України здійснити в обсягах, визначених згідно з мобілізаційними планами. Строк проведення загальної мобілізації неодноразово продовжувався згідно з Указами Президента, останній раз 23.07.2024 строком на 90 діб, відповідно до Указу Президента № 469/2024, затвердженого Законом № 3891-IX від 23.07.2024.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про оборону України» особливим періодом є період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Статтею 12 Закону України «Про Збройні Сили України» передбачено, що основними складовими діяльності Збройних Сил України, серед іншого, є підтримання на належному рівні бойової і мобілізаційної готовності та боєздатності, що здійснюються органами військового управління, командирами і начальниками всіх рівнів.

Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено комплекс заходів щодо здійснення мобілізаційної підготовки Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань. Змістом мобілізаційної підготовки є: створення мобілізаційного резерву, підготовка та накопичення військово-навчених людських ресурсів призовників, військовозобов'язаних та резервістів для комплектування посад, передбачених штатами воєнного часу.

Таким чином, викладені вище положення чинного законодавства України свідчать про те, що забезпечення мобілізаційної готовності є невід'ємною частиною законної діяльності Збройних Сил України, а зняття з військового обліку осіб призовного віку, які підлягають або можуть підлягати призову за мобілізацією, без наявних на те правових підстав перешкоджає законній діяльності Збройних Сил України в частині їх обов'язку з підтримання належної мобілізаційної готовності.

На цей час розслідування встановлено, що громадянин України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 займає посаду начальника служби засобів ближнього бою та розвідки озброєння логістики військової частини НОМЕР_1 (далі - ВЧ НОМЕР_1 ).

Так, відповідно до ст. 68 Конституції України громадянин ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Згідно зі ст. 18 Конвенції Організації Об'єднаних Націй проти корупції, яка ратифікована Верховною Радою України 18.10.2006 та набрала чинності для України 01.01.2010, кожна Держава-учасниця розглядає можливість вжиття таких законодавчих та інших заходів, які можуть бути необхідними для визнання злочинами наступних дій, якщо вони вчинені умисно:

-обіцянка, пропозиція або надання державній посадовій особі чи будь-якій іншій особі, особисто або через посередників, будь-якої неправомірної переваги, щоб ця посадова особа чи така інша особа зловживала своїм справжнім або удаваним впливом з метою одержання від адміністрації чи державного органу Держави-учасниці будь-якої неправомірної переваги для ініціатора таких дій чи будь-якої іншої особи;

-вимагання або прийняття державною посадовою особою чи будь-якою іншою особою, особисто або через посередників, будь-якої неправомірної переваги для самої себе чи для іншої особи, щоб ця особа чи така інша особа зловживала своїм справжнім або удаваним впливом з метою одержання від адміністрації або державного органу Держави-учасниці будь-якої неправомірної переваги.

Незважаючи на свою обізнаність з вимогами вищевказаних нормативно-правових актів, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , користуючись набутими соціальними та професійними зв'язками в суспільстві, діючи як приватна особа, переслідуючи корисливий мотив, з метою власного протиправного збагачення за чужий рахунок, на початку лютого 2024 року, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 05.02.2024, вирішив зайнятися злочинною діяльністю, спрямованою на вимагання та одержання від військовозобов'язаних громадян неправомірної вигоди у вигляді грошових коштів в сумі 10000 доларів США з кожного за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, а саме - службовими особами Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, військово-лікарських комісій, центральної військово-лікарської комісії, лікарсько-консультативних комісій на території Харківської області, з метою отримання неправомірної вигоди та особистого збагачення, а також залучити до своєї злочинної діяльності інших не встановлених, на даний час, осіб.

В свою чергу, ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 відповідно до положень Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» підлягає військовій службі за призовом під час мобілізації для комплектування військових частин Сил територіальної оборони Збройних Сил та інших складових сил оборони, не має законних підстав для визнання непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку.

У зв'язку з наведеним, на початку лютого 2024 року, більш точної дати на даний час органом досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_7 звернувся до свого знайомого ОСОБА_8 з проханням надати консультацію щодо мобілізації та проходження ним військової служби у лавах Збройних Силах України, який зазначив, що він вказаною інформацією не володіє.

У невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 05.02.2024 ОСОБА_8 у відповідь на вищевказане прохання ОСОБА_7 повідомив останньому про те, що він за допомогою месенджера «Whatsapp» зателефонував своєму знайомому на ім'я ОСОБА_5 , який є начальником ракетно-артилерійського озброєння ВЧ НОМЕР_1 та користується номером мобільного телефону НОМЕР_2 , щодо питання призову/мобілізації ОСОБА_7 до лав Збройних Сил України. В свою чергу ОСОБА_5 зазначив, що він має відповідні зв?язки та вплив на працівників місцевих ТЦК та СП, а також ВЛК та ЛЛК Харківської області і може допомогти ОСОБА_7 уникнути призову/мобілізації, шляхом списання останнього за станом здоров?я та в подальшому зняття з військового обліку, але повідомив що за цю послугу він хоче отримати 10 000 доларів США. та запропонував ОСОБА_8 долучитись до вказаної злочинної схеми.

Так, ОСОБА_7 розуміючи незаконність зазначених умов та усвідомлюючи, що надання неправомірної вигоди за вчинення впливу на осіб, уповноважених на виконання функцій держави, є кримінально-караним діянням, не бажаючи бути притягненим до кримінальної відповідальності, 05.02.2024 звернувся із заявою до правоохоронних органів та почав діяти під їхнім контролем, з метою викриття злочинної діяльності ОСОБА_5 .

Крім цього, ОСОБА_8 розуміючи незаконність зазначених умов та усвідомлюючи, що надання неправомірної вигоди за вчинення впливу на осіб, уповноважених на виконання функцій держави, є кримінально-караним діянням, не бажаючи бути притягненим до кримінальної відповідальності, 07.03.2024 звернувся із заявою до правоохоронних органів та почав діяти під їхнім контролем, з метою викриття злочинної діяльності ОСОБА_5 .

В подальшому, ОСОБА_8 за допомогою особистого абонентського номеру: НОМЕР_3 , у месенджері «WhatsApp» зв'язався з ОСОБА_5 який використовує абонентський номер: НОМЕР_2 . Під час розмови ОСОБА_5 останній, переслідуючи злочинний умисел, спрямований на вимагання та одержання неправомірної вигоди від ОСОБА_8 за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, а саме - службовими особами Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, військово-лікарських комісій, лікарсько-консультативних комісій, шляхом виготовлення документів про непридатність осіб до військової служби, переслідуючи корисливий мотив, призначив ОСОБА_8 зустріч у м. Харків для обговорення питань щодо уникнення призову/мобілізації до Збройних Сил України ОСОБА_7 .

Діючи на виконання вказаних злочинних намірів, ОСОБА_5 10.04.2024 перебуваючи у м. Харків, висунув вимогу ОСОБА_8 , що для зняття з військового обліку без наявних на це законних підстав ОСОБА_7 який відповідно до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» є військовозобов'язаним та підлягає призову на військову службу під час мобілізації, необхідно передати ОСОБА_9 для нього неправомірну вигоду у розмірі 10 000 доларів США.

На виконання вказаної вимоги ОСОБА_5 , 10.04.2024 о 16 год. 30 хв. перебуваючи на парковці ТЦ «Класс», за адресою: м. Харків, вул. Дудинської, 1-а ОСОБА_8 та ОСОБА_7 передали ОСОБА_9 половину обумовленої раніше ОСОБА_5 суми грошових коштів, а саме 5 000 доларів США, що за курсом НБУ станом на 10.04.2024 становить 194 972,5 грн.

Після чого ОСОБА_5 використовуючи абонентський номер: НОМЕР_2 за допомогою месенджеру «WhatsApp» зателефонував ОСОБА_8 та запропонував зустрітись цього ж дня біля кав'ярні за адресою: м. Харків, вул. Золочівськ буд. 17/1.

Зустрівшись з ОСОБА_8 та ОСОБА_7 о 16-50 год. 10.04.2024 ОСОБА_5 проінструктував ОСОБА_7 щодо послідовності його дій, результатом яких буде отримання документів, які будуть підставою для зняття його з військового обліку. Окрім того, достовірно усвідомлюючи кримінальну протиправність та караність вчинюваного, ОСОБА_5 з метою справлення враження реального впливу на осіб, уповноважених на виконання функцій держави, продемонстрував ОСОБА_8 та ОСОБА_7 на своєму мобільному телефоні світлини з військово-обліковими документами осіб, участь у знятті з військового обліку яких, зі слів ОСОБА_5 , він приймав.

Далі, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 16.04.2024 ОСОБА_5 продовжуючи злочинний умисел, спрямований на вимагання та одержання неправомірної вигоди від ОСОБА_7 за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, а саме - службовими особами Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, військово-лікарських комісій, центральної військово-лікарської комісії лікарсько-консультативних комісій, шляхом виготовлення документів про непридатність осіб до військової служби, переслідуючи корисливий мотив, використовуючи абонентський номер: НОМЕР_2 за допомогою месенджеру «WhatsApp» зателефонував ОСОБА_8 та повідомив, що з метою прискорення видачі військово-облікових документів щодо непридатності до військової служби ОСОБА_7 , останньому необхідно передати додатково ще 7 000$ до раніше наданих грошових коштів ОСОБА_9 .

Наступного дня о 10-00 год. 17.04.2024 під час телефонної розмови за допомогою месенджеру «WhatsApp» між ОСОБА_7 та ОСОБА_5 останній використовуючи абонентський номер: НОМЕР_2 повідомив, що гроші забере або він, або його товариш на ім'я ОСОБА_10 , як пізніше встановлено - ОСОБА_11 .

В подальшому ОСОБА_7 за вказівкою ОСОБА_5 грошові кошти у розмірі 7 000$ передані, що за курсом НБУ станом на 17.04.2024 становить 277 015, 9 грн. товаришу останнього - ОСОБА_11 .

Після передачі ОСОБА_11 грошових коштів, ОСОБА_7 зателефонував ОСОБА_5 та повідомив про їх передачу, на що ОСОБА_5 зазначив, що з ОСОБА_7 зв'яжуться.

Також у невстановлений під час досудового розслідування час, але не раніше 05.02.2024 та не пізніше 18.04.2024 ОСОБА_5 перебуваючи у м. Харкові залучив до вказаної протиправної діяльності військовослужбовця ВЧ НОМЕР_1 ОСОБА_6 .

Надалі, 18.04.2024 о 14-00 год. на виконання раніше розробленого ОСОБА_5 злочинного плану, виконуючи відведену йому роль, з ОСОБА_7 за допомогою месенджеру «WhatsApp», використовуючи абонентський номер: НОМЕР_4 зв'язався ОСОБА_6 , який повідомив, що він від «ОСОБА_13» та надав інструкції ОСОБА_7 , направлені на зняття останнього з військового обліку.

Так, 19.04.2024 о 09-10 год. на виконання раніше розробленого ОСОБА_5 злочинного плану ОСОБА_7 за допомогою месенджеру «Telegram» написала невстановлена під час досудового розслідування особа із нікнеймом « ОСОБА_12 », яка представилась ОСОБА_10 та повідомила, що вона від « ОСОБА_13 ». Під час спілкування ОСОБА_7 та вказаної особи, остання повідомила про механізм зняття з військового обліку, проходження медичного обстеження без фактичної присутності ОСОБА_7 та отримання ним т.зв. «білого білету», а також про необхідність написати заяву до органів Національної поліції Україну, про начебто втрату ОСОБА_7 військово-облікових документів.

Також у невстановлений під час досудового розслідування час, але не раніше 05.02.2024 та не пізніше 31.05.2024 ОСОБА_5 перебуваючи у м. Харкові залучив до вказаної протиправної діяльності ОСОБА_14 .

Так, 31.05.2024 о 14-05 год. на виконання раніше розробленого ОСОБА_5 злочинного плану, виконуючи відведену йому роль, використовуючи абонентський номер: НОМЕР_5 ОСОБА_14 зателефонував ОСОБА_7 та представився співробітником ІНФОРМАЦІЯ_3 молодшим лейтенантом ОСОБА_15 та зазначив, що для отримання військово-облікових документів про виключення ОСОБА_7 з військового обліку, останньому необхідно передати ОСОБА_14 відповідну заяву, фотокартки розміром 3х4 у кількості 3 шт., а також заяву, яку ОСОБА_7 писав раніше до органів Національної поліції України щодо втрати військово-облікових документів.

Також, 04.06.2024 близько 13-20 год. на виконання раніше розробленого ОСОБА_5 злочинного плану, виконуючи відведену йому роль, використовуючи абонентський номер: НОМЕР_5 ОСОБА_14 зателефонував ОСОБА_7 проте останній не підняв слухавку та перетелефонував о 13-53 год. цього ж дня. Під час розмови ОСОБА_14 зазначив, що ОСОБА_7 необхідно скласти заяву про отримання військово-облікових документів про виключення з військового обліку, зразок якої він надішле мені за допомогою месенджеру «whatsapp» та зазначив, про необхідність зустрітись через півтори години особисто та передати йому вищевказані документи за адресою: АДРЕСА_1 , що поряд з ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Надалі, 04.06.2024 близько 15-00 год. на виконання раніше розробленого

ОСОБА_5 злочинного плану, виконуючи відведену йому роль, перебуваючи на вулиці за адресою: м. Київ, пров. Артилерійський, 5, під час зустрічі ОСОБА_7 передано ОСОБА_14 заяву про отримання військово-облікових документів про виключення з військового обліку, фотокартки розміром 3х4 у кількості 3 шт., а також заяву, яку ОСОБА_7 писав раніше до органів Національної поліції України щодо втрати військово-облікових документів.

Таким чином, ОСОБА_5 за попередньою змовою з ОСОБА_6 , ОСОБА_14 обіцяв вплинути на прийняття рішення неустановленими на даний час службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_5 , Центральної військово-лікарської комісії, уповноваженими на виконання функцій держави, з метою надання ОСОБА_7 документів військово-лікарської комісії, в яких буде зазначено про непридатність останнього до військової служби із зняттям з військового обліку, без наявних на це законних підстав.

Враховуючи викладене, ОСОБА_5 у період часу з 05.02.2024 по 17.04.2024 вимагав та одержав від ОСОБА_7 неправомірну вигоду в загальній сумі 12 000 доларів США, що за курсом НБУ становить 471 988,4 грн. за здійснення впливу на прийняття рішення неустановленими на даний час службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_5 , Центральної військово-лікарської комісії, уповноваженими на виконання функцій держави поєднане з вимаганням такої вигоди за попередньою групою осіб, тобто вчинив злочин, передбачений ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 369-2 КК України.

25.09.2024 злочинна діяльність зокрема ОСОБА_5 , припинена у зв'язку з його затриманням співробітниками СБ України на підставі п. 6 ч. 1 ст. 615 КПК України.

25.09.2024 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 369-2 КК України.

Ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва від 27.09.2024 до підозрюваного ОСОБА_5 застосовано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту з покладенням на останнього обов'язків, визначених ухвалою.

Ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 19.12.2024 строк досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні продовжено до дев'яти місяців, тобто до 25.06.2025.

Ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва від 17.02.2024 відносно підозрюваного ОСОБА_5 продовжено застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту на певний період доби з покладенням на останнього обов'язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України.

Ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва від 19.03.2025 підозрюваному ОСОБА_5 змінено раніше обраний запобіжний захід у вигляді домашнього арешту на запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання, з покладенням на останнього обов'язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України:

-прибувати до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду за першим викликом (залежно від стадії кримінального провадження);

-повідомляти слідчого, прокурора, суд (залежно від стадії кримінального провадження) про зміну місця проживання/місця дислокації несення служби.

Строк дії ухвали про застосування відносно підозрюваного ОСОБА_5 ,

ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання визначено до 19 травня 2025 року.

Обставини, що дають підстави підозрювати ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, підтверджуються наступними матеріалами кримінального провадження:

-заявою про вчинення кримінального правопорушення, поданою ОСОБА_8 ;

-заявою про вчинення кримінального правопорушення, поданою ОСОБА_7 ;

-показами, наданими органу досудового розслідування ОСОБА_8 ;

-показами, наданими органу досудового розслідування ОСОБА_7 ;

-протоколами пред'явлення осіб для впізнання від 03.07.2024 року;

-фактичними даними, отриманими в ході проведення НС(Р)Д, які зафіксовано у розсекречених протоколах негласних слідчих (розшукових )дій;

-протоколом огляду та вручення заздалегідь ідентифікованих засобів - грошових коштів від 17.04.2024;

-протоколом огляду та вручення заздалегідь ідентифікованих засобів - грошових коштів від 10.04.2024;

-протоколами обшуків від 25.09.2024;

-протоколом допиту свідка ОСОБА_16 від 25.09.2024;

-протоколом допиту свідка ОСОБА_17 від 25.09.2024;

-протоколом допиту свідка ОСОБА_18 від 14.11.2024;

-протоколом пред'явлення ОСОБА_18 особи для впізнання за фотознімками від 14.11.2024;

-висновком експерта за результатами проведення судової експертизи звукозапису № 123/4 від 13.11.2024;

-висновком експерта за результатами проведення судово-портретної експертизи № 605/1 від 28.11.2024;

-висновком експерта за результатами проведення лінгвістичної (семантико-текстуальної) експертизи усного мовлення № 606/1 від 30.04.2025;

-протоколами допиту підозрюваних ОСОБА_14 , ОСОБА_19 ,

ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 ;

-відомостями, отриманими 25.09.2024 з Центральної військово-лікарської комісії Збройних Сил України щодо звернення до установи окремих осіб;

-відомостями, отриманими 24.09.2024 з військової частини НОМЕР_6 Міністерства оборони України щодо перебування (зняття) з обліку осіб;

-протоколами огляду від 04.11.2024 та від 22.11.2024 речей і документів, вилучених у ході обшуку за місцем проживання ОСОБА_14 за адресою:

АДРЕСА_2 ;

-протоколом огляду від 07.01.2025 речей і документів, вилучених у ході обшуку за місцем проживання ОСОБА_23 за адресою: АДРЕСА_3 ;

-протоколом огляду від 17.11.2024 речей, вилучених під час обшуку за адресою: АДРЕСА_4 ;

-протоколом огляду мобільного телефону ОСОБА_5 , вилученого у останнього під час проведення обшуку;

-протоколами допиту свідків ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27

-матеріалами виконаних доручень оперативних підрозділів в їх сукупності;

-протоколом допиту свідка ОСОБА_28 від 01.02.2025;

-матеріалами виконаних доручень оперативних підрозділів в їх сукупності;

-матеріалами, отриманими в ході тимчасового доступу до речей і документів, які перебували у володінні РТЦК та СП, Командування Сил ТРО, Десантно-штурмових військ, Військово-морських сил та Сухопутних військ України, під час яких вилучено документи щодо звільнення з військової служби та виключення з військового обліку військовослужбовців ЗС України та інших військових формувань, а також військовозобов'язаних осіб;

-іншими матеріалами кримінального провадження в їх сукупності.

Прокурор у судовому засіданні клопотання підтримав та посилаючись на наявність передбачених ст. 177 КПК України ризиків та просив клопотання задовольнити.

Захисник підозрюваного у судовому засіданні щодо задоволення клопотання заперечував. Просив відмовити в задоволенні клопотання в повному обсязі.

Підозрюваний в судовому засіданні підтримав думку свого захисника.

Вивчивши клопотання та матеріали, якими вони обґрунтовується, заслухавши думку прокурора, підозрюваного та його захисника, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

Під час судового розгляду встановлено, що головним слідчим управлінням Служби безпеки України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62024000000000403 від 14.05.2024 за підозрою ОСОБА_5 , ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 369-2 КК України, та за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 426-1, ч. 3 ст. 368, ч. 2 ст. 369-2 КК України.

25.09.2024 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 369-2 КК України.

Ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва від 27.09.2024 до підозрюваного ОСОБА_5 застосовано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту з покладенням на останнього обов'язків, визначених ухвалою.

Ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 19.12.2024 строк досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні продовжено до дев'яти місяців, тобто до 25.06.2025.

Ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва від 17.02.2024 відносно підозрюваного ОСОБА_5 продовжено застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту на певний період доби з покладенням на останнього обов'язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України.

Ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва від 19.03.2025 підозрюваному ОСОБА_5 змінено раніше обраний запобіжний захід у вигляді домашнього арешту на запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання, з покладенням на останнього обов'язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України:

-прибувати до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду за першим викликом (залежно від стадії кримінального провадження);

-повідомляти слідчого, прокурора, суд (залежно від стадії кримінального провадження) про зміну місця проживання/місця дислокації несення служби.

Строк дії ухвали про застосування відносно підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання визначено до 19 травня 2025 року.

Відповідно до ч. 6 ст. 194 КПК України, обов'язки передбачені ч. 5 цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців.

У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням в порядку, передбаченому ст. 199 цього Кодексу.

Статтею 199 КПК України визначено, що клопотання про продовження строку дії запобіжного заходу має в обов'язковому порядку містити виклад обставин, які перешкоджають завершенню досудового розслідування до закінчення дії попередньої ухвали.

Враховуючи, що термін дії ухвали слідчого судді спливає 19.05.2025, а ризики зазначені у клопотанні та встановлені в ухвалі слідчого судді від 19.03.2025 не зменшилися, клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Слідчий суддя приймає до уваги те, що ризики, встановленні слідчим суддею при застосуванні до підозрюваного запобіжного заходу, продовжують існувати на даний час і перешкоджають завершенню досудового розслідування до закінчення дії попередньої ухвали про застосування до підозрюваного запобіжного заходу з покладенням на нього зазначених процесуальних обов'язків.

На підставі вищевикладеного, керуючись вимогами ст. 29 Конституції України, ст.ст. 177, 178, 193, 194, 196, 197, 199, 201, 205, 309 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора - задовольнити.

Продовжити строк дії покладених на підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , процесуальних обов'язків, згідно ч. 5 ст. 194 КПК України, а саме:

прибувати до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду за першим викликом (залежно від стадії кримінального провадження);

повідомляти слідчого, прокурора, суд (залежно від стадії кримінального провадження) про зміну місця проживання/місця дислокації несення служби.

Термін дії обов'язків, покладених судом визначити в межах строку досудового розслідування, тобто до 25.06.2025.

Роз'яснити підозрюваному, що у разі невиконання покладених на нього обов'язків, до нього може бути застосовано більш жорстокий запобіжний захід і на нього може бути накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб до двох розмірів мінімуму для працездатних осіб.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали складено 23.05.2025.

Cлідчий суддя

Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_29