Вирок від 22.04.2025 по справі 733/666/25

Ічнянський районний суд Чернігівської області

Провадження№ 1-кп/733/99/25

Єдиний унікальний №733/666/25

Вирок

Іменем України

22 квітня 2025 року м.Ічня

Ічнянський районний суд Чернігівської області

в складі: головуючого - судді ОСОБА_1 ,

при секретарі - ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ічня кримінальне провадження №12025270440000060 від 12.03.2025 за обвинуваченням

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 , офіційно не працевлаштованого, інваліда 2-ї групи, не одруженого , із повною загальною середньою освітою, утриманців немає, раніше не судимого, у вчиненні кримінального проступку, передбаченного ч.1 ст.309 КК України,

за участю прокурора - ОСОБА_4 ,

обвинуваченого - ОСОБА_3 ,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 ,05.09.2024 року , близько 15 год., в порушення вимог ст.7 Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори», маючи умисел на незаконне придбання та подальше зберігання без мети збуту наркотичних засобів, перебуваючи поблизу господарства за адресою : АДРЕСА_1 , де і проживає ОСОБА_3 знайшов дикоростучу рослину коноплі, з якої руками зірвав листі з верхівками, після чого переніс до свого господарства за адресою: АДРЕСА_1 , де руками подрібнив та склав у чотири паперові згортки та зберігав 1 паперовий згорток у електропечі, що знаходилася на тумбочці та 3 паперових згортки, які знаходились у мисці, у шафі, розташованій у коридорі будинку, для власного вживання шляхом куріння, без мети збуту, до моменту їх вилучення 18.03.2025 року працівниками поліції під час проведення обшуку.

Згідно висновку експерта № CE-19/125-25/4013-НЗПРАП від 25.03.2025 речовина рослинного походження, яка надана на експертизу в пакеті спеціального призначення CR11145158 та згідно з постановою про призначення експертизи вилучена 18.03.2025 року у ОСОБА_3 , під час проведення обшуку за адресою : м.Ічня вул. Воскресінська,126 , є наркотичним засобом, обіг якого обмежено - канабісом, маса якого в перерахунку на висушену речовину становить 0,455 г.

Згідно висновку експерта №СЕ-19/125-25/4014-НЗПРАП від 26.03.2025 надані на експертизу речовини рослинного походження, які поміщені до спеціального пакету № 1300037, що згідно з постановою про призначення експертизи вилучені 18.03.2025 у ОСОБА_3 під час проведення обшуку за адресою: м. Ічня вул. Воскресінська,126 є наркотичним засобом, обіг якого обмежено- канабісом. Маса какабісу в перерахунку на

висушену речовину становить відповідно 1,300 г, 0,633 г та 2,887 г. Загальна маса канабісу становить 5,275 г.

Канабіс, згідно з постановою КМ України №770 від 06.05.2000 року «Про затвердження Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів» віднесено до списку 1 таблиці 2 «Наркотичні засоби та рослини, обіг яких обмежено».

Тому, оцінивши всі обставини у кримінальному провадженні, суд робить висновок, що вина доведена в обсязі висунутого йому обвинувачення, кваліфікує його дії за ч. 1 ст. 309 КК України як незаконне придбання , зберігання та виготовлення наркотичного засобу без мети збуту.

Призначаючи покарання обвинуваченому ОСОБА_3 суд враховує, що кримінальне правопорушення за ч. 1 ст. 309 КК України відноситься до кримінальних проступків, обвинувачений не перебуває на обліку у лікарів нарколога та психіатра, за місцем проживання характеризується посередньо; обставиною, що пом'якшує покарання відповідно до ст. 66 КК України, суд визнає щире каяття, яке полягає у відвертому осуді обвинуваченим своєї протиправної поведінки та готовності нести відповідальність за вчинене.

Обставин, що обтяжують покарання відповідно до ст. 67 КК України, судом не встановлено.

На підставі вищевикладеного, з урахуванням загальних засад призначення покарання: законності, справедливості, обґрунтованості та індивідуалізації, враховуючи вимоги ст. 65 КК України відносно того, що особі, яка вчинила кримінальне правопорушення, має бути призначено покарання, необхідне і достатнє для її виправлення та попередження нових кримінальних правопорушень і що більш суворий вид покарання з числа передбачених за скоєне кримінальне правопорушення призначається лише у випадку, якщо менш суворий вид покарання буде недостатнім для виправлення особи і попередження вчинення нею нових кримінальних правопорушень, а також враховуючи ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, його наслідків, особу обвинуваченого, суд вважає за необхідне призначити ОСОБА_3 покарання у виді штрафу , передбаченого санкцією частини 1 статті 309 Кримінального кодексу України .

Підстав для застосування положень ст. 69 КК України чи приписів ст. 69-1 КК України до обвинуваченого, суд не вбачає, у зв'язку з відсутністю передумов, за яких дані правові норми можуть бути застосовані.

Суд вважає таке покарання необхідним і достатнім для виправлення обвинуваченого та попередження вчинення ним нових кримінальних правопорушень, що повністю узгоджується із принципами законності, справедливості, обґрунтованості та індивідуалізації покарання.

Запобіжний захід щодо обвинуваченого ОСОБА_3 не обирався, і суд не вбачає підстав для його застосування до вступу вироку в законну силу.

Цивільний позов по справі не заявлено.

Судові витрати по справі понесені на залучення експерта для проведення судової експертизи, в розмірі 3581,55 грн. підлягають стягненню з обвинуваченого на користь держави.

Долю речових доказів по справі слід вирішити у відповідності до вимог ст. 100 КПК України.

Керуючись ст.ст. 368, 469-475 КПК України, суд

УХВАЛИВ:

ОСОБА_3 визнати винуватим у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України та призначити йому покарання у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян , що становить 17 000(сімнадцять тисяч ) грн.

Запобіжний захід не обирати.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави 3581,55 грн. витрат на проведення експертизи.

Речові докази у справі:

- канабіс, масою 0,455 г, який поміщений до спецпакету №3734573, переданий до камери зберігання речових доказів Ічнянського ВП (м.Ічня) Прилуцького РВП ГУ НП в Чернігівській області - знищити.

Вирок може бути оскаржений до Чернігівського апеляційного суду протягом 30 (тридцяти) днів з дня його проголошення з урахуванням особливостей, передбачених ч. 1 ст. 394 КПК України, та набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Копія вироку надсилається прокурору, обвинуваченому .

Суддя ОСОБА_1

Попередній документ
127594142
Наступний документ
127594144
Інформація про рішення:
№ рішення: 127594143
№ справи: 733/666/25
Дата рішення: 22.04.2025
Дата публікації: 27.05.2025
Форма документу: Вирок
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Ічнянський районний суд Чернігівської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші кримінальні правопорушення проти здоров'я населення; Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (28.05.2025)
Дата надходження: 27.05.2025
Розклад засідань:
22.04.2025 11:30 Ічнянський районний суд Чернігівської області
22.04.2025 12:00 Ічнянський районний суд Чернігівської області